problem sa rezolucijom?!

zocaidana

Početnik
Poruka
21
na dve posebne particije sam imao win xp i win 7, s obzirom na moju konfiguraciju radilo je ok.. na win 7 sam instalirao google earth, nije mogao da se pokrene u direct X modu, ja odabrao open GL i otada pocinje moj problem...
prilikom podizanja sistema, kad se pojavljuje logo windows-a, slika je mutna, zamucena, pomalo rasirena, i po tome kapiram da nesto nije u redu. u nekim manje zahtevnim igricama, recimo Cradle of Rome, maoj cale se time zanima :), nemoguce je u da se igra u full screen modu, tada je slika zamucena i siroka.. evo sta sam sve pokusao :
reinstalirao sam tu igricu, i druge slicne - nema promene
reinstalirao sam drajvere za graficku - nema promene
pokusao sa podesavanjima monitora - nema promene

i na kraju obrisao win 7, reinstalirao win xp, i opet nema promene!!!:dontunderstand:
ne znam sta bi moglo biti uzrok svemu ovome, molim vas za bilo kakvu ideju, sve cemo da razmotrimo..

evo moje konfiguracije, doduse starije, ali ipak sluzi ;) :
intel celeron 2,42 GHz
RAM 512 MB
grafika nVidia Ge Force MX 4000
maticna MSI 848P Neo-V
monitor HP 7650


pomagajte molim vas :worth::worth::worth::worth::worth:
 
Možeš li da pozajmiš od nekog monitor, cisto da se uveriš dali je on u pitanju?
i ja sve vise sumnjam na monitor... malopre sam instalirao opet win 7 i Ubuntu, i desila se interesantna stvar... u toku instalacije, postepeno je doslo to zatamnjenja monitora, dok se nije resetovao, zbog instalacije.. i onda je nastavio da instalira.. kad sam inst. Ubuntu, ista stvar. ali posto on ne trazi resetovanje u toku instalacije, morao sam da iskljucim monitor, sacekam minut - dva, i ponovo ukljicim...
ali je sve isto, bojim se da je monitor :dash::dash:
pod pretpostavkom da nije, ima li jos neko misljenje? ;)
 
Postoje programi kojima se može izvršiti testiranje i monitora i grafičke.
Recimo nešto kao:
... ali nisam siguran koliko stvarno mogu biti od neke pomoći.
Uostalom, ništa te ne košta da probaš.
probao sve ovo, ne vidim neki problem..... da li je moguce da neka komponenta, monitor ili graficka, oslabi, da ne pruza vise maksimum? znam da je pitanje glupo :dash: ali ne znam vise sta cu :confused:
 
ima li neko ideju kako da resim moj problem iz prvog posta?
sve govori da je problem sa rezolucijom, ali je podeseno kako treba...
pokusao sam i Ubuntu 8.10, tamo ne prepoznaje rezoluciju 1024x768, maksimalno je 800x600 (ako se dobro secam) ...
 
Poslednja izmena:
@zocaidana

Od 26.04. do danas imao si sasvim dovoljno vremena da povežeš komp na neki drugi monitor (bilo da ga pozajmiš ili da odneseš svoje kućište, kod nekog ortaka, komšije ili koga već) i da probaš. Pa ako problem i dalje postoji onda je do grafičke, a ako ne, onda je do monitora. Dobio si već ovakav savet i ne znam zašto to do sada nisi uradio.
 
@zocaidana

Od 26.04. do danas imao si sasvim dovoljno vremena da povežeš komp na neki drugi monitor (bilo da ga pozajmiš ili da odneseš svoje kućište, kod nekog ortaka, komšije ili koga već) i da probaš. Pa ako problem i dalje postoji onda je do grafičke, a ako ne, onda je do monitora. Dobio si već ovakav savet i ne znam zašto to do sada nisi uradio.
prosto mi se ne cima racunar po komsiluku i po gradu, pitao sam mozda neko ima bolji predlog od toga.....posto si moderator, obrisi slobodno ovu temu, iako ce mozda nekada neko imati slican problem
 

Back
Top