Uspavanka

Кад су биле мале рецитовала сам им песме Чика Јове Змаја.

А док су биле још бебе певушила сам им неке дечије песме које је компоновао њихов деда.
 
Кад су биле мале рецитовала сам им песме Чика Јове Змаја.

А док су биле још бебе певушила сам им неке дечије песме које је компоновао њихов деда.

Zmaj je imao lepe pesme za decu! Naučih da čitam sa 5 godina pa sam ih čitala kao malecka.

Prelepa mi je i "Plava zvezda" od M. Antića. Baš kao uspavanka. :heart:
 
moj sin je kao mali obozavao dve pesme..
u jednoj zimskoj noci
tam gde je visok breg
smrznuo se potocic
i prekrio ga sneg
a jedan mali zeka
taj potok trazi svud
gde je kud je nestao
to njemu tisti grud
i place, place zeko sad
nad potocicem tim
zali zali zeko sad
zali srcem svim
u jednoj zimskoj noci
tam gde je visok breg
smrznuo se potocic i prekrio ga sneg:)

i uvek, posle kaze..bas je tuzna:)))
a druga je gde je onaj cvetak zuti
jesam spomenula da je bio mnogo nezan kao beban?;)
e de me nadje sa temom, napunio je pre dva dana 7 godina, i upisali smo skolu i sve..i znam da je sad to to, vec veliki..i pomalo sam setna, vec danima;)
 
citala sam mu knjigice sa puno slika....i kad smo je procitali, izljubila sam ga, rekla mu da ga najvise na svetu volim i da je on samo moj sin....i za kraj: laku noc, sve ti buve upomoc :D....
 
moj sin je kao mali obozavao dve pesme..
u jednoj zimskoj noci
tam gde je visok breg
smrznuo se potocic
i prekrio ga sneg
a jedan mali zeka
taj potok trazi svud
gde je kud je nestao
to njemu tisti grud
i place, place zeko sad
nad potocicem tim
zali zali zeko sad
zali srcem svim
u jednoj zimskoj noci
tam gde je visok breg
smrznuo se potocic i prekrio ga sneg:)

i uvek, posle kaze..bas je tuzna:)))
a druga je gde je onaj cvetak zuti
jesam spomenula da je bio mnogo nezan kao beban?;)
e de me nadje sa temom, napunio je pre dva dana 7 godina, i upisali smo skolu i sve..i znam da je sad to to, vec veliki..i pomalo sam setna, vec danima;)


Ne, koto, ne tu. :(

Ja sam uz zekana svaki put lila krokodilske suze. Uz tu pesmu se mogao dobiti samo konta efekat. :(

Ali "Cvetak žuti" mi je preeelepa.
 
uz branka copica
though bila je tu jedna poduza pjesma o machku i pjetlu drugovima na koju sam plakala k'o kisna godina
i mislim da je nije bilo pametno citati pred spavanje
....ali zadrzala sam tu naviku angst shtiva uvece, sada mi cak i pomaze da zaspim o.O
 
Aca je jedno vreme mogao da zaspi samo ako mu pevam "Za njim vapi hleba parce,palacinka za njim place...Cipiripi,cik probaj da ne probas",ali sada zaspi uz sta god da mu pevam,a ja mu obicno pevusim nesto od Celine Dion,Sare Brajtman,Enye...
 
Pevala sam mu...razne pesme...neke su bile Viktorijine,neke od Pilota ili prljavog kazalista....lepe balade,za miran san.
I zapamtio je.Desi se da pustim neku pesmu-on zna;)
nisu klasicne uspavanke,ali avaj...;)
Voli da mu pevam....kada je bio mladji stalno je trazio....i meni je to zadovoljstvo:heart:
 
Kada je starija ćerka imala oko 2 godine stalno je tražila da joj pričam Crvenkapu. Bio joj je strašno zanimljiv kraj priče koji sam ja izmenila. Kod mene u priči vuka nisu ubili niti mu stomak napunili kamenjem.... kako je to morbidno za malu decu. Crvenkapa se naljutila na vuka u fazonu ti ćeš mene i baku da progutaš, sram te bilo, stidi se ..... pa mu je izvukla uši, vikla ga za rep dok je vuk molio ''nemoj više, nemoj više, biću dobar'' i na kraju se jedva spasio od opasne Crvenkape.
 
Dok je bila bas mala nikako nije htela da se uspava bez uspavanke... A sada nece bez price... A nekad moram i sama da ih izmisljam jer sam joj sve ove "poznate" price vec ispricala pa sad trazi nove... :aha:
 
Anastasiju smo kupili negde oko prvog rodjendana , otad mu pevam -once upon a december -............meni je divna, a njega tako lepo umiri pre san, ne razume je ali je to njegova uspavanka i obozava je :)


 

Back
Top