Kriminalisticko-policijska Akademija

Ja imam veeeeeeeeeeeeeeliku zelju da upisem sledece godine Akademiju! :worth: Medjutimmm... Neko kaze da je pretesko za upis (sto me potpuno obeshrabri), neko kaze da je prijemni cista glupost! (sto mi ulije neku nadu) :lol: ali ne znam kome da verujem :dash:
E ovako ja sam odlicna..sve tri godine prosek mi je 4,5 :hahaha: ovaaaaaaj, nadam se da ce i u cetvrtoj biti tako...tako da mi prosek iz skole,opet se nadam, i nije toliki problem..nacula sam da su i sa dobrim uspehom upisivali.. Samo bih volela (i bila bih mnooogo zahvalna) kad bi me neko prosvetlio i rekao DA LI JE STVARNO TESKO? I CEMU DA SE NADAM? I STA JE BILO NAJTEZE NA PRIJEMNOM?
Hvala puno, unapred i nadam se da cu dobiti odgovor! :sad2: :heart:
 
Moja drugarica studira ovu akdemiju.Mozes upasti i ako nemas vezu,bitno je da dobro odradis prijemni i da ne padnes na terenskoj proveri,jer ako ti je neko nesto zgresio u porodici od toga nema nista,kao sto se mom drugu desilo.

Siguran sam da nije imao nikakvu vezu,jer ovo je najlaksi uslov mozda od drugih,znam to iz iskustva,ne svog naravno :mrgreen: , A za upis si u pravu,ove godine su pokazali da su kao i sve drugo uostalom u ovoj divnoj zemlji slabi na pare,pa su mnogo prekoracili predvidjenu normu.Ako neko ko je bio 350.ili i gore uspe da se upise (istina tome doprinose i oni koji odustanu od upisa a bolji su od njega na listi,sto je posedno zanivljivo za razmatranje) inda toliko od nekoj vrhunski teskoj skoli za upis kako vlada najcesce misljenje
 
@danex:

Нису они прекорачили листу , примљено је тачно колико би и смело. Додуше увек је могуће да се провуче неколицина, али то тек може да се види кад академија почне са радом јер њих вероватно ни нема на листи.

Али да ти објасним принцип како функционише листа , искрено ни мени није била јасна у почетку иако идем на академију. Кандидати који су се пријавили на оба смера такође се налазе на обе листе. Тако да првих 200 ученика по бодовима имају праву да бирају на који ће смер јер углавом се сви пријаве на оба ради сигурности. Тако да кад тих 200 пређе на академске онај који је био 350 на струковној листи фактички је 150 на листи илити 50 изнад црте а не 150 испод исте. Када мало изведеш рачуницу видиш да је у ствари примљено тачно колико треба уз мала одступања ко и на сваком другом факултету. Погледај те само колико је њих примљено на Економском који су били испод црте.

Одустајања је било много и лично сам сведок тога , јер се многи нису појављивали на прозивкама. Вероватно је разлог што многи живе ван Београда и немају довољно пара да плаћају академију , стан и остале потребе. То кажем јер су углавном одустајали они којима је мало фалило за буџет тј одустајали су углавном они који су очекивали да ће бити на буџету.
 
Poslednja izmena:

Znao sam vecinu tih stvari,ali takodje mislim da je mozda polovina ili malo jace studenata bila na obe liste,a ne svi. Tj. znam jednog koji je mogao upasti na strukovne ali je konkurisao na akademske i nije na listi.Takodje ne verujem bas da svi idu na akadmske ( da li bi ti isao ako si na strukovnim na budzetu a ovamo nisi). Nzm kolike su kvote i kako fukcionise prelazak na budzet u 2.godini za one koji su sad na samofin., jer veliki su troskovi.Isto tako,po zakonu u MUP-u se sme zasnovati radni odnos do najkasnije 27.godine, sad da li to vazi za kpa :think: .A sto se tice liste,kriterijum je izgleda samo bodovi, tj.64-65 je granica i sasvim je dovoljno za upis,bez obzira na njihove toboze kvote.
 
Ја сам ове године уписао КПА , тако да вам могу одговорити на поједина питања у вези тога.

ja bi zelela sledece godine da upisem kpa..sto se tice proseka i fizicke spremnosti,to mi je savrseno..al me zanima prijemni iz srpskog jezika i knjizevnosti..i test opste informisanosti..jel to ima negde pitanja..il je to koliko uopsteno znamo i koliko se zanimamo za nesto...
 
Pomoc!!!!!!!!!!!!!!Kriminalisticko policijska akademija-da li se isplati upisati je,gde se ovi kadrovi zaposljavaju,plate.....i moze li se preko nje uci u specijalne jedinice?

Na policijskoj akademiji imas 2 smera : akademski i strucni
Posle zavrsene akademije mozes da radis kao : inspektor,forenzicar,nacelnik MUP-a itd...
Plate su od 490 evra...
Pre 10-15 godina,mogao si odmah da se zaposlis posle akademije,sad cekas posao kao i svi ostali,nazalost...
Specijalne jedinice i akademija to su dva razlicita sveta!!! Ima valjda neki poseban kurs za saj,ptj i zandarmeriju...
 

Back
Top