Kriminalisticko-policijska Akademija
Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 108

Tema: Kriminalisticko-policijska Akademija

Početnik BETWOMAN (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Exclamation Kriminalisticko-policijska Akademija

Pomoc!!!!!!!!!!!!!!Kriminalisticko policijska akademija-da li se isplati upisati je,gde se ovi kadrovi zaposljavaju,plate.....i moze li se preko nje uci u specijalne jedinice?

Početnik cokili89 (avatar)
    Učlanjen
    28.03.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Kriminalisticko-policijska Akademija

Koji smer bi upisao?? Ja mislim da bi mogao preko nje da udjes u specijalne jedinice.... Mene zanima forenzika... A sto se posla tice, svi kazu da je to drzavna firma i da toga nikad dosta, tacnije da posle zavrsene akademije 99% je nemoguce ostati bez posla...

Početnik
    Učlanjen
    28.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Da bi upisaki treba vam jako debela veza, tu se radi sve i svasta na prijemnom!!!!!!! Na primer psiho testove radite obicnom olovkom, a to nema nigde!!!!!!!!!!!

Početnik
    Učlanjen
    28.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Da bi upisali treba vam jako debela veza, tu se na prijemnom radi sve i svasta!!!!!!!! Kad odes na preglede kazu da roditelji ne mogu da prisustvuju, a oni prosto sa decom ulaze kod doktora i resavaju, kad radis psiho test radis obicnom olovkom, a to nema nigde!!!!!

Početnik cokili89 (avatar)
    Učlanjen
    28.03.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

ma videcemo.... puno puta sam poslusala druge i ispostavilo se da sam pogresila sto sam ih slusala, tako da ako je stvarno tako, ja cu se sama uveriti, ako nije...super...
    u svakom slucaju, hvala na informacji...

Primećen član
    Učlanjen
    11.04.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Da li je zaista teško proći na fizičkom testu, i ima li ko ovde da je na KPA, zanimaju me iskustva i sl.

Nov član
    Učlanjen
    01.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Sve informacije o KPA mogu da se nađu na njihovom sajtu http://www.kpa.edu.rs/ kao i na forumu http://forum.kpa.edu.rs/

Zainteresovan član
    Učlanjen
    16.01.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    16

koliko upadaju na budzetu .. koje sve uslove treba ispunjavati za budzetsko finansiranje???

Zainteresovan član blabla9184 (avatar)
    Učlanjen
    26.05.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    24

Na KPA mozes da upadnes iako nemas veze, ali zaista moras biti odlican u svemu.

Primećen član danex (avatar)
    Učlanjen
    23.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    24

na budzet zadnji put bilo je cini mi se 50-60 ljudi, znaci izuzetno tesko, racuna se i prosek iz skole to znas,uz psiho-fiz i jezicke testove. oni dobijaju dom,u okviru kpa i skolarinu.,naravno i terenska provera na kraju svega,sto je po meni suludo.
    budimo ljudi,iako smo Srbi...

Nov član
    Učlanjen
    13.07.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ja imam veeeeeeeeeeeeeeliku zelju da upisem sledece godine Akademiju! Medjutimmm... Neko kaze da je pretesko za upis (sto me potpuno obeshrabri), neko kaze da je prijemni cista glupost! (sto mi ulije neku nadu) ali ne znam kome da verujem
    E ovako ja sam odlicna..sve tri godine prosek mi je 4,5 ovaaaaaaj, nadam se da ce i u cetvrtoj biti tako...tako da mi prosek iz skole,opet se nadam, i nije toliki problem..nacula sam da su i sa dobrim uspehom upisivali.. Samo bih volela (i bila bih mnooogo zahvalna) kad bi me neko prosvetlio i rekao DA LI JE STVARNO TESKO? I CEMU DA SE NADAM? I STA JE BILO NAJTEZE NA PRIJEMNOM?
    Hvala puno, unapred i nadam se da cu dobiti odgovor!

Početnik
    Učlanjen
    24.02.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Moja drugarica studira ovu akdemiju.Mozes upasti i ako nemas vezu,bitno je da dobro odradis prijemni i da ne padnes na terenskoj proveri,jer ako ti je neko nesto zgresio u porodici od toga nema nista,kao sto se mom drugu desilo.

Početnik GE29 (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Moja drugarica je ove godine upisala. I ona je bila tako 4,5 , nekad i vise, sve testove je uradila sa maksimumom. Kaze da nista nije bilo pretesko... Samo se mora paziti na psiho-testu, postoje odredjene cake.

Početnik
    Učlanjen
    26.06.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Moze li mi neko reci, jel postoji skripta za knjigu Javne i monetarne finansije, prof. Gorana Milosevica?
    On predaje na mom faksu, a cula sam da je kod vas redovan prof., pa ako postoji skripta, mnogo bi mi olaksala ucenje tog predmeta. Hvala unapred...

Početnik Груја Србин (avatar)
    Učlanjen
    06.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ја сам ове године уписао КПА , тако да вам могу одговорити на поједина питања у вези тога.

Učlanjen
    23.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    24

Citat Original postavio Miki Sremca Pogledaj poruku
    Moja drugarica studira ovu akdemiju.Mozes upasti i ako nemas vezu,bitno je da dobro odradis prijemni i da ne padnes na terenskoj proveri,jer ako ti je neko nesto zgresio u porodici od toga nema nista,kao sto se mom drugu desilo.
    Siguran sam da nije imao nikakvu vezu,jer ovo je najlaksi uslov mozda od drugih,znam to iz iskustva,ne svog naravno , A za upis si u pravu,ove godine su pokazali da su kao i sve drugo uostalom u ovoj divnoj zemlji slabi na pare,pa su mnogo prekoracili predvidjenu normu.Ako neko ko je bio 350.ili i gore uspe da se upise (istina tome doprinose i oni koji odustanu od upisa a bolji su od njega na listi,sto je posedno zanivljivo za razmatranje) inda toliko od nekoj vrhunski teskoj skoli za upis kako vlada najcesce misljenje

Nov član
    Učlanjen
    06.08.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Moze li mi neko reci da li na prijemnom ima Srpski jezik i knjizevnost, i ako ima, da li mogu negde da pronadjem testove da vezbam???

Početnik Груја Србин (avatar)
    Učlanjen
    06.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

@danex:

Нису они прекорачили листу , примљено је тачно колико би и смело. Додуше увек је могуће да се провуче неколицина, али то тек може да се види кад академија почне са радом јер њих вероватно ни нема на листи.

Али да ти објасним принцип како функционише листа , искрено ни мени није била јасна у почетку иако идем на академију. Кандидати који су се пријавили на оба смера такође се налазе на обе листе. Тако да првих 200 ученика по бодовима имају праву да бирају на који ће смер јер углавом се сви пријаве на оба ради сигурности. Тако да кад тих 200 пређе на академске онај који је био 350 на струковној листи фактички је 150 на листи илити 50 изнад црте а не 150 испод исте. Када мало изведеш рачуницу видиш да је у ствари примљено тачно колико треба уз мала одступања ко и на сваком другом факултету. Погледај те само колико је њих примљено на Економском који су били испод црте.

Одустајања је било много и лично сам сведок тога , јер се многи нису појављивали на прозивкама. Вероватно је разлог што многи живе ван Београда и немају довољно пара да плаћају академију , стан и остале потребе. То кажем јер су углавном одустајали они којима је мало фалило за буџет тј одустајали су углавном они који су очекивали да ће бити на буџету.
    Poslednji put ažurirao/la Груја Србин : 07.08.2011. u 23:44

Učlanjen
    23.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    24

Citat Original postavio Груја Србин Pogledaj poruku
    @danex:

.
    Znao sam vecinu tih stvari,ali takodje mislim da je mozda polovina ili malo jace studenata bila na obe liste,a ne svi. Tj. znam jednog koji je mogao upasti na strukovne ali je konkurisao na akademske i nije na listi.Takodje ne verujem bas da svi idu na akadmske ( da li bi ti isao ako si na strukovnim na budzetu a ovamo nisi). Nzm kolike su kvote i kako fukcionise prelazak na budzet u 2.godini za one koji su sad na samofin., jer veliki su troskovi.Isto tako,po zakonu u MUP-u se sme zasnovati radni odnos do najkasnije 27.godine, sad da li to vazi za kpa .A sto se tice liste,kriterijum je izgleda samo bodovi, tj.64-65 je granica i sasvim je dovoljno za upis,bez obzira na njihove toboze kvote.

Početnik
    Učlanjen
    14.08.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Zdravo svima! Ja razmisljam da upisem tu akademiju, sada cu treci razred srednje skole, prosek mi je 4.7 uglavnom .. imam previse pitanja da postavim u vezi akademije pa ako neko zeli da mi pomogne neka se javi
    Hvala!

Zainteresovan član Foxbat (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    15

cao ljudi pomagajte....zelim da konkurisem sledece godine na KPA pa me interesuje odakle da spremam srpski tj da li postoji neki materijal knjige skripte i slicno? unapred hvala

Nov član
    Učlanjen
    21.10.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Груја Србин Pogledaj poruku
    Ја сам ове године уписао КПА , тако да вам могу одговорити на поједина питања у вези тога.
    ja bi zelela sledece godine da upisem kpa..sto se tice proseka i fizicke spremnosti,to mi je savrseno..al me zanima prijemni iz srpskog jezika i knjizevnosti..i test opste informisanosti..jel to ima negde pitanja..il je to koliko uopsteno znamo i koliko se zanimamo za nesto...

Početnik
    Učlanjen
    12.11.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio BETWOMAN Pogledaj poruku
    Pomoc!!!!!!!!!!!!!!Kriminalisticko policijska akademija-da li se isplati upisati je,gde se ovi kadrovi zaposljavaju,plate.....i moze li se preko nje uci u specijalne jedinice?
    Na policijskoj akademiji imas 2 smera : akademski i strucni
    Posle zavrsene akademije mozes da radis kao : inspektor,forenzicar,nacelnik MUP-a itd...
    Plate su od 490 evra...
    Pre 10-15 godina,mogao si odmah da se zaposlis posle akademije,sad cekas posao kao i svi ostali,nazalost...
    Specijalne jedinice i akademija to su dva razlicita sveta!!! Ima valjda neki poseban kurs za saj,ptj i zandarmeriju...

Početnik
    Učlanjen
    29.11.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Da li mi neko moze pomoci interesuje me sta se moze raditi u inostranstvu za zavrsenom KPA..........??

Početnik Srpski Junak (avatar)
    Učlanjen
    02.11.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Zanima me,da li su i prosle godine organizovana pripremna vezbanja za upis,u prostorijama akademije???

Slične teme

1. KRIMINALISTICKO-POLICIJSKA AKADEMIJA-"KRIMINALISTIKA"
    Autor Jazas girl u forumu Ostali fakultetski centri
    Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 18.09.2014., 01:26
  2. policijska akademija
    Autor sutjeska u forumu Fakulteti
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 05.06.2014., 18:29
  3. Policijska akademija
    Autor nokia8 u forumu Arhiva
    Odgovora: 2