Zašto nam političari -mladi sede..po pitanju kose-a država *bledi* ...

opanak

Domaćin
Poruka
3.447
U danasšnjoj kolumni Brana Crnčevic je na temi MLADI SEDOKOSI ........novine Kurir.............dosta toga opisao.....miisleći na politicare prvenstveno i uglavnom ..........pa da prezentujem samo jedan mali deo ili po meni SRŽ celoga teksta ili analize datoj od strane istog u istoj............:

"Samo slepci ne vide brzinu kojom srpski voždi sede. Ima li igde u Evropi i u svetu ovoliko sedokosih a sredovecnih, čak i mladih politicara? Nema prijatelju...............Dođe odnekud mladi čovek, zdrav i crnokos, gledaš kako mu se za ciglo par godinica kosa proredjuje i sedi. Nije čoveku lako.Muci se zajedno sa narodom.Niti on zna šta će sa Srbima, niti Srbi znaju šta da rade s njim. /politicarem.normalno...........prim.ili pojašnjenja moje/.
Njemu dojadilo da obecava nemoguće, a Srbima / i drugim narodima, o narodnostima da i ne govorimo!/ dojadilo da slušaju svakojaka obećanja.
Broz je farbao i sebe i nas, a novi srpski voždi farbaju samo Srbe. Od briga šta će biti sa njima i nama ne stižu da ofarbaju sebe."


PS

Pa i da razumem da nemaju vremena za celu glavu ali za jednu fleku crne boje sa strane...e toliko se moze.........ILI FLEKA NE PRIMA BOJU tj. FARBU.................možda ne prima farbu strane proizvodnje .......postala kosa *prezasićena od iste*.....al od domaće radinosti.......*farbu* ima da primi oma............momentalno čim je nanese ili mu je nanesu delatnici narodne radinosti....normalno FARBADŽIJE ili FRIZERI.....mada su *flekavi* ili OSEDELI i onako IZFRIZIRANI....:hahaha:
 
Poslednja izmena:
....nije uvek sve belo,i ni crno...pa tako narod kaze da ni "djavo nije crn onoliko koliko izgleda*...
neki svoje fleke nose javno i jasno,bez bojazni...drugi svoje fleke skrivaju ko zmija noge i ne bi da njima naruze sliku *sjaja i blistavosti* svakorazne koju su uspeli na ovaj ili onaj nacin sacuvati od *flekanja* onih,koji ponekad i donekle svesni da se prvo sa sopstvenim flekama treba izboriti,da bi se na tudje moglo prstom upirati,...dakle ,koji nisu navikli sebe uzdizati tako sto ce druge rusiti.....
Ja mislim da covek svaki treba svoju *fleku* da nosi,na bar donekle pokazan nacin onih koji svoje *fleke* nose bez potrebe da ih *farbaju* ..........iskrenost ne mora uvek biti prijatna,ne mora nam se uvek ni dopasti,ali i dalje ostaje iskrenost....neofarbana......
A ima i onih koji osede pa se farbaju,da se sede ne vide....a ima i onih koji se i *farbaju* i *prefarbaju*.....u zavisnosti od toga kolike i kakve fleke treba da prikriju......
 
e , do qrza............da nije postavljac napisao ovu temu, mislio bi da je taj Brana Crncevic umro...........:roll:.......izgleda da jos nije, a kada ce, ne zna se.........:D

BTW.......ko moze da ima volju da cita sta ta yayara slobina i mirina pishe???.....mora da mu je dao neko opet polovno odelo , kao onomad Kertes.......da sedne i napise jos po nesto glupavo........:think:
 
sta fali nasem Presidenteu, sed a lep, prelep..:cool:

pa izvini predsednik a narod bira da bude sposoban i resava probleme drzave i nacije a ne da bude lep i da lepo izgleda na TV

eto ovaj tvoj post pokazuje samo koliko su neke zene glupe

mesto da glasaju na osnovu necije individualne sposobnosti da vodi drzafvu one glasaju na osnovu necijeg izgleda z:D
 
pa izvini predsednik a narod bira da bude sposoban i resava probleme drzave i nacije a ne da bude lep i da lepo izgleda na TV

eto ovaj tvoj post pokazuje samo koliko su neke zene glupe

mesto da glasaju na osnovu necije individualne sposobnosti da vodi drzafvu one glasaju na osnovu necijeg izgleda z:D

da, bice da glasam po lepoti a ne po sposobnosti.:roll:
covek pise o boji kose i frizurama politicara, nebuloza, kakva tema, takav i moj odgovor.
 
Poslednja izmena:
Da su do sad pronasli i imali sta da pronadju ,oni koji su *bezgresni* vavijek bili i kao takvi bili sposobni i spremni svakom po neku manju ili vecu fleku pronaci,valjda bi i ovom *flekavom* do sad prisili ...ali nisu .....ili nisu jos....ili nece uopste.....ili mozda zato sto covek ima fleku i nosi je .....i to jos na glavi...nema da omanes a da je ne vidis....i zanimljivo,...nije jos prefarbana....pa nema potrebe da mu je prisivaju .....ko zna?....
 
pa izvini predsednik a narod bira da bude sposoban i resava probleme drzave i nacije a ne da bude lep i da lepo izgleda na TV

eto ovaj tvoj post pokazuje samo koliko su neke zene glupe

mesto da glasaju na osnovu necije individualne sposobnosti da vodi drzafvu one glasaju na osnovu necijeg izgleda z:D
Тихи, у гимназијским уџбеницима социологије лепо пише ''ми Срби смо склони бирању лидера на основу харизме''.:D

Шта зна дете шта је триста кила?;):per:
 
Kolumnu koju sam prezentovao je u prenosnom i figurativnom smislu.....nikako lično globalnom,globalističkom i bukvalnom shvatanju....farbanja i načina nošenja *fleka*ili prikrivanja promena........mada kako će ko shvatiti je odgovor da je se snašao ili pronašao.................:think:

Pa i da razumem da nemaju vremena za celu glavu ali za jednu fleku crne boje sa strane...e toliko se moze.........ILI FLEKA NE PRIMA BOJU tj. FARBU.................možda ne prima farbu strane proizvodnje .......postala kosa *prezasićena od iste*.....al od domaće radinosti.......*farbu* ima da primi oma............momentalno čim je nanese ili mu je nanesu delatnici narodne radinosti....normalno FARBADŽIJE ili FRIZERI.....mada su *flekavi* ili OSEDELI i onako IZFRIZIRANI....

--------------------------------------------------------------------------------
Poslednji put ažurirao/la opanak : danas u 13:59

Kako god se snasao ili pronasao,shvatio ili ne ,jasno je i razgovetno ,samo treba procitati...
 
Тихи, у гимназијским уџбеницима социологије лепо пише ''ми Срби смо склони бирању лидера на основу харизме''.:D

Шта зна дете шта је триста кила?;):per:

Sofi,

(svidja mi se ova tvoja fora sa imenom kad se nekom obracas kao gore: "Tihi".....sve kao da te vidim da trepces sva umilna, sad cu i ja tako):mrgreen:

i u osnovnoskolskim udzbenicima pise sta je ironija a sta cinizam, ali si izgleda zapalila sa tog casa.sram da te bude.
 
Poslednja izmena:
kad vi niste odveli Slobu, Kostunicu i Sekija da nas usrecite, necu ni ja Tadica.
ne treba mi kuci, vec da bude i moj i VAŠ Presidente..:cao:

Prvo, ja nisam zaljubljen ni u jednog od njih, niti sam ikada bio.
A, drugo, on jeste predsednik Srbije (na žalost Srbije), ali nije moj predsednik. Sramota bi me bilo takvog nesposobnjakovića nazvati mojim.
 
Prvo, ja nisam zaljubljen ni u jednog od njih, niti sam ikada bio.
A, drugo, on jeste predsednik Srbije (na žalost Srbije), ali nije moj predsednik. Sramota bi me bilo takvog nesposobnjakovića nazvati mojim.

Ne mora ni da bude tvoj,....pitam se samo ,odakle ti kvalifikacija da procenis da je nesposobnjakovic.i time proglasis takvima i vecinu koja ga smatra svojim.
Moze li se ijedna diskusija ili suceljavanje na pdf politika sprovesti bez karakterizacija,omalovazavanja,nipodastavanja,i ne znam cega sve ne,sa bilo koje strane da dolazi,i bilo kojom bojom da je obojena....moze li se razgovor voditi na nacin primeren onima koji sebe smatraju dovoljno vaspitanim i obrazovanim da bi bilo kakvu vrstu polemike,uopste mogli voditi.?!....ili,je ovo svojevrstan speach corner na kojem *ko sta hoce i kako hoce*,pa sto gore ,to bolje.?!
 
Ne mora ni da bude tvoj,....pitam se samo ,odakle ti kvalifikacija da procenis da je nesposobnjakovic.i time proglasis takvima i vecinu koja ga smatra svojim.
Moze li se ijedna diskusija ili suceljavanje na pdf politika sprovesti bez karakterizacija,omalovazavanja,nipodastavanja,i ne znam cega sve ne,sa bilo koje strane da dolazi,i bilo kojom bojom da je obojena....moze li se razgovor voditi na nacin primeren onima koji sebe smatraju dovoljno vaspitanim i obrazovanim da bi bilo kakvu vrstu polemike,uopste mogli voditi.?!....ili,je ovo svojevrstan speach corner na kojem *ko sta hoce i kako hoce*,pa sto gore ,to bolje.?!

Cek a kao to nije dokazao u hiljadu prilika a?
 
Ne mora ni da bude tvoj,....pitam se samo ,odakle ti kvalifikacija da procenis da je nesposobnjakovic.i time proglasis takvima i vecinu koja ga smatra svojim.
Moze li se ijedna diskusija ili suceljavanje na pdf politika sprovesti bez karakterizacija,omalovazavanja,nipodastavanja,i ne znam cega sve ne,sa bilo koje strane da dolazi,i bilo kojom bojom da je obojena....moze li se razgovor voditi na nacin primeren onima koji sebe smatraju dovoljno vaspitanim i obrazovanim da bi bilo kakvu vrstu polemike,uopste mogli voditi.?!....ili,je ovo svojevrstan speach corner na kojem *ko sta hoce i kako hoce*,pa sto gore ,to bolje.?!

Pa, ovo je čoveku drugi mandat na mestu predsednika. Za sve te godine nije napravio nikakav napredak, a mnogo je pored njega prošlo stvari koje nas sve dublje uvaljuju u drek. Okružen je lopovima svake fele i farbe. Oni pljačkaju državu i narod, a on pozira pred kamerama, jer je to njegovo najveće dostignuće.
Dakle, nesposoban je najblaže što za njega mogu reći. I, da li u ovoj državi neko ima pravo misliti za njega da je nesposoban. Ako nema, ako svi moramo misliti da je on sposoban, onda hajde da ukinemo izbore i proglasimo ga za doživotnog predsednika! Jer, izbori upravo tome služe, da bi se glasalo za onoga za koga misliš da je sposoban, a da ne dođe na vlast onaj za koga misliš da je nesposoban.
Boris Tadić je nesposoban da bude predsednik dobrovoljnog vatrogasnog društva, a kamo li države. To je moje mišljenje, i zagarantovano mi je pravo na njega Ustavom Republike Srbije.
 
Pa, ovo je čoveku drugi mandat na mestu predsednika. Za sve te godine nije napravio nikakav napredak, a mnogo je pored njega prošlo stvari koje nas sve dublje uvaljuju u drek. Okružen je lopovima svake fele i farbe. Oni pljačkaju državu i narod, a on pozira pred kamerama, jer je to njegovo najveće dostignuće.
Dakle, nesposoban je najblaže što za njega mogu reći. I, da li u ovoj državi neko ima pravo misliti za njega da je nesposoban. Ako nema, ako svi moramo misliti da je on sposoban, onda hajde da ukinemo izbore i proglasimo ga za doživotnog predsednika! Jer, izbori upravo tome služe, da bi se glasalo za onoga za koga misliš da je sposoban, a da ne dođe na vlast onaj za koga misliš da je nesposoban.
Boris Tadić je nesposoban da bude predsednik dobrovoljnog vatrogasnog društva, a kamo li države. To je moje mišljenje, i zagarantovano mi je pravo na njega Ustavom Republike Srbije.

TACNO....pa kao i Borisu Tadicu njegova ovlascenja...pa koliko ovlascenja toliko i muzike....Daleko bilo da bude dozivotan,taman posla,jedan dozivotni je bio dovoljan! I... jeste mu drugi mandat,ali nije jos ni jedan po duzini trajanja, prvi je skratio,tako da se ne moze govoriti o mandatu kao celini ...a sto se tice misljenja,cinjenica da jeste predsednik je dovoljna potvrda misljenja vecine,koja je birala...i njima je njihovo zagarantovano URS...elem,on jeste to sto jeste svidjalo nam se ili ne,pa kad bude prilika ,ako nam s ne svidja ,menjamo.Ali,bojim se ,da cemo zakratko i za tog nekog reci da je nesposoban da vodi i vatrogasno drustvo,jer mi smo do te mere ubedjeni u sopstveno *sveznanje*,da je nas tesko zadovoljiti....Koliko Srba toliko selektora....uvek bilo.
 
Poslednja izmena:

Back
Top