da li je normalno?

Happiness..

Veoma poznat
Poruka
11.857
moja kuchkica, meshanac pudle i nechega :rumenko: nemirnog je duha i to je ok.
nije se parila, a ima 8 god:neutral: da li je to ok? meni nije :neutral: mozda ne moze da zatrudni. bila je zaljubljena i on u nju, komshija neki, ali nizi od nje i nije mogao da je dohvati otpozadi :( plakali su danima jedno za drugim. sad nishta..mislim da je proshlo to.

nego muchi me drugo neshto..
ne znam koliko je ovaj podforum posecen..osecam da niko nece videti ovaj post, ali nema veze. za svaki sluchaj..:D

jel normalno da moja kuca voli toliko da pije pivo? njoj nikad nije dosta i stalno trazi josh :confused: jel postoji alkoholizam kod zivotinja? :rumenko:

pozdrav svim ljubiteljima pasa :D
 
Za parenje - ne znam. Za 8 god ja bih je sterilisala ukoliko nemam nameru da je parim, ne znam sta cu sa stencima i sl.

Pivo...sumnjam da se preporucuje za konzumaciju zivotinjama, ali ima vlasnika pasa pa ce ti se sigurno neko javiti.
 
nije normano da voli pivo i nije normano da mu isto daješ.
svaki pas bi bar jednom u životu trebao da se pari, a ako to ne želiš trebalo bi ga zarad njegovog zdravlja sterilisati
pa ja znam josh pre par godina dok ja nisam okusila pivo, ona je volela da pije,nisam joj ja davala..a sad kad i ja pijem pivo..ona sam trazi :confused: pa ja zeliiim da je parim..
Za parenje - ne znam. Za 8 god ja bih je sterilisala ukoliko nemam nameru da je parim, ne znam sta cu sa stencima i sl.
Pivo...sumnjam da se preporucuje za konzumaciju zivotinjama, ali ima vlasnika pasa pa ce ti se sigurno neko javiti.

kao shto sam rekla, ja bih volela da ona ima potomke..bila je pet godina u kuci i s vremena na vreme je nosila neku gumenu igrachku i plakala, valjda je mislila da joj je to dete :neutral: stvarno mi je zao, ne znam shta da radim :(
 
Iskreno ne mislim da je pas star ukoliko se pogleda zivotni vek psa koji je na primer 15 godina ona je znaci na pola zivota,ali ipak bi bilo najbolje da se posavetujes sa nekim veterinarom sto se tice mozda komplikacija koje mogu,ali i ne moraju nastati,ako je paris i parenje uspe,a sto se tice piva ne bi trebala da joj dajes,gde ima navika ima i odvika,bolje pitaj veterinara koji bi joj vitamin dala,jer ocigledno joj fali B vitamin koga ima u pivu,ali i u drugim namirnicama koje su mnogo zdravije i nemaju alkohola.To je moje skromno misljenje.
 
joj ne znam shta da radim..ovo shto se tiche piva, ne pije ona puno, jednu chashu otprilike..
mozda joj je to samo osvezavajuce, mogu umesto toga colu?:neutral:

mnogo vishe me brine to shto se nije parila..mislim, nije asexualna kuchkica..
evo npr, dok je bila u kuci, morali smo da je stavimo u box kad sam se porodila, bash mi krivo zbog toga, ne shto sam se porodila:mrgreen:, neg zato shto je izbachena iz kuce tako nemilosrdno:(((
dakle..kad god bi mi neko doshao u kucu..komshinica, dechko..nebitno..ona bi pochela da se samozadovoljava pored te osobe..na dvosedu.. trosedu..:rumenko: nije ono samo da se lize, to bi mi bilo ok, nego pochne da luduje i sa sve shapama sve, dok joj se ne rascveta p :rumenko:
i sve se nadam da ce naci nekoga..jer ne bih podnela da ona umre, a da iza nje ne ostane niko..
 
Srećice, izvini ali malo si besmislena. Masa nas sa ovog pf-a se porađala i nismo poizbacivale svoje ljubimce u bokseve. To prvo.

Drugo, za to pivo. Koliko ona ima kilograma? Misliš li da je isto kad ona, tako mala, popije čašu piva kao kad je popije odraslo ljudsko biće?! Pas ti je alkoholičar. Moraćeš polako, postepeno da je odvikavaš a kao zamenu možeš da joj daješ bezalkoholno pivo, od pravog se razlikuje samo u tome što sastoci nisu prošli alkoholno vrenje. Ili kao alternativu, pošto bezalkoholno pivo nije baš zastupljeno po prodavnicama, možeš da kupiš pivski kvasac i da joj ga dodaješ u obroke.

Treće, sad, sa 8 godina, nije baš najbolje vreme da je pariš i, što reče Mileva, radi njenog zdravlja je najbolje da je sterilišeš. Odvedi je na ovariohisterektomiju, tu će se možda utvrditi i uzrok njene neplodnosti i svakako će se sprečiti dalje širenje nekog eventualnog malignog procesa. (Ne zavaravaj se, nađu oni način da se pare ako to hoće, osim možda ako se taj komšijski mužjak mnogo, mnogo zaljubio u nju pa nije mogao, čula sam za par takvih slučajeva.)
 
Kakvu colu da joj dajes???To je jos gore od piva!!!Da li ti citas ovo sto mi pisemo ili pisemo uzalud???Odvedi je kod veterinara i pitaj ga sve sto te zanima,on ce ti dati odgovore na ta pitanja za koja nismo strucni.A ovo sto je rekla mimi"s mom je potpuno u pravu za sva tri.
 
Da se nadovežem i ja pošto sam na kolu zaboravila: to je za njih blago rečeno otrov. Jetra joj je uništena, sad još samo infarkt i da završimo priču! Pa na njih običan kakao iz mlečne čokolade deluje kao na nas trostruki kapućino! Zamisli šta bi joj tek uradio kofein iz kole, pa još i ugljen dioksid, veštački zaslađivači i boje i ostale gadosti. :sad2:
 
Srećice, izvini ali malo si besmislena. Masa nas sa ovog pf-a se porađala i nismo poizbacivale svoje ljubimce u bokseve. To prvo.

Drugo, za to pivo. Koliko ona ima kilograma? Misliš li da je isto kad ona, tako mala, popije čašu piva kao kad je popije odraslo ljudsko biće?! Pas ti je alkoholičar. Moraćeš polako, postepeno da je odvikavaš a kao zamenu možeš da joj daješ bezalkoholno pivo, od pravog se razlikuje samo u tome što sastoci nisu prošli alkoholno vrenje. Ili kao alternativu, pošto bezalkoholno pivo nije baš zastupljeno po prodavnicama, možeš da kupiš pivski kvasac i da joj ga dodaješ u obroke.

Treće, sad, sa 8 godina, nije baš najbolje vreme da je pariš i, što reče Mileva, radi njenog zdravlja je najbolje da je sterilišeš. Odvedi je na ovariohisterektomiju, tu će se možda utvrditi i uzrok njene neplodnosti i svakako će se sprečiti dalje širenje nekog eventualnog malignog procesa. (Ne zavaravaj se, nađu oni način da se pare ako to hoće, osim možda ako se taj komšijski mužjak mnogo, mnogo zaljubio u nju pa nije mogao, čula sam za par takvih slučajeva.)
:( nisam se samo ja pitala.. moj muz i moji su bili za to da ona obavezno ne bude u kuci :confused:
sad sam se setila, ima onaj tut gut..nema alkohola, samo zitarice valjda :neutral:
da ..bio je mnogo zaljubljen :confused: :(
Kakvu colu da joj dajes???To je jos gore od piva!!!Da li ti citas ovo sto mi pisemo ili pisemo uzalud???Odvedi je kod veterinara i pitaj ga sve sto te zanima,on ce ti dati odgovore na ta pitanja za koja nismo strucni.A ovo sto je rekla mimi"s mom je potpuno u pravu za sva tri.
:confused: dobro :(

Da se nadovežem i ja pošto sam na kolu zaboravila: to je za njih blago rečeno otrov. Jetra joj je uništena, sad još samo infarkt i da završimo priču! Pa na njih običan kakao iz mlečne čokolade deluje kao na nas trostruki kapućino! Zamisli šta bi joj tek uradio kofein iz kole, pa još i ugljen dioksid, veštački zaslađivači i boje i ostale gadosti. :sad2:
uzas :(
 
Ali uzmi neko sredstvo koje neće da škodi detetu tipa Frontline ili Virbac ampule, one se apsorbuju u limfu, nema ih više na koži posle 48h ali u međuvremenu ne sme da se kvasi. Ima tema Buve, krpelji i ostala gamad.
 
Kada se moja sestra pre 3,5 godina porodila mi smo u kuci imali psa i dve macke a zetovljevi roditelji jednog psa. Sva tri stana su jako blizu tako da smo stalno bili zajedno. Tj. kada ddoju kod nas naravno da je dete okruzeno zivotinjama ali i kada smo mi isli do njih da vidimo dete ili pomognemo pas je obavezno isao sa nama. Taman je bila setnja posto smo prolazili kroz park... a ostajali su i psi na spavanju kod njih (na zalost ne cesto jer su se gazde bunile)
Front line smo svima stavljali protiv buva i nikad nije bilo problema. Tada smo jos koristili sprej pa smo gledali da dete ne pridje zivotinjama 24h sata nakon prskanja. Sada koristimo ampule ( u medjuvremenu imaju jos jedno dete od 15 meseci) i to je bas lako za upotrebu i samo na jedno mesto se stavlja i mislim da je poptuno bezopasno.
Ali ako tvoji ukucani ne vole pse i uspeli su da te nagovore da psa izbacite u dvoriste onda ces ih tesko nagovoriti da psa vratite u kucu. Ti ih najbolje poznajes, pa sam proceni kako ces to izvesti. Ja nikada nijednu zivotinju ne bih izbacila, nema teorije da bi me neko na to nagovorio.
koliko ti je dete sada?
 
imam i ja slichan problem,
shto je najgore i slichana rasa je u pitanju
njega prosto sex ne interesuje , bar ne sa drugim zivotinjama, dok rado naskachje na moje goste, njihove jakne, jastuke, jorgane...
on muchenik i ne zna da se igra sa drugim psima, samo sa ljudima.po nekad skapiram da on misli da u stvari i nije pas.

i ja bih volela da ostavvi potomke, ali kakav je teshko...
eto ti imash zenkicu ,a ja muzijaka ,
but kakvi su i jedno i drugo kapitam da od sexa nishta.
 
dakle..kad god bi mi neko doshao u kucu..komshinica, dechko..nebitno..ona bi pochela da se samozadovoljava pored te osobe..na dvosedu.. trosedu..:rumenko: nije ono samo da se lize, to bi mi bilo ok, nego pochne da luduje i sa sve shapama sve, dok joj se ne rascveta p :rumenko:
i sve se nadam da ce naci nekoga..jer ne bih podnela da ona umre, a da iza nje ne ostane niko..

jel ovde samo ja tripujem da je ovo neka zaebancija?
 
jel ovde samo ja tripujem da je ovo neka zaebancija?

Što, Mico? Masa kćnih pasa se loži na goste. Mi smo Gizma jedva odvikli od naskakivanja gostima na ruku, lizanja ušiju isl. :rumenko:

imam i ja slichan problem,
shto je najgore i slichana rasa je u pitanju
njega prosto sex ne interesuje , bar ne sa drugim zivotinjama, dok rado naskachje na moje goste, njihove jakne, jastuke, jorgane...
on muchenik i ne zna da se igra sa drugim psima, samo sa ljudima.po nekad skapiram da on misli da u stvari i nije pas.

i ja bih volela da ostavvi potomke, ali kakav je teshko...
eto ti imash zenkicu ,a ja muzijaka ,
but kakvi su i jedno i drugo kapitam da od sexa nishta.

Kao prvo, to biste morali da uradite kod veta, na tom polju su najbolji Novaci ali to bi vas koštalo kao svetog Petra kajgana. Kao drugo, prosečno leglo je 4-5 štenaca. Vas dve uzmete po jedno štene, recimo da uspete komšijama i prijateljima da uvalite još po jedno, šta sa tim petim (i šestim, sedmim...) štenetom?! Mene bi se moje kuče doreklo kad bi znalo za koliko je parenja ostao uskraćen ali jednostavno neću da doprinosim tome da neko slatko štene sa ulice koje bi neko inače pokupio ostane lutalica i verovatno i ne dočeka prvi rođendan zato što je taj neko uzeo Gizmovu bebu. I šta kad ti novi vlasnici njihovih štenaca te štence puste da se pare kad porastu?! :rtfm:
 
Što, Mico? Masa kćnih pasa se loži na goste. Mi smo Gizma jedva odvikli od naskakivanja gostima na ruku, lizanja ušiju isl. :rumenko:



Kao prvo, to biste morali da uradite kod veta, na tom polju su najbolji Novaci ali to bi vas koštalo kao svetog Petra kajgana. Kao drugo, prosečno leglo je 4-5 štenaca. Vas dve uzmete po jedno štene, recimo da uspete komšijama i prijateljima da uvalite još po jedno, šta sa tim petim (i šestim, sedmim...) štenetom?! Mene bi se moje kuče doreklo kad bi znalo za koliko je parenja ostao uskraćen ali jednostavno neću da doprinosim tome da neko slatko štene sa ulice koje bi neko inače pokupio ostane lutalica i verovatno i ne dočeka prvi rođendan zato što je taj neko uzeo Gizmovu bebu. I šta kad ti novi vlasnici njihovih štenaca te štence puste da se pare kad porastu?! :rtfm:

E ovo potpisujem

Stvarno mi se gade ljudi koji kazu "jao pa moram da njega/nju uparim bar jednom,greota",a onda stence ili macice zafrljace na ulicu.

To je toliko neodgovorno da stvarno nemam reci:thumbdown:

Ako imate psa ili macku a nemate uslova za njihovo potomstvo sterilisite ih.
 
Što, Mico? Masa kćnih pasa se loži na goste. Mi smo Gizma jedva odvikli od naskakivanja gostima na ruku, lizanja ušiju isl. :rumenko:



Kao prvo, to biste morali da uradite kod veta, na tom polju su najbolji Novaci ali to bi vas koštalo kao svetog Petra kajgana. Kao drugo, prosečno leglo je 4-5 štenaca. Vas dve uzmete po jedno štene, recimo da uspete komšijama i prijateljima da uvalite još po jedno, šta sa tim petim (i šestim, sedmim...) štenetom?! Mene bi se moje kuče doreklo kad bi znalo za koliko je parenja ostao uskraćen ali jednostavno neću da doprinosim tome da neko slatko štene sa ulice koje bi neko inače pokupio ostane lutalica i verovatno i ne dočeka prvi rođendan zato što je taj neko uzeo Gizmovu bebu. I šta kad ti novi vlasnici njihovih štenaca te štence puste da se pare kad porastu?! :rtfm:

hebesh mi mater,a ko sam ja ovde neshto razumela

necu da kastriram pasa , vec da ga parim, a on mukica ne ume.

jedino da heppines-iu kerush odvedemo na veshtachku oplodnju, a uzmemo seme mog psa.. :lol:
 
hebesh mi mater,a ko sam ja ovde neshto razumela

necu da kastriram pasa , vec da ga parim, a on mukica ne ume.

jedino da heppines-iu kerush odvedemo na veshtachku oplodnju, a uzmemo seme mog psa.. :lol:

A zbog cega bi da ga paris?

Mislim jel ima to neku svrhu?

Ako nema nijedne svrhe osim da skine mrak onda je besmisleno donositi na svet 5-6 stenaca koji ce najverovatnije zavrsiti na ulici.

BTW muzjake treba pustati u priplod sto ranije,idealno sa 18 meseci ali moze i sa 12.

Ako do druge godine ne nauci sta da radi posle nece ni nauciti :lol:
 
Poslednja izmena:
A zbog cega bi da ga paris?

Mislim jel ima to neku svrhu?

Da poboljsas rasu,dobijes dobrog radnog psa?Ako nema nijedne svrhe osim da skine mrak onda je besmisleno donositi na svet 5-6 stenaca koji ce najverovatnije zavrsiti na ulici.

BTW muzjake treba pustati u priplod sto ranije,idealno sa 18 meseci ali moze i sa 12.

Ako do druge godine ne nauci sta da radi posle nece ni nauciti :lol:



a da li ste mozda nekad razmishljali na temu da volim svog psa i da ako on ne moze da zivi vechno rado bih volela da ga imam kroz njegovu decu.

zashto se psi moraju gledati kroz rasu,
bez ljutnje, ali meni je to jako povrshno!

kao kad bi tebi neko zabranio da imash decu, jer copash na levu nogu. i zashto bi onda produzavao vrstu ako ce ti deca biti copava?!?
 

Back
Top