Upozorenje - budite oprezne

Zefirra

Iskusan
Poruka
6.123
Komsinica mog kolege. Isla je jedan dan sa drugaricom kod kineza
na Nbg.Kad su vec htele da krenu , drugarica se setila da je videla
u jednoj radjni nesto sto joj se svidja i rekla joj da je saceka da ce
ona caskom da ode po to.
Medjutim ova je cekala i cekala , proslo 20min , pozove je na mobilni ova
nedostupna.Ode do te radnje , i pita da li je dolazila takva i takva
devojka , oni nista kao neznaju.I ona lepo pozove policiju.
Policija dodje i pretrazi radnju , i nadje njenu drugaricu u nekoj prostorijici
iza vezanu i sa povezom preko usta.
Pretpostavljam spremnu za izvoz.

Htela bih da ovo zna sto vise ljudi.

I eto, molim vas, budite utoliko oprezne da kad negde idete , da bar jedna osoba zna gde
ste otisle.
Pogotovo ako je u pitanju razgovor za posao , npr kozmeticarke, frizerke i sl.Posto sam i tu cula neke slicne price.Ne znaci da treba ziveti u karantinu, ali malo opreznosti vas moze spasiti kao i njih dve samo sto su isle zajedno.
 
Komsinica mog kolege. Isla je jedan dan sa drugaricom kod kineza
na Nbg.Kad su vec htele da krenu , drugarica se setila da je videla
u jednoj radjni nesto sto joj se svidja i rekla joj da je saceka da ce
ona caskom da ode po to.
Medjutim ova je cekala i cekala , proslo 20min , pozove je na mobilni ova
nedostupna.Ode do te radnje , i pita da li je dolazila takva i takva
devojka , oni nista kao neznaju.I ona lepo pozove policiju.
Policija dodje i pretrazi radnju , i nadje njenu drugaricu u nekoj prostorijici
iza vezanu i sa povezom preko usta.
Pretpostavljam spremnu za izvoz.

kakvo upozorenje :roll:, nego ti nama fino adresu tog i tog mjesta
i kada je to cura i kome prijavila i kako se zavrsilo
:)
 
Nemojte devojke da se zezate...ne biste poverovale na koje sve nacine zene zavrsavaju u traffickingu, imala sam prilike da vidim slucajeve iz policijske prakse. To zaista nije nesto sto se desava drugom, svako moze da postane zrtva, cinjenica je da su im mete obicno jako mlade devojke jer mogu lako da ih kontrolisu i duze eksploatisu. To sto se tim devojcicama desi...je nezamislivo uzasno. Zefirrina prica nije za ne verovati...samo trgovci ljudima obicno veoma brzo zrtvu prebace na "sigurnu" lokaciju, van domasaja policije, to im je modus operandi. Moguce je da je devojka izbegla uzas samo zahvaljujuci brzoj reakciji svoje drugarice.
 
potpuno istu priču sam ja čula prošle godine da se dešava u Nišu, pri čemu su u pitanju žena (čak onako u srednjim godinama) i muž koji ne voli kineske radnje pa je čeka ispred radnje dok pazari, a nje nema.
Kažem čula i to je sve.
 
Rekao je da su ih policajci pohapsili. Oprostite mojoj naivnosti posto nisam trazila ime prezime i jmbg devojke.

na kojoj je to bilo lokaciji? zasto nema vjesti u medijima? je li radnja zatvorena?

ma briga mene je li to babina prica iz mladih dana ili se stvarno desilo, ali me jako nervira kada neko siri neprovjerene poluinformacije koje za rezultat ne daju ama bas nista osim panike medju plasljivim naivnicima ili povrsne price uz kafu.

I mean, onog psihijatra sa druge teme niko jos nije prijavio :roll: i onda treba da se - sto? saosjecam?
malo morgen
 
potpuno istu priču sam ja čula prošle godine da se dešava u Nišu, pri čemu su u pitanju žena (čak onako u srednjim godinama) i muž koji ne voli kineske radnje pa je čeka ispred radnje dok pazari, a nje nema.
Kažem čula i to je sve.

Ја сам прошле године чула исту причу, али се, наводно, десила овде, у мом граду. С том разликом што је жена као била везана у неком шахту, испод пода кинеског тржног центра.
Медији, наравно, нису ништа објавили о томе. ;)
 
Pa ako bi neki novinar hteo malo time da se bavi , ja bih mu izasla u susret i ta devojka verovatno. Samo ako ne bi trazio 2000e da objavi pricu. :/
Ne mogu da verujem da funkcionishete po principu ako nema u novinama nije se ni desilo. :roll:
Bdw ne vidim zasto ovakva prica nekog NERVIRA i PLASI? Ovome nije cilj da nervira i plasi jer ako su ljudi pohapsheni , znaci nisu ti ljudi vishe na tom mestu i sada.Ali poenta uopste nije u kineskom trznom centru,ili sl.
Poenta price je da ako ne moramo , ne dovedemo sebe u takvu situaciju.Zar nije bolji shoping sa drugaricom nego kad ides sam , i zar ne mislite kad idete negde na razgovor za posao da bi bilo korisno da obavestite nekoga, drugaricu,decka,majku gde ste posli?
Zar je to toliki pritisak trauma i panika , prosto da samo malo poevedemo racuna o svojoj i tudjoj sigurnosti.
 
jeste...

treba biti oprezan!

ako vamje nesto makar malo sumnjivo, a ne znate zbog cega...ne idite tamo...to sto ne znate zbog cega, ne znaci da nije...
:)

ali daleko od toga da neko treba da prati svaki moj korak...to je malo smesno...da li tvoja porodica poznaje bas svakog sa kim se ti druzis i sa kim bi mogla na kafu?
 

Back
Top