DSS iznenađenje : Koštunica vrbovao Srećka Šojića!

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Glumac Milan Lane Gutović biće prvi na listi DSS-a na vanrednim izborima na beogradskoj opštini Voždovac


Nova koalicija... Lideri DSS i Stranke zdravog razuma (slika dole)



Glumac Milan Lane Gutović, popularni Srećko Šojić iz serije „Bela lađa", biće kandidat DSS-a na junskim lokalnim izborima u beogradskoj opštini Voždovac! Lane će, kako saznajemo, biti prvi na listi čiji je nosilac Vojislav Koštunica.



U DSS-u kažu da će Gutović biti veoma aktivan u kampanji. Andreja Mladenović, predsednik beogradskog odbora DSS-a, rekao je za Press da će Lane Gutović, inače istaknuti političar i predsednik Stranke zdravog razuma u seriji „Bela lađa", biti jedan od nosilaca kampanje te stranke.

- Lane Gutović nije naš član, ali je on ugledni Voždovčanin, sa kojim DSS ima dobru saradnju i komunikaciju, i sa kojim delimo iste vrednosti. Zbog toga smo odlučili da on bude jedan od nosilaca naše kampanje, a dogovorili smo se da bude angažovan onoliko koliko mu obaveze dozvoljavaju. Siguran sam da će Lane biti vrlo aktivan u kampanji - kazao nam je Mladenović.

Nije samo „Bela lađa"

Na pitanje koliku korist stranka očekuje od Gutovića, s obzirom na neprolaznu popularnost Srećka Šojića, koga je Lane prvi put igrao u filmu „Tesna koža" daleke 1982, Mladenović kaže da Gutović nije angažovan samo zbog popularnosti Šojića.

- Nismo mi angažovali Laneta samo zbog „Bele lađe", mada je to zaista odlična serija u kojoj on glumi maestralno. On je naš kandidat zbog svog celokupnog ugleda, višedecenijskog stvaralaštva, svojih stavova i dokazanih vrednosti. Isto tako, u Zemunu će prvi na našoj listi biti dramski pisac Siniša Kovačević, o čijim je kvalitetima takođe suvišno govoriti - kaže Mladenović. On, međutim, nije hteo da otkrije ko su kandidati DSS-a za predsednike opština, rekavši samo da su „sigurno bolji od ostalih".

Milan Gutović, koji će istovremeno juriti ministarsku funkciju u „Beloj lađi" i prave glasove na Voždovcu, potvrdio je za Press da će pomoći stranci bivšeg premijera Koštunice, ali je dodao da će o tome moći više da govori za nekoliko dana, kada se vrati iz inostranstva.

Glasaće za Laneta

Milivojević: Šojić budi prigradska naselja

Marketinški stručnjak Cvjetin Milivojević ocenjuje angažovanje Laneta Gutovića kao odličan potez DSS-a.

- Bio sam zabrinut kako će DSS proći na tim izborima, s obzirom na to da su DS, SRS i SNS uveliko u kampanji, dok se narodnjaci i ne primećuju. Angažovanje dvojice vrsnih umetnika Laneta Gutovića i Siniše Kovačevića pravi je način za razmrdavanje i izlazak iz zimskog sna. Lane je jedan od najboljih živih srpskih glumaca. Uz to, Voždovac i Zemun su Srbija u malom, jer osim urbanih, imaju i seoska naselja. Siguran sam da će u tim naseljima efekat Srećka Šojića posebno biti zapažen - rekao je Milivojević.



Scenarista „Bele lađe" Siniša Pavić kaže da je siguran da se Gutović angažovao u DSS-u iz iskrenog ubeđenja.

- Angažovanje Gutovića je potez koji će DSS-u doneti korist. Poznajući Laneta niz godina, znam da on sve radi iz ubeđenja, zato što veruje u neku ideju. A kada veruje, on se maksimalno posveti. Često se glumci angažuju politički, ali uglavnom za stranke na vlasti. Činjenica da je DSS u opoziciji mene opredeljuje za mišljenje da se Lane angažovao zato što iskreno veruje u njihovu ideju - kaže Pavić koji se ipak ne usuđuje da proceni rezultat Gutovića na izborima.

Direktor CeSID-a Marko Blagojević kaže da angažovanje Gutovića sigurno neće odmoći DSS-u.

- Gledanost serije „Bela lađa" jeste velika, ali mi ne znamo koji je profil tih gledalaca, kao ni koliko se on poklapa sa profilom birača DSS-a, a Laneta ljudi poistovećuju sa Srećkom Šojićem. Ali, Voždovac je interesantna opština - ima i Zuce, i Ripanj, i Dušanovac... videćemo kako će proći. Za DSS je najbitnije da zaustavi pad rejtinga - kazao je Blagojević.
 
sojic.jpg


ne znam zasto, ali gutovic meni deluje
 
Nema nikakve sumnje,fantastican potez DSS-NS-"nasa Maja"...nekako ce nagurati cenzus....:cool:
Njegova stvar.
Sve stranke na listama imaju raznorazne javne licnosti pa ne vidim razloga da to ne ucini i DSS.
Mozemo svi mi da volimo ili da mrzimo DSS ali to je ipak jedna ozbiljna stranka.
Iako sam zakleti bojkotas ne mogu a da ne primetim da je za vreme prve vlade Vojislava Kostunice drzava mnogo vise licila na drzavu nego od kada su zuti (+SPS, G17, LDP) dosli na vlast.
Ova sadasnja vlast je vise nego besmilsena!
 
Poslednja izmena:
Лане је сто пута бољи човек од ових жутих.

Баш ће добро да раздрма опозицију, а иначе обожавам да га гледам.

Такође им је сјајан потез и са Синишом Ковачевић.

Требало би овако више нормалних људи укључити. Људи који нешто раде и нешто вреде у овој земљи. А не људе који долазе на власт да би Србију свели на слуганство других.
 
Laneta Gutovića sam cenila dok nije odlepršao na Pink gde je imao neku totalno retardiranu emisiju gde je u kratkim epizodama prozivao žene i to poprilično vulgarno i nimalo duhovito.
Ne čudi me da ga je Koštunica brže-bolje angažovao. U Koštuničinoj neposrednoj blizini se ionako nalaze samo ženomrsci tipa Velje Ilića i Matije Bećkovića pa će se i Lane sigurno odlično uklopiti u to društvance. Nedostaje im samo Toma Nikolić ...
 

Back
Top