Vraćanje zemlje u Srbiji

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Svi se nekako okomili na komunjare, a kada treba da se ispravi zlo i nepravda koje su te komunjare nanele najuspesnijim ljudima u Srbiji pre 2. sv. rata otimajuci im deskaradno zemlju i nekretnine - onda pocinje nekekvo premisljanje i otezanje....

Da li jos u Srbiji vladaju komunjare ili je zaista pocela pravna drzava?

SVI KOJI SE PROTIVE VRACANJU ZEMLJE SU KOMUNJARE DO DAN DANAS iako se kriju iza demokratskog plasta. Tu ih je lako uloviti, bez obzira koje "razloge" iznosili...Lopovluk i razbojnistvo nema opravdanja.

I ne zastareva!

Sve dok se ne VRATI OTETO (ili naknada u novcu starim vlasnicima (pojedincima, strancima, crkvi...) ili njihovim naslednicima - srece nema za Srbiju).

Odavno je mudri narod rekao: OTETO - PROKLETO !
 
Poslednja izmena:
Sta da vratis,kada ti sto im je oteto verovatno odavno nisu medju zivima :roll:

Sve jedno - naslednici treba da uživaju u restituciji i da dobiju to što je oteto. Ali, pazi, od vraćanja nema ništa, jer je na nacionalizovanoj zemlji uglavnom građeno. Jedino može da se obeštete naslednici, ali to će teško ići... Ustvari, teško će ići zbog lopovske vlasti koja ne mari za narod, već samo za lopovluk. Ali ako hoćemo u EU, to se mora odraditi, tako da samo vi lepo skupljajte papire i podnosite tužbe, leći će to na mesto, kad - tad.
 
Sve jedno - naslednici treba da uživaju u restituciji i da dobiju to što je oteto. Ali, pazi, od vraćanja nema ništa, jer je na nacionalizovanoj zemlji uglavnom građeno. Jedino može da se obeštete naslednici, ali to će teško ići... Ustvari, teško će ići zbog lopovske vlasti koja ne mari za narod, već samo za lopovluk. Ali ako hoćemo u EU, to se mora odraditi, tako da samo vi lepo skupljajte papire i podnosite tužbe, leći će to na mesto, kad - tad.

Ex kad bi tako bilo,pa svakome da se vrati sve sto je ikada oteto,ma idiiiiiii.......

A da se vraca 2 generaciji i nema neke logike,bolje da se na neki nacin vrati drzavi ali da je iskoristi za drustvenu korist.


Pored toliko klinaca i emancipovanih zena iz raznih pichki materini koji su rasprodavali dedovine da bi splavarili po beogradu,samo nam jos fale par hiljada nicimizazvanih naslednika koji ce vest o nasledstvu cuti na klupici u parku pusheci joint..........i za 2 dana prodati nasledstvo,sa kojim ce mrtvi pijani novim kolima kositi peshake po ulicama i izvlaciti se dok ne spuckaju nasledstvo :mrgreen:
 
Imaju svoje naslednike.

Zamisli kada lopov ukrade auto i uhvate ga, a umedjuvremneu vklasnik auta umre?

Znaci da lopov ne treba da vrati auto vlasnikovoj deci, nego da ga zadrzi za sebe?

Malo morgen.

Koji nisu zaradili isto.

Necu da zamisljam kada lopov ukrade,jer to nisu lopovi i nisu krali nego je drzava zaplenjivala a to su 2 totalno razlicita pojma.

Dakle nije ukradeno,a vlasnik nije u "medjuvremenu" umro nego prirodnim procesom posle 50 godina,a njegov naslednik verovatno i ne zna da je njegovom dedi pre 66 godina nesto oteto.

I kao drugo nije neko oteo i uzeo,nego drzava pa delila.......valjda...........a da je bilo zloupotreba verovatno jeste.
 
Ex kad bi tako bilo,pa svakome da se vrati sve sto je ikada oteto,ma idiiiiiii.......

A da se vraca 2 generaciji i nema neke logike,bolje da se na neki nacin vrati drzavi ali da je iskoristi za drustvenu korist.


Pored toliko klinaca i emancipovanih zena iz raznih pichki materini koji su rasprodavali dedovine da bi splavarili po beogradu,samo nam jos fale par hiljada nicimizazvanih naslednika koji ce vest o nasledstvu cuti na klupici u parku pusheci joint..........i za 2 dana prodati nasledstvo,sa kojim ce mrtvi pijani novim kolima kositi peshake po ulicama i izvlaciti se dok ne spuckaju nasledstvo :mrgreen:

Ko god da je naslednik, treba da dobije svoje. Pa nek radi s tim sta hoce
 
Sve jedno - naslednici treba da uživaju u restituciji i da dobiju to što je oteto. Ali, pazi, od vraćanja nema ništa, jer je na nacionalizovanoj zemlji uglavnom građeno. Jedino može da se obeštete naslednici, ali to će teško ići... Ustvari, teško će ići zbog lopovske vlasti koja ne mari za narod, već samo za lopovluk. Ali ako hoćemo u EU, to se mora odraditi, tako da samo vi lepo skupljajte papire i podnosite tužbe, leći će to na mesto, kad - tad.

Covece pa moj deda i dan danas pokusava da povrati ono sto je uzeto nasoj porodici na KIMU.....i jos ranije dok ga izrodi nisu okupirali skroz je pokusavao ali mu je zahtev uvek odbijen....nece to ici!:thumbdown:
 
Ne znam gde si nasao pradedove kad povracaj imovine trazi u 99,99% slucajeva ili lice kome je ista oduzeta ili prvo koleno.
I naravno da mora da se vrati ta imovina. Ili ce ova drzava biti uspostavljena na pravdi ili na nepravdi, nema treceg.


Ok,e pa onda i ti sto im je oteto treba da vrate onima sto su pre njih oteli :mrgreen:

Pa sto im onda ne vracaju ako mora?

Sto se mene tiche ja sam za nova oduzimanja.
 
Ok,e pa onda i ti sto im je oteto treba da vrate onima sto su pre njih oteli :mrgreen:

Pa sto im onda ne vracaju ako mora?

Sto se mene tiche ja sam za nova oduzimanja.

Jel, Tita ti :roll:

Moj čukundeda je otišao kao mlad u Ameriku. Moj pradeda, njegov sin, je bio vlasnik rudnika u Americi. Sve je to rasprodao, i došao da živi u otadžbinu, i uloži kapital u svoju zemlju.
Pokupovao je silnu zemlju u Bosanskoj Krajini, i deonice mnogih fabrika po Hrvatskoj. Sve su mu to komunisti nacionalizovali, i verujem, da ga nisu ustaše zaklale, da bi ga komunisti streljali kao kulaka, reakcionara.

Kome je taj moj pradeda šta oteo? Nikome ništa. Čak je i uneo strani kapital u državu. Zašto mi njegovi naslednici da to ne dobijemo. Šta me briga što su na mojoj zemlji posle rata nikla tri sela. Nek mi plaćaju porez, meni a ne džavi, nek plaćaju zemlju u arendu, a ne da je njihova ili neka se vrate u kozaračke katune, odakle su im očevi sišli. Dakle ili da mi se plati ili da mi se vrati. A, država neka vodi računa o tim ljudima. To treba da je njihova briga, a ne moja. Ja hoću svoju dedovinu nazad.
 
Moju dedovinu je, nekim čudnim čudom, od države u sumnjivoj privatizaciji kupio jedan od "tajkuna"
ili novopljačkaša, tako da, mislim da nema nikakve šanse da do istog dođem.

Kakva pravna država u Srbiji??? Verujem da to neću videti u svom životnom veku.
 
Jel, Tita ti :roll:

Moj čukundeda je otišao kao mlad u Ameriku. Moj pradeda, njegov sin, je bio vlasnik rudnika u Americi. Sve je to rasprodao, i došao da živi u otadžbinu, i uloži kapital u svoju zemlju.
Pokupovao je silnu zemlju u Bosanskoj Krajini, i deonice mnogih fabrika po Hrvatskoj. Sve su mu to komunisti nacionalizovali, i verujem, da ga nisu ustaše zaklale, da bi ga komunisti streljali kao kulaka, reakcionara.

Kome je taj moj pradeda šta oteo? Nikome ništa. Čak je i uneo strani kapital u državu. Zašto mi njegovi naslednici da to ne dobijemo. Šta me briga što su na mojoj zemlji posle rata nikla tri sela. Nek mi plaćaju porez, meni a ne džavi, nek plaćaju zemlju u arendu, a ne da je njihova ili neka se vrate u kozaračke katune, odakle su im očevi sišli. Dakle ili da mi se plati ili da mi se vrati. A, država neka vodi računa o tim ljudima. To treba da je njihova briga, a ne moja. Ja hoću svoju dedovinu nazad.

Jeste tita mi :roll: i bratstva i jedinsva :mrgreen::hahaha::rotf::super:

Pa stani jesu li ga ustashe ubili i konfiskovali mu imovinu ili komunisti :roll:

Pa ko mislis da ti vrati,Hrvatska?Bosna? tesko.........ne vezano za drzavu iliti komunizam.

Pa nisam mu ja oteo :roll:

Jesi li procitao gor moj post-ja sam rekao da je bilo zloupotreba,koliko ja znam to je valjda bila drzavna akcija koja je SVIMA koji imaju dosta uzela i dala onima koji nemaju........sto se mene tice ja podrzavam da se to i u ovom trenutku uradi.

Ja licno imam druga kome je mnoooogo uzeto.......mislim pradedi.

Sto se tice tvog dede zao mi je,mislim svakom kome su mukom steceno uzeli,generalno sam hteo da kazem da mi ne bi bilo zao da danas uzmu miskovicu a da mi njegovi unuci sa nekim "pravom" kukaju da im se nesto vrati........

Inace nemam nikakvog posebnog stava povodom ove teme,malo se zezam,oprosti ako sam te nechim uvredio :rtfm::mrgreen::rtfm:

Pa sto ti ne vrate kada je tvoje?da moze to tako lako,verovatno bi ti vratili........

A i generalno,kome da se vraca,ko zna kome je sve uzeto i dato......mnogo je proslo :roll:
 
Koji nisu zaradili isto.

Necu da zamisljam kada lopov ukrade,jer to nisu lopovi i nisu krali nego je drzava zaplenjivala a to su 2 totalno razlicita pojma.

Dakle nije ukradeno,a vlasnik nije u "medjuvremenu" umro nego prirodnim procesom posle 50 godina,a njegov naslednik verovatno i ne zna da je njegovom dedi pre 66 godina nesto oteto.

I kao drugo nije neko oteo i uzeo,nego drzava pa delila.......valjda...........a da je bilo zloupotreba verovatno jeste.

u ovom slucaju drzava je lopov, potpuno izjednacen sa lopovvima
koji pljackaju banke i otimaju tudje.
 

Back
Top