Šeici otklupili dokumentaciju za Veliku plažu i Adu Bojanu

cizmice

Buduća legenda
Poruka
35.831
24 Apr 2009. 09:07 | Izvor: ND Vijesti
Šeici otklupili dokumentaciju za Veliku plažu i Adu Bojanu

Kompanija Hidra propertis, u vlasništvu vladarske porodice Abu Dabija Al Nabijan, prva je otkupila tendersku dokumentaciju za Veliku plažu i Adu Bojanu, saznaju Vijesti.

Arapi su na ovaj način ozvaničili svoje interesovanje za dvije vjerovatno najatraktivnije lokacije na Crnogorskom primorju.

Tender za zakup Velike plaže i Ade na 90 godina otvoren je do 1. septembra, ali svi zainteresovani do kraja maja moraju otkupiti tendersku dokumentaciju i dostaviti kvalifikaciona dokumenta da bi uopšte mogli podnositi ponude.

Hidra propertis već najmanje godinu pokazuje interesovanje za ulaganja u Crnoj Gori, a o tome svjedoči činjenica da su već pripremili idejna rješenja i vizije svojih projekata u Ulcinju koja su dostavljena Vladi, odnosno Ministarstvu za ekonomski razvoj koje vodi projekat.

Arapi su, kako tvrde izvori Vijesti koji su upućeni u sva dešavanja,. na pripremi početnih rješenja i angažovanju konsultanata već potrošili skoro 10 miliona eura.

Delegacije Hidre propetis više puta su do sada boravile u Podgorici, i svojim domaćinima predočili da se njihova ulaganja kod Ulcinja, kako kažu predstavnici Vlade koji su sa njima razgovarali, procjenjuju na preko 20 milijardi eura

Vladari Abu Dabija smatraju se trenutno među najvećim svjetskim investitorima. Procjenjuje se da je ta zemlja, izutzetno bogata naftom, nagomilala veliki kapital koji će dobrim dijelom biti investiran po svijetu, a jednim dijelom biće upotrijebljen za ublažavanje posljedica krize koja nije zaobišla ni Emirate.

Izvori Vijesti kažu da je "projekat Velika plaža", ako se sve bude odvijalo po planu, ubjedljivo najveći u istoriji Crne Gore, koji bi mogao da promijeni ekonomsku sliku zemlje, a i jedan je od najvećih u svijetu.

Plan Arapa je, kako su to predočili domaćinima u Podgorici, da na principima održivog razvoja, izgrade hotele, vile, rezidencijalne objekte, marine, golf terene, hipodrom, prvi eko kazino u svijetu, sportsku akademiju, tržne centre, objekte za zabavu, obrazovne, zdravstvene i kulturne ustanove, i mnogo drugih sadržaja kojih nema u ovom dijelu Evrope. Projekti na Velikoj plaži bili bi kombinacija niske, srednje i visoke gradnje, sa velikim di jelom zelene površine.

Na Adi je planirana nešto manja izgradnja, a prema tenderskim uslovima moguće je da kompleks ima najviše 2.500 ležajeva. Poznavaoci prilika u turizmu tvrde da se Crna Gora mora ozbiljno pripremiti za ovakvu investiciju, i da to vjerovatno neće moći da uradi bez podrške samog investitora. To vremenom podrazumijeva izgradnju puteva, nove željeznice, proširenja aerodroma i Luke Bar...

=====
L I N K
 
24 Apr 2009. 09:07 | Izvor: ND Vijesti
Šeici otk(l)upili dokumentaciju za Veliku plažu i Adu Bojanu



Plan Arapa je, kako su to predočili domaćinima u Podgorici, da na principima održivog razvoja, izgrade hotele, vile, rezidencijalne objekte, marine, golf terene, hipodrom, prvi eko kazino u svijetu, sportsku akademiju, tržne centre, objekte za zabavu,

obrazovne, zdravstvene i kulturne ustanove,
i mnogo drugih sadržaja kojih nema u ovom dijelu Evrope.



=====
L I N K

Ови делови ми се највише свиђају ... :hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
 
Zasto bi propadalo.
Vladarska familija Abu Dabija "drma svijetom" i kupuje sve sto stigne... od Mercedesa do Barclays Bank

NE bre zato.... Nego zato što je recimo Ada Bojana raj na zemlji. Po globalističkom viđenju, to je jedan vredan resurs i ekonomski potencijal, i kao takav nije vlasništvo Crne gore, već onoga ko tu vidi prosperitet i profit. I pored toga što je Ada Bojana (prvenstveno o njoj pričam) godinama važila za možda najlepše mesto na obali, CG nije qrcem mrdnula da se tu nešto situacija popravi i napravi turistička atrakcija kakva dolikuje tom biseru prirode. Kao i uostalom ostatak crnogorske obale. Otud i kažem "propada", jer samo kajmačenje i isisavanje potencijala bez ulaganja neminovno donosi propadanje. U svakom slučaju, neko je to rešio da kupi, a vlast kao vlast i jeste nemeštena tu da bi igrala po pravilima globalističe elite, koja uostalom i kupuje "sve što stigne", mada bi stigli oni i više, kad bi im se isplatilo. Arapi su svoju budućnost videli u turizmu, i oni su jaki igrači na tom polju, jer su svesni da je nafta kao resurs na izmaku. Zato mi je i drago da oni kupuju, a ne neki šiptarski diler i ubica, jer je to praktično default u CG.

Pa sa srećom, nadam se da ćete moći da primirišete, kad se sve lepo uredi i spremi za bogatune. Jer, zaista, Adu smatram jednim od najlepših mesta koje sam video u životu.
 
klovn.jpg

 
NE bre zato.... Nego zato što je recimo Ada Bojana raj na zemlji. Po globalističkom viđenju, to je jedan vredan resurs i ekonomski potencijal, i kao takav nije vlasništvo Crne gore, već onoga ko tu vidi prosperitet i profit. I pored toga što je Ada Bojana (prvenstveno o njoj pričam) godinama važila za možda najlepše mesto na obali, CG nije qrcem mrdnula da se tu nešto situacija popravi i napravi turistička atrakcija kakva dolikuje tom biseru prirode. Kao i uostalom ostatak crnogorske obale. Otud i kažem "propada", jer samo kajmačenje i isisavanje potencijala bez ulaganja neminovno donosi propadanje. U svakom slučaju, neko je to rešio da kupi, a vlast kao vlast i jeste nemeštena tu da bi igrala po pravilima globalističe elite, koja uostalom i kupuje "sve što stigne", mada bi stigli oni i više, kad bi im se isplatilo. Arapi su svoju budućnost videli u turizmu, i oni su jaki igrači na tom polju, jer su svesni da je nafta kao resurs na izmaku. Zato mi je i drago da oni kupuju, a ne neki šiptarski diler i ubica, jer je to praktično default u CG.

Pa sa srećom, nadam se da ćete moći da primirišete, kad se sve lepo uredi i spremi za bogatune. Jer, zaista, Adu smatram jednim od najlepših mesta koje sam video u životu.

Slazem se sa svakom tvojom rjecju.
Naravno, Crna Gora nije ekonomski kadra da investira u tako velike projekte ali zato ideja da se na tako malom prostoru (Crna Gora) okupi i istok i zapad i na izvjesan nacin postane, zasto ne i finansijska meka svjetskog kapitala. Znamo da kapital ne poznaje granice a u novoj podjeli svijeta Crna Gora mora da ugrabi svoje mjesto.
 
Gomila populistickih obecanja i besmislica. Ovo sa 20 milijardi zaista nije vredno komentarisati. U danu kad se javlja clanak o crnogorskom turizmu koji je pred bankrotom, isplivava i ova vest.
Ovakve zvake su cesta taktika kako bi se naparile oci investirorima i privremeno kupio neki socijalni mir medju gradjanima.
Druga strana price je sto se jedno javno dobro prodaje, cesta praksa zemalja u tranziciji koje su pred bankrotom. I situacija sa EPS-om nije mnogo bolja.
 
Slazem se sa svakom tvojom rjecju.
Naravno, Crna Gora nije ekonomski kadra da investira u tako velike projekte ali zato ideja da se na tako malom prostoru (Crna Gora) okupi i istok i zapad i na izvjesan nacin postane, zasto ne i finansijska meka svjetskog kapitala. Znamo da kapital ne poznaje granice a u novoj podjeli svijeta Crna Gora mora da ugrabi svoje mjesto.

Jao druže, nek je sa srećom da ima pameti i mogućnosti da se lepo pozicionirate i napravite off-shore zonu i Bog da vas vidi. Ali na žalost, prodati ste unapred, i to je ono što mi je žao. I to šiptarima. Nadam se da grešim, ali i Veliki Milo je ispao naivna ovca, a vi ćete patiti.
 
Jao druže, nek je sa srećom da ima pameti i mogućnosti da se lepo pozicionirate i napravite off-shore zonu i Bog da vas vidi. Ali na žalost, prodati ste unapred, i to je ono što mi je žao. I to šiptarima. Nadam se da grešim, ali i Veliki Milo je ispao naivna ovca, a vi ćete patiti.

Hm.. pa prodati smo u svakom slucaju u ostalom kao i Srbija.
Nije dobro da se prodamo za male pare, samo to ne. Mozemo zivjeti kao ljudi bar nas 700.000 stanovnika Crne Gore. To ni za istok ni za zapad nisu neke velike pare (euri, dolari...)
Sa druge strane vidim da je nekima i zao sto se investira u Crnu Goru u kojoj ima, ponavljam cca 700.000 stanovnika na ovolikom prostoru. Dakle rijetko naseljena drzxava sa odlicnom geostrategijskom pozicijom. Ne kazem da bi mogli da zivimo kao sheici ali bar kao shvedjani ili njemci - sasvim sigurno.
 
Hm.. pa prodati smo u svakom slucaju u ostalom kao i Srbija.
Nije dobro da se prodamo za male pare, samo to ne. Mozemo zivjeti kao ljudi bar nas 700.000 stanovnika Crne Gore. To ni za istok ni za zapad nisu neke velike pare (euri, dolari...)
Sa druge strane vidim da je nekima i zao sto se investira u Crnu Goru u kojoj ima, ponavljam cca 700.000 stanovnika na ovolikom prostoru. Dakle rijetko naseljena drzxava sa odlicnom geostrategijskom pozicijom. Ne kazem da bi mogli da zivimo kao sheici ali bar kao shvedjani ili njemci - sasvim sigurno.

Hahaha, malo li je? Daj Bože... Ali zaboravljaš da za to treba rad, red i disciplina.
 
Najsladja para i na zapadu je para od rente.
RADOM SE NIKO NIJE OBOGATIO :D

Pa vidiš, nije samo disciplina i rad kad zaradjuješ pare, već i kad ih trošiš. Pošto si odande, sigurno vidiš kako tvoji sunarodnici raspi*kavaju očevinu, prodavajući mala porodična imanja za velike pare. I onda ih lepo spucaju po kladionicama, koje niču kao pečurke posle kiše... Taj kapital ne ostaje crnogorcima, a pri tom su isti jako puno zaradili na prodajama. O tome pričam.
 
Hm.. pa prodati smo u svakom slucaju u ostalom kao i Srbija.
Nije dobro da se prodamo za male pare, samo to ne. Mozemo zivjeti kao ljudi bar nas 700.000 stanovnika Crne Gore. To ni za istok ni za zapad nisu neke velike pare (euri, dolari...)
Sa druge strane vidim da je nekima i zao sto se investira u Crnu Goru u kojoj ima, ponavljam cca 700.000 stanovnika na ovolikom prostoru. Dakle rijetko naseljena drzxava sa odlicnom geostrategijskom pozicijom. Ne kazem da bi mogli da zivimo kao sheici ali bar kao shvedjani ili njemci - sasvim sigurno.

:hahaha::hahaha::hahaha:
 
Pa vidiš, nije samo disciplina i rad kad zaradjuješ pare, već i kad ih trošiš. Pošto si odande, sigurno vidiš kako tvoji sunarodnici raspi*kavaju očevinu, prodavajući mala porodična imanja za velike pare. I onda ih lepo spucaju po kladionicama, koje niču kao pečurke posle kiše... Taj kapital ne ostaje crnogorcima, a pri tom su isti jako puno zaradili na prodajama. O tome pričam.

Da naravno. To znam ! Nemaju smisla sa oplode kapital na pravi nacin. Vi u Srbiji znate da od jednog dinara napravite dva. Ovdje je shvatanje novca nesto drugacije....sirovije pa i da kazxem gluplje.
Ja bar ne spadam u takvu felu mada sam komotno mogao biti ili mogu biti medju najrasipnijim Crnogorcima. Ne ja to uradio nisam...niti cu. Zivim skroman zivot i uvijek se nadje za kladioicu, pice i slicno.
 
Da naravno. To znam ! Nemaju smisla sa oplode kapital na pravi nacin. Vi u Srbiji znate da od jednog dinara napravite dva. Ovdje je shvatanje novca nesto drugacije....sirovije pa i da kazxem gluplje.
Ja bar ne spadam u takvu felu mada sam komotno mogao biti ili mogu biti medju najrasipnijim Crnogorcima. Ne ja to uradio nisam...niti cu. Zivim skroman zivot i uvijek se nadje za kladioicu, pice i slicno.

Ma OK, razumem ja tebe, nego stvarno vas je usralo taj skok cena nekretnina i šteta što se dosta ljudi ne urazumi i lepo ujedini pare i uloži u ono što imate. Ovako, crnogorci rasipaju pare na neki turbo-luksuz, a šiptari vam otkupljuju domovinu. Slično se dešavalo na Kosovu, pa su oni koji su rasprodavali i trošili pare bez razloga, danas najveći kritičari vlasti koja je "prodala" Kosovo. Taj scenario čeka i vas, i to po istom receptu, a niko ne želi to da vidi ili ukaže na to.
 
Ma OK, razumem ja tebe, nego stvarno vas je usralo taj skok cena nekretnina i šteta što se dosta ljudi ne urazumi i lepo ujedini pare i uloži u ono što imate. Ovako, crnogorci rasipaju pare na neki turbo-luksuz, a šiptari vam otkupljuju domovinu. Slično se dešavalo na Kosovu, pa su oni koji su rasprodavali i trošili pare bez razloga, danas najveći kritičari vlasti koja je "prodala" Kosovo. Taj scenario čeka i vas, i to po istom receptu, a niko ne želi to da vidi ili ukaže na to.

Sto se tice kupovine i prodaje albancima stvarno prvi put cujem. Da bi to imalo bilo kakve posledice za Crnu Goru cisto sumnjam. Srbija je izgubila Kosovo zahvaljujuci pogresnoj politici. Crna Gora ne posjeduje nikakvo pravo na Metohiju i ako neki u Crnoj Gori i Srbiji misle da da imaju. Crna Gora je cini mi se odabrala evropski put. Taj put ce biti i put Srbije samo ce trebati malo vremena.
 
Sto se tice kupovine i prodaje albancima stvarno prvi put cujem. Da bi to imalo bilo kakve posledice za Crnu Goru cisto sumnjam. Srbija je izgubila Kosovo zahvaljujuci pogresnoj politici. Crna Gora ne posjeduje nikakvo pravo na Metohiju i ako neki u Crnoj Gori i Srbiji misle da da imaju. Crna Gora je cini mi se odabrala evropski put. Taj put ce biti i put Srbije samo ce trebati malo vremena.

Ma pazi, OK...Neka bude da ja grešim. Ali znam da je tako i da postoji zabadanje glave u pesak pred ovim pitanjem. Tako i ti prvi put čuješ... Nek bude kako bude, ima se vremena da se uživa. Ali deca će vam biti u procepu nekada. S druge strane, nema evropskog puta sa kriminalcima u vlasti. Čuvajte se i sa srećom.
 

Back
Top