Ante Marković ponovo u Beogradu

dragosh

Veoma poznat
Poruka
11.827
Ante Marković ponovo u Beogradu


0102.jpg
,
Poslednji premijer SFRJ, stiže u Beograd, u petak, na dvodnevnu regionalnu konferenciju ministara rada, kao specijalni gost ministra rada i socijalne politike Srbije Rasima Ljajića. "Konferencija će trajati dva dana, a glavna tema rasprave biće socijalna politika u ekonomskoj krizi", kaže Ljajić za "Borbu" i dodaje da su organizatori ovog skupa, između ostalih, Ministarstvo rada Vlade Srbije i Fridrih Ebart fondacija.

On smatra da će iskustvo Ante Markovića, kao bivšeg premijera a potom i uspešnog poslovnog čoveka, pospešiti rad konferencije i da će se možda pronaći i nove mere za ublažavanje finansijske krize.

"Generalno će se pričati o krizi i njenim efektima, a viđenje gospodina Markovića je svakako dobrodošlo, jer će on doći u Beograd nakon dugogodišnjeg odsustva", objasnio je Ljajić, dodajući da je se konferencija tog tipa prvi put organizuje u Srbiji. Sastanak će otvoriti premijer Mirko Cvetković.

Inače, Antu Markovića većina građana Srbije pamti kao čoveka koji je za kratko vreme uspeo da stabilizuje jugoslovensku privredu, ali i porodični budžet. On nije uspeo da se održi na vlasti i sprovede planirane reforme do kraja zbog nacionalističkog trvenja među republikama.

http://www.borba.rs/content/view/5065/123/
 
markovic je strucnjak jednako ko dinkic i djelic

expert za uzimanje kredita i njihovo trosenje\

nista on nije pokrenuo.

samo je privremeno vestacki zakovao kurs dinara prejako prema marki , i to je rezultovalo trosenjem deviznih rezervi i hiperinflacijom 90tih.
 
markovic je strucnjak jednako ko dinkic i djelic

expert za uzimanje kredita i njihovo trosenje\

nista on nije pokrenuo.

samo je privremeno vestacki zakovao kurs dinara prejako prema marki , i to je rezultovalo trosenjem deviznih rezervi i hiperinflacijom 90tih.

Nije baš tako. A, zašto druge republike nisu imale hiperinflaciju. Hiperinflaciju je napravio Milošević i njegovi "stručnjaci" (čitaj lopovi). Štampali su pare bez pokrića, iznosili te kovertibilne dinare napolje, i menjali ih za devize, koje su upućivali na privatne račune. No to naravno nije moglo dugo potrajati, ali je zato hiperinflacija potrajala.
 
naravno narod se tog vremena seca sa setom al ne kapira da je takav nacin vodjenja ekonomije rezultovao raspadom iste nakon toga sto je zapad odbio da daje dodatne kredite.

to je kao recimo da postavis mene da vodim neku firmu i ja uzmem i zaduzim se do maksimuma i podignem plate radnicime sa 200 evra na 1000 evra, i to tako traje godinu do dve i nakon toga ja odem , a firma propadne usled nemogucnosti da vraca kredite i plate radnicima padnu sa 1000 evra na 50.

i onda GLUPA STOKA se seca mene kao pametnog i uspesnog rukovodioca a na niovo rukovodstvo baca drvlje i kamenje jer STOKA GLUPA ne moze da skapira da je to sto je sada stanje lose posledica onoga sto sam ja radio dok sam vodio firmu.
 
naravno narod se tog vremena seca sa setom al ne kapira da je takav nacin vodjenja ekonomije rezultovao raspadom iste nakon toga sto je zapad odbio da daje dodatne kredite.

to je kao recimo da postavis mene da vodim neku firmu i ja uzmem i zaduzim se do maksimuma i podignem plate radnicime sa 200 evra na 1000 evra, i to tako traje godinu do dve i nakon toga ja odem , a firma propadne usled nemogucnosti da vraca kredite i plate radnicima padnu sa 1000 evra na 50.

i onda GLUPA STOKA se seca mene kao pametnog i uspesnog rukovodioca a na niovo rukovodstvo baca drvlje i kamenje jer STOKA GLUPA ne moze da skapira da je to sto je sada stanje lose posledica onoga sto sam ja radio dok sam vodio firmu.

A ti si mi mnogo pametan.Lepo ti covek objasnio zasto je doslo i ko je uzrokovao hiperinflaciju a ti se i dalje drzis svog nerazumevanja.
 
Nije baš tako. A, zašto druge republike nisu imale hiperinflaciju. Hiperinflaciju je napravio Milošević i njegovi "stručnjaci" (čitaj lopovi). Štampali su pare bez pokrića, iznosili te kovertibilne dinare napolje, i menjali ih za devize, koje su upućivali na privatne račune. No to naravno nije moglo dugo potrajati, ali je zato hiperinflacija potrajala.

druge republike nisu ostale naslednice SFRJ kao mi . Druge republike su emitovale nove valute a Srbija je zadrzala dinar. I onda se novcana masa projektovana za 22 miliona ljudi na kraju svela na 7 miliona ljudi , i kad imas u ponudi 3-4 puta vise dinara nego sto je potrebno automatski vrednost domace valute pada a strane raste. Plus kad dodas na sve to da je u prethodnom periodu dinar bio NEVEROVATNO PRECENJEN onda iams kompletniju sliku. I na sve to kao dodatak dodaj da smo imali ratove i sankcije - i slika ce ti biti kompletna.
 
naravno narod se tog vremena seca sa setom al ne kapira da je takav nacin vodjenja ekonomije rezultovao raspadom iste nakon toga sto je zapad odbio da daje dodatne kredite.

to je kao recimo da postavis mene da vodim neku firmu i ja uzmem i zaduzim se do maksimuma i podignem plate radnicime sa 200 evra na 1000 evra, i to tako traje godinu do dve i nakon toga ja odem , a firma propadne usled nemogucnosti da vraca kredite i plate radnicima padnu sa 1000 evra na 50.

i onda GLUPA STOKA se seca mene kao pametnog i uspesnog rukovodioca a na niovo rukovodstvo baca drvlje i kamenje jer STOKA GLUPA ne moze da skapira da je to sto je sada stanje lose posledica onoga sto sam ja radio dok sam vodio firmu.

Pa, kako objašnjavaš to što je prepolovio spoljni dug Jugoslavije? Da je uzimao tolike kredite, taj dug bi sa 25mld$ otišao na 50, a ne bi pao na 13-14mld$.
 
druge republike nisu ostale naslednice SFRJ kao mi . Druge republike su emitovale nove valute a Srbija je zadrzala dinar. I onda se novcana masa projektovana za 22 miliona ljudi na kraju svela na 7 miliona ljudi , i kad imas u ponudi 3-4 puta vise dinara nego sto je potrebno automatski vrednost domace valute pada a strane raste. Plus kad dodas na sve to da je u prethodnom periodu dinar bio NEVEROVATNO PRECENJEN onda iams kompletniju sliku. I na sve to kao dodatak dodaj da smo imali ratove i sankcije - i slika ce ti biti kompletna.

opet izmišljaš
ništa novo od tebe :hahaha::hahaha:
 
druge republike nisu ostale naslednice SFRJ kao mi . Druge republike su emitovale nove valute a Srbija je zadrzala dinar. I onda se novcana masa projektovana za 22 miliona ljudi na kraju svela na 7 miliona ljudi , i kad imas u ponudi 3-4 puta vise dinara nego sto je potrebno automatski vrednost domace valute pada a strane raste. Plus kad dodas na sve to da je u prethodnom periodu dinar bio NEVEROVATNO PRECENJEN onda iams kompletniju sliku. I na sve to kao dodatak dodaj da smo imali ratove i sankcije - i slika ce ti biti kompletna.

Zaboravio si da je krnja Jugoslavija menjala valutu, baš da bi sprečila priliv iz otcepljenih republika.
 
Zaboravio si da je krnja Jugoslavija menjala valutu, baš da bi sprečila priliv iz otcepljenih republika.

pa dok se to desilo ogromna kolicina dinara se vec slila nazad u srbiju

hrvati i slovenci su uvek bili bolji ekonomisti od srba i bas se tu prilikom raspada to pokazalo kad su nas odradili ko mlade majmune

prvo su uz pomoc markovica potrosili i pokrali devizne rezerve, pa su zatim kupovali marke za dinare u srbiji najmanje godinu dana pre nego su krenuli u otcepljenje , zatim su kad su se otcepili emitovali nove valute i svi dinari logicno je bilo ko ih je imao ih je slao u srbiju. zatim su nam zavedene sankcije morali su se finansirati i ratovi i kombinacijom svih ti faktora zajedno sa precenjenim kursom dinara iz vremena vlasti ante markovica hiperinflacija je bila neminovnost.
 

Back
Top