U Španiji prodaju organe da bi preživeli!!!!

_011_

Poznat
Banovan
Poruka
9.445
U Španiji prodaju organe da bi preživeli

Politika - Pre 14 minuta
MADRID - Ekonomska kriza u Španiji poprima sve dramatičniju dimenziju, a desetine beznadežnih ljudi, da bi preživeli, ponudilo je svoje organe na prodaju na Internetu, saopštilo je udruženje potrošača Fakua.

Ta praksa je u Španiji zabranjena, navelo je to udruženje, ističući, međutim, da je na Internetu otkrila 31 oglas za prodaju organa.

Reč je o oglasima na 13 internet sajtova koje su objavili Španci i imigranti iz Latinske Amerike.

Na tržištu ljudskih organa najtraženiji su bubrezi, pluća i koštana srž. Ljudi koji kažu da su suočeni sa ogromnim finansijskim teškoćama prodaju ih po ceni od 15.000 do milion evra.

Fakua ocenjuje da se radi o fenomenu koji je direktna posledica ekonomske krize u kojoj su mnogi ljudi izgubili radno mesto ili firmu, koji grcaju u dugovima i kojima preti opasnost da ostanu bez stana.

Pojava je veoma zabrinjavajuća, pošto ti ljudi lako mogu da postanu žrtve međunarodnih kanala za trgovinu ljudskim organima i dovedu svoj život u opasnost, ističe oganizacija Fakua, prenele su agencije.

Španska privreda ušla je u recesiju krajem prošle godine. Nezaposlenost je naglo porasla i trenutno pogađa 15,5 odsto aktivnog stanovništva, što je najviša stopa u evro zoni.

http://vesti.krstarica.com/?rubrika...ebea2935a9d227929&dan=24&mesec=04&godina=2009


Quo Vadis, Domine?
 
Ako ja mogu normalno da funkcionišem sa jednim bubregom, a o drugom mom bebregu nekome ovisi život ja ne vidim prepreku da mu spasem život. Možda nije za porediti ali taj moj bubreg ima cenu kao i lek kojeg bi u nekoj drugoj situaciji ja morala da kupim u apoteci.

Ljudi se sprdaju sa takvim stvarima,ali bila je akcija zavestenja organa.
Ozbiljno razmisljam o tome,ko zna nekom ce usreceti zivot.
 
Vracamo se na Majsi prevrat.....Ne znam ja sam u Vojvodini.:mrgreen::mrgreen:
BTW,gde si ti Mr.Mod.:super:

Ja vise volim karanfile ali... zaista pricati nesto o Shpaniji nakon svega malo je bezpredmetno.
Spanci su pokazali i dokazali da spadaju u krug civilizovanih naroda nakon svih "problematicnih" godina proslog vijeka. Valjalo bi se ugledati i nesto nauciti od njih.

ah, evo me od rane zore na forumu. Nisam spavao :eek:
 
U Srbiji cvetaju ruzxe ... majske ruzxe. :manikir:

Ajde, muči tu jadan ne bio i bolje nam referiši o cg ružama, karanfilima, ladoležima.... :manikir:


Ja vise volim karanfile ali... zaista pricati nesto o Shpaniji nakon svega malo je bezpredmetno.
Spanci su pokazali i dokazali da spadaju u krug civilizovanih naroda nakon svih "problematicnih" godina proslog vijeka. Valjalo bi se ugledati i nesto nauciti od njih.

ah, evo me od rane zore na forumu. Nisam spavao :eek:

"Španska privreda ušla je u recesiju krajem prošle godine. Nezaposlenost je naglo porasla i trenutno pogađa 15,5
odsto aktivnog stanovništva, što je najviša stopa u evro zoni."


Niko u ovom tekstu ne spori da je Španija ne samo u krugu, već u vrhu civilizovanih naroda, već je poenta priče, kad se ovakve stvari dešavaju u eurovrhu, šta preostaje eusredini, ili eurodnu?

Kaže se bespredmetno. :mrgreen:
Ko li te postavi za moda? :think:
 
nezaposleni španci prodaju organe
Politika - Pre 17 minuta
LONDON - Mračna trgovina koja se najčešće dovodi u vezu sa siromašnim zemljama prvi put je stigla i u zapadnu Evropu, piše britanski "Sandej Tajms" - španski oglasi "bubrezi na prodaju" pojavili su se na internetu, dok mnogi Španci pokušavaju da sastave kraj s krajem, u zemlji s najvišom stopom nezaposlenosti u Evropi.

List navodi primere prezaduženih očeva u ranim četrdesetim godinama koji su objavili oglas o prodaji bubrega po ceni od 20.000 do 180.000 evra.

Ovo je mnogo više od uobičajenih oko 1.000 evra za organe iz Azije ili Južne Amerike, ali mnogi Evropljani se osećaju sigurnije da organi dolaze od nekog stanovnika Evrope, naveo je BBC.

S obzirom da su ovakve operacije u Španiji, kao i u celoj Evropi, zabranjene, potencijalni davaoci će morati da odu u neku drugu zemlju i izlože se riziku da padnu u ruke krijumčarima organa, navodi radio.

Španska policija je pokrenula istragu o ovoj sve raširenijoj praksi, mada predstavnik udruženja španskih potrošača kaže da u uslovima ekonomske krize niko ne može da spreči ljude da posežu za raznim načinima preživljavanja.

http://vesti.krstarica.com/index.php?rubrika=aktuelno&sifra=db2744e74123843e99d9d66ac8512d34&lang=0

Алармантно!
 

Back
Top