kontradiktornost.....

neizreciva

Buduća legenda
Poruka
34.116
Imam momentalno takvu situaciju....jednostavno ga ne razumem....pokusala sam da razgovaramo ali ko da smo dva sveta....pa i jesmo razliciti....moje pitanje je sledece....da li ste nekada bili u situaciji da ste u vezi sa osobom koja potpuno drugi tip coveka i kako ste uspeli (ako ste) da prevazidjete te razlike....i da li je to uopste vredno truda????? :roll:
 
Imam momentalno takvu situaciju....jednostavno ga ne razumem....pokusala sam da razgovaramo ali ko da smo dva sveta....pa i jesmo razliciti....moje pitanje je sledece....da li ste nekada bili u situaciji da ste u vezi sa osobom koja potpuno drugi tip coveka i kako ste uspeli (ako ste) da prevazidjete te razlike....i da li je to uopste vredno truda????? :roll:

pa nemam bas pozitivna iskustva:)
opet zavisi i od tvoje fleksibilnosti. ja nisam fleksibilna, ustvari jesam ali nemam zivaca kad su pitanju neke bas razlike onako, vece.
:think:
a sto vi komplikujete kad- niti planmirate zivot zajedno, niti zivite u istom mestu, niti imate neke specijalne obaveze jedno prema drugom.
uzivaj u tome kako je i ne teraj mak na konac.
 
pa nemam bas pozitivna iskustva:)
opet zavisi i od tvoje fleksibilnosti. ja nisam fleksibilna, ustvari jesam ali nemam zivaca kad su pitanju neke bas razlike onako, vece.
:think:
a sto vi komplikujete kad- niti planmirate zivot zajedno, niti zivite u istom mestu, niti imate neke specijalne obaveze jedno prema drugom.
uzivaj u tome kako je i ne teraj mak na konac.

ustvari nisam htela da raspredam o mojoj situaciji...:hahaha:...missim, ni meni nije neka zanimljiva....htela sam samo da cujem tudja iskustva....:roll:
 
aaaa, e pa dobro.
ja ne podnosim situacije kad kao da pricamo razlicitim jezicima.
a desavalo se.
ne mogu ja tu da trazim recnike i tumace i ostalo. neka trazi on, ako zeli da me razume. a trece, ako vec ima problem da me razume, a smatram sebe mlogo jednostavnom osobom, ondak nemoj meni da stvara problem. ta natezanja i to, to smara i ja stvarno nemam strpljenja za takve situacije.
mozda je i moglo da bude nesto pozitivno iz svega da sam ja htela da se bakcem. a nisam, iz navedenih razloga.
 
ja kontradiktornost cesto povezujem sa labilnoscu.
ne mozes danas da budes ovakav a sutra onakav, neka hvala, to je prilicno labilno i prilicno nezrelo.
ako si na to mislila..

vidis, uvek sam mislila da ako se jako napregnem, ukljucim sve vijuge, moci cu da razumem svakoga....ali, eto, neke ne mogu....postupci, njihovi, su mi nelogicni....e sad, iz mog aspekta su labilni, konfuzni....ali, mozda, smo jednostavno razliciti...tesko je postovati razlicitost kad si u intimi sa takvom osobom.....:lol:...tj kad je nasa gooza upitanju.....
 
Uvek sam imala muskarce koji su bili moja suprotnost. Jednostavno ne moze da me privuce neko ko je identican meni, u svakom od tih muskaraca sam trazila moje drugo ja. Nesto cemu tezim a ne umem ili ne smem:) Po meni ne moze da postoji nerazumevanje ako oboje iznesemo svoje potrebe i zelje ali ako on recimo ne zeli neke stvari da iznese na videlo ili zeli da me promeni u smislu da prihvatim njegova ubedjenja onda onda se najcesce brani nerazumevanjem.
Ovo je moje iskustvo ako moze nekako da ti pomogne:)
Shvatila sam iz tvojih postova da ste u duzoj vezi sto u sustini znaci da ma kolko da ste razliciti da se razumete, tako da sacekaj malo pa ces dobiti odgovor. Uvek je vredno truda cak i kad nije jer kasnije neces kriviti sebe kakav god da je ishod:ok:
 
Imam momentalno takvu situaciju....jednostavno ga ne razumem....pokusala sam da razgovaramo ali ko da smo dva sveta....pa i jesmo razliciti....moje pitanje je sledece....da li ste nekada bili u situaciji da ste u vezi sa osobom koja potpuno drugi tip coveka i kako ste uspeli (ako ste) da prevazidjete te razlike....i da li je to uopste vredno truda????? :roll:

El se onaj preobrazio ili je to sad ovaj novi Fon Strashnoseksovitj?

Evo, moja komsinica sta je dozivela.
Razvedena zena, prevarena i ojadjena od bivseg muza, deca mu pripala, advokati njegovi je olesili, znaci jednom recju - napacena zena.
Upozna se sa likom malo postarijim od nje. Takodje razveden, troje dece pripalo zeni, ojadjen.
Sloze se, ziveli zajedno, odluce i da se neformalno vere, sve super.
I onda odjednom on - kao poslednji debil, pocne da je maltene ucenjuje - ako hoce da ostanu zajedno treba da sedi kuci, nigde da ne radi, dete da mu rodi :eek:
Joj, meni pripalo muka.
A takve obicno prepoznam. I taj njegov neformalno-formalni kiseli osmeh kad sam ga sreo par puta...
Bljaks.

Nije vredno truda
ako nema muda.
 
vidis, uvek sam mislila da ako se jako napregnem, ukljucim sve vijuge, moci cu da razumem svakoga....ali, eto, neke ne mogu....postupci, njihovi, su mi nelogicni....e sad, iz mog aspekta su labilni, konfuzni....ali, mozda, smo jednostavno razliciti...tesko je postovati razlicitost kad si u intimi sa takvom osobom.....:lol:...tj kad je nasa gooza upitanju.....

bolje malo kuliraj nego sto se toliko upinjes.
mozda ti dodje neka lampica tek kad malo olabavis.
mislim, sve ok samo da se ne trosis toliko na razumevanje kineskih znaka, el razumes. nego malo onako kul, pa ti sine odjednom.
 
znam ja da se ne treba upinjati....i ne upinjem se previse po pitanju njega....nego se cudim...zar je moguce da ljudi imaju tako razlicite logike....primer: neko pusti da ga zivot nosi, neko se bori, najstrasnije, za ono sto mu je vazno....
 
pa postoje neke opšte vrednosti
i ako neko ne poštuje neke od njih to jeste za čuđenje i sve to

ali ne znam... mislim nemam pojma o čemu se radi i lako je tuđim qrtzem itd,
al ja sve stičem utisak da ti njega osuđuješ jer se ponaša različito (ne pogrešno)
 
znam ja da se ne treba upinjati....i ne upinjem se previse po pitanju njega....nego se cudim...zar je moguce da ljudi imaju tako razlicite logike....primer: neko pusti da ga zivot nosi, neko se bori, najstrasnije, za ono sto mu je vazno....

:think:

deluje mi da si ustvari tek sada upoznala jednu drugu stranu njega, onu manje jaku, da ne kazem- slabicku, ali u svakom slucaju- nek ide kako ide, prirodu. sto se kosi sa tvojom prirodom i sto ne mozes bas mnogo da respektujes. zato si zbunjena ustvari.
 
pa postoje neke opšte vrednosti
i ako neko ne poštuje neke od njih to jeste za čuđenje i sve to

ali ne znam... mislim nemam pojma o čemu se radi i lako je tuđim qrtzem itd,
al ja sve stičem utisak da ti njega osuđuješ jer se ponaša različito (ne pogrešno)

:( ne osudujem ga...pokusavam da razumem....iako mi se (sto kaze NovaIsta) neki momenti ne dopadaju i dozivljavam ih kao slabosti,trudim se da ga shvatim....
 
Bila, godinama u takvoj vezi..
Gde sam mislila da je on čak sve što sam oduvek želela.. jer smo voleli iste stvari, poticali iz istog socijalnog miljea, istog vaspitanja... ali smo bili potpuno različiti kao osobe..
I nije uspelo, ma koliko da smo se trudili..
Jednostavno nije vredelo.. ma koliko on bio divan i sjajan i bajan...
Pokušavali smo oboje da se promenimo, ali sam shvatila da se karakter ljudi ne može promeniti.. mogu se menjati i navike i interesovanja i želje i očekivanja.. ali karakter ne..
A ako karakterom ne odgovarate jedno drugom.. sve je ostalo uzalud.. Počnete da se gušite, davite međusobno i na kraju nestanete...
E sad, svaka veza je priča za sebe i svi smo mi različiti.. možda vi baš uspete da opstanete uprkos svim razlikama.. :)
 
Imam momentalno takvu situaciju....jednostavno ga ne razumem....pokusala sam da razgovaramo ali ko da smo dva sveta....pa i jesmo razliciti....moje pitanje je sledece....da li ste nekada bili u situaciji da ste u vezi sa osobom koja potpuno drugi tip coveka i kako ste uspeli (ako ste) da prevazidjete te razlike....i da li je to uopste vredno truda????? :roll:

:roll:
trudim se sve dok ne ostetim da sam u zacaranom krugu i onda lomim sve,a uvek nekako ja moram da lomim :(
 
ako nisi sebicna, a ni on mozda i moze uspeti
zasto da ne
ako imate interesovanja prema jedno drugom, ti dopunjujes njega, on tebe nekim stvarima
a to oko razumevanja, ja ponekad ni sebe ne razumem, a to bi kao prvo trebalo razumeti
u svemu stoji kompatibilnost ali i volja
vi ne provodtie dosta vremena zajedno, pa ti je zato tesko razumeti ga, jedan vikend i to prodje brzo
da ste tu cesce zajedno, bilo bi mnogo drugacije
ma i ovako hoce, vremenom, samo ako to oboje zelite, naravno :)
 
bas zacarani krug...uvek sam mislila da o nekim stvarima svi mislimo isto....ali svi....e pa pokazalo se da nije tako....ja sam borac, zestoko se borim za ono sto je vazno....za njega se ispostavilo da nije....da ga zivot nosi....on jos zudi da ima porodicu (to sam tek nedavno saznala) a meni je dobra bila ta povrsna veza...i ja sam htela da raskinemo, da mu dam prostora da nadje sebi zenu a on sad nece....i grcevito se upinje da ostanemo zajedno....ne razumem....ako toliko zeli zenu pa nek je trazi...samnom gubi dragoceno vreme......
 
bas zacarani krug...uvek sam mislila da o nekim stvarima svi mislimo isto....ali svi....e pa pokazalo se da nije tako....ja sam borac, zestoko se borim za ono sto je vazno....za njega se ispostavilo da nije....da ga zivot nosi....on jos zudi da ima porodicu (to sam tek nedavno saznala) a meni je dobra bila ta povrsna veza...i ja sam htela da raskinemo, da mu dam prostora da nadje sebi zenu a on sad nece....i grcevito se upinje da ostanemo zajedno....ne razumem....ako toliko zeli zenu pa nek je trazi...samnom gubi dragoceno vreme......

Ovo je bilo kod mene najveći problem...
I iskreno, mislim jedina stvar preko koje nisam zaista uspela preći i zato sam i raskinula..
 

Back
Top