Hrvati moraju da imaju svoju republiku u BiH

strawbbery_city

Iskusan
Poruka
6.580
MILIĆ: HRVATI MORAJU DA IMAJU SVOJU REPUBLIKU U BiH
Politika - Pre 23 minuta

SARAJEVO - Lider stranke Hrvatsko zajedništvo Herceg Bosne i poslanik u parlamentu Federacije Bosne i Hercegovine Petar Milić ponovo je upozorio da će hrvatski narod u BiH biti prinuđen na jednostrane poteze, uključujući i pravo na samoopredeljenje, ukoliko Bošnjaci ne pristanu na dogovor za rešenje hrvatskog nacionalnog pitanja.

"Hrvati u BiH mora da imaju svoju republiku po uzoru na Republiku Srpsku", rekao je Milić.

On je rekao da se u FBiH sprovodi "nacionalni terorizam nad hrvatskim narodom jer Hrvati nemaju institucionalnu i političku slobodu koja je definisana međunarodnim normama i građanskim i političkim pravima".

Na području ugašene paradržavne tvorevine Herceg Bosne prošle godine je više desetina hiljada Hrvata potpisalo peticiju kojom se traži uspostavljanje trećeg - hrvatskog entiteta u BiH.
 
Obavezno.
Prvo zbog pravde, jer oni jedini nisu dobili teritorijalnu posebnost. A, drugo, mi to moramo podržati, jer stvaranjem Herceg-Bosne, učvršćuje se postojanje R Srpske. Mnogo je teže, praktično nemoguće, stvoriti unitarnu BiH, ako postoje tri etničke republike.

Da li se učvršćuje, to je pitanje? Nisu bez razloga Srbi u BiH tihi kad se pomene ovo pitanje. Uvek smo tu da potapšemo Hrvate po ramenu i kažemo im da su u pravu što to traže, ali im nikada nismo pružili jaču podršku.
Zašto?

Zato što bi uspostavljanje hrvatskog entiteta značilo radikalnu reviziju i reformu Dejtonskog sporazuma kojeg se mi Srbi držimo kao svetog pisma, jer je to jedina stvar koja nas deli od unitarne i nakaradne BiH. Kada bi se pokrenulo stvaranje hrvatskog entiteta onda bi i Republika Srpska vrlo lako mogla da pretrpi štetu u smislu gubitka teritorije, nadležnosti ili autonomije.
Pitanje je da li treba podržati Hrvate na svoju moguću štetu?
 
Čak suprotno, ovim se obezvrijeđuje RS. Jer opšte je poznato da se federalne države sa 2 člana ne mogu održati tj. da su uvijek propale (vidjeti npr. Ustavno pravo od R. Markovića) - SCG, Čehoslovačka itd.

Sada će neko na mene da se obruši da BiH nije federacija - na žalost tih istih, entiteti imaju veća ovlašćenja nego što ih je i jedna federalna jedinica ikad imala...

Zato, držati ovako dok ne propadne :D

Jer, kada postoje dvije jedinice, one često ne mogu da se dogovore. Sa postojanjem treće, ona uvijek može biti ta koja presuđuje. Naravno, ovakvo entitetko glasanje kod kojeg mora biti konsenzusa će kad tad pasti...
 
i meni je taj fenomen više nego smešan:hahaha: e jesmo papci svi odreda kako ono malo Makedonče zbori:mrgreen::hahaha:

:arrow:


:D:D:D




Upravo nam gostuje Rijecki band Let3 u Beogradu,
pa ce verovatno turbo-patriotski forumashi,
da idu da ih gledaju i slusaju:lol:


nova_tv_psihoterapija_koju_hrvatskoj_estradi_savjetuju_mrle_i_prlja_iz_rijecke_grupe_let3_red_carpet_banana_straznjica_anti_stres_naranca_karfiol_jabuka_tabfull.jpg
 
Činjenica je da nije bilo HV-a i HVO-a, danas bi se u: Zenici, Drvaru, Sanskom Mostu, Bosanskom Grahovu i Bihaću viorile srpske zastave, a muslimani bi od većih gradova držali samo Sarajevo i Tuzlu.

Tako da stvarno ne znam zašto se muslimani protive trećem entitetu, jer su im Hrvati omogućili opstanak BIH.
 
Činjenica je da nije bilo HV-a i HVO-a, danas bi se u: Zenici, Drvaru, Sanskom Mostu, Bosanskom Grahovu i Bihaću viorile srpske zastave, a muslimani bi od većih gradova držali samo Sarajevo i Tuzlu.

Tako da stvarno ne znam zašto se muslimani protive trećem entitetu, jer su im Hrvati omogućili opstanak BIH.

Ne vjeruju Hercegovcima jer su u jednom periodu aktivno pokusavali i da uniste tu istu BiH.

Tako da.... status quo. Dejton se ne moze mijenjati samo na stetu Bosnjaka, uslovno receno.
 
Imaju koncert u Domu omladine u Bgdu,
Gledao sam njihov intervju na tv-u,
kako su isli da izvrse kolektivno samoubistvo ispred spomenika Bana Jelacica u Zagrebu,
pa posle kod nekog slovenackog popa da ih ozivi ponovo :hahaha:
Umro sam od smeha, nevidjeni su ludaci :lol:
:ok::ok:
meni je ipak Hladno Pivo bolje od Let 3....imaju bolje pesme...ovi su više šoumeni:lol:

al ostavimo to za pdfMuzika:idea:
 
MILIĆ: HRVATI MORAJU DA IMAJU SVOJU REPUBLIKU U BiH
Politika - Pre 23 minuta

SARAJEVO - Lider stranke Hrvatsko zajedništvo Herceg Bosne i poslanik u parlamentu Federacije Bosne i Hercegovine Petar Milić ponovo je upozorio da će hrvatski narod u BiH biti prinuđen na jednostrane poteze, uključujući i pravo na samoopredeljenje, ukoliko Bošnjaci ne pristanu na dogovor za rešenje hrvatskog nacionalnog pitanja.

"Hrvati u BiH mora da imaju svoju republiku po uzoru na Republiku Srpsku", rekao je Milić.

On je rekao da se u FBiH sprovodi "nacionalni terorizam nad hrvatskim narodom jer Hrvati nemaju institucionalnu i političku slobodu koja je definisana međunarodnim normama i građanskim i političkim pravima".

Na području ugašene paradržavne tvorevine Herceg Bosne prošle godine je više desetina hiljada Hrvata potpisalo peticiju kojom se traži uspostavljanje trećeg - hrvatskog entiteta u BiH.

Republiku ne ali entitet sigurno da treba!
 
Sem toga, neinformisani bi morali znati da HB obuhvata i delove RS... Ko je spreman da se odrekne dela teritorije RS?
Tačno.Kao što je tačno da se od tih ljudi uzimaju pare na ime poreza a opštine sa srpskom većinom ne dobijaju ni marku iz federalne kase.Suština je krađa.Kao što muslimani sada kradu Hrvate isto tako bi Hrvati Srbe.Svakom svoje.
 

Back
Top