Bez naslova..

Poruka
15.196
Pitala sam se gde da stavim temu, ali postujem ovde i na LjiS-u, ali ovde je prikladnije, mada mozda je za Pdf Zdravlje.:confused:
Pricha je sledeca, ja sam se najezila kad sam je cula :zima2:
Ona je mlada ima 24, prosla je kroz jedan bolan raskid i potrazila pomoc psihijatra. On je cenjeni strucnjak, 23god stariji od nje. Iz seansi , su presli na kaficu, a kafice su prerasle u druzenje na kraju i sex. On joj govori da je sa njom ';jer je nevidjen mentalni sklop' prosto receno i zanimljiva mu je i otvoreno je dozivljava i kaze joj da mu je ona na neki nacin experiment tj prati njen emocionalni razvoj. Posto je sexualno nezainteresovan za nju i imaju neredovan sex, on tolerise njene povremene izlete i prihvata ih.
Doticna se koliko sam shvatila oseca ko u zamci. Na njene pokusaje da prekine on je potseca da on bolje zna sta je u njenoj potsvesti od nje i da je poznaje bolje i kao da je pa.. zavisna od razgovora sa njim. :eek:
Sta mislite o celoj prici?
 
da, izgubio bi licencu za bilo koji "terapeutski" rad...ali ne radi bez njihovog pristanka..a sigurno ih ima više, takvih idealnih mamaca.......al super je jer mu ona nije jedina, malo krešem-malo zavitlavam "pacijentkninje" i još mu za te seanse "plaćaju" i tax free......terapeut za dušu i telo......
 
Klasican scenario za neki isprazan americki film....to mi je prva asocijacija
A onda nedostaje sledce "i onda je ona upoznala tipa, otkriva s njim pravu ljubav, i on se resava da starog dripca psihijatra lisi zivota...."
 
Poslednja izmena:
paaaa..mislim da moze da napise scanario za erotski triler
i da ga dobro unovci..
sada ozbiljno..
na stranu to sto tom shrinku treba shrink..
ako je ona shvatila da on manipulise sa njom
i da je ucenjuje..
ja ne vidim cime on moze vise da je zadrzi..
samim tim sto je imala sexualnu vezu sa njim..
mogla je da shvati da on nije bas osoba koja bi objektivno mogla da gleda
na njeno stanje psihe..
jer da je gledao..ne bi nikada ni uradio to sto je uradio....
devojka je dosla kod njega zbog raskida koji je bio traumatican,
i zbog kojega se verovatno osecala jako ranjivo i osetljivo a samim tim i podlozno..
znaci..dodje da trazi pomoc
a on kao strucnjak..uradi najgoru mogucu stvar..iskoristi njeno stanje u svoju korist...
ne znam sta bih ja trebala da mislim o ovom slucaju..
da je ona neko ko je meni blizak..znala bih sta i kako..
ovako..samo isprazno naklapanje..
ne vidim kako ovo moze pomoci njoj...
ako me razumes..
edit:vendi me pretece za film...
 
Poslednja izmena:
Klasican scenario za neki isprazan americki film....to mi je prva asocijacija
A onda nedostaje sledce "i onda je ona upoznala tipa, otkriva s njim pravu ljubav, i on se resava da starog dripca psihijatra lisi zivota...."

Ima u Good Will Hunting psihijatar koji svoje predavanje studentima o lekarskoj etici zavrsava recima Get them when they're weak. Sala, naravno.
 
Pa u Srbiji se i dogadjaju stvari za film , jer niko ne moze da realizuje svoja prava normalno.
Ja sam laicki postavila temu o komplikovanom odnosu jer sam cula tu pricu od svoje drugarice, potpuno zanemarujuci koliko je to neprofesionalno.
Ali nije nemoguce da se doktor nadje pacijentkinji u pomoci, i mislim da uopste nije 'za film' i da se dogadja cesce nego sto slutimo. Ako cemo konkretno Maric koji je psihijatar, ozenio je studentkinju sto je takodje mozda i taboo i neprofesionalno :neutral:
A i nema erotike tako da nije za erotski triler, mozda neki horor :lol: Jer ko sto rekoh sex je los.
 
Poslednja izmena:
Pitala sam se gde da stavim temu, ali postujem ovde i na LjiS-u, ali ovde je prikladnije, mada mozda je za Pdf Zdravlje.:confused:
Pricha je sledeca, ja sam se najezila kad sam je cula :zima2:
Ona je mlada ima 24, prosla je kroz jedan bolan raskid i potrazila pomoc psihijatra. On je cenjeni strucnjak, 23god stariji od nje. Iz seansi , su presli na kaficu, a kafice su prerasle u druzenje na kraju i sex. On joj govori da je sa njom ';jer je nevidjen mentalni sklop' prosto receno i zanimljiva mu je i otvoreno je dozivljava i kaze joj da mu je ona na neki nacin experiment tj prati njen emocionalni razvoj. Posto je sexualno nezainteresovan za nju i imaju neredovan sex, on tolerise njene povremene izlete i prihvata ih.
Doticna se koliko sam shvatila oseca ko u zamci. Na njene pokusaje da prekine on je potseca da on bolje zna sta je u njenoj potsvesti od nje i da je poznaje bolje i kao da je pa.. zavisna od razgovora sa njim. :eek:
Sta mislite o celoj prici?

Klasična manipulacija, koja je po meni isto što i zlostavljanje.
Imamo:
1) Postavljanje u uloge tutor - štićenica, pri čemu je štićenica "zaslužila" da bude u centru pažnje jer je "posebna" ("neviđeni mentalni sklop"); iza ovog se krije tužna istina o njegovoj (patološkoj) potrebi da bude Pigmalion i vlasnik nečije svesti, duha i tela;
2) "Zamka" se krije u sugestiji da je ona nesposobna za život bez njega ..., što naravno nije tačno, ali će, vremenom, za tvoju drugaricu sto puta ponovljena laž jednog "autoriteta" (cenjenog stručnjaka :roll:) postati istina ... pa će ga sve više doživljavati kao životnu protezu od koje joj zavisi opstanak.
3) odnos sadista - mazohista (jedan eksperimentiše kako bi nahranio svoj ego, drugi trpi jer se oseća neslobodnim bez takvog odnosa) ili, bolje rečeno, odnos vlasnik - posed (on je "kupio" njeno poverenje, dele zajedničke tajne, što ga čini vlasnikom njenih misli kojima pride može "profesionalno" manipulisati)
4) strah tvoje drugarice (koji će dovesti do samoizolacije, što je njemu i cilj).

Dakle, treba joj drugi psihijatar. Po mogućstvu da nije dr Mengele.
 
on nju dofodi u zabludu. da ne može bez njega i da je neophodan. a ona nije baš ni mlogo bistra, das razumemo...mož da bude neko ranjiv, al ne povlači to sa sobom i da bude glup....

Jer ko sto rekoh sex je los.
e, ofo ti je ključ...neka mu stalno govori da je impotentan, mali mu, ne diže se, u krevetu nula, pihtija...ima da savije rep i pretvori se u mifa....
 
Тужба

због злоупотребе службеног положаја у сврху сексуланог узнемиравања која укључује манипулацију

Док се тако не почне, неће се ствари довести у ред

(фали ми метла)
 
e, ofo ti je ključ...neka mu stalno govori da je impotentan, mali mu, ne diže se, u krevetu nula, pihtija...ima da savije rep i pretvori se u mifa....

Mislim da to ovde ne bi upalilo. Uskracivanje seksa nekome ko je u tebe zaljubljen je jos samo jedan (veoma uspesan) nacin manipulacije. Takva osoba bi, kada bi ga ona "optuzila" za ove stvari koje si naveo, samo slegla ramenima i prebacila loptu/krivicu na nju...
 
muvalo... nije ona u njega zaljubljena. ona ima sex veze sa drugim muškarcima, a on toleriše i zna....njoj je bitan sex; da je ona zadovljna sexom s njim, ne bi ni dizala neku dreku drugaricama... al on izgleda ne može iz nekog razloga da radi posao, a i kad to radi - radi loše...on je u svemu loš.....(misim, oboje su za posmatranje i praćenje..)
 
muvalo... nije ona u njega zaljubljena. ona ima sex veze sa drugim muškarcima, a on toleriše i zna....njoj je bitan sex; da je ona zadovljna sexom s njim, ne bi ni dizala neku dreku drugaricama... al on izgleda ne može iz nekog razloga da radi posao, a i kad to radi - radi loše...on je u svemu loš.....(misim, oboje su za posmatranje i praćenje..)
:)
ljudi imaju razlicite potrebe. njena potreba da ima nekog na koga moze da prebaci odgovornost za sopstveni zivot, je toliko jaka, da je izabrala coveka koji je los ljubavnik, stariji 20 i kusur godina, i voda je ko mladog majmuna..njena dobit nije sex, ni ljubav, ni zaljubljenost-ona igra po sceniriju luzerke, zrtve, osoobe koja ne odlucuje ni ocemu..njena dobit je u tome , da kad uvece legne u krevet kaze, jadna ja, kako me iskoristava..nista ja tu ne mogu..i zaspi u drami , zaslepljena suzama..
on igra igru kako sam mocan, kako sam jak, to ne moze biti svak:mrgreen: kitiica se vise ne dize, ali imati devojcicu koja slini za tobom, i poslusna je i krotka, je tako mocan stvar-puni sujetu do balcaka..
njoj se moze oprostiti-mlada je, tek treba da se razvije..nije imala srece, da je naisla na korektnog coveka, on bi joj mogao pomoci u odrastanju..ovako, ima kretena koji uziva da je drzi u tom pasivnom polozaju, na kratkom lancu-samo malo da se prcne sa strane, i da tako ima osecaj da i on njoj cini neku uslugu..
ona ce mozda slomiti te okove, i otici od njega--ali ako ne izbaci scenarijo iz glave, opet ce traziti isti profil..
on , sa toliko godina koliko ima, mi i nije za dalje komentarisanje..:bljak:
 
Pitala sam se gde da stavim temu, ali postujem ovde i na LjiS-u, ali ovde je prikladnije, mada mozda je za Pdf Zdravlje.:confused:
Pricha je sledeca, ja sam se najezila kad sam je cula :zima2:
Ona je mlada ima 24, prosla je kroz jedan bolan raskid i potrazila pomoc psihijatra. On je cenjeni strucnjak, 23god stariji od nje. Iz seansi , su presli na kaficu, a kafice su prerasle u druzenje na kraju i sex. On joj govori da je sa njom ';jer je nevidjen mentalni sklop' prosto receno i zanimljiva mu je i otvoreno je dozivljava i kaze joj da mu je ona na neki nacin experiment tj prati njen emocionalni razvoj. Posto je sexualno nezainteresovan za nju i imaju neredovan sex, on tolerise njene povremene izlete i prihvata ih.
Doticna se koliko sam shvatila oseca ko u zamci. Na njene pokusaje da prekine on je potseca da on bolje zna sta je u njenoj potsvesti od nje i da je poznaje bolje i kao da je pa.. zavisna od razgovora sa njim. :eek:
Sta mislite o celoj prici?

Jadno....Ali manipulacija, korišćenje slabih i nemoćnih zarad bildovanja sopstvenog ega nije ni retko ni neobično...
Da li ste imali drugaricu ili druga koji su koristili vaše komplekse da bi istakli kako su oni "sjajni i divni"...
Da li ste bili u vezi u kojoj je on pokušao da vam "objasni" kako treba da se oblačite, hodate, sexate, dišete......A vi ste možda i pristali usled neograničene vere u njegovu pamet i nadmoć....
Da li ste možda dete majke koja vas ne pušta da odrastete....već želi da zauvek budete njena bebica, pufnica, bespomoćna mala devojčica...."Mama će dušo, ne znaš ti to...."
Da li ste se na faxu susrele sa profesorom koji vam je zakazao konsultacije u sedam uveče...i slučajno skontate da ste vi jedini student koji treba da dođe....
Da li vas je šef, direktor, nadređeni ucenjivao, omalovažavao, iskoristio vaš rad kao svoj da bi on napredovao.....

Ako ste bar na jedno pitanje odgovorili sa "da".....onda ste i vi bili u istoj poziciji kao devojka iz priče. Manipulatora ima i biće ih...uvek..pitanje je kako naučiti sebe i svoju decu....da ne padnu na njihove fore......
 
muvalo... nije ona u njega zaljubljena. ona ima sex veze sa drugim muškarcima, a on toleriše i zna....njoj je bitan sex; da je ona zadovljna sexom s njim, ne bi ni dizala neku dreku drugaricama... al on izgleda ne može iz nekog razloga da radi posao, a i kad to radi - radi loše...on je u svemu loš.....(misim, oboje su za posmatranje i praćenje..)

prvo joj je psihijatar, a posle se jos i ne slazu fizicki, ima i veze sa strane...pa sta jos moze da ocekuje od te veze...
a mozda doktor samo hoce da joj digne samopouzdanje:lol:
 
muvalo... nije ona u njega zaljubljena. ona ima sex veze sa drugim muškarcima, a on toleriše i zna....njoj je bitan sex; da je ona zadovljna sexom s njim, ne bi ni dizala neku dreku drugaricama... al on izgleda ne može iz nekog razloga da radi posao, a i kad to radi - radi loše...on je u svemu loš.....(misim, oboje su za posmatranje i praćenje..)

aha, ok, ja sam drugacije shvatila uvodni post - da on moze, ali nece, a da je njoj stalo.
svejedno, grozna prica.
 

Back
Top