Dusmani mi pojeli sadrzaj usb-a!

giselle

Primećen član
Poruka
911
Ubacila sam usb u komp, pametni avast mi kaze da je zarazen. I naravno ja ga skeniram preko avasta. Kad ono medjutim, izbrisa mi sve sa usb-a, samo jedan fajl ostavi...!!! A imala sam vazne stvari na tom usb-u!! Pa jel morao zbog nekog fajl da mi obrise sve ?!?
Kretenski avast!!!
Jel mogu ikako da povratim te podatke? Jel postoji nesto kao na kompu ono da se vrati vreme unazad........
Sta cu kad mi je bitno................... S.O.S.
 
e zato ESET u takvim slucajevima izoluje samo virus, a ostalo ne dira......Tako sam i ja jednom,i nikad vise, imao Kaspersky i skenirao sam komp..... Cim je krenuo da skenira, na sve sto je naisao, sve je redom brisao i sto treba i sto ne treba, nit me je pitao da li hocu da se to obrise ili ne......Zamalo mi pola Windowsa ne izbrisam, mamu li mu njegovu..... Bem ti takav antivirus kad ne zna sta treba da radi i kad ti pozdere svu ram memoriju koju imas......E od tada samo NOD tj. ESET Smart Security i mirna mi glava.....
 
@Harambasa

Kaspersky je tako postupio zato što si ga ti tako podesio! Inače, njemu je po defaultu podešena opcija... Prompt for action... što znači da će te pitati šta dalje da uradi ukoliko nešto pronađe. I najpre radi Dezinfekciju, pa ukoliko to ne pomogne, onda nudi opciju Delete. Ali dobro, svako ima različito iskustvo sa nekim programom i to je sasvim normalno. ;)
 
Novosti: Kad ubacim usb opet stavim prvo da ga skenira avast (nadam se da cu uskoro da promenim to go*no). I vidim da on skenira sve ono sto mi je ranije bilo na usb-u, ali toga nema vise. I vidim kapacitet usb-a, kaze da je pun. Sto znaci da mozda mogu da povratim te fajlove, jer su i dalje tu ali nevidljivi ?!?
Help !! ?
 
Postoji li nacin da se fles ocisti od virusa, a da sadrzaj ne mora da se brise? Moze li da se uradi nesto takvo uz pomoc ESET NOD32 Antivirus softvera?
Što se čišćenja fleške tiče, možeš probati i jedan besplatan programčić - Flash Disinfector. Pokreni ga i kada se pojavi poruka sa obaveštenjem, potrebno je priključiti inficirane USB flash drive-ove (pri tome držati pritisnut taster Shift kako bi se izbegao ********), kliknuti na OK i sačekati da se proces završi.
 
Ako slucajno obrisete fajl sa usb ili harda nemojte nista instalirati jer su fajlovi jos na hardu,a ako nesto budete instalirali fajlovi ce se prelepiti........nemojte nista instalirati nego upotrebite neki od gore navedenih programa...........
 

Back
Top