o glupima i gluposti

NovaIsta

Legenda
Poruka
51.033
daklen ovako.
svedoci smo da "rat polova" cesto dobija formu u generalizacijama tipa "muskarci su glupi" ili "zene su glupe".
ova tema bi trebalo da nam demistifikuje ovakav fenomen.
sta je to kod oba pola sto, usled nerazumevanja suprotnog, cini da se takve generalizacije ukorene?
da preciziram.
koja su to razmisljanja, postupci, stavovi kod suprotnog pola koji mogu da vas navedu da kazete da su generalno glupi?
i da se vratimo na sustinu problematike. nije li nerazumevanje upravo osnova takvih generalizacija? nedovoljno poznavanje suprotnog pola, neshvatanje istog...
pa da probamo da slozimo te neke razbacane kockice, da se malo udubimo u sustinu i prirodu "onih drugih" i razbijemo ovakve zablude.
 
ne, nije moj stil da kazem za njih da su gloopi....i svaki muskarac sa kojim sam bila je bio razlicit....mada, ima jedna zajednicka crta, u manjoj ili vecoj meri izrazena: brzo su me shvatili zdravo za gotovo samo zato sto sam bila korektna i pazljiva prema njima.....koja zabluda eeeeeeeeeee
 
Ima glupih pojedinaca,ne gledam tako.
A i glupost je relativan pojam :)
Koliko smo mi pametni ako zbog par individua na koje smo naisli,zakljucimo da je ceo muski rod ili zenski generalno glup.
To bi znacilo da ne upoznajemo bas puno osoba suprotnog pola. :)
 
biti glup uopshte nije sramota...bolje biti glup mladic, nego pametan kreten ***** shovinista rasista

mene iznervira kad pametna osoba ima postupke i ponashanje kao ameba. i ko je onda to glup..

bolje lepo priznaj da si glup, nemoj mi prodavati fore i tucati me u mozak
 
Pfff... nemam običaj da dijelim ljude na glupe i one koji to nisu... niti mislim da je iko čisto, 100%, uvijek glup ili ne...
ali dajem sebi za pravo da neke postupke nazovem glupima... prvo kod sebe, pa i kod drugih... :neutral:
 
Ima glupih pojedinaca,ne gledam tako.
A i glupost je relativan pojam :)
Koliko smo mi pametni ako zbog par individua na koje smo naisli,zakljucimo da je ceo muski rod ili zenski generalno glup.
To bi znacilo da ne upoznajemo bas puno osoba suprotnog pola. :)

pa to ti pricam, to je individualno, pa da razbijemo generalizacije:)

daklen da otklonimo "kolektivnu krivicu" hihi ;)
 
Pfff... nemam običaj da dijelim ljude na glupe i one koji to nisu... niti mislim da je iko čisto, 100%, uvijek glup ili ne...
ali dajem sebi za pravo da neke postupke nazovem glupima... prvo kod sebe, pa i kod drugih... :neutral:

e postupci. bas to.
koji su postupci koji mogu nekoga da nateraju da ceo suprotni pol nazovu glupim?
a i ono kad cujem smuci mi se- "lepe su glupe".
koji kriterijumi se tu uypotrebe da bi neko mogao na takav nacin da razmislja???
strasno.
 
Nikada se ne radi o potpunoj generalizaciji
kad neko napise muskarci su glupi ili zene su glupe
uvek se misli na odredjeni broj jedinki tog pola koje su sklone nekim stvarima
koje smetaju onome koji "generalizuje".

Znaci uvek je polazna tacka licno pogodjena jedinka.

A cesto je i fajt fajer vit fajer u pitanju
pa kad te neko okrpi bez veze, ti mu vratis 10x, pa zakacis i "generalizaciju".

Jedno "izvini" resava mnogo toga.
 
daklen ovako.
svedoci smo da "rat polova" cesto dobija formu u generalizacijama tipa "muskarci su glupi" ili "zene su glupe".
ova tema bi trebalo da nam demistifikuje ovakav fenomen.
sta je to kod oba pola sto, usled nerazumevanja suprotnog, cini da se takve generalizacije ukorene?
da preciziram.
koja su to razmisljanja, postupci, stavovi kod suprotnog pola koji mogu da vas navedu da kazete da su generalno glupi?
i da se vratimo na sustinu problematike. nije li nerazumevanje upravo osnova takvih generalizacija? nedovoljno poznavanje suprotnog pola, neshvatanje istog...
pa da probamo da slozimo te neke razbacane kockice, da se malo udubimo u sustinu i prirodu "onih drugih" i razbijemo ovakve zablude.

pa eto...čitaj dilajta i vidi...
 
takvi komentari ne bi trebali da pogadjaju ego osobe kojoj su upuceni.. niti mozemo da kazemo da je neka osoba GLUPA. ono shto nas izbaci iz takta nije chovek, vec njegova prokleta rech koja ubije, postupak, sve u jednom trenutku, onako jadno. i nije samo ta rech glup/a izashla iz nasheg mozga tek tako..obichno je prati razocharenje, osecaj nemoci, tuga, bes..
 
da demisti...sta?! to uvek kaze pepe kad se pocne ozbilja rasprava... kao, prekine rec na pola i pita... i svi se smejemo posle: ha ha ha ha ha... he hehe... e, a ko je neko od nas da bilo kome drugom kaze da je glup? mislim, sta bilo koga od nas kvalifikuje da procenjujemo ljude tako? od svakoga ima sta da se nauci... samo treba slusati pazljivo... a istina je da smatramo jako pametnima samo one ljude koji razmisljaju jako slicno nama... e, sad... zasto bismo gubili vreme na takve nebitne stvari? mislim... zivot je samo jedna igra... velika... lepa... i, idemo svi:
 
Молим вас за политички коректне ставове.
Не постоје глупи људи, само мање паметни...
Мене су неки дан изрибали због тога...
Умало ме не послаше на преваспитавање...
 
pa da...al kad gluposti učestaju, formira se slika o čoveku...tako da te posle sam taj čovek izbaci iz takta...blabla...:rumenko:

Desava se :mrgreen:
Imam jednu poznanicu...ranije kad krene da prica nesto pomislim da me zeza,kako neko moze da bude toliko glup.
Iznerviram se kad je sretnem.
Onda nekako vremenom mi postala bas draga,posto sam shvatila da je, pre svega, jedno dobronamerno i prostodusno bice.
 

Back
Top