Dinkić pretio izlaskom iz vlade ako vlada ne pristane da ukine Kurir

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.362
Uvod u diktaturu
Mlađan Dinkić rešio da finansijski uništi Kurir i na sednici Vlade zahtevao da se javnim preduzećima zabrani oglašavanje u našem listu


BEOGRAD - Pošto je Kurir otkrio aferu "pasoš", u kojoj su glavni akteri kadrovi G17 plus, potpredsednik Vlade Mlađan Dinkić krenuo je u otvoreni rat protiv našeg lista. Kako saznajemo od izvora iz Vlade Srbije, na poslednjoj sednici ponovo je ucenjivao koalicione partnere tražeći ovog puta da se javnim preduzećima zabrani oglašavanje u Kuriru.

Na taj način, kako Dinkić veruje, postigao bi se njegov davnašnji cilj - da se finansijski uništi jedini dnevni list koji otkriva malverzacije u kojima učestvuju on i njegovi kadrovi.

- Ovo je uvod u potpunu kontrolu medija, jer uništavanjem Kurira Dinkić želi da da primer drugim medijima da se ne "kače" s njim i njegovom strankom. Na svu sreću, njegov stav ne deli većina ministara u Cvetkovićevoj vladi - kaže naš sagovornik.

Lider G17 plus prethodno je, kako saznajemo, od ministara zahtevao da prekinu svaki kontakt sa Kurirom i pretio izlaskom iz Vlade. Bukvalno je išao od jednog do drugog ministra i ubeđivao ih da ni oni ni njihovi saradnici ne daju izjave za Kurir. Ove njegove zahteve podržao je ministar odbrane Dragan Šutanovac i još nekolicina drugih članova kabineta Mirka Cvetkovića.

Pored finansijskog uništavanja našeg lista, Dinkić je smislio i dodatni pritisak zahtevajući krivično gonjenje ljudi iz rukovodstva Kurira.
- Tražio je da se uhapse vlasnik Kurira i lica u vašoj redakciji koja su na odgovornim položajima, a preko svojih kontakata u MUP i drugim službama pokušava da napakuje krivične prijave. U tom smislu Dinkić i rukovodstvo G17 plus vrše neviđeni pritisak na Ministarstvo pravde da tužilaštvo te prijave i podnese. Takođe, daje naloge raznim inspekcijama koje su u nadležnosti Ministarstva ekonomije da na svaki način pronađu razlog za kažnjavanje izdavača i nanesu ozbiljne finansijske gubitke - objašnjava naš sagovornik.

U kampanju protiv Kurira zasad se aktivno uključilo Ministarstvo za kulturu, na čelu sa Nebojšom Bradićem iz G17 plus. Pošto je ovo ministarstvo zaduženo za medije, sinhronizovano sa Dinkićevim ucenjivanjem članova Vlade, iz te institucije pljušte prekršajne prijave protiv našeg lista.

http://www.kurir-info.rs/clanak/politika/kurir-23-04-2009/uvod-u-diktaturu

---------------------------------------------------------------

Ovaj Dinkic je bas puko u glavi :think: :hahaha:
 
POVOD ZA NAPAD

Pre dve nedelje naš list je počeo da objavljuje tekstove o nameštenom poslu za izradu srpskog pasoša koji je prvobitno na tenderu dobila slovenačka firma "Miraž", koja je potom izbačena iz posla, a uz pomoć ljudi bliskih guverneru Radovanu Jelašiću. U posao izrade pasoša potom je uvedena nemačka firma "Milbauer", koja je, prema saznanjima Kurira, bliska s potpredsednikom Vlade Mlađanom Dinkićem još iz vremena dok je on bio guverner NBJ. Kasnije je naš list otkrio da su prvih 120.000 biometrijskih pasoša koji su izdati građanima Srbije originalni i da ih je izradio "Miraž", dok se pasoši koje sada u saradnji izrađuju NBS i "Milbauer" razlikuju od onih iz prve serije. Nakon objavljivanja ovih informacija u našem listu Dinkić je, kako navode naši izvori u Vladi Srbije, definitivno odlučio da nas zatvori.
 
Нека иде, и треба, усрећиће барем 5 милиона Срба... али, од тога нема ништа, само прети и уцењује... не оставља се њему већ излизана фотеља... е, која багра нама креира живот и будућност! :evil:


Гледала си ''Професионалца'' Душана Ковачевића?

Знаш шта , све време, узвикује Дрган Јовановић на митинзима које одржава Лечић или ти Теја?:lol:
 
Ма иди...а који је критеријум да би новина била дно дна?

u rangu je "Sveta" i slicnih bljuvotina tipa: da li je pevaljka obukla gaće ili ne"?

kriterijum je da je cita pritupast svet koji voli senzacije i traceraj i koji se zgubidani i dosadjuje jer komsinica sa kojom se ogovara, sprema rucak.:cool:
 
u rangu je "Sveta" i slicnih bljuvotina tipa: da li je pevaljka obukla gaće ili ne"?

kriterijum je da je cita pritupast svet koji voli senzacije i traceraj i koji se zgubidani i dosadjuje jer komsinica sa kojom se ogovara, sprema rucak.:cool:

Критеријуме поставља народ, а не ти или ја.


А то колико је неко ко чита одређене новине ''притупаст'', бојим се да ниси меродавна да судиш, пошто ценим да ниси референтна вредност памети и интелигенције. Или можда сматраш да јеси?

Узгред, критеријум за гашење новина јесте недостатак независности истих и писање наручених текстова.
А не то да ли новине имају или немају рубрику о туђим гаћама.

С тога, нужно би било угасити их све, а не само оне које не пријају нечијем сензибилитету.
 
Критеријуме поставља народ, а не ти или ја.


А то колико је неко ко чита одређене новине ''притупаст'', бојим се да ниси меродавна да судиш, пошто ценим да ниси референтна вредност памети и интелигенције. Или можда сматраш да јеси?

А не то да ли новине имају или немају рубрику о туђим гаћама.

naravno da smatram da jesam referentna vrednost pameti i inteligencije.:cool:
koga zanimaju tudje gaće je svakako plitak i prost, i ocigledno nema svoj zivot.;)
jak nam je narod ako postavlja takve kriterijume, ali hvala bogu ima i nas pametnih u narodu.
cool0003.gif
 
Poslednja izmena:
Bez obzira kako se Kurir kotira u Srbiji sto se tice kvaliteta, izlaznosti i slicno, to je novina koja prenosi vesti. Kome se ne svidja ne mora da cita. Sigurno je da su sva informativna sredstva u nasoj zemlji pod odredjenim pritiskom, bez ili sa vrlo malo kvaliteta, ali ovo je demokratsko drustvo i treba pustiti ljude da rade svoj posao. Ako ne znaju, treba iih nauciti, a ne pretiti im, kaznjaviti, slati inspekcije... Kakva god da je to novina, ne treba ici petom na njihovo urednistvo. Odmah ce steci simpatije vecine, jer niko ne voli silu, a pogotovu ne nepravdu. Cudi mi da je Dinkic digao toliku prasinu oko Kurira kada su pisale novine da je dobio veliku odstetu u zadnjih godina od Kurira. Sta se onda buni, neka cuti i neka ih tuzi i eto mu dzaba pare, ako je to tako. Gori je on od SPS i JUL-a zajedno, i on i svi njegovi koji su se, uz nasu svesrdnu pomoc, zalepili na te fotelje, samo ih menjaju a nama unistavaju zivot, egzistenciju, samopostovanje, zaglupljuju nas... Neka im je na cast.
A novine neka rade svoj posao. Ko smo mi da ih ocenjujemo?
 
naravno da smatram da jesam referentna vrednost pameti i inteligencije.:cool:
koga zanimaju tudje gaće je svakako plitak i prost, i ocigledno nema svoj zivot.;)

Procitaj prve 4 strane Kurira, onda sacekaj malo, pa vidi ko je tuzio i da li je dobio na sudu. Onda upotrebi svoje referentne vrednosti...

Mislis da ako u Svetu kazu da je Zemlja okrugla to nije...
 
Ма иди...а који је критеријум да би новина била дно дна?
kriterijum su jednostavni, samo da ne objavljuju naslove qurac,picqa,******,smradina,jebivetar, *****,jajara i slicno , mislim moze se sasvim lepo krtitikovati vlast do mile volje i bez takve retorike i vokabulara ,znam ja da oni ciljaju na najmaloumniju i nazaostaliju ciljnu grupu sa takvim naslovima i recnikom , al sve jedno drzava bi trebala da ih natera da postuju makar minimum minimuma etike i javnog morala
mislim ako je skidanje go na javnom mestu remecenje javnog reda i mira i kaznjivo je zakonom , onda to valjda isto vazi i za novine koje na svakom cosku sevaju sa naslovom "****** ili smradina " sto je u kuriru posatala vec redovna praksa ,kao i slike ubijenih ili stradalih ljudi i leseva po sred naslovne
druga stvar je ispaljivanje svakavih uvreda i lazi bez ikakvog pokrica i dokaza , sto nije samo kod nas slucaj , imao sam priliku da razgovaram, sa novinarom najpoznatijeg britanskog tabloda SUN ,nesto izmedju Skandala i Kurira , i bas sam ga pitao kako to funkcionise kod njih ?
lepo mi je covek rekao i mi lazemo ili objavljujemo traceve i i neproverene stvari i price o poznatim licnostima politicarima , estradi ,sportistima ... , al zato mesecno izdavajamo milione i desetine miliona funti , na ostete i sudske troskove koje placaju zbog kleveta ,ali posto su im novine popularne ti troskovi su ukalkulisani u cenu kostanja i oni smatraju da im se pored toga isplati da izdaju novine i placaju ostete
tako da i ovde sto se tice tih kleveta i neproverenih prica treba uvesti isti princip
ako ces vec da lupetas onda to plati ako vec nemas dokaza za ono sto si pisao
a sto se tice goprepomenutih vulgarnosti kojima odise Kurir pogotovo u zadnje vreme , to ne treba nikako dozvoliti
 
Вулгарност је широк појам.;)

Зна мене је већа вулгарност синоћно лупетање оне женетине из Ковачевићкине емисије него најгора псовка.

Иначе, Курир редовно плати сваки пут кад изгуби спор. Имају сви оштећени право да их туже.;)
Дакле, у том домену је све регулисано.
 
ma ne, tudja dupeta sa naslovnih strana "Sveta" vriste sa svih trafika, ne mogu kao covek da kupim jedinu koliko toliko pouzdanu novinu "Blic".;)

Pa sta ako vriste. To je dokaz da su neki stereotipni tabui razbijeni. Treba otvoriti te novine da bi zakljucio sta zaista tamo pise, slika ne mora sam po sebi da znaci ista.
I kako Blic moze da bude pouzdan kad je njihova novinarka Simonida Stankovic bila pokrovitelj i redovni clan zirija Zvezda Granda, a i autorka je srpskog tresh bestselera Grabljivica, redovne litereature mladih tinajdzerki.
 
Вулгарност је широк појам.;)

Зна мене је већа вулгарност синоћно лупетање оне женетине из Ковачевићкине емисије него најгора псовка.


Иначе, Курир редовно плати сваки пут кад изгуби спор. Имају сви оштећени право да их туже.;)
Дакле, у том домену је све регулисано.
Nije. Ko sto je tebi odvratna ili da kazes vulgarna Pavicevicka , meni je recimo jadan ,cemeran i upadljivo glup Dule Savic to mo dodju kao nase razlike u politickom opredeljenju,estetici i cemu vec i to se ne moze pomiriti jer zaboga nisu svi ljudi isti , a kad neko na naslovnoj strani objavljuje gorepomenuti arsenal "socnih " reci i izraza to je vec druga stvar i tu vise nije stvar o politickom opredeljenju vec o elementarnom minimumu pristojnosti .
 
ne, obrnuto je, vodjen si za ular godinama, pa ti je tako lepo, plasis se da te neko odveže i pusti da slobodno juris livadama.:mrgreen:


Za divno cudo sasvim sam se slozio sa tobom u ovome ....
zadnjih 10 godina NAS vode za ular u EU.

E sada tu ima jedna zackoljica.
Ja ne dozvoljavam da me iko vodi jer sam vec u Evropi ali ti si dobrovoljno pristala i sama si ga (ular) sebi nakacila a sada to breme pokusavas da nametnes i meni pa taman i silom.
A sila prouzrokuje silu.....

I sta mislis da li cu ti dozvoliti da ti mene upregnes pored sebe ?
 
Poslednja izmena:
Nije. Ko sto je tebi odvratna ili da kazes vulgarna Pavicevicka , meni je recimo jadan ,cemeran i upadljivo glup Dule Savic to mo dodju kao nase razlike u politickom opredeljenju,estetici i cemu vec i to se ne moze pomiriti jer zaboga nisu svi ljudi isti , a kad neko na naslovnoj strani objavljuje gorepomenuti arsenal "socnih " reci i izraza to je vec druga stvar i tu vise nije stvar o politickom opredeljenju vec o elementarnom minimumu pristojnosti .

Ali moras priznati da ovakve naslovnice imaju sirok socijalni efekat i razbijaju malogradjanske tabue :

 
Pa sta ako vriste. To je dokaz da su neki stereotipni tabui razbijeni. Treba otvoriti te novine da bi zakljucio sta zaista tamo pise, slika ne mora sam po sebi da znaci ista.
I kako Blic moze da bude pouzdan kad je njihova novinarka Simonida Stankovic bila pokrovitelj i redovni clan zirija Zvezda Granda, a i autorka je srpskog tresh bestselera Grabljivica, redovne litereature mladih tinajdzerki.

napisala sam: koliko - toliko pouzdana a ne pouzdana,
a inace nista ne uzimam kao neoborivu istinu...novine mi vise sluze da se razonodim dok pijem prvu jutarnju kafu i uzivam u suncevim zracima koji me miluju kroz prozor a zakljucke donosim sama na osnovu zdravog razuma.:lol::lol::lol:
 

Back
Top