DIJALOG PRAVOSLAVACA I RIMOKATOLIKA

gost 4554

Buduća legenda
Poruka
39.136
Svedoci smo, Bogu hvala, sve učestalijih i prisnijih kontakata pravoslavnih i rimokatoličkih hrišćana. O tome je pisano na mnogim temama, ali želim da jedna tema bude posvećena tome, bez nekih pretencioznih naziva tipa UJEDINJENJE, pošto je pitanje da li će do toga uopšte doći, kada će doći i jeli taj čin opravdan ili ne.
Neka kao osnova za dijalog posluži moguća poseta Pape Benedikta XVI Moskovskoj Patrijaršiji:
http://www.blic.rs/svet.php?id=89299
Dakle, krenite sa komentarima, izbegavajući teške reči i uvrede.
:)
 
Posluzicu se recima staresine crkve Sv. Marka u Beogradu, kad sam , za racun jednog prijatelja koji je katolik a zeli da predje u pravoslavlje (njemu je svejedno, nego zbog suprugine porodice): "Nema potrebe.Krstenje je jedno, Hrist je jedan, nema dva Hrista, nas i njihov."
Svakako je potreban razgovor, bez obzira na filioque, i makar deklarativna saradnja, a do prave ce doci kasnije.
 
Smatram da treba održavati kontakte, da bi se znalo šta "druga strana" radi, ali sve preko toga može biti samo na štetu srpskog naroda.

Upravo tako, treba održavati kontakte. Kontakti ne mogu štetiti srpskom narodu, već naprotiv, ali isto tako, ne znači ako kontaktiraš sa katoličkim nadbiskupom ili kardinalom da automatski primaš katoličku vjeru...:hahaha::hahaha::hahaha:
 
Незваничних сустрета та два архијеретика је било много,званично тај срамни сусрет ће бити први пут за широке народне масе, које за Бога не маре и за веру Православну нехају.
Погледајте део снимка на 3:30 где кгб агент и језујита Кирил љуби руку папи ко отпадник Лаврентије.Толико о томе ко је ту газда а ко слуга.

Захвали сатани а не Богу што до њиховог сусрета долази.Та срамна капитулција пред богоотпадним Латинима и њихово признавање за прве по части(и власти), ће многе одвести у још црњу таму нераспознавања истине од лажи, светлости од таме.Екуменизам њиховим дијалогом добија круну своје богопротивности и хуле, јер као и сви јеретици кршите заповест Господњу да се од јеретика по првом и другом саветовању, ТРЕБА КЛОНИТИ!

Да сте се ви екуменисти клонили јеретика и слушали Господа, не би постали оно што сте данас,ОТПАД ПРАВОСЛАВНЕ ВЕРЕ.Богопротивни екуменисти покајте се!
 
Незваничних сустрета та два архијеретика је било много,званично тај срамни сусрет ће бити први пут за широке народне масе, које за Бога не маре и за веру Православну нехају.
Погледајте део снимка на 3:30 где кгб агент и језујита Кирил љуби руку папи ко отпадник Лаврентије.Толико о томе ко је ту газда а ко слуга.

Захвали сатани а не Богу што до њиховог сусрета долази.Та срамна капитулција пред богоотпадним Латинима и њихово признавање за прве по части(и власти), ће многе одвести у још црњу таму нераспознавања истине од лажи, светлости од таме.Екуменизам њиховим дијалогом добија круну своје богопротивности и хуле, јер као и сви јеретици кршите заповест Господњу да се од јеретика по првом и другом саветовању, ТРЕБА КЛОНИТИ!

Да сте се ви екуменисти клонили јеретика и слушали Господа, не би постали оно што сте данас,ОТПАД ПРАВОСЛАВНЕ ВЕРЕ.Богопротивни екуменисти покајте се!



Jesu li pravoslavni hrišćani BILO ŠTO promijenili u svom ispovijedanju vjere :think:
NISU I NEĆE!
Prema tome, ne huli! :rtfm::rtfm:
 
Jesu li pravoslavni hrišćani BILO ŠTO promijenili u svom ispovijedanju vjere :think:
NISU I NEĆE!
Prema tome, ne huli! :rtfm::rtfm:
Заборављаш признавање папског примата у Равени 2007.Ти и ''ви'' нисте православни хришћани него екуменисти,разлика је велика.Као и сваки вук китиш се јагњећом кожом.

Послушај Духа Светога:

45. канон светих Апостола ''Нека епископ,презвитер или ђакон,који се САМО МОЛИО са јеретицима,буде свргнут; а ако им је дозволио да врше неку званичну службу,нека се одлучи од Цркве
 
Заборављаш признавање папског примата у Равени 2007.Ти и ''ви'' нисте православни хришћани него екуменисти,разлика је велика.Као и сваки вук китиш се јагњећом кожом.

Sta je prizanto u Raveni?

45. канон светих Апостола ''Нека епископ,презвитер или ђакон,који се САМО МОЛИО са јеретицима,буде свргнут; а ако им је дозволио да врше неку званичну службу,нека се одлучи од Цркве

Koliko puta treba da ti se ponove neke stvari? Tvoja vera svodi se na 45. kanon koji NE TUMACIS ISPRAVNO
 
Заборављаш признавање папског примата у Равени 2007.Ти и ''ви'' нисте православни хришћани него екуменисти,разлика је велика.Као и сваки вук китиш се јагњећом кожом.

Послушај Духа Светога:

45. канон светих Апостола ''Нека епископ,презвитер или ђакон,који се САМО МОЛИО са јеретицима,буде свргнут; а ако им је дозволио да врше неку званичну службу,нека се одлучи од Цркве

ko bi ga to trebao svrgnuti?
 
ko bi ga to trebao svrgnuti?
Па технички гледано није могуће.Али траба и званично свргнути јеретике екуменисте.Али нема те власти која је против њихиве јереси.
Али Светим Духом прописано правило чини да су оно свргнути.Односно одбачени од Бога.Званичан чин за оно коме је стало да нађе Истинску Цркву није потребан.
 
Sta je prizanto u Raveni?



Koliko puta treba da ti se ponove neke stvari? Tvoja vera svodi se na 45. kanon koji NE TUMACIS ISPRAVNO
А на шта се своди твоја вера?На извртање чина Божанске литургије.У једном пророштву пише да тамо где човек види те измене у служби.Треба да зна да је јерес већ присутна.
 
Заборављаш признавање папског примата у Равени 2007.Ти и ''ви'' нисте православни хришћани него екуменисти,разлика је велика.Као и сваки вук китиш се јагњећом кожом.

Послушај Духа Светога:

45. канон светих Апостола ''Нека епископ,презвитер или ђакон,који се САМО МОЛИО са јеретицима,буде свргнут; а ако им је дозволио да врше неку званичну службу,нека се одлучи од Цркве

A Vi ispravljate tu tzv. jeres tako što se okupite oko duda, uzmete slike episkopa SPC i krenete sa bacanjem čini, mađija, prokletstva i prizivanjem nečastivog? :neutral:
 
Аналитичару баш си паметан.Толико аргументовано причаш да си непревазиђен.Али нек ти Владан одговори.Пошто је њему упућена провокација.Веруј ми џабе се бламираш.Али нека нек те брат мало поучи у Истини правосалвља.Ако је хоћеш.
БРАТЕ ИЗВОЛИ ПА МУ НАПИШИ ОДГОВОР.
 
Послушај Духа Светога:

45. канон светих Апостола ''Нека епископ,презвитер или ђакон,који се САМО МОЛИО са јеретицима,буде свргнут; а ако им је дозволио да врше неку званичну службу,нека се одлучи од Цркве

To nije rekao duh sveti, vec je to napisao neki covek - od krvi i mesa.

Nemoj da se kitis tudjim perjem.
 
Докажи.Доказао си ми и раније.
Но нека те Стафани и Владан мало поуче.Ја сам се уморио.

Ne mora mene niko da podučava u vjeri....:D
Imam oči, uši, mozak, tradicija stoji iza moje vjere, tako da nema zime...:)
I da, kršten sam samo jednom, kako Crkva i propisuje...:lol:
Ne krštavaju me svake sedmice ponovo...:mrgreen:
 
Па технички гледано није могуће.Али траба и званично свргнути јеретике екуменисте.Али нема те власти која је против њихиве јереси.
Али Светим Духом прописано правило чини да су оно свргнути.Односно одбачени од Бога.Званичан чин за оно коме је стало да нађе Истинску Цркву није потребан.

1.nema na Zemlji vlasti iznad vrha SPC pa prema tome ih niko ovdje ne može svrgnuti jer su baš oni koji odlučuju o tome.

2.Svetim Duhom propisano pravilo je sad isto tako Svetim Duhom poništeno jer vrh SPC baš od Svetog Duha ima vlast da to učini.I niko drugi nema tu vlast a Bog na Nebu sve to potvrđuje. A da su odbačeni od Boga ja bi prije rekao da su odbačeni oni koji su se samoinicijativno razbježali po nekakvim sektama.
 
крштен си у заједницу са будистима,абориџанима,педерима......скраћено Светски савез Цркви...намдам се да те не вређам јер ССЦ је управо заједница свих 355 религија а СПЦ(бивша православна) је органски члан ССЦ...једна помесна црква ССЦ а ми смо једна помесна Црква ИПЦ
 
1.nema na Zemlji vlasti iznad vrha SPC pa prema tome ih niko ovdje ne može svrgnuti jer su baš oni koji odlučuju o tome.

2.Svetim Duhom propisano pravilo je sad isto tako Svetim Duhom poništeno jer vrh SPC baš od Svetog Duha ima vlast da to učini.I niko drugi nema tu vlast a Bog na Nebu sve to potvrđuje. A da su odbačeni od Boga ja bi prije rekao da su odbačeni oni koji su se samoinicijativno razbježali po nekakvim sektama.

Tako je Joco! :ok:
 

Back
Top