MILITANTNI ISLAM

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Mirko_212

Elita
Poruka
15.178
Krajnje sam verski tolerantan i postujem sve religije.Bog je jedan.Ali ne mogu da shvatim religijsko opravdanje za neke postupke.Primeri:1.Automobilom punim eksploziva probije u neki trzni centar i pobije narod,2,Opase se eksplozivom,udje u masu i aktivira ubijajuci takodje nevini narod,3.Izadje mladic iz voza (Bombaj,Indija),izvadi kalasnjikov i puca po masi dok ima municije,ubija sve redom...I to su u 99,99% slucajeva,da budem skroman,pripadnici Islamske veroispovesti?! kako moze da se to religijski opravda,ali logicno i trezveno,bez vredjanja i omalovazavanja?!:think:
 
Krajnje sam verski tolerantan i postujem sve religije.Bog je jedan.Ali ne mogu da shvatim religijsko opravdanje za neke postupke.Primeri:1.Automobilom punim eksploziva probije u neki trzni centar i pobije narod,2,Opase se eksplozivom,udje u masu i aktivira ubijajuci takodje nevini narod,3.Izadje mladic iz voza (Bombaj,Indija),izvadi kalasnjikov i puca po masi dok ima municije,ubija sve redom...I to su u 99,99% slucajeva,da budem skroman,pripadnici Islamske veroispovesti?! kako moze da se to religijski opravda,ali logicno i trezveno,bez vredjanja i omalovazavanja?!:think:

Nema religijskog opravdanja za tako nešto.
Kao što nema ni religijskog opravdanja za stotine hiljada Iračana koje su pobili hrišćani i milione Vijetnamaca.
Ovo što si naveo je samo drugačija tehnologija delovanja ubojnim sredstvima po civilima u odnosu na avionske bombe.
Bogova ima više. ;)
Što se tiče statistike koju si naveo, naravno da u zemljama sa preko 80% stanovništva islamske veroispovesti poremećeni budu muslimani.
U S.A.D. ljudi uzmu automatsku pušku u ruke i krenu da ubijaju sve redom... 99,99% hrišćani.
No dobro, tema je o militantnom islamu, a ne o hrišćanstvu.
Rdi se i o iskrivljenom tumačenju tri stiha iz Kur'ana oko kojih su pojedine islamske sekte izgradile čitavu filozofiju koja se svodi na:
1) Činjenje bogougodnih dela vodi u Raj.
2) Ubijanje nevernika je bogougodno delo.
 
Poslednja izmena:
Nema religijskog opravdanja za tako nešto.
Kao što nema ni religijskog opravdanja za stotine hiljada Iračana koje su pobili hrišćani i milione Vijetnamaca.
Ovo što si naveo je samo drugačija tehnologija delovanja ubojnim sredstvima po civilima u odnosu na avionske bombe.
Bogova ima više. ;)
Što se tiče statistike koju si naveo, naravno da u zemljama sa preko 80% stanovništva islamske veroispovesti poremećeni budu muslimani.
U S.A.D. ljudi uzmu automatsku pušku u ruke i krenu da ubijaju sve redom... 99,99% hrišćani.
No dobro, tema je o militantnom islamu, a ne o hrišćanstvu.
Rdi se i o iskrivljenom tumačenju tri stiha iz Kur'ana oko kojih su pojedine islamske sekte izgradile čitavu filozofiju koja se svodi na:
1) Činjenje bogougodnih dela vodi u Raj.
2) Ubijanje nevernika je bogougodno delo.

pomislio sam da ce ti vise vremena trebati pre nego zazelis da okrenes temu na pricu o "dirty christians":roll:

Ovde se govori o Islamu!
 
Nema religijskog opravdanja za tako nešto.
Kao što nema ni religijskog opravdanja za stotine hiljada Iračana koje su pobili hrišćani i milione Vijetnamaca.
Ovo što si naveo je samo drugačija tehnologija delovanja ubojnim sredstvima po civilima u odnosu na avionske bombe.
Bogova ima više. ;)
Što se tiče statistike koju si naveo, naravno da u zemljama sa preko 80% stanovništva islamske veroispovesti poremećeni budu muslimani.
U S.A.D. ljudi uzmu automatsku pušku u ruke i krenu da ubijaju sve redom... 99,99% hrišćani.
No dobro, tema je o militantnom islamu, a ne o hrišćanstvu.
Rdi se i o iskrivljenom tumačenju tri stiha iz Kur'ana oko kojih su pojedine islamske sekte izgradile čitavu filozofiju koja se svodi na:
1) Činjenje bogougodnih dela vodi u Raj.
2) Ubijanje nevernika je bogougodno delo.

2) Ubijanje nevernika je bogougodno delo.Ko su nevernici?!:dontunderstand:
 
Kao i više puta do sada sa vama hrišćanima uopšte nije izazov raspravljati, sami sebi kontrirate:

Ovde se govori o Islamu!
Ma covek je frustriran sto ne moze da postane zena episkop .
a nikako da vidim izlaganje tog srpskog neopaganizma.. da li se on zasniva na samo negaciji hriscanstva ili? da li u tom neopaganizmu je sve dozvoljeno po principu "pomoz' Bog carsijo na sve cetiri strane"?

I od svega što sam napisao u svojoj poruci vi ste se zakačili za umno poremećene Amere? :think:
Iako sam za razliku od vas pisao o islamu?
:hahaha:
Pitam se ko je onda frustriran. :rotf:
 
Poslednja izmena:
2) Ubijanje nevernika je bogougodno delo.Ko su nevernici?!:dontunderstand:

pa svi koji nisu muslimani,kao i oni mislimani koji se nepridržavaju kurana...

Znaci,ko nije islamske veroispovesti mozes i da ga ubijes,on je nevernik?! :think:
da...

Naravno,problem su uglavnom vehabije i ostale muslimanske sekte koje bi uveli šerijatski zakon i sporovodili to čišćenje nevernika.
 
Kao i više puta do sada sa vama hrišćanima uopšte nije izazov raspravljati, sami sebi kontrirate:





I od svega što sam napisao u svojoj poruci vi ste se zakačili za umno poremećene Amere? :think:
Iako sam za razliku od vas pisao o islamu?
:hahaha:
Pitam se ko je onda frustriran. :rotf:

naivan si ti burazeru kao francuska sobarica...

posto postoji stremljenje da negativne stvari koje iznosis o hriscanima kao grupaciji uopste preneses na PRavoslavne hriscane, hajde malo da teramo mak na konac:

Kao što nema ni religijskog opravdanja za stotine hiljada Iračana koje su pobili hrišćani i milione Vijetnamaca.

niko nije ni religijski obrazlagao zlocine amerikanaca prema vijetnamcima :dontunderstand:



U S.A.D. ljudi uzmu automatsku pušku u ruke i krenu da ubijaju sve redom... 99,99% hrišćani

ne moras bas sa dve decimale, ali daj ipak neki zvanican podataka o procentu hriscana.. a narocito procentu Pravoslavnih hriscana... i daj neko objasnjenje jacine uticaja Pravoslavaca na oblikovanje USA spolje politike
 
Mda.Hajde da pricamo koliko deceubistava, oceubistava, ubistava majke, silovanja dece, prebijanja dece i bracnih drugova, ima godisnje u Srbiji, a pocine ih sve pravoslavni hriscani cije se prezime zavrsava na -ic?
Dokle vise sa tim insistiranjem na tapiji pravoslavaca na dobrotu i ljudsku toplinu?
 
Kao i više puta do sada sa vama hrišćanima uopšte nije izazov raspravljati, sami sebi kontrirate:





I od svega što sam napisao u svojoj poruci vi ste se zakačili za umno poremećene Amere? :

Ovaj , ti to karakterises celu jedu naciju?Videli smo , na sopstvenom primeru sta generalizacija tipa "narod je takav i takav, i treba ga..." moze da donese jednom narodu .Psihopata ima svuda, i bolest ne bira ljude u odnosu na religijsko opredeljenje, niti na nacionalnoj osnovi, ali naravno 99% ludaka koji ubijaju po skolama su hriscani . Naravno , tebi nije strano da diskriminises jednu drustvenu grupu , kako bi se navodno borio za prava druge , a u stvari jedini cilj je diskreditacija hriscanstva po svaku cenu . Nego da se vratimo na temu . Osnovni problem islama je sto se ne bavi iksljucivo religijskim pitanjima, vec direktno utice i odredjuje pravila u svim sferama zivota i rada. Pocevsi od prava , politike,preko drustvenih normi , mode , ishrane ... bukvalno strogo kontroliose sve segmente zivota . I dok u istorijskom religijskom smislu isam ima svoje mesto , uticaj na svetovni zivot je danas potpuno besmislen . Koristiti pravila i norme zasnvane na obicajnom pravu plemena iz 6 veka u 21. je potpuno neprimereno. I dok je u vremenu kada je nastao , islam imao opravdanje u politickom i nacionalnom pogledu, danas u tim istim kategorijama predstavlja veliki problem. Nisu samo bombasi samoubice, i pojhedine militantne grupe problem . Ja sam pokusao ranije da postavim nekoliko snimaka koji su ubrzo izbrisani, a pokazuju kamenovanje do smrti maloletene devojcice, ciji je jedini greh taj sto se zaljubila u decka druge veroispovesti , drugi snimak pokazuje javno pogubljenje dva mladica ciji je jedini greh to sto su homoseksualci . Imao sam i licno prilike da se uverim na sta su spremni njihovi sveti ratnici . problem je u tome sto islam kao sistem verovanja, zivljenja , misljenja , opravdava ubijanje svih onih koji islam ne priznaju .
 
Poslednja izmena:
Mda.Hajde da pricamo koliko deceubistava, oceubistava, ubistava majke, silovanja dece, prebijanja dece i bracnih drugova, ima godisnje u Srbiji, a pocine ih sve pravoslavni hriscani cije se prezime zavrsava na -ic?
Dokle vise sa tim insistiranjem na tapiji pravoslavaca na dobrotu i ljudsku toplinu?

tišina jevrej,vidim kako vi poštujete islam u palestini a ovde ćeš da nama soliš pamet...
 
Mda.Hajde da pricamo koliko deceubistava, oceubistava, ubistava majke, silovanja dece, prebijanja dece i bracnih drugova, ima godisnje u Srbiji, a pocine ih sve pravoslavni hriscani cije se prezime zavrsava na -ic?
Dokle vise sa tim insistiranjem na tapiji pravoslavaca na dobrotu i ljudsku toplinu?

A ako tebi to "ic " toliko smeta, zasto lepo ne odes negde gde je "ic " u manjini ili ga uopste nema, i resis problem . Te price tipa da sve sto je lose rade pravoslavni ,upravo zato sto su pravoslavni , a svi ostali su super upravo zato sto nisu postaju dosadne. Ne maltretira neko porodicu zato sto veruje u nesto ,vec zato sto je poremecen , i to nema nikakve veze sa religijom , i ti i svi ostali to dobro znate, ali je zgodno iskoristiti priliku i malkice podkaciti SPC .
 
A ako tebi to "ic " toliko smeta, zasto lepo ne odes negde gde je "ic " u manjini ili ga uopste nema, i resis problem . Te price tipa da sve sto je lose rade pravoslavni ,upravo zato sto su pravoslavni , a svi ostali su super upravo zato sto nisu postaju dosadne. Ne maltretira neko porodicu zato sto veruje u nesto ,vec zato sto je poremecen , i to nema nikakve veze sa religijom , i ti i svi ostali to dobro znate, ali je zgodno iskoristiti priliku i malkice podkaciti SPC .

Ne smeta meni "-ic" nimalo.Problem nije ni u pravoslavlju ni u SPC, vec u vasem odbijanju da prihvatite da i pravoslavni hriscani nisu samo zrtve, vec mogu da budu i surovi zlocinci, kao i svi drugi.
 
Ne smeta meni "-ic" nimalo.Problem nije ni u pravoslavlju ni u SPC, vec u vasem odbijanju da prihvatite da i pravoslavni hriscani nisu samo zrtve, vec mogu da budu i surovi zlocinci, kao i svi drugi.

Govorimo o Islamu koji te uci da ubijas druge zarad vere.Nevernici su.To je jedina religija sa takvim ucenjem ,sto cak i nije militantno vec genocidno!
 
Govorimo o Islamu koji te uci da ubijas druge zarad vere.Nevernici su.To je jedina religija sa takvim ucenjem ,sto cak i nije militantno vec genocidno!

Hriscanstvo nema takvo ucenje, pa je pobilo mnogo vise ljudi nego islam.COvek je lepo rekao:

Rdi se i o iskrivljenom tumačenju tri stiha iz Kur'ana oko kojih su pojedine islamske sekte izgradile čitavu filozofiju koja se svodi na:
1) Činjenje bogougodnih dela vodi u Raj.
2) Ubijanje nevernika je bogougodno delo.
 
Ne smeta meni "-ic" nimalo.Problem nije ni u pravoslavlju ni u SPC, vec u vasem odbijanju da prihvatite da i pravoslavni hriscani nisu samo zrtve, vec mogu da budu i surovi zlocinci, kao i svi drugi.

Jel ti vidis sta radis. "NASE" odbijanje, "PRAVOSLAVNI ZLOCINCI" . Dokle bre vise . P a jesam li ja zlocinac samo zato sto sam Srbin . Zar nije dosta generalizacija. Pa niko ne smatra sve nemce nacistima, niti sve hrvate ustasama, samo su svi Srbi zlocinci , i to jos pravoslavni. Krivica za zlocin je individulana , ne moze da bude kolektivna .A sad ti objasnim nesto cega si ti svestan , ali to namerno zaboravljas. Ako se covek rodi u Srbiji , velika verovatnoca je da ce on da bude pravoslavan, kao sto je velika verovatnoca da ce Italijan da bude katolik. E , kad taj covek prekrsi zakon , je li on kriminalac zato sto je Srbin pravoslavac , jer sasvim sigurno da za isto delo ranije pomenutog Italijana nioko razloge nece traziti u njegovoj nacionalnoj ili verskoj pripadnosti , a jos manje ce neko reci da su svi italijani takvi. I to nam govori sta , da ti jednostavno mrzis Srbe i pravoslavno hriscanstvo , jer da nije tako , izbegavo bi generalizacije ,ne bi optuzivao ceo narod, i ne bi negativne pojave , koje nisu karakteristicne samo za nas nego ih u vecoj ili manjoj meri ima svuda ,pripisavao celom narodu .
 
Poslednja izmena:
Apsurd je i diskvalifikovati islam zbog iskrivljenog tumacenja tri ajeta.

Kada bi ti neki od tih likova sto iskricvljeno tumace islam ubio dete , sumnajm da bi tako pricao . Sto se tice krstaskih ratova , ne vidim vezu izmedju njih i militantnog islama danas , ali bas nikakvu, sem da se pomene da su hriscani sposobni da ubiju zbog vere, mada se to desilo pre koliko vekova?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top