PIRAMIDE

Prve piramide koje su se gradile, posebno Keopsova, su gradjene sa tacno odredjenom namenom.Svrha tih piramida bila je kontakt sa Marsom.Da se ne bi ponavljala procitajte moj komentar na pitanje da li postoje vanzemaljci.
 
Veshttica:
Prve piramide koje su se gradile, posebno Keopsova, su gradjene sa tacno odredjenom namenom.Svrha tih piramida bila je kontakt sa Marsom.Da se ne bi ponavljala procitajte moj komentar na pitanje da li postoje vanzemaljci.

sto se tice knjige procitao je odavno pa samyato i postavio to pitanje :wink: a sto se tiče zavere sa marsovcima mislim da smo malkice daleko otisli 8) Pozdrav
 
nemoj molim te da lupas, a zasto su onda u njih sahranjivani faraoni sa sve porodicom i slugama?
Da bi posle smrti bili direktno deportovani na Mars?[/b]
 
marko87:
Procijtajte knjigu Dan kada su sisli bogovi od Danikena, on je tu vrlo lepo objasnio sve sto vas zanima, a knjiga se cita u jednom dahu...

Kao prvo, Deniken uopste ne iznosi i ne gradi svoje stavove na naucnim pretpotavkama, nego samo na veoma smelim cinjenicama(rekla-kazala).
Ako te zanima sta nauka ima da kaze o njegovim delima, procitaj knjigu "da li su bogovi bili astronauti?".Ima vise autora....
 
Sta mislite zasto razvijaju nuklearne programe ovom brzinom i ovom snagom, zbog evenutalnih ratova na zemlji. Pa i budali je jasno da 10-tak (samo Rusija ima preko 3600 nuklearnih glava razne snage)srednjih nuklearnih raketa moze da raznese zemlju. Pa "oni" su tu u nasem suncevom sistemu i nisu bas raspolozeni prijateljski prema nama. Procitajte sta se desilo sa posadom Apola, koga su sreli, zasto je jedan alkoholicar, drugi otisao u manastir a treci se ubio. Oni su tu i dolaze.
 
ma nije bitno:
Sta mislite zasto razvijaju nuklearne programe ovom brzinom i ovom snagom, zbog evenutalnih ratova na zemlji. Pa i budali je jasno da 10-tak (samo Rusija ima preko 3600 nuklearnih glava razne snage)srednjih nuklearnih raketa moze da raznese zemlju. Pa "oni" su tu u nasem suncevom sistemu i nisu bas raspolozeni prijateljski prema nama. Procitajte sta se desilo sa posadom Apola, koga su sreli, zasto je jedan alkoholicar, drugi otisao u manastir a treci se ubio. Oni su tu i dolaze.
To sto Rusi, Ameri i jos neki razvijaju svoj nuklearni program nema veze sa onima ili ovima.Oni to rade da bi dokazali kako su bolji jedni od drugih i da mogu brze da napreduju, da vise proizvode i td.Sve se svodi na uzajamno nadmetanje.To znaci da se Zemljani ne spremaju za nekakav interplanetarni rat protiv nekih koji i ne postoje(bar jos nije nikako dokazano da "oni" postoje).Sto se tice Apola, nadam se da mislis na Apolo 13, tu nema niceg neobicno.Doslo je do neocekivanog kvara,oni nekako na srecu izvukose zivu galvu i to je to.Sve one price o sudaru sa NLO i slicno su samo plod necije maste.
 
Kao prvo, zar ne mislite da ste otisli malo predaleko i skrenuli s teme? :lol: Nije rec o malim zelenima, niti o satlu Apolo, vec je pitanje glasilo sta mislite o piramidama i njihovim "mocima"!!! 8)
Mozda i ne bi skretali s teme da niste opsednuti vanzemaljskim zivotom... :shock: Ako vas bas to toliko interesuje-siguran sam da vec postoje adekvatne rasprave o marsovcima i NLO, pa tamo i raspravljajte, a ne ovde gde nije rec o njima... Uostalom, :idea: mozete i sami otpoceti novu raspravu o tim glupostima i zabludama, ali je to po mom misljenju besmisleno gubljenje vremena...
Ako vec zelite nesto realno o tome-mogli bi se drzati nekih stvarnih cinjenica, a ne predpostavki i rekla-kazala traceva... :!: Istina je ta da u univerzumu postoji mnogo galaksija, mnogo sazvezdja i zvezdanih sistema, pa samim tim i velika mogucnost za postojanje slicnih uslova na nekoj od planeta :o (u slicnom odnosu zvezda-planeta kao u nasem suncevom sistemu Sunce-Zemlja), a iz toga proizlazi zakljucak i sumnja (koja zvanicno NIJE potvrdjena!!!) da moze postojati i neki oblik "zivota" na takvim planetama... :?: Ali putovanje do tih planeta je gotovo nezamislivo, jednostavno neizvodljivo... :!:
Naravno, u potpunosti se slazem s tim da je sasvim neopravdana tolika proizvodnja nuklearnog oruzja i da je vec proizvedeno dovoljno bojevih glava da se razori Zemlja, Sunce i ceo suncev sistem :P , ali mi je tesko da poverujem u tu glupost da se sprema interplanetarni rat :!: i borba za opstanak sa nekim drugim naprednim oblikom zivota tj. nekim savrsenim insektolikim ratnicima ili ultra mocnim fighter-ima kao sto je predator... :?: :?: Ha, ha, ha... Smesno... :D
Sto se tice piramida-mnogi veruju u njihove "supermoci" i neka nadprirodna "znacenja", ali je, nazalost, istina ta da su to zapravo samo neverovatne, prelepe i vecne grobnice egipatskih faraona... :wink: I to je sve! :) Nema tu nicega svemocnog i vanzemaljskog, nisu gradjene da bi uspostavili vezu sa vanzemaljskim oblikom zivota, vec da bi ostvarili verski uticaj na potcinjeno stanovnistvo i pokazali svoju snagu, bogatstvo, moc i uzvisenost svog postojanja drugim civilizacijama! 8) Poznata je teorija kako su neke piramide gradjene u skladu sa zvezdama iz nekog tamo zvezdanog sistema za koji su smatrali da je dom njihovih bogova, ali je pitanje da li su oni tada imali bas toliko razvijeno i "izgradjeno" znanje astronomije... :? Ipak se tu radi o religioznim podvizima i "hirovima" tj. zeljama faraona 8) (kao vrhovno bozanstvo na zemlji, najvisi vladar i zapovednik armije, kao "neko" ko sve kontrolise i kome svi odgovaraju...) da ostane upamcen :roll: i ostvari svoje "postojanje i prisustvo" na planeti i nakon svoje smrti kroz naredne vekove, pa i samu vecnost... :lol: :P :D
 
Kazu da kad stavis hranu u posudu u obliku piramide ona se ne pokvari,ili bar duze traje nego sto je uobicajeno... :roll: A ima i nesto sa ostricom zileta...
 
Кулиража:
Zato sada ceo svet treba da veruje u Boga Marsa ili u SUnce kao svetinju ili u sta su vec verovli Egipcani i vise nece biti gladnih godina.

Ne razumijem sta hoces da kazes... :roll: Ovde se govori o piramidama,a koliko znam ,jos nije odgonetnuto kako i zasto su napravljene,a narocito kako...Grobnice faraona?Zasto bas piramide...sto nisu neka druga geometrijska tijela...itd...
U svakom slucaju ima dosta pitanja,na koja ni mnogo pametniji i obrazovaniji nisu dali odgovor...
 
Pisac knjige Tajne piramida je Dragan VIcanovic. On je u knjizi obajavio do sada neka objasnjenja fenomena piramida. Izmedju ostalog fokus energije,ugao izmedju bocne strane i osnove koji iznosi 52 stepena. Broj nedelja u godini, ugao nagiba fosfatne kiseline u DNK...... Neke stvari su gluposti, ali vecina je naucno prihvatljiva.
 
limunada:
Kazu da kad stavis hranu u posudu u obliku piramide ona se ne pokvari,ili bar duze traje nego sto je uobicajeno... :roll: A ima i nesto sa ostricom zileta...

A zato je propala fabrika frižidera Obodin :wink:
Čuo sam da će i fabrike žileta na doboš, od kad su prodali ljudima foru da se u piramidi žileti sami naoštre.
 
kiborg:
limunada:
Kazu da kad stavis hranu u posudu u obliku piramide ona se ne pokvari,ili bar duze traje nego sto je uobicajeno... :roll: A ima i nesto sa ostricom zileta...

A zato je propala fabrika frižidera Obodin :wink:
Čuo sam da će i fabrike žileta na doboš, od kad su prodali ljudima foru da se u piramidi žileti sami naoštre.

Da moguce da je zato,a vjerovatno ce trzni centar "Piramida" da prosperira... :P :lol:

Da li je fora ili nije,ne znam ,nisam probala,samo kazem sta sam cula...a ti izvedi eksperiment pa mi javi... :wink:
 
limunada:
Кулиража:
Zato sada ceo svet treba da veruje u Boga Marsa ili u SUnce kao svetinju ili u sta su vec verovli Egipcani i vise nece biti gladnih godina.

Ne razumijem sta hoces da kazes... :roll: Ovde se govori o piramidama,a koliko znam ,jos nije odgonetnuto kako i zasto su napravljene,a narocito kako...Grobnice faraona?Zasto bas piramide...sto nisu neka druga geometrijska tijela...itd...
U svakom slucaju ima dosta pitanja,na koja ni mnogo pametniji i obrazovaniji nisu dali odgovor...

Hteo sam reci u vezi toga sa cuvanjem hrane u piramidalnim oblicima.
Slazem se sa tobom da su mnogi naucnici godinama proucavali piramide i da jos nisu prokljuvili kako i zasto su ravljene.
Odnosno ima nekih objasnjenja kako su pravljenje (10.hiljada robova godinama radi na tome, kamenje tesko po nekoliko tona guraju na oblicama, a za drugi red natrpaju peska i onda sve tako do vrha, posle sledi faza ciscenja cele piramide zatrpane peskom), a i zasto su pravljene (faraoni su kao potomci Bogova, a isti da bi prikazali dvoju nadmoc prave tako velicanstvene grobnice da im ne bude tesno (jer su verovali u zivot posle smrti pa su zato i sve zive za sobom povukli u grobnicu)).
 
Kao prvo, Deniken uopste ne iznosi i ne gradi svoje stavove na naucnim pretpotavkama, nego samo na veoma smelim cinjenicama(rekla-kazala).
Ako te zanima sta nauka ima da kaze o njegovim delima, procitaj knjigu "da li su bogovi bili astronauti?".Ima vise autora....[/quote]


Da,bas tako:VEOMA SMELIM CINJENICAMA.Mnoge stvari mu je zvanicna nauka osporila,ali mnoge i nije.Imam sve njegove knjige,nece biti da ga bas svi naucnici negiraju u njegovim cinjenicama.Ako malobolje procitas sta on pise,videces da covek jednostavno samo POSTAVLJA PITANJA!
 
Imamo li danas odgovore na pitanja koja pre cetiri-pet hiljada godina ljudi nisu smeli da postave? Nemamo, i to iz istih razloga, s tim sto nam je garantovana privilegija odlozenog, "civilizovanog" straha od odmazde onih koji odgovor znaju. Sta su piramide? Grobnice, svetilista, plod obesti vladara koji ne slute medje svojih moci?
Covecanstvo danasnjice suocava se sa fenomenom koji se predstavlja pod maskom egzoticnog, cak zabavnog. Nisu piramide tek simbol drevnog Egipta - ima ih i u Meksiku i u drugim latinoamerickim zemljama, a nedavno su slicne gradevine otkrivene i u Kini, pa i na manjim japanskim ostrvima. Legenda o slicnim graditeljskim poduhvatima na Aljasci i Islandu do daljeg ce, sudeci po trendovima, ostati pod velom tajne :?:
 
po ovde iznesenom covek moze da zakljuci da postoji verovatnoca da film " STARGATE "nije izmisljen i da u nekoj laboratoriji blizu langlija postoji vojna baza gde je instalirano to cudo od "sokocala" kroz koje se moze putovati skoro trenutno do drugih planeta.
imam jedno pitanje !? znali neko mozda kako je moguce da jednu onoliku stenu samo uz pomoc ljudske ruke postaviti na vrh

piramide :shock: :shock: :shock: :!:

pitanje za zagovornike interplanetarnog rata !?
mislitali da bi i uz pomoc tolikih nuklearnih raketa mogli ista postici protiv jedne rase koju do sada nismo mogli ni da dokazemo (pronadjemo) ??? :shock: :wink: :shock: :shock: :roll: :roll:
moje misljenje je da bi se jos gore proveli nego u filmu "indipendensday".
i na kraju pitanje za one nacitane medju nama??
dali je moguce napraviti nesto poput enterprajsa iz zvezdanih staz-a. molim za odgovor
pozdrav
 
Evo ja cu samo jendo pitanje:
Onoliku stenu na vrh piramide je veoma lako postaviti ako imas radnu snagu od preko 10.000 robova.
Kako? Jednostavno, naredjaju jedan sloj kamenja (svo kamenje guraju na oblicama), zatim taj prvi sloj zatrpaju peskom dok ne stignu do drugog nivoa (princip strme ravni), onda ide treci nivo i sve tako do vrha.
Kad zavrse sa radom onda ide otkopavanje piramide koje traje veoma dugo, ali kao sto rekoh kad imas veliku radnu snagu kojoj si uterao strah u kosti nista nije problem.
 

Back
Top