PIRAMIDE

Kako moze 240 ljudi istovremeno da radi na jednom bloku pileci mozgu? Imas li ti osecaj za prostor uopste? Udalji se malo od te tvoje tastature.
I znas li ti koliko je 100000 ljudi? Koji prave piramidu zato sto...im je neko rekao da to cine, jel?
I ja imam diplomu inzenjera, kladim se da je ti nemas. Isto kao i 'srecna sahrana' i marko.
Kladim se da si ceo dan racunala taj tvoj bedni proracun i da nikad neces biti svesna koliko je tuzan i jalov ispao. Odnesi to na bilo koji tehnicki fakultet pa tamo pitaj sta misle o njemu!

Pileci mozgu? To su one uvrede koju su babe jos koristile... smesno :)

Imas diplomu, moj predlog je da je vratis i da trazis diplomu od Vidovite Zorke, mozda ona ima sta da ti ponudi, ipak ste ti i RA civilizacija toliko bliski.

A da li ti znas KO i STA je FARAON bio to vreme!!! *ebeno bozanstvo. Naravno da ces slusati sta ti TVOJ BOG kaze. 100.000 jeste puno, al rasporedi tih 100.000 ljudi na 2000km. Napravi kampove, odradi logisticki sve, gde je nabavka, ko lovi zivotinje ( peca ribe u Nilu ), ko gde donosi kamenje, kako se prenosi, gde je opravka brodova...

Al ne ti slepo verujes u neke RA mentole....

Jesu li mozda i ti RA fanatici gradili Kineski Zid? Pazi star je vise od 2000god, dug izmedju 7000 i 9000km, na nekim delovima visok i do 14m a zamisli radjen u nekoj vuko*ebini i po planinama... MA i to mora da je delo RA samo sto su vladari unistili dokaze i pripisali sebi taj poduhvat....
 
Poslednja izmena:
Nisam vam ja kriv sto niste zavrsili fax. ***, neko je ucio, a neko je kuckao i pokusavao da 'se siri' po forumu. I nije mu islo dobro kao sto ni vama ne ide.
Evo, neka se jedan dipl. ing pojavi na ovom delu foruma i kaze da vas proracun ima smisla (a moj nema) i ja cu odmah da se povucem sa ovog topica. Do tad prestanite ko kerovi da napadate...
 
Nisam vam ja kriv sto niste zavrsili fax. ***, neko je ucio, a neko je kuckao i pokusavao da 'se siri' po forumu. I nije mu islo dobro kao sto ni vama ne ide.
Evo, neka se jedan dipl. ing pojavi na ovom delu foruma i kaze da vas proracun ima smisla (a moj nema) i ja cu odmah da se povucem sa ovog topica. Do tad prestanite ko kerovi da napadate...

Ko kaze da nisam zavrsio fax? Kazem ja smesan si :)

Hocu da mi dovedes pripadnika RA civilizacije koji ce napraviti piramidu tako sto se misliti o tome...

Pa tvoj definitivno nema, sta ti nije jasno....
 
Ko kaze da nisam zavrsio fax? Kazem ja smesan si :)

Hocu da mi dovedes pripadnika RA civilizacije koji ce napraviti piramidu tako sto se misliti o tome...

Pa tvoj definitivno nema, sta ti nije jasno....

Pa koji fax si zavrsio? Mogu da se kladim da je drustveni. I da si imao 2 iz matematike u srednjoj skoli (3 plafon).
 
Pa koji fax si zavrsio? Mogu da se kladim da je drustveni. I da si imao 2 iz matematike u srednjoj skoli (3 plafon).

A ja mogu da se kladim da si ti imao 6 iz konstrukcija, urbanizma, betona... ili si cak ispite i platio...

A da zavrsio sam drustveni i za razliku od tebe razmisljam svojom glavom i koristim se logikom. Sigurno nisam ing. gradjevine koji veruje u bajke o RA civilizaciji koja je prdila, smirdila i jela dok je mislima gradila Piramide....

Nego, kako su gradili Kineski Zid, daj da cujem od dipl. ing. gradjevine...
 
Kako moze 240 ljudi istovremeno da radi na jednom bloku pileci mozgu? Imas li ti osecaj za prostor uopste? Udalji se malo od te tvoje tastature.
I znas li ti koliko je 100000 ljudi? Koji prave piramidu zato sto...im je neko rekao da to cine, jel?
I ja imam diplomu inzenjera, kladim se da je ti nemas. Isto kao i 'srecna sahrana' i marko.
Kladim se da si ceo dan racunala taj tvoj bedni proracun i da nikad neces biti svesna koliko je tuzan i jalov ispao. Odnesi to na bilo koji tehnicki fakultet pa tamo pitaj sta misle o njemu!

slusaj "fakultetlijo", ja sam ti dala prosek, dnevni prosek. ti mozda imas zamisljenu diplomu sa zamisljenog fakulteta opstenarodne ribologije ali na zalost ta diploma kod mene se ne racuna :cool: znas li ti koliko je 100.000 ljudi? naravno ne na jednom mestu. lepo sam ti dala primer, na kamenolomu radi 20.000 ljudi, ne 100.000. svih ti 100.000 bilo je ravnomerno rasporedjeno. sta ti tu nije jasno? imas li ti osecaj za prostor? znas li koliko ljudi u proseku staje na kvadratni metar? i kako bi reagovali ljudi sa bilo kog "tehnickog" fakulteta kada bi im izneo svoju teoriju o izgradnji piramide, cime ono bese, mislima? :think:

odgovor bi bio - :zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje:
 
Hajde ako mi nadjes tacne informacije i potvrdis tvoju teoriju da si ih gradili vanzemaljici dobijas pivo od mene...

Kad sam ja bio Novosadjan, Novosadjani su bili mnogo bistriji...

NIKO danas ne zna kako su gradjene piramide.

Nauka je TOTALNO ZBUNJENA I KONFUZNA u objasnjenjima, a sve i da pouzdano zna da su ih gradili vanzemaljci TO NIKADA NE BI OTVORENO REKLA, jer toga momenta bi se ovaj nas svet okrenuo naglavacke.

Danas se NIKO OZBILJAN NE BI USUDIO da kaze da su nas nekada posetili vanzemaljci, a pogotovo da nas posete danas!

To bi bila NAJSTROZE CUVANA TAJNA OD SVIH TAJNI KOJE POSTOJE !

Pa ne usudjuju se da kazu da su na Marsu otkrili tragove zivota od pre vise miliona godina - kako onda ocekujete da se usude da kazu nesto VISE?

Procitajte knjigu S. Lema "GLAS GOSPODARA" pa cete razumeti kakve bi to (katastrofalne) posledice na Zemlji izazvalo.
 
Ako ce da se uvazi misljenje jednog bravara...vidim da se ovde samo dipl.ing. svadjaju, i to oko cega?

vojevremeno sam dosta vremena utrosio na piramide i dosao do nekoliko ideja i zakljucaka:

1. Prva ideja mi je bila da se isklesu blokovi(za sta je potrebno najvise ljudi), zatim da se dopreme do gradilista (brodovima, dakako), zatim se uz pomoc kose ravni i sistema poluga podizu u piramidalnu strukturu.(nije tako ludo, citao sam i ja Denikena pa mu ne pridajem znacaja...)
klesanje blokova je dosta uverljivo objasnila jedna emisija na Nat Geo...ne bih o tome, cak i danas se uz pomoc slicnih alata da isklesati blok iz monolitnih planina...
Transport je majko zahebaniji...naime, blokovi moraju da se transportuju brodom, potopljeni u vodu...(znam, i meni je to klimavo...)
Ali zato, genijalac,francuz (Ime naknadno, ako se setim) dolazi na ideju da krene sa kosom ravni iz centra piramide, koja kasnije ne mora da se uklanja, vec ostaje deo piramide, sto su potvrdila i ispitivanja japanske delegacije naucnika, koji su vrsili ultrazvucna ispitivanja strukture.
Naravno, piramida ima na svakom nivou cetiri "coska" ili ti skretanja pod 90...Isti genijalac daje resenje alatke (masine, moze se reci) koja dozvoljava prolazak i skretanje kamencuga na coskovima...meni je to sasvim pilo vodu...tim pre sto iskljucuje ET upliv i "preterano razmisljanje" .

2. Naravno, u svoje vreme, imao sam ideju da su tadasnji majstori nekom hemikalijom (spravljenom od biljaka iz okoline) omeksavali kamenje po rubovima, sto bi olaksalo uklapanje"u milimetar"....naravno, posto bi hemikalija isparila, i kamenje bi se stvrdnulo...
A onda sam dosao do ideje da su kamenje iz kamenoloma mogli transportovati u vrecama!!!!
Kako? pa, ako vec imaju hemikaliju za omeksavanje kamenja , onda, zasto da ne IZMRVE kamenje u kamenolomu, spakuju u vrece od po 50 kg, prenesu do Gize, postave u kalup i pospu hemikalijom!?

Ludo? sta danas domacice koriste za uklanjanje kamenca? Calgon! Sta Calgon radi? rastapa (rastvara) kamenac (uglavnom kalcijum-karbonat), pa ga speremo vodom.Ako bi ga medjutim ostavili da se Calgon osusi, kamenac se ponovo stvrdne...


Ja to onako...bez diplome...

p.s.izvinjavam se mnogopostovanomvisokoumnomRAakopostoji..(za svaki slucaj)
 
Kad sam ja bio Novosadjan, Novosadjani su bili mnogo bistriji...

NIKO danas ne zna kako su gradjene piramide.

Nauka je TOTALNO ZBUNJENA I KONFUZNA u objasnjenjima, a sve i da pouzdano zna da su ih gradili vanzemaljci TO NIKADA NE BI OTVORENO REKLA, jer toga momenta bi se ovaj nas svet okrenuo naglavacke.

Danas se NIKO OZBILJAN NE BI USUDIO da kaze da su nas nekada posetili vanzemaljci, a pogotovo da nas posete danas!

To bi bila NAJSTROZE CUVANA TAJNA OD SVIH TAJNI KOJE POSTOJE !

Pa ne usudjuju se da kazu da su na Marsu otkrili tragove zivota od pre vise miliona godina - kako onda ocekujete da se usude da kazu nesto VISE?

Procitajte knjigu S. Lema "GLAS GOSPODARA" pa cete razumeti kakve bi to (katastrofalne) posledice na Zemlji izazvalo.

Pa ja sam i dalje iz NS-a i niko pa cak ni lik iz recimo BG-a me nece ubediti da su piramide pravljene mislima.
 
Ako ce da se uvazi misljenje jednog bravara...vidim da se ovde samo dipl.ing. svadjaju, i to oko cega?

vojevremeno sam dosta vremena utrosio na piramide i dosao do nekoliko ideja i zakljucaka:

1. Prva ideja mi je bila da se isklesu blokovi(za sta je potrebno najvise ljudi), zatim da se dopreme do gradilista (brodovima, dakako), zatim se uz pomoc kose ravni i sistema poluga podizu u piramidalnu strukturu.(nije tako ludo, citao sam i ja Denikena pa mu ne pridajem znacaja...)
klesanje blokova je dosta uverljivo objasnila jedna emisija na Nat Geo...ne bih o tome, cak i danas se uz pomoc slicnih alata da isklesati blok iz monolitnih planina...
Transport je majko zahebaniji...naime, blokovi moraju da se transportuju brodom, potopljeni u vodu...(znam, i meni je to klimavo...)
Ali zato, genijalac,francuz (Ime naknadno, ako se setim) dolazi na ideju da krene sa kosom ravni iz centra piramide, koja kasnije ne mora da se uklanja, vec ostaje deo piramide, sto su potvrdila i ispitivanja japanske delegacije naucnika, koji su vrsili ultrazvucna ispitivanja strukture.
Naravno, piramida ima na svakom nivou cetiri "coska" ili ti skretanja pod 90...Isti genijalac daje resenje alatke (masine, moze se reci) koja dozvoljava prolazak i skretanje kamencuga na coskovima...meni je to sasvim pilo vodu...tim pre sto iskljucuje ET upliv i "preterano razmisljanje" .

2. Naravno, u svoje vreme, imao sam ideju da su tadasnji majstori nekom hemikalijom (spravljenom od biljaka iz okoline) omeksavali kamenje po rubovima, sto bi olaksalo uklapanje"u milimetar"....naravno, posto bi hemikalija isparila, i kamenje bi se stvrdnulo...
A onda sam dosao do ideje da su kamenje iz kamenoloma mogli transportovati u vrecama!!!!
Kako? pa, ako vec imaju hemikaliju za omeksavanje kamenja , onda, zasto da ne IZMRVE kamenje u kamenolomu, spakuju u vrece od po 50 kg, prenesu do Gize, postave u kalup i pospu hemikalijom!?

Ludo? sta danas domacice koriste za uklanjanje kamenca? Calgon! Sta Calgon radi? rastapa (rastvara) kamenac (uglavnom kalcijum-karbonat), pa ga speremo vodom.Ako bi ga medjutim ostavili da se Calgon osusi, kamenac se ponovo stvrdne...


Ja to onako...bez diplome...

p.s.izvinjavam se mnogopostovanomvisokoumnomRAakopostoji..(za svaki slucaj)

Ideja je interesantna i neuobicajena....Da su rastvarali kamen u prah, pa ga ponovo sklapali...

Medjutim, jos postoje kamenolomi odakle je kamen vadjen i u njima se vidi da su blokovi prakticno ISCUPANI iz stene..(ovaj moj zemljak iz NS se smeje tome, a nije nista smesno)

Mozda je moguce da se nekom tehnikom blokovi mogu izrezati iz stene sa strana, gore i dole (vodom pod pritiskom, laserom ili necim trecim)...(kao kada treba recimo izvuci samo jednu neostecanu ciglu iz kompaktnog betonskog zida, a da se ni cigla ni beton ne ostete)

Ali, nikome nije jasno kako su odrezali onu stranu NAZAD da bi izvukli neostecen blok iz kompaktne stene. :think:

To danas ni jednom poznatom tehnikom nije moguce.
 
Poslednja izmena:
Ideja je interesantna i neuobicajena....Da su rastvarali kamen u prah, pa ga ponovo sklapali...

Medjutim, jos postoje kamenolomi odakle je kamen vadjen i u njima se vidi da su blokovi prakticno ISCUPANI iz stene..(ovaj moj zemljak iz NS se smeje tome, a nije nista smesno)

Mozda je moguce da se nekom tehnikom blokovi mogu izrezati iz stene sa strana, gore i dole (vodom pod pritiskom, laserom ili necim trecim)...(kao kada treba recimo izvuci samo jednu neostecanu ciglu iz kompaktnog betonskog zida, a da se ni cigla ni beton ne ostete)

Ali, nikome nije jasno kako su odrezali onu stranu NAZAD da bi izvukli neostecen blok iz kompaktne stene. :think:

To danas ni jednom poznatom tehnikom nije moguce.

ebote pa i dalje pricamo o krecnjaku. nije to dijamant ili nesto sto se nije moglo na primer zagrejati, nakvasiti pa iseci i polugama izvuci.
 
Ono sto sam ja gledao na TV, islo je ovako:

Prvi "rez" se radi na vrhu platoa.
Leva pa desna(ili obrnuto) strana se iseca alatkom nalik na pijuk, samo sa dugackom drskom, do zeljene dubine. Zatim se prokopava "kanal" sa zadnje strane(istom alatkom, nalik na pijuk)
Naj interesantnije je sto UOPSTE nije bitno da bude prokopan do kraja, jer se u njega postavljaju klinovi koji se udaraju odozgo.Istanjene ivice pucaju prve, a zatim se ceo blok odvaja od podloge, skoro pa sam od sebe.
Zabunu unosi uobicajena predstava da se blokovi "cupaju" iz zida....naprotiv, krece se sa isecanjem iz planine, ali sa vrha ! ( u protivnom, samo bi jedan blok bio izvucen, a onda bi svi odustali....)Tako odlomljena gromada, koja se pod dejstvom gravitacije ma spusta u dno kamenoloma, se kasnije obradjuje do zeljenog oblika. Koliko god neverovatno zvucalo, i DAN DANAS postoje oblasti na planeti do kojih nije stigla tehnologija water-jet ....i dalje se uzdaju u puno vremena i tezak i naporan rad.

Poznata prica je prica o Big Hole...naime, to je ubedljivo najveca rupa na svetu, nastala ljudskim dobrovoljnim radom....Otkriveno je nalaziste dijamanata, i ljudi su poceli da kopaju i kopaju ......danas u tu rupu (iz koje je odavno i poslednji dijamant izvucen) moze stati kompletna velika piramida (i pride Sfinga).Osnovni motivator je bilo bogacenje.....
 
Ruski naučnici ruše hipoteze egiptologa
NAUČNA KONFERENCIJA U KAIRU: ODBAČENA TEORIJA O PIRAMIDAMA KAO GROBNICAMA FARAONA
U egipatskom glavnom gradu Kairu je od 13.-18. decembra 2011. održana Međunarodna naučna konferencija “Potraga za visokotehnološkim tragovima drevnih civilizacija”.
Pet ruskih instituta za fiziku, matematiku i geometriju organizatori su konferencije koja je uključivala posjete desetinama najstarijih i superiornih piramida na platoima Gize, Sakare, Mejduma i Dahsura.
Član ruske Akademije prirodnih znanosti i istraživač s moskovskog Smitovog instituta geofizičar dr. Oleg Khavroshkin je u više navrata, sa svojim timom, vršio snimanja geofizičkih polja piramida. Njegov zaključak je da Keopsova, Crvena, Kefrenova, Savijena i Snefruova piramida pokazuju osobine složenih antena s četiri izmjerene funkcije: (1) kosmički detektor i prijemnik elektromagnetne energije, (2) emiter elektromagnentih polja, (3) akustična te (4) seizmička antena. Eksperimenti na piramidama u Dahsuru su pokazali da se seizmoakustična emisija udesetorostručuje na vrhu piramide što dokazuje da je ova građevina napravljena kao složena mašina za fokusiranje energije prema njenom vrhu.
Replika Keopsove piramide je napravljena u okviru Instituta za teoretsku i eksperimentalnu biofiziku, koja je članica Ruske akademije nauka. Dr. D.V. Pancheluga je predvodio istraživanje utjecaja energije piramida na biološke sisteme tokom ljeta 2011. Eksperimenti sa sjemenjem su dokazali da kada se sdtasvi unutar piramide, sjeme brže raste u odnosu na kontrolni uzorak koji je bio van piramide.
Fizičar dr. Sergei Siparov sa ruskog Istraživačkog instituta hiperkompleksnih sistema u geometriji, je govorio o svrsi egipatskih piramida. Njegov zaključak je da je tu riječ o visokotehnološkom energetskom generatoru. Piramida, prema njegovim istraživanjima, pojačava podzemna seizmička kretanja za 20 puta, transformirajući akustične valove u elektromagnetne. Po njegovom misljenju, najstarije piramide na egipatskom tlu su služile kao “radio-lokatori”, “navigacijski uređaji” a različite dimenzije i oblici piramida su stvarale različite frekvencije.
Ruski istraživači dr. O. Kozlova i A. Ermolaev su analizirali uzorke sa zidova prostorija Crvene piramide. Uzorci materijala su uzeti na sastavima megalitnih blokova gdje se pojavljuje gusta tekućina. Analiza je pokazala prisustvo stroncija i termalne aplikacije što upućuje da piramida “usisava” tekućine, u ovom slučaju ulja, iz zemljine utrobe. Ovi rezultati su u ravni sličnih istraživanja koja su eksperimentalno dokazala ulogu piramide kao vodene pumpe. Geometrija piramide i njena pravilna orijentacija prema sjeveru omogućava ovim kompleksnim građevinama da iz zemlje povlače likvidne materijale.
Inozemni član ruske Akademije prirodnih znanosti i pronalazač bosanskih piramida dr. Semir Osmanagić je predstavio otkriće i hronologiju interdisciplinarnih naučnih istraživanja Bosanske doline piramida. Naučni timovi iz Italije, Hrvatske, Srbije i Finske tokom 2010-2011 detektirali su i izmjerili fokusirana elektromagnetna polja, ultrazvuk i infrazvuk na vrhu Bosanske piramide Sunca koji nisu prirodnog porijekla. Slični fenomeni su izmjereni i u podzemnom labirintu tunela ispod piramida u Visokom.
Osnivač Instituta finslerove geometrije dr. Dmitry Pavlov je teoretski dokazao vezu između finslerove geometrije (“hiperbolična polja”), električne tehnologije i tehnologije piramida, a na osnovu istraživanja na replici Keopsove piramide koja se nalazi u okviru Instituta.
Akustična istraživanja J.J. Hurtaka u Kraljevoj odaji Keopsove piramide tokom 1990-ih je predstavila U. Granogger iz Njemačke. Zaključak je da ova prostorija selektira određene niže frekvencije i pojačava ih. Upravo ove frekvencije imaju blagotvorni utjecaj na moždane valove.
Direktor Fonda za naučni razvoj “Treći Milenij” Andrei Skliarov je analizirao pojedine megalitne blokove na platoima piramida u Egiptu dokazujući da su obrađivani visokotehnološkim alatima koji nisu bili dostupni u faraonskom Egiptu.
Ova Konferencija pokazuje da ozbiljni istraživači eksperimentalnim putem i upotrebom naučnog instrumentarija ubjedljivo dokazuju da najstarije i superiorne piramide na tlu Egipta nisu građene u doba faraona koji nisu imali znanja ni tehnologiju za njihovu gradnju. Riječ je o starijoj i naprednijoj ciivilizaciji.
Za nadati se da će odlaskom „stare garde” egiptologa predvođene dr. Zahijem Hawassom pasti i barijere istraživanjima nezavisnih naučnika iz svijeta koji do sada nisu imali slobodan pristup piramidama. Na taj način će se moći odrediti starost, graditelji, način i svrha gradnje ovih objekata. Upravo održana Konferencija u Kairu je značajan pomak u tom pravcu.

http://piramidasunca.ba/bs/aktuelno...rija-o-piramidama-kao-grobnicama-faraona.html
 

Back
Top