PIRAMIDE

Posekose Saharu pa sad vidi sta je nastalo.
A mozda su i iskopali ruu od 138 metara pa u nju ubacivali blokove .
Posle samo rascistili pesak okolo.

A kolko su duboki temelji od piramide?

I dal su vertikalni ili nastavljaju oblik piramide?

Pa tuneli ispod se protezu ka sve cetiri strane svijeta, valjda. Ipak, za detaljnije informacije valjalo bi pokusati prokopati sebi put i to dobro ispitati.
:hahaha:

Ali stvarno, to jos nisam vidjela.Imas odgovor?
 
Interesantno je to da covecanstvo smatra da su piramide pravljene da bi se u njih sahranjivali faraoni..

Ali, faraoni NISU sahranjivani u piramidama....

Sta je onda njihova STVARNA SVRHA?
 
I jos da dodam: piramide su gradjene od kamenih blokova od kojih svaki tezi oko 12 tona...Te blokove su vukli oko 2.000 :eek: km preko pustinje kao da nemaju nikakvu tezinu (tocak jos tada nije bio poznat...)

A tada su jos ljudi ziveli po rupama i pecinama....I onda odjednom...buuuum...pojavi se nesto tako grandiozno kao piramida...! Nesto sto je danas, sa svom kompjuterizacijom i tehnikom verovatno nemoguce napraviti (a i cena bi bila enormna).

Sta je onim POLUDIVLJACIMA to trebalo? Nisu imali pametnijeg posla da proizvode hranu, krote pustinju ili da grade sebi kuce? :think:

(A nisu pravili ni probne radove, vec odmah - konacno resenje)!

Bas cudno.... :eek:
 
Pa mozda su onda samo hteli da pokazu koliko su mocni kao neprijatelj misli ako imaju para da grade ovakve nepotrebne budalastine onda sigurno imaju mnogo para koje ulazu i u vojsku a takvo carstvo niko normalan nebi smeo da napadne
 
I jos da dodam: piramide su gradjene od kamenih blokova od kojih svaki tezi oko 12 tona...Te blokove su vukli oko 2.000 :eek: km preko pustinje kao da nemaju nikakvu tezinu (tocak jos tada nije bio poznat...)

A tada su jos ljudi ziveli po rupama i pecinama....I onda odjednom...buuuum...pojavi se nesto tako grandiozno kao piramida...! Nesto sto je danas, sa svom kompjuterizacijom i tehnikom verovatno nemoguce napraviti (a i cena bi bila enormna).

Pazi, neki vezuju nastanak tocka negde oko 8000god PNE a drugi oko 4000g PNE u svakom slucaju dobih 15vekova pre nego sto su gradjene te piramide....

Ljudi su u to vreme ziveli u kamenim kucama a ne u rupama ( Sojenicama, Zemunicama ili sta vec ).
Pazi nece biti u stanju da napravi piramidu uz pomoc dizalica koje mogu da nose 100T+, sa masinama koje mogu da prave tunele kilometrima ispod zemlje, sa gradjevinama koje idu 800m u vis, mostovima koji su dugi nekoliko km... Daj ne lupaj gluposti....
Nesto sto je gradilo nekoliko hiljada ljudi 20+god ( piramidu ) sada moze da se izgradi za manje od godinu dana....
 
Pazi, neki vezuju nastanak tocka negde oko 8000god PNE a drugi oko 4000g PNE u svakom slucaju dobih 15vekova pre nego sto su gradjene te piramide....

Ljudi su u to vreme ziveli u kamenim kucama a ne u rupama ( Sojenicama, Zemunicama ili sta vec ).
Pazi nece biti u stanju da napravi piramidu uz pomoc dizalica koje mogu da nose 100T+, sa masinama koje mogu da prave tunele kilometrima ispod zemlje, sa gradjevinama koje idu 800m u vis, mostovima koji su dugi nekoliko km... Daj ne lupaj gluposti....
Nesto sto je gradilo nekoliko hiljada ljudi 20+god ( piramidu ) sada moze da se izgradi za manje od godinu dana....

Izvini, ali to o tome nemas pojma.

Znas li ti uopste koje su dimenzije piramide?

Odakle je i kako klesan kamen za njih?

Kamen je vadjen tako kao da su blokovi ISCUPANI iz planine ! Apsolutno je danas nepoznata tehnika kojom je to radjeno.

Kako je prenosen kroz pustinju na 2.000 km (Od tvog Novog sada do Minhena ima "samo" 1.000 km i nije uzarena pustinja)

Kako su ti blokovi bili podizani kada tada nije postojao ni cekrk, a kamoli dizalice?

U celom svetu tada je zivelo dvadesetak miliona ljudi...

A u Egiptu?

I nisu svi gradili piramide.....

Neko je proizvodio hranu, neko cuvao drzavu (vojska), neko je bio svestenik, neko bogatas, neko politicar...

Pa KO je onda I KOLIKO DUGO gradio jednu piramidu?
 
Izvini, ali to o tome nemas pojma.

Znas li ti uopste koje su dimenzije piramide?

Odakle je i kako klesan kamen za njih?

Kamen je vadjen tako kao da su blokovi ISCUPANI iz planine ! Apsolutno je danas nepoznata tehnika kojom je to radjeno.

Kako je prenosen kroz pustinju na 2.000 km (Od tvog Novog sada do Minhena ima "samo" 1.000 km i nije uzarena pustinja)

Kako su ti blokovi bili podizani kada tada nije postojao ni cekrk, a kamoli dizalice?

U celom svetu tada je zivelo dvadesetak miliona ljudi...

A u Egiptu?

I nisu svi gradili piramide.....

Neko je proizvodio hranu, neko cuvao drzavu (vojska), neko je bio svestenik, neko bogatas, neko politicar...

Pa KO je onda I KOLIKO DUGO gradio jednu piramidu?

Da znam koje su velicine Piramide ( stojao sam ispod njih )...

Odakle ti ideja da su blokovi iscupani? Arhelozi su na kamenim blokovima pronasli dokaze da su obradjivani primitivnim alatom... Iscupani iz planine, ma da....

Egipcani su u to vreme poznavali vrlo dobro zakone fizike pa su posedovali i primitvne kranove ( i tocak al vidim i to nisi imao pojma ).

Piramide su gradjene po celom svetu. Kina, Juzna Amerika, India.... sada su nasli cak i u Bosni...

KAda ubedis ljude da si Bog nista ti nije tesko a posto je Egipat u to vreme bila najmocnija civilizacija nije bilo tesko sakupitii ljude da ti pomazu.
 
Da znam koje su velicine Piramide ( stojao sam ispod njih )...

Odakle ti ideja da su blokovi iscupani? Arhelozi su na kamenim blokovima pronasli dokaze da su obradjivani primitivnim alatom... Iscupani iz planine, ma da....

Egipcani su u to vreme poznavali vrlo dobro zakone fizike pa su posedovali i primitvne kranove ( i tocak al vidim i to nisi imao pojma ).

Piramide su gradjene po celom svetu. Kina, Juzna Amerika, India.... sada su nasli cak i u Bosni...

KAda ubedis ljude da si Bog nista ti nije tesko a posto je Egipat u to vreme bila najmocnija civilizacija nije bilo tesko sakupitii ljude da ti pomazu.



Da se ne ubedjujemo ti i ja vise, vidim da si prepametan i da si svuda bio...

Cak ti je poznato da su stari Egipcani imali i KRANOVE....

Tu se nasa diskusija zavrsava.

Samo jos ovo da ti dodam: tocak je prvi put vidjen na necemu slicnom kao sto su decije igracke oko 1500 g. P.H.

Piramide su stare preko 4.000 godina. (Keopsova piramida 4.570 godina)

Znaci, tocak je pronadjen skoro MILENIJUM KASNIJE nego sto su gradjene piramide.

Proveri na netu pa se javi ponovo.

Nemoj vise da se brukas.
 
Poslednja izmena:
Blajbinger vidis da nekim ljudima jednostavno ne vredi objasnjavati pojedine stvari. Naravno da nikakav pokretni parni kran ne bi mogao da se krece duz celicnih sina i podize te velike kamene blokove na njihovo mesto, jer se u to doba nije znalo ni za celik ni za paru.
 
Da se ne ubedjujemo ti i ja vise, vidim da si prepametan i da si svuda bio...

Cak ti je poznato da su stari Egipcani imali i KRANOVE....

Tu se nasa diskusija zavrsava.

Samo jos ovo da ti dodam: tocak je prvi put vidjen na necemu slicnom kao sto su decije igracke oko 1500 g. P.H.

Piramide su stare preko 4.000 godina. (Keopsova piramida 4.570 godina)

Znaci, tocak je pronadjen skoro MILENIJUM KASNIJE nego sto su gradjene piramide.

Proveri na netu pa se javi ponovo.

Nemoj vise da se brukas.

Tocak je pronadjen oko 4500 godina pre nove ere. Neki kazu cak 8000godina pre nove ere. Pogledaj na netu, nemoj ti da se bukas....

http://en.wikipedia.org/wiki/Wheel

Niko nije spominjao pokretni kran, vec bilo sta sto moze da pomogne u podizanju blokova teski 5+ tona....

Al da, veruj ti da je tocak star 3500god, da su kameni blokovi cupani ( vec pripremljeni ) iz stena i da su imali teleport...
 
Poslednja izmena:
Tockovi su bili totalno nekorisni ,zamisli uzbrdica uz koju vuku kamenu gromadu koja lezi na deblima.
Koristili su nesto kao drvene sanke ,a piramida je zidana od centra ka spolja pa su mogli tako vuci kamene blokove stepenasto u krug do vrha .To je neka terorija ,nije moja ali mi se cini realnom.
Mene samo zanima zasto o gradnji nema u spisima ili ima ?
 
kako mozes da poredis kuce u Srbiji sa necim sto spada u sedam svetskih cuda???
Ja bih dodala jos nesto sto mislim da niko ovde nije spominjao. Velika piramida nekada je bila sa sve 4 strane pokrivena belom, glatkom, poliranom oblogom od krecnjaka. Podloga i strane ovih blokova bili su obradjeni do savrsenstva i spojeni mozaicki precizno. Kamenovi su bili ispisani starim slovima, sada nerazumljivim. Niko do sada nije naisao ni na koga ko ih je razumeo. Ti natpisi su tako brojni da bi kopije samo onih koji se mogu videti na povrsini dve piramide ispunile vise od 6000 strana. Kada je veliki zemljotres potpuno razorio Kairo, Arapi su navalili na Veliku piramidu da pribave gradjevinski materijal sa kojim ce ponovo podici svoj razruseni grad. Skinuli su polirane, ukosene bele blokove i odneli ih u Kairo. Koliko starih palata, dzamija i tvrdjava egipatske prestonice krije danas u svojim debelim zidovima hijeroglifske natpise koji su nekada pokrivali 4 fasade Velike piramide? :/
 
Da se ne ubedjujemo ti i ja vise, vidim da si prepametan i da si svuda bio...

Cak ti je poznato da su stari Egipcani imali i KRANOVE....

Tu se nasa diskusija zavrsava.

Samo jos ovo da ti dodam: tocak je prvi put vidjen na necemu slicnom kao sto su decije igracke oko 1500 g. P.H.

Piramide su stare preko 4.000 godina. (Keopsova piramida 4.570 godina)
Znaci, tocak je pronadjen skoro MILENIJUM KASNIJE nego sto su gradjene piramide.

Proveri na netu pa se javi ponovo.

Nemoj vise da se brukas.

sumerska civilizacija (oko 2.600 pne)
Standard_of_Ur_chariots.jpg


Радови на пирамиди су окончани 2580. године п. н. е.

kako rece ono za proveru? brukanje? :mrgreen:
 
Na jednoj slici, u nekoj od piramida, prikazana je boginja Isis kako graditeljima piramida predaje nekakav misteriozan alat za koji nikada nije utvrdjeno cemu je sluzio i kako se koristio.

Nisam uspeo da nadjem tu sliku na netu, ako neko ima neka je postavi...

Predmet je slican malom stubu od oko 1,20 cm visine, precnika oko 20 cm.

Neki smatraju da su TIM CUDNIM PREDMETOM radnici na piramidama podizali kao od sale kamene blokove od preko 10 tona na sve visine.

Boginja Isis:

http://4.***************/_ehLYvWXXNME/SejMSPbJwJI/AAAAAAAAACM/ANiMrZZK5jk/S760/IsisGold_311153737.jpg
 
COBANICE, nadji mi neku sliku tocka iz EGIPATSKE CIVILIZACIJE koja datira pre 1500 g p,n.e. ?

(Poznato je da su oni mnogo slikali po zidovima sve i svasta, mozda ima i neka slika tocka?)

u zadnjem momentu si izmenio poruku, ali sustina je ostala ista. valjda si video da si se izblamirao pa ajde malo da pokrijes, kako bi ti rekao "bruku"
dakleM evo ti slika.
edog10a.jpg

inace mozes je videti u kairu u muzeju, a mozes naruciti i knjigu o egipatskoj civilizaciji Egypt: The World of the Pharaohs od Regine Schulz. na gorepostavljenoj slici je prikazan tutankamon za vreme bitke. ono na cemu stoji meni najvise lici na dvokolicu, ako tebi lici na neke kvadratice ili nesto drugo slobodno se izjasni.
nego da nastavimo sa tim bezobraznim egipcanima koji su sumercima maznuli ideje...
37982_l.jpg

ovu sliku mozes naci u britanskom muzeju
amenophisIIIsursonchar.jpg

za ovu jope u egipat
el ti dosta il bi jos??
 
Cobanice, lepo sam ti napisao od PRE 2500 g.p.n.e. kada je pravljena otprilike Keopsova piramida...

Tutankamon i Ramses su ziveli VEKOVIMA kasnije....

Ma ne vekovima, deli ih jedan milenijum...
 
Poslednja izmena:
Izostavio sam K ispred al da, gradjena je oko 20 godina....
Nisam se tome smejao. Nego ovome:
The exact number of stones was orginally estimated at 2,300,000 stone blocks weighing from 2-30 tons each with some weighing as much as 70 tons. Computer calculations indicate 590,712 stone blocks were used in its construction.
...
Ajmo reci da je ova 'kompjuterska procena tacna.
Dakle
20godina=10512000minuta/590,712 stone blocks
=17.79 min po kamenom bloku?!

Aj da castim te ganfere, neka bude 18min po bloku.
Sta hoces da mi kazes, da su ti ganferi isklesali, savrseno naravno, sve i jedan kamen, prevukli ga iz ***** lepe materine, koristilli neki nagib da recimo navuku kamen gde su 'some weighing as much as 70 tons' savrseno ga uklopili i tako svakih 18min, 590 hiljada puta?


:eek:

:rotf:
 
Cobanice, lepo sam ti napisao od PRE 2500 g.p.n.e. kada je pravljena otprilike Keopsova piramida...

Tutankamon i Ramses su ziveli VEKOVIMA kasnije....

napisao si 1.500 godina pne i to se lepo moze videti u mom postu gde sam te citirala. to sto menjas misljenje svaki cas je tvoj a ne moj problem. dakle prvo dobro razmisli i procitaj sta si napisao pre nego sto odvalis neku ovakvu glupost iduci put ;)
 
Poslednja izmena:

Back
Top