PIRAMIDE

:confused:
dvorac od 1.000 m2?
koji gradi 100.000 ljudi nedelju dana? :confused:
aj za pocetak provezbaj mere...
http://sh.wikipedia.org/wiki/Metar
onda procitas nesto o dvorovima...
http://bs.wikipedia.org/wiki/Dvorac
http://en.wikipedia.org/wiki/Château
a na kraju, zamislis 100.000 ljudi...
obamastlouisoct182008.jpg

i da vidimo, dani u nedelji...
1 nedelja = 7 dana
Ne razumes ne moze svih 100.00 ljudi da gradi kucu ili sta vec istovremeno.:)
Jedni rade drugi odmaraju:D
 
Odma' da vam kazem: neozbiljni ste!

Ima ljudi koji su ceo voj zivot posvetili resavanju misterija, neki od njih su se proslavili imajuci dara za pisanje romana (Deniken) a neki i nisu...
Neki su uradili mnoooogo (Sampolion) a neki manje...

Misterije postoje sve dok ih covek naziva misterijama.Ja sam bio pobornik teorije da su ljudi raspolagali mnogo drugacijim znanjima nego sto mi danas imamo, ali avaj!

Sve se svodi na jednostavna, mada neverovatna resenja.

Piramide se MOGU napraviti sa danasnjom tehnologijom , itekako! amo , postavlja se pitanje ISPLATIVOSTI takvog poduhvata...recimo u Kini je sagradjena najveca na svetu hidroelektrana "tri klanca", o cijoj velicini je uzaludno govoriti, ali je isplativo zato sto sada njenih 32 generatora daju vise struje nego bilo koja druga na svetu.

Ne tako davno, LJUDI su premestili kompleks Abu Simbel, sa ondasnjom tehnologijom (80 - te), sa mesta na kojem su stajale figure, na obliznje brdo, upravo zbog izgradnje Asuanke Visoke Brane.

Ajfelova kula je sagradjena 1800 i neke, bez zavarivanja i neke posebne tehnologije (laseri,isl)

ovo nabrajanje moze ici u nedogled...poenta je da su najveci broj impozantnih struktura
izgradili ljudi, ne vanzemaljci i slicna bica za koje nemamo pojma ni da li postoje.

Za SVAKU od misterija, ispostavilo se , detaljnom analizom i izlaskom iz nacina razmisljanja modernog coveka, da su tvorci bili ljudi.Svrha izgradnje kolosalnih objekata poput piramida, sfinge,spomenika, kipova....nije nam jasna.Delom zbog toga sto ne zivimo zivotom tadasnjih ljudi, pa i ne shvatamo njihove potrebe ili htenja, a delom zato sto su zapisi nestali u hrpi pozara koji se protezu dokle god covecanstvo pamti.Logicno - pamtili bi i vise da nije bilo kojekakvih ratova i osvajanja i PALJENJA svega zapisanog. Sta je preostalo?Raznorazne kamene i glinene plocice sa natpisima, zidovi rusevina i kojekakve legende i mitovi prepisivani, dopisivani i izmisljani.


Modernom coveku je poznato da, samo u poslednjih nekoliko desetina godina, postoje mnogi primeri "brisanja" i prepravke istorije, zarad "visih " ciljeva.Zato i nije za cuditi sto se jedan propali lord usudio da falsifikuje citavu piramidu podmetanjem figurice, na kojoj je (sa pravopisnom greskom) ispisao ime faraona Khufu-a, (Keops)sto je i jedino po cemu je Velika piramida dobila ime(a lord Karnavon - slavu i mogucnost da pljacka nacionalno blago Egipta do besmisla).

Daleko vece misterije su u samom coveku i onom sto jos nismo pronasli.
 
Gradjenje piramida

Seansa 2:

Ispitivač: Da. Pomenuli ste da su piramide izdanak ovoga. Možete li to malo objasniti? Da li ste vi stajali u vezi sa građenjem piramida i koja je svrha piramida?

Ra: Ja sam Ra. Piramide su bile izgrađene našom sposobnošću da koristimo snagu Jednog. Kamenje je živo. Distorzija uma/tela/duha vaše kulture ne shvata to tako. Piramide imaju dve svrhe:

Prvo, da postanu pravino usmereno mesto inicijacije, za one koji žele da postanu prečišćeni ili inicirani kanali za Zakon Jednog.

Drugo, želeli smo da brižljivo vodimo inicijante u razvoju lečenja ljudi, kojima su tražili da služe, i planete same. Piramide posle piramida, napunjenih kristalima i iniciranih, su bile dizajnirane da balansiraju dolazeću energiju Jednog Kreatora sa mnogim i multiplikovanim distorzijama planetarnog uma/tela/duha. Tim aktivnostima mi smo bili u stanju da nastavimo rad koji su braća iz Konfederacije ostvarila gradeći druge strukture nosača kristala i kompletiramo njihov krug oko Zemljine, kako nam je ovaj instrument vibrirao, površine.

Seansa 3:

Ispitivač: Na prošloj seansi smo imali dva pitanja koja smo sačuvali za ovu: prvo pitanje je bilo u vezi sa Velikom piramidom u Gizi; drugo u vezi sa time kako ste pomerali teško kamenje kojim je izgrađena piramida. Znam da ta pitanja nisu od značaja s obzirom na Zakon Jednog, ali po mojoj proceni – i molim vas da me ispravite ako grešim i da date potrebne sugestije – to će drugima omogućiti lak pristup materijalu, koji će možda postati knjiga. Veoma smo zahvalni za ovaj kontakt i svakako ćemo prihvatiti svaki predlog u pogledu toga kako da primamo ove informacije.

Ra: Ja sam Ra. Neću predlagati nikakav primereni niz pitanja. To je vaše preimućstvo kao slobodnog poslanika Zakona Jednog, pošto smo naučili/razumeli da naša socijalno-memorijska celina ne može delotvorno razaznati distorziju socijalne celine uma/tela/duha vaših ljudi. Mi bismo sada želeli da ispunimo svoju čast/odgovornost podučavanja/učenja i odgovorimo na pitano. To će biti dovoljno, jer mi ne možemo prozreti dubine distorzije koja je inficirala vaše ljude.

Tako, prvo pitanje je ugaoni kamen. Ponovo naglašavamo nebitnost te vrste podataka.

Takozvana Velika piramida ima dva ugaona kamena. Jedan je napravljen po našoj konstrukciji i bio je sastavljen od manjih, brižljivo obrađenih komada materijala sa vaše planete, koji vi nazivate granitom. On je bio obrađen radi svojstva kristala i postavljen da bi omogućio pravilno kretanje vašeg vazduha kroz model onoga što nazivate „dimnjakom“.

U vreme kada smo kao ljudi napustili vaš denzitet, original je odnet i zamenjen je skupocenijim. Delimično se sastojao od zlatnog materijala. To nije izmenilo karakteristike piramide, kako je nazivate, ali je predstavljalo distorziju zbog želje nekolicine da zapovede da se struktura koristi samo kao kraljevsko mesto.

Da li želite još neke informacije u vezi sa ovim pitanjem?

Ispitivač: Šta podrazumevate pod dimnjakom? Šta je bila njegova specifična svrha?

Ra: Ja sam Ra. Ona je odgovarajuće kretanje vašeg vazduha, koje, iako slabo, osvežava čitavu strukturu. On je konstruisan tako što je dodat vazdušni kanal, kako bi to ovaj instrument nazvao, podešen tako, da omogući svežinu vazduha bez ikakvog poremećaja ili promaje.

Ispitivač: Kako je pomerano kamenje?

Ra: Ja sam Ra. Morate zamisliti delovanje kojim je sve to stvoreno. Ta energija je, iako konačna, istinski velika u poređenju sa razumevanjem/distorzijom vaših ljudi. To je očigledno mesto, dobro poznato vašim ljudima ali nedovoljno uzeto u obzir.

Energija je inteligentna. Ona je hijerarhijska. Mnoštvo kao što je vaša celina uma/tela/duha živi unutar hijerarhije vozila i zadržava prema tome (u sećanju) školjku ili oblik ili polje, i inteligenciju svakog rastuće inteligentnog i balansiranog tela; tako čini i svaki atom takvog materijala kao što je kamen. Ako neko ume da se obrati toj inteligenciji, konačna energija fizičkog tela ili hemijski kamen/telo je doveden u kontakt sa beskonačnom snagom, koja postoji u bolje podešenim telima, bilo da su ona ljudska ili kamena.

Kada se napravi takva veza, može se uputiti molba. Inteligencija beskonačne kamen-osti komunicira sa fizičkim vozilom i željeno razbijanje i pomeranje se onda izvodi pomeranjem energetskog polja kamen-osti sa konačne na dimenziju koju bismo prigodno mogli nazvati jednostavno beskonačnom.

Na taj način, namera je ostvarena saradnjom beskonačnog razumevanja Kreatora, koje postoji u živom kamenu. To je, naravno, mehanizam, putem koga se izvode mnoge stvari, koje nisu dostižne vašem sadašnjem načinu fizičke analize delovanja sa daljine.

Ispitivač: Ovo me podseća na izjavu – otprilike – da ako imate vere da možete pomeriti planine, planine će se pomeriti. To mi izgleda slično onome što ste rekli. Ako ste potpuno svesni Zakona Jednog, bićete u stanju da izvedete te stvari. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. Vibratorna distorzija glasova, vera, je jedan od kamena spoticanja između onoga što bismo mogli da nazovemo beskonačnim putem i putem konačnog dokazivanja /razumevanja.

Vaše razumevanje sklada između vere i beskonačne inteligencije je tačno: međutim, jedno je spiritualni termin, drugo je možda mnogo primerenije za distorziju konceptualnog sistema onih koji tragaju uz pomoć mernih jedinica i olovke.

Ispitivač: Onda, ako je neka jedinka potpuno informisana poštovanjem Zakona Jednog i živi Zakon Jednog, onda bi tako nešto kao građenje piramida mentalnim nastojanjem, bilo sitnica. Da li sam dobro shvatio?

Ra: Ja sam Ra. Nije tačno utoliko da postoji razlika između pojedinačne snage kroz Zakon Jednog i udružene, ili razumevanja Zakona Jednog od strane socijalno-memorijske celine uma/tela/duha.

U prvom slučaju samo individua, očišćena od svih grešaka i mrlja, može pomerati planine. U slučaju masovnog (kolektivnog )razumevanja jedinstva, svaka jedinka može sadržati izvesnu prihvatljivu količinu distorzije a masovni (kolektivni) um može pokretati planine. Prirodan je napredak od razumevanja, za kojim sada tragate, do dimenzije razumevanja, koje se rukovodi zakonom ljubavi i koje teži zakonu svetla. Oni koji vibriraju Zakonom Svetla traže Zakon Jednog. Oni koji vibriraju Zakonom Jednog traže Zakon Večnosti.

Mi ne možemo reći šta leži iza poništenja ujedinjenog sopstva u Svemu što jeste, jer mi i dalje težimo da postanemo sve što jeste, a još uvek smo Ra. Naš put se nastavlja.

Ispitivač: Da li su piramide onda sagrađene zajedničkom akcijom mnogih?

Ra. Ja sam Ra. Piramide koje smo mislili/gradili bile su konstruisane misaone-forme koje je stvorila naša socijalno-memorijska celina.

Ispitivač: Onda je kamenje stvoreno umesto da bude pomereno sa nekog drugog mesta? Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. Večnim kamenjem smo sagradili Veliku piramidu, kako je vi zovete. Ostale piramide su izgrađene kamenjem pomeranim sa jednog mesta na drugo.

Ispitivač: Šta je večno kamenje?

Ra: Ja sam Ra. Ako možete da razumete koncept misaonih-formi, onda ćete shvatiti da je misaona forma mnogo pravilnija u svojoj distorziji, nego energetska polja, koja stvara materijal u kamenu, koji je kreiran putem misaone-forme od misli konačne energije i bivanja u vašoj, da tako kažemo, lažnoj refleksiji nivoa misaone-forme.

Možemo li odgovoriti na neki način, koji će više biti pomoći?

Ispitivač: Ovo je trivijalno, ali pitam se zašto su piramide izgrađene od mnogo blokova a ne stvaranjem čitave stvari kao jednog oblika napravljenog odjednom?

Ra: Ja sam Ra. Postoji zakon, za koji smatramo da je jedna od najznačajnijih primarnih distorzija Zakona Jednog. To je Zakon Konfuzije. Vi ste to nazvali Zakonom Slobodne Volje. Želeli smo da napravimo mašinu za isceljivanje vreme/prostornog kompleksa odnosa, koja bi bila što je moguće efikasnija. Međutim, nismo želeli da dopustimo da misterija obuzme vaše ljude na način da budemo obožavani kao graditelji natprirodnih piramida. Tako da izgleda da su one građene, a ne mišljene.

Ispitivač: Dakle, kada govorite o Velikoj piramidi, pretpostavljam da primarno govorite o njoj kao o mašini za isceljivanje; govorili ste o njoj i kao o sredstvu za inicijaciju. Da li je to jedan te isti koncept?

Ra: Ja sam Ra. Mi smo deo jedne celine ljubavi/svetla namere/deljenja. Da bi se lečenje primereno obavilo, bilo je neophodno imati jedan pročišćen kanal sa namenom ili prenosnik energije da bi ljubav/svetlo beskonačnog Kreatora mogla da teče kroz njega; tako je uvodni metod bio neophodan da pripremi um, telo i duh za službu delu Kreatoru. Te dve stvari su integralne.

Ispitivač: Da li oblik piramide ima funkciju u procesu inicijacije?

Ra: Ja sam Ra. To je dugo pitanje. Osećamo da možemo početi i zamoliti vas da razmislite o ovom, da tako kažemo, informativnom izlaganju i ponovite pitanje na nekoj kasnijoj seansi.

Da počnemo. Postoje dve osnovne funkcije piramide u vezi sa procesom inicijacije. Jedan stoji u vezi sa telom. Pre nego što je telo inicirano, um mora biti iniciran. To je tačka, sa koje većina adepta vašeg sadašnjeg ciklusa posmatra svoju celinu uma/tela/duha kao deformisanu. Kada se otkrije karakter i ličnost koje su pravi identitet uma, telo mora da bude poznato u svakom pogledu. Zbog toga, različite funkcije tela zahtevaju nepristrasno razumevanje i kontrolu. Prvi način upotrebe piramida je spuštanje u piramidu u svrhu gubitka čulnih nadražaja, tako da telo može biti mrtvo u osetilnom smislu i novi život može da počne.

Savetujemo da se postavi još neko neophodno pitanje i da se onda brzo završi ova seansa. Imate li još pitanja u ovoj tački prostora/vremena?
 
Seansa 4:

Ispitivač: Da li oblik piramide ima uticaja na inicijaciju.

Ra: Kada smo započeli sa ovim predmetom tokom poslednje seanse, vi ste već uneli u svoj individualno-memorijski kompleks prvu upotrebu oblika, koja je povezana sa inicijacijom kompleksa tela. Inicijacija duha je bila mnogo brižljivije dizajniran tip inicijacije s obzirom na vremensko/prostorne odnose u kojima se nalazi entitet koji treba da bude iniciran.

Ako biste sa mnom zamislili stranu takozvane piramide i mentalno predočili isečak tog trougla unutar četiri jednaka trougla, videli biste kako presek tog trougla, koji je na prvom nivou svake od četiri strane, tvori dijamant u horizontalnoj ravni. Sredina ravni je pogodno mesto za ukrštanje tokova energije iz beskonačnih dimenzija i kompleksa uma/tela/duha različitih isprepletanih energetskih polja. Ovo je osmišljeno tako da onaj, ko treba da bude iniciran, bude u stanju da u umu opazi i tada kanališe ovu, da tako kažemo, kapiju ka inteligentnoj beskonačnosti. To je tako bila druga tačka u dizajniranju ovog specifičnog oblika.

Možemo li da pružimo bilo kakav dalji opis u vezi sa vašim pitanjem?

Ispitivač: Da. Ako sam dobro razumeo inicijant je trebalo da bude na liniji centra te piramide, ali na uzvišenju iznad baze, definisanom ukrštanjem ta četiri trougla, napravljenom deljenjem svake strane. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. Da, to je tačno.

Ispitivač: Na tam mestu se fokusira energija koja je van-dimenzionalna s obzirom na našu dimenziju. Da li sam u pravu?

Ra: Ja sam Ra. Možete upotrebiti taj glasovno-vibratorni kompleks. Međutim, to nije potpuno i izričito tačno. Nema „van-dimenzionalnosti“. Više volimo da koristimo pojam multi-dimenzionalnosti.

Ispitivač: Da li veličina piramide ima ulogu u delotvornosti inicijacije?

Ra: Ja sam Ra. Piramida svake veličine ima svoju sopstvenu tačku uticanja inteligentne beskonačnosti. Tako, mala piramida koja se može postaviti ispod ili iznad tela, ima specifičan efekat koji zavisi od položaja tela u odnosu na tačku ulaska inteligentne beskonačnosti.

U svrhu inicijacije ona treba da bude dovoljno velika, da bi stvorila utisak uzdizanja, tako da ulazna tačka multi-dimenzionalne inteligentne beskonačnosti bude potpuno prožeta i da ispuni kanal, da bi čitavo telo moglo da miruje u toj fokusiranoj oblasti. Osim toga, za potrebe lečenja je bilo neophodno da i kanal i onaj koji je trebalo da bude izlečen, miruju u toj fokusiranoj tački.

Ispitivač: Da li je Velika piramida u Gizi još uvek pogodna u te svrhe ili ona više nije funkcionalna?

Ra: Ja sam Ra. Ona je kao i mnoge druge piramidalne strukture, nalik pijanu koji nije naštimovan. On, kako bi se ovaj instrument izrazio, proizvodi tonove, ali oh, tako slabo. Disharmonija zaglušuje senzitivnost. Samo senka tok toka ostaje i dalje zbog pomeranja tačaka upliva koje su naizmenične usled pomeranja elektromagnetskog polja vaše planete; takođe zbog neusklađenog vibratornog kompleksa onih koji su koristili to mesto za inicijaciju i lečenje u manje nesebične svrhe.

Ispitivač: Da li bi bilo moguće sagraditi piramidu, adekvatno je podesiti i koristiti od materijala koji su nam danas dostupni?

Ra: Ja sam Ra. Za vas je sasvim moguće da sagradite piramidalnu strukturu. Upotrebljeni materijal nije presudan, jedino odnos vremensko/prostornih odnosa. Međutim, korišćenje sturkture za inicijaciju i lečenje u potpunosti zavisi od unutrašnje discipline kanala koji nameravaju da ih obave.

Ispitivač: Moje bi pitanje onda bilo, da li na našoj planeti danas ima inkarniranih pojedinaca koji bi imali unutrašnju disciplinu, potrebnu da uz vaše instrukcije konstruišu i da se iniciraju u piramidi koju sagrade. Da li je to u okviru limita onoga što bilo ko na planeti danas može da uradi? Ili nema nikoga kome bi to bilo dostupno?

Ra: Ja sam Ra. Postoje ljudi, kako ih vi zovete, koji su u stanju da preuzmu tu dužnost na ovoj planeti. Međutim, želeli bismo da dodamo još jednom da je vreme piramida, kako volite da ih zovete, prošlo. To je zaista vanvremenska struktura. Međutim, strujanje Univerzuma je u vreme, kada smo pokušali da pomognemo, bilo takvo da je zahtevalo izvesno razumevanje pročišćenja. Ovo razumevanje se, kao što se strujanja okreću i sve evaluira, promenilo u bolje informisan pogled na čistotu. Među ljudima na vašoj planeti već postoje oni, čija je čistota ona sa inteligentnom beskonačnošću. Iscelitelj/pacijent ostvaruju lečenje bez korišćenja strukture.

Seansa 14:

Ispitivač: Kako sam razumeo ono o čemu ste govorili u ranijim seansama, izgradili ste piramide da biste okružili Zemlju. Koliko piramida je izgrađeno?

Ra: Ja sam Ra. Postoji šest balansirajućih piramida i pedeset dve druge, izgrađene u svrhu isceljenja i rada na inicijaciji vaših celina uma/tela/duha.

Ispitivač: Šta je to balansirajuća piramida?

Ra: Ja sam Ra. Zamislite, ako želite, mnoga polja sile na Zemlji u njihovoj geometrijski preciznoj mreži. Energija struji u zemaljske planove, kako biste ih nazvali, od magnetski utvrđenih tačaka. Zahvaljujući rastu distorzije misaonih-formi u razumevanju Zakona Jednog, sama planeta ima potencijala za disbalans. Balansirajuće piramidalne strukture su bile napunjene kristalima koji su crpli odgovarajući balans iz energetskih sila koje su se izlivale u različite geometrijske centre elektromagnetske energije koje okružuju i daju oblik planetarnoj sferi.

Ispitivač: Napravio bih kratak pregled a vi mi recite da li sam u pravu. Sve te posete za poslednjih 75.000 godina su bile u svrhu da se ljudima pruži razumevanje Zakona Jednog i da im se na taj način omogući napredovanje ka četvrtom, petom i šestom denzitetu. To je trebalo da bude pomoć Zemlji. Piramide su bile korišćene da pruže Zakon Jednog na svoj način. U pogledu balansirajućih piramida još uvek nisam siguran. Da li sam do sada u pravu?

Ra: Ja sam Ra. U pravu ste u okviru ograničenja svog jezika.

Ispitivač: Da li su balansirajuće piramide sprečavale promenu ose Zemlje?

Ra: Ja sam Ra. Vaše pitanje je nejasno. Molimo, ponovite.

Ispitivač: Da li se balansiranje odnosi na pojedinca koji se inicirao u piramidi ili na fizičko balansiranje Zemlje u njenoj osi i prostoru?

Ra: Ja sam Ra. Balansirajuće piramidalne strukture su mogle da budu i bile su korišćene za individualnu inicijaciju. Međutim, korišćenje tih piramida je takođe bilo dizajnirano za balansiranje planetarne energetske mreže. Druge piramide nisu bile postavljene u svrhu isceljivanja Zemlje, već za isceljivanje celina uma/tela/duha. Obratili smo pažnju da je vaš denzitet imao distorziju ka, kako to u svom distorziji/razumevanju trećeg denziteta na vašoj sferi nazivamo, više kontimnuuma prostora/vremena u jednoj putanji inkarnacije da bi se dobile pune mogućnosti za učenje/podučavanje Zakona Puteva primarne distorzije Zakona Jednog koja je Ljubav.

Ispitivač: Recite mi, molim vas, da li je ova izjava tačna. Balansirajuće piramide je trebalo da produže životni vek entiteta da bi oni mogli da steknu više mudrosti Zakona Jednog dok su u fizičkom obliku. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno. Međutim, piramide, koje ne zovem vibraciono-glasovnim kompleksom balansirajuće, su bile brojnije i koristile su se isključivo za pomenute svrhe i za učenje/podučavanje iscelitelja da zaštite i omoguće te procese.

Ispitivač: George Van Tassel je u našoj zapadnoj pustinji napravio mašinu, nazvanu integraton. Da li će ta mašina raditi u svrhu produžavanja životnog veka?

Ra: Ja sam Ra. Mašina je nepotpuna i neće raditi u pomenutu svrhu.

Ispitivač: Ko je Georgu dao informacije kako da je napravi?

Ra: Ja sam Ra. Dva kontakta su dala te informacije entitetu pod vibraciono-glasovnim kompleksom George. Jedan je bio iz Konfederacije. Drugi je bio iz Orionske grupe. Konfederacija je imala distorziju u pravcu izostanka kontakta zbog promena u vibracijama kompleksa uma tog entiteta pod imenom George. Zbog toga je Orionska grupa preuzela kontakt: međutim, taj entitet, mada zbunjen, je bio celina uma/tela/duha od srca posvećena pomoći drugima, tako da bi, da tako kažemo, od svega najgore bilo diskreditovati taj kontakt.

Ispitivač: Da li bi bilo od neke važnosti za ljude da se sada završi mašina?

Ra: Ja sam Ra. Žetva je sada. U ovo vreme nema razloga da se ulaže trud u distorziju u pravcu dugovečnosti, već pre da se ohrabri potraga za srcem sopstva, jer će ono što se nalazi u energetskom polju violetnog spektra jasno odrediti žetvu svake celine uma/tala/duha.
images

images
 
Ne moze niko od nas da se pravi pametan kada su ovakve stvari u pitanju.te piramide ce verovatno zauvek ostati jedna velika misterija,a mi samo mozemo da nagadjamo.ono sto meni licno nije jasno i ono o cemu bi bilo dobro razmisliti je, da li je ta egipatska piramida zaista podignuta samo zato da u sebi cuva mumificirano telo jednog faraona, kao sto nam govore prirucnici i vodici?? Da li je preko osamdeset miliona kubnih stopa kamena bilo sa mukom vuceno i obradjivano pod uzarenim suncem Afrike zbog jednog kralja? Da li su dva miliona i tri stotine hiljada blokova, svaki tezak oko dve i po tone, pazljivo spojeni da pokriju ono sto bi isto tako bobro moglo da pokrije i nekoliko kamenih blokova? I JOS NESTO! Polozaj Velike piramide pogodan je ne samo kao centralni meridijan za Egipat vec i za celu zemaljsku kuglu jer Velika piramida stoji tacno na srednjoj liniji podele mape sveta. Ako kroz nju povucemo vertikalnu liniju, otkricemo da je povrsina kopna prema istoku jednaka povrsini kopna prema zapadu od linije. Tako je meridijan Velike piramide prirodna nula geografske duzine za celu zemljinu kuglu. Njene cetiri kose strane gledaju u cetiri tacke kompasa. Da li je to sve slucajnost??? Ali, da najistaknutija od svih gradjevina podignutih na povrsini Zemlje bude postavljena na takvu tacku zaista je nesto o cemu treba razmisliti.
 
Usce tri reke u Kini... straaasno velika gradjevina, sluzi za proizvodnju struje...ako bi kroz 5000 godina , posle neke kataklizme svetskih razmera , neko dosao i video tu gradjevinu, sta bi pomislio?
Ili...kip slobode? da li ce to za buduce narastaje biti bog svetla?

Ajfelova kula?
 
mrzi me sad da trazim ali stari egipcani su jos tada znali za stvari koje se i danas koriste u gradjevinstvu naravno tada su bile mnogo primitivije ukratko nacin "donosenja ogromnih kamenih blokova je bio sledeci od mesta na kom je taj blok pa do piramide se poslazu balvani i onda se blokovi jednostavno guraju po njima a ti balvani se okrecu kao neka vrsta tocka. a nacin podizanja blokova na drugi red je takodje bio olaksan tim spravama ali naravno za to je trebalo mnogo snage uglano koliko se secam pomocu strme ravni i konopca ne znam tacno to je bilo detaljno objasnjeno i naslikanu u zabavniku pre par godina meni je izgledalo logicno i uverljivo...
 
Piramide su dizane u pustinji da bi ochuvali hram smrtnika i dushe koja treba da kape
u medjuzvezzdje do distance i na prihvat bogova tog vremena.

Lokacija i arhitektura traje i dan danas. Bozzanstva sunca i snage nestale su posle dolaska Rimljana, tajna i umec'e josh vishe sklonilo po dolasku Muhademina.

Shta c'esh, svako misli da je bog i mozze da vlada svojim svetom. :fotograf:
 
mrzi me sad da trazim ali stari egipcani su jos tada znali za stvari koje se i danas koriste u gradjevinstvu naravno tada su bile mnogo primitivije ukratko nacin "donosenja ogromnih kamenih blokova je bio sledeci od mesta na kom je taj blok pa do piramide se poslazu balvani i onda se blokovi jednostavno guraju po njima a ti balvani se okrecu kao neka vrsta tocka. a nacin podizanja blokova na drugi red je takodje bio olaksan tim spravama ali naravno za to je trebalo mnogo snage uglano koliko se secam pomocu strme ravni i konopca ne znam tacno to je bilo detaljno objasnjeno i naslikanu u zabavniku pre par godina meni je izgledalo logicno i uverljivo...

Misljenje nekih naucnika ali u egipatskim spisima nema nista o tome
 
Posekose Saharu pa sad vidi sta je nastalo.
A mozda su i iskopali ruu od 138 metara pa u nju ubacivali blokove .
Posle samo rascistili pesak okolo.

A kolko su duboki temelji od piramide?

I dal su vertikalni ili nastavljaju oblik piramide?
 

Back
Top