PIRAMIDE

da li je jos neko cuo za teoriju da su piramide gradjene na osnovu astronomskih proracuna, tako da glavna odaja grobnice pravom osom izbija na centar piramide i dalje u "centar neba" gde bi trebalo da dodje do tacke "vaskrsnuca"...

Gotovo sve drzavne gradjevine u drevnom Misiru, od perioda etablirane drzave, koriste astonomske proracune i grade se prema polozaju nebeskih tela. Koristio se Merkhet - "orudje znanja".
Instrument koji je sluzio u arhitektonskim poduhvatima. Hram se gradio po odredjenim kanonima koji su zahtevali odredjivanje tacnog polozaja prema nebeskim telima(kako gore tako i dole). Prilikom izgradnje kultnih zdanja organizovan je festival Pedj Shes koji je imao za cilj da obezbedi tacno poravnjanje zdanja u odnosu na nebeska tela. Ova svetkovina, kao i dispozicija gradjevine se direktno odnosila na sazvezdja Orion i Veliki Medved.

Sto se tice piramida ima mnogo nedostataka u konvencionalnoj nauci.
Uskoro o tome.
 
Moc piramide je da svojim oblikom sacuva telo faraona, a da posalje dusu u zvezde da bi on ziveo posle smrti. Mumifikacija mu je takodje pomagala, ali kaze se da oblik piramide duze cuva tela od truljenja i da tako cuva njegovo telo.
 
Piramide su samo obične gomile lijepo poredanog kamenja a jedina svrha im je bila da u njih ture faraona kada rikne. A to što su tako velike samo je dokaz ljudske megalomanije tako poznate i danas, samo u drugom obliku: imati veći/jači/brži/skuplji auto od ostalih, imati tanji/moćniji/komplikovaniji mobilni, imati kuću makar kvadrat veću/metar višu/širu od najveće u komšiluku utd, itd. Mogao bih nabrajati do jutra.
 
Probao ja to odavno,
banana se ubuđala, a žilet ostao tup :cry:

Verujem da postoji problem u tvom razmisljanju, a posebno eksperimentima......
Ja sam recimo taj eksperiment sa ziletom izveo i zilet se naostrio........Ne znam kako tebi nije.....
Pre ce biti da nisi ni probao, ili ako vec jesi, da nisi ispravno probao....
Takodje, (ja nisam probao ) eksperiment sa hranom ima osnova samo ukoliko poredis sa necim.Znaci, podelis jedan komad svezeg mesa na dva dela, jedan stavis u piramidu, drugi ostavis van nje........Samo tako mozes doci do nekog zakljucka.
Sve to naravno, ne dokazuje nista drugo, sem da su Egipcani bili mnogo obrazovaniji nego mi danas, ili da ih oni nisu gradili.........A ko ih je zidao je sasvim drugo pitanje, koje NE MORA imati veze sa nekim vanzemaljcima, nego moguce i sa nekom civilizacijom koja je postojala ranije ali se unistila, ili bila unistena...........
 
Verujem da postoji problem u tvom razmisljanju, a posebno eksperimentima......
Ja sam recimo taj eksperiment sa ziletom izveo i zilet se naostrio........Ne znam kako tebi nije.....
Pre ce biti da nisi ni probao, ili ako vec jesi, da nisi ispravno probao....
Takodje, (ja nisam probao ) eksperiment sa hranom ima osnova samo ukoliko poredis sa necim.Znaci, podelis jedan komad svezeg mesa na dva dela, jedan stavis u piramidu, drugi ostavis van nje........Samo tako mozes doci do nekog zakljucka.
Sve to naravno, ne dokazuje nista drugo, sem da su Egipcani bili mnogo obrazovaniji nego mi danas, ili da ih oni nisu gradili.........A ko ih je zidao je sasvim drugo pitanje, koje NE MORA imati veze sa nekim vanzemaljcima, nego moguce i sa nekom civilizacijom koja je postojala ranije ali se unistila, ili bila unistena...........

nisam upratila, kakav je to eksperiment sa mesom?
 
u kom smislu ne sme imati metalne delove??? ne sme biti od metala ili ne sme imati predmete od metala u sebi?? u piramidama je postojao sijaset predmeta od metala. i naravno da ce se meso koje je vani pre pokvariti, helooo to je pustinja!!! cemu takav eksperiment? da se dokaze sta??
 
u kom smislu ne sme imati metalne delove??? ne sme biti od metala ili ne sme imati predmete od metala u sebi?? u piramidama je postojao sijaset predmeta od metala. i naravno da ce se meso koje je vani pre pokvariti, helooo to je pustinja!!! cemu takav eksperiment? da se dokaze sta??

Ma ja pricam o eksperimentu koji treba da pokaze nepoznatu moc piramide.........
Napravis MODEL piramide, od drveta kartona(NE OD METALA), i uradis eksperiment....
 
i sta ce mi dva komada mesa pokazati??? otkrice mi tajnu piramide?? nije valjda da gubis vreme sa time?

ti si prosto pitala kakav je to eksperiment, a ja ti odgovorio.........
Takodje, ako drzis dva komada istog mesa jedno pored drugog, tako da je jedan U piramidi, a drugi VAN piramide, i AKO ti se onaj komad mesa VAN piramide pokvari pre nego onaj u piramidi, to svakako moze da kaze da je sama priroda piramide za nas jos uvek nepoznata...
Ja ne mogu da govorim o tom eksperimentu, jer ga nisam obavio, ali mogu o onom se zlietom......Za koji znam da se naostrio.........
 
Ima, samo se ne vide, a to je dokaz da je u Bosni postojala civilizacija mnogo naprednija od egipatske - znali su tajnu nevidljivosti.

Kažu da su u Švedskoj, u sloju starom 100.000 godina pronašli parče žice veoma slične telefonskom kablu, pa pretpostavljaju da su šveđani koristili telefone prije 100.000 godina.
Crnogorci su napravili slična iskopavanja u Crnoj Gori i - nisu pronašli ništa. To je dokaz da su crnogorci još prije 100.000 godina koristili mobilne telefone.
 
Necu da pametujem, nek mi ne bude zamjereno . Imam pitanje za ljude koji su bili u Egiptu i stajali kraj piramida, gledali ih svojim ocima , takvih ima sigurno na Krstarici ,a necu da postavljam novu temu , ova je opsirna.
Kakav je osjecaj , dozivljaj biti u blizini piramida?:)
 
ne bi bilo lose da kazes na kakve "moci" mislis...

Od faraona Zosera,koji je odlucio da se za njega gradi nova vrsta piramide takozvana stepenasta piramida ,pa sve do gradnje velike piramide poznate kao Keopsova,gradjene su da obezbijede faraonima siguran produzetak zivota od ovozemaljskog u zagrobni u koji su Egipcani vjerovali.
Sve su odradili na velikom nivou.
Nama i buducim generacijama ostaje da im se divimo.
Da sakupimo sva saznanja cjelokupne ostavsine pa da ih izucimo, po meni nema tu nekih vidljivih moci.Moram dodati Egiptolozi su dosta toga odradili,i bar do cega sam ja dosla i sto sam procitala nema, ili ih nijesmo otkrili ,nikakvih moci. :)
 
Bila je neka rasprava oko nekog mesista koje stavis u piramidu, i mesiste koje je van piramide, sta god, kako god.Bilo kako bilo nije u pitanju meso.Ako stavite bakterioloski neuspravnu vodu u piramidu i ona tamo prenoci ujutru ta voda postaje bakteriloloski ispravna (citaj: nema bakterija).Slicno je sa onim ziletom.
 
Niko zapravo ne zna cemu te piramide sluze i kad su zaista sagradjene ("grobnica za faraone" je verovatno samo paravan)
Recimo malo je previse slucajno to sto se te piramide nalaze u samom centru zemljine kopnene mase i sto se njihov raspored poklapa sa rasporedom zvezda u sazvezdju Orion.
Recimo za mene je vrhunac misterije bio kad sam gledao neki dokumentarac na RTS-u, gde je bila prica o tome kako su ruski istrazivaci nasli piramidu odprilike malo vecu nego onu u Gizi usred okeana (ne znam ni ja na kojoj dubini) i ta piramida se bukvalno sjajila sva kao da je od dijamanata maltene (mnogo je ocuvanija nego ona u Gizi)
A tu piramida pod vodom nema sanse da je bila grobnica za bilo koga niti ima sanse da su je sagradili ljudi.
 

Back
Top