predrasude o hipicima

Arya

Početnik
Poruka
11
"Druga stvar takođe povezana sa Hipi pokretom je upotreba psihodeličnih i opojnih droga, prvenstveno LSD-a i marihuane. Pod uticajem LSD-a nastaje psihodelični rok, “muzika unutrašnjeg putovanja”.

Masovno uzimanje droge kod hipika ima svoju filozofsku dimenziju, jer se u hipi kulturi drogama pridavalo “sveto mesto”. Oko uzimanja droga su se razvili čitavi rituali, poput ritualnog pušenja, esid partija, zajedničkog psihodeličnog putovanja uz muziku i mističnih putovanja (eng. trip) pod dejstvom LSD-a. Neka svoja psihodelična iskustava je Oldoz Haksli upečatljivo preneo u svojim knjigama."
Wikipedia

cemu ove predrasude???
biti hipik ne podrazumeva uzimanje droge vec uzivanje u prirodi, miru i ljubavi!!!
 
funny-picture-4945257966.jpg

:lol:
 
И ја јако волим тај Хипи фазон, и стварно је ти супер идеја.Људи су се борили против рата у Вијетнаму, мислим да је и то био повод за стварање тог покрета.Онда Вудсток, ех како је тамо било добро,стварно је било моћно имате ја Јутубу...Али са друге стране, зар није велика већина Хипика конзумирала траву, наравно да јесте, али то их је мало штампа нагрдила...:roll:
 
pa i sta ako su konzumirali travu? i ja sam, i ponosam sam na to sto nisam spao na to zapadanjacko drushtvo koje sve novo osudjuje i plashi se novog. Ja se uvek borim protiv takvog drushtva, koje zivi u nekakvoj suvoparnoj logici, lishenog dushe, punog statistike i predrasuda.
 
"Druga stvar takođe povezana sa Hipi pokretom je upotreba psihodeličnih i opojnih droga, prvenstveno LSD-a i marihuane. Pod uticajem LSD-a nastaje psihodelični rok, “muzika unutrašnjeg putovanja”.

Masovno uzimanje droge kod hipika ima svoju filozofsku dimenziju, jer se u hipi kulturi drogama pridavalo “sveto mesto”. Oko uzimanja droga su se razvili čitavi rituali, poput ritualnog pušenja, esid partija, zajedničkog psihodeličnog putovanja uz muziku i mističnih putovanja (eng. trip) pod dejstvom LSD-a. Neka svoja psihodelična iskustava je Oldoz Haksli upečatljivo preneo u svojim knjigama."
Wikipedia

cemu ove predrasude???
biti hipik ne podrazumeva uzimanje droge vec uzivanje u prirodi, miru i ljubavi!!!

cemu :lol: zaista cemu sitnicarenje i gubljenje u sitnicama
da :roll: jos jedna squaw a deca na ulicu :dontunderstand:
 
pa šta, predrasude imaš o SVEMU i o metalcima, reperima, fenserima, vernicima, ateistima, simaptizerima političkih partija, umetnicima... što volimo da klasifikujemo, pa ti ti je - narkoman, drndavac, ludak ovakav onakav... nisam baš preterano upoznat sa hipi kulturom, al u načelu mi je okej i blizak takav način života...
 
BAS MI SE SWIDJA NJIHOW STIL OBLACENJA I LJUDI SU EXTRA.......MOJ KOMSIJA JE BIO U TOM POKRETU.....A ZNATE KAKO IMA DOBRO ODELO.....NJEGOWA CERKA MI JE CAK PRODALA NEKOLIKO ODELA I PEACE NAKITA...
MA PEACE NAKIT JE NAJBOLJI......I LOVE PEACCCEEEE!!!
 
Lubitelji prirode a puse travu, ne ide to zajedno...

Ne verujem da se wkipedia bavi predrasudama. Pogledaj stranice o cetnicima pa ces videti da je sve napisano sa velikom dozom objektivnosti. Ti si pristarasna pa ti to odredjenje hipika smeta. To se zove pozitivna predrasuda. Ali nemoj nista da se brines, tako je bilo nekada, sto ne znaci da je sada isto, i ako hoces budi hipi bez kolebanja i pokusaj da ispravis greske iz proslosti.

A za pravo uzivanje u prirodi, miru i ljubavi preporucujem pokret gorana ili pacifista... Simple...
 
Biti hipik je dobar izgovor da se drogiras i da se ne kupas a da te drustvo ne osudjuje previse zbog toga. Primer:
-Zasto dozvoljavas sebi da se toliko usmrdis narkomancino jedna smrdljiva? Dzoint znas da smotas a ne setis se da se okupas nekad.
-Covece ali ja sam hipik covece. Peace.
-Ti si hipik? Onda u redu.

Sva sreca da su skoro izumrli.
 

Back
Top