Маровић: Што пре нормализавати односе

gradac5

Ističe se
Poruka
2.055
Маровић: Што пре нормализавати односе
БУДВА – Потпредседник Демократске партије социјалиста (ДПС) Светозар Маровић оценио је да Црна Гора и Србија треба што пре да нормализују односе, као и да нема препрека да обе државе иду брже ка томе.

„Ко ће да направи први потез мање је важно. Мислим да увек паметнији зна да попусти и да буде инцијативнији, а ко ће то бити, не знам. Не треба чекати конкурс за паметнијег, већ би било добро што пре имати сусрете високих државника. Важна је нека непосреднија сарадња влада, председника држава. Знам да су (председник Црне Горе) Филип (Вујановић) и (председник Србије) Борис (Тадић) у релативно коректним односима и не видим препрека да се не иде брже”, казао је Маровић у интервјуу агенцији Бета.

Према његовој оцени, одговорни људи у Србији и Црној Гори требало би да занемаре ризик да ће их политички противници критиковати због корака који воде приближавању две државе.

„Неко треба да понесе тај ризик на својим леђима и каже - 'Дај нема везе што ће ме моји у Србији или Црној Гори мало нападати што сам урадио то и то, јер ја то радим за будућност'. Памтим да је Тадић био један од првих државника који је дошао и честитао када смо прогласили независност, то га чини овде веома поштованим и увеженим. Али не треба стати на ритуалу. Кад ово кажем, не очекујем да то уради прво господин Тадић или Вујановић, али када људи седну и разговарају онда долази до решања”, истакао је Маровић.

Он је рекао да је уверен да ће Србија и Црна Гора бити у најбољим односима и додао да томе жели и да лично допринесе, јер то осећа и као моралну обавезу.

„Са тим осећањем сам и отишао са функције (председника Државне заједнице СЦГ). Данас је можда неко ново време, али то не значи да оно треба да доноси непријатељство, већ нам треба нови вид пријатељства, можда највећи вид блискости, управо Србије и Црне Горе”, рекао је Светозар Маровић.

Нагласивши да је свестан потешкоћа насталих у односима Србије и Црне Горе, због црногорског призања независности Косова, Маровић је рекао и да је Црна Гора била у специфичној ситуацији, те да није са радошћу донела такву одлуку.

„Тај проблем је веома сензитиван, специфичан за Србију и све нас у региону. У животу има много ствари које морате да прогутате иако су киселе. Постоје одлуке које не доносите са радошћу, које вас коштају емотивно и морално, које са собом носе одговорност према будућности”, навео је Маровић.

Он је оценио да није реално очекивати да се на Косову деси нешто што би Косово могло да врати у састав државе Србије на начин да представници албанског народа учествују у политичком животу.

Истакао је, ипак, да треба сачекати одлуку Мејународног суда правде, коју је Црна Гора спремна да уважи.

„Као што смо донели одлуку, спремни смо да уважимо и одлуку суда, али треба бити реалан. Политика је игра моћи, у којима они који су мање моћни треба да виде како да не постану још мање моћни”, рекао је Маровић.
 
Са киме бре да се "нормализују односи" ...
Шиптари им заврћу уши па сад ми да им вадимо сезону ???

Да узму неку кинту не би ли преживели следећу зиму ...

Нек се нормализују са великом Албанијом, НАТО патком и браћом крватима ...
 
Са киме бре да се "нормализују односи" ...
Шиптари им заврћу уши па сад ми да им вадимо сезону ???

Да узму неку кинту не би ли преживели следећу зиму ...

Нек се нормализују са великом Албанијом, НАТО патком и браћом крватима ...

upravo tako.
 
Kad ste se svi kolektivno slozili da idemo tamo, onda cete valjda prestati sa ocajnickim ubjedjenjima da smo mi Srbi :bye:

vi ste bivsi srbi - iliti srpski otpadnici i izdajnici

normalno kao takvi niste dobrodosli i nemate sta da trazite u Srbiji. Drugo sa takvima mi ne zelimo nikakve dobre odnose pogotovo ne prijateljske

Drugo ako nisi Srbin nije mi jasno sta trazis i zasto provodis ovoliko vremena na ovom srpskom forumu ?

jel imate vi neki vas milogorski forum? ako nemate da damo prilog da otvorite samo da vas vise ne gledamo...
 
Kad ste se svi kolektivno slozili da idemo tamo, onda cete valjda prestati sa ocajnickim ubjedjenjima da smo mi Srbi :bye:

drugo nama savrseno puca qurac za vas , niti bilo ko iz srbije od politicara pominje vas i crnu goru ni po kojem osnovu, a tamo sa vase bande malo malo pa neki vas politicar predlozi nekakvu normalizaciju ? jel tolika frka tamo da morate cak i mrskim srbima da lizete bulju da vam dodju na more i potrose koji evro ?

pa sto ne probate malo kod brace siptara ?

imate vi vecih prijatelja od nas nije mi jasno sta kod nas trazite
 
vi ste bivsi srbi - iliti srpski otpadnici i izdajnici

normalno kao takvi niste dobrodosli i nemate sta da trazite u Srbiji. Drugo sa takvima mi ne zelimo nikakve dobre odnose pogotovo ne prijateljske

Drugo ako nisi Srbin nije mi jasno sta trazis i zasto provodis ovoliko vremena na ovom srpskom forumu ?

jel imate vi neki vas milogorski forum? ako nemate da damo prilog da otvorite samo da vas vise ne gledamo...

Jutros smo diskutovali o tome, i ti si dobijao napade bijesa, sto znaci jedva si prezivio :lol:
Ybg, istina boli :lol:

A ako ti toliko smetam, imas nacionalisticke forume, pa tamo mozes da ostalim ''patriotama'' da u horu pjevas o srpstvu do mile volje:)
 
Poslednja izmena:
Jutros smo diskutovali o tome, i ti si dobijao napade bijesa, sto znaci jedva si prezivio :lol:
Ybg, istina boli :lol:

A ako ti toliko smetam, imas nacionalisticke forume, pa tamo mozes da ostalim ''patriotama'' da u horu pjevas o srpstvu.:)

jok brate ja se uopste ne nerviram samo mi malo smesno kako ispadas glup sa tvojim pokusajima falsifikata

ja istoriju mog srpskog naroda poznajem bolje nego sto ces je ti ikada poznavati

naisao si na pogresnog coveka da ga filujes lazima

otreso sam te argumentima ko cigance slinu sto reko torrente bivsi srbine
 
Srbija nema razloga da ne prihvati ponuđenu ruku pomirenja Crne Gore uz jedan uslov a to je da se napravi procjena koliko je ko imao koristi od zajedničke države od 1918 do 2005,da se uzmu u obzir svi međusobni pokloni (kao što je ono pomaganje povodom zemljotresa 1979 koje se odužilo dvadesetak godina) i sva druga koristi koje su imali jedni ili drugi,uključujući i građane kao pojedince.
Da se izračuna ko je kome dužan i kad dužnik plati,nema razloga da se odbije pomirenje.
 
jok brate ja se uopste ne nerviram samo mi malo smesno kako ispadas glup sa tvojim pokusajima falsifikata

ja istoriju mog srpskog naroda poznajem bolje nego sto ces je ti ikada poznavati

naisao si na pogresnog coveka da ga filujes lazima

otreso sam te argumentima ko cigance slinu sto reko torrente bivsi srbine

:hahaha::hahaha:

Pa ako si ti pametan, onda ja zelim da budem glup cijelog zivota. A tebe sam svaki put napravio pametnim :hahaha: A tvoju pamet si ti dokazao sa elementarnim neznanjem iz istorije, no si se samo sluzio sa copy/paste sa drugih sajtova, i to glavom bez obzira i bez ikakvog redosleda. Ni na jedno pitanje mi nijesi konkretno odgovorioo, no je bilo samo:
LAZES, RECKLESS, LAZES:evil:
I to su ti argumenti :hahaha:
A kad si se sluzio tvojom glavom, takve si gluposti lupio da je cudo kako ostade ziv poslije toga, tipa Knezevina Crna Gora, i da je Grbalj Bokeljsko pleme :hahaha:
Da mi prica osoba koja je otvarala teme o stapanju Srbije Rusiji o pameti, mislim..:hahaha:
Pokrij se, jadan, usima. Ti nekome da pametujes:hahaha:

Dobro sam ja rekao za vas radikale, em sto vecina biraca te...stranke su uglavnom intelektualno ogranicena, em cete prije Kosovo prezaliti no Crnu Goru. Plakali se kao seke kad se Crna Gora odvojila, a sad mi tu nesto pricas o odnosima. Foliranje, nista drugo. Najveci ste foliranti na svijet.

Glup si za medalju, prijatelju :lol:
 
********* odyebite vise ne zelimo sa vama nikakve odnose, ne zelimo normalizaciju , gledamo na vas ko na gamad , neprijatelje , otpadnike i sto vec jednom ne poslusate ono sto pisemo i ne od... u troskocima ?


sta jos treba da cujete od nas da shvatite da vas ne volimo i preziremo i da nam se skinete sa one stvari?

lepo vam je reko daxt sta treba da radite

Radikali su nam skakali po glavi dok nijesmo bili primorani da ih prije 10 godina bukvalno izjurimo iz crnogorckog parlamenta. A sad njihovi sledbenici govore da odyebemo :hahaha:

No ista sudbina radikale ceka i u vasem parlamentu, s obzirom da se njihovi poslanici isto ponasaju kao kod nas prije 10 godina.
 
Radikali su nam skakali po glavi dok nijesmo bili primorani da ih prije 10 godina bukvalno izjurimo iz crnogorckog parlamenta. A sad njihovi sledbenici govore da odyebemo :hahaha:

No ista sudbina radikale ceka i u vasem parlamentu, s obzirom da se njihovi poslanici isto ponasaju kao kod nas prije 10 godina.

Ти ниси нормалан ... иди бре попи оне розе пилуле ... никако жуте ... то кад помешаша поблесавиш скроз

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
 

Back
Top