KRAVA NE ZNA MATEMATIKU

Mirko_212

Elita
Poruka
15.178
Ozbiljan zadatak,ali krava ne zna matematiku,mora da se veze.Elem.Imamo brat i ja njivu od hektara zemlje,ali je potpuno okrugla.Ja imam kravu,pa bih da pase,ali samo moju polovinu.Brat ce da kosi svoju polovinu.Kad ja pobijem kolac na ivicu njive,koliki konopac da pustim kravi da bi pasla samo polovinu njjive,necu tudje,svoje ne dam.Rek`o drug Tio,ja to i dalje postujem.:rtfm:Ozbiljno pitam,nije stos.:think:
 
ma vidi vako
nije 10 000 x 10 000
10 000 kvadratnih metara je povrshina jednog hektara
znachi pola je 5000
ovde nije bitno dal je kvadrat ili krug jer zabada u ivicu i prechnik mora biti isti
znachi 25 metara bi u stvari trebalo
al rachunajmo da krava mozhe da rastegne konopac :lol:
 
Mada nece biti da je 24m!
10000*10000 a krava da pase u precniku samo 24!?Zdrava logika mi ne daje da kazem da je ovo tacno!Sad cu opet uraditi!I postavicu postupak mada nzm kolko je tacan jer ima jedna stvar koja me buni!

Pazi,njiva je okrugla,poboden kolac na liniji kruznice,koliko da bude dugacka stranga da bi pasla polovinu hektara.Ostatak njive (bratov seo) bio bi u obliku nekog polumeseca,da pomognem toliko.znaci pola hektara krava popase,pola hektara ostane da brat kosi.Posto krava ne zna matematiku moram da je vezem,koliko da bude dugacak kanap ,krava redom pase,ali joj duzina kanapa kojim je vezana diktira dokle moze da ide.koliko da bude dugacak konopac,pitanje je sad?!:rtfm:
 
ma vidi vako
nije 10 000 x 10 000
10 000 kvadratnih metara je povrshina jednog hektara
znachi pola je 5000
ovde nije bitno dal je kvadrat ili krug jer zabada u ivicu i prechnik mora biti isti
znachi 25 metara bi u stvari trebalo
al rachunajmo da krava mozhe da rastegne konopac :lol:

??????

da jeste 10 000*10 000 mislio sam na obicne metre!10 000 kvadratnih jednak je 10000*10000 obicnih:D
Elem kako sam ja dobio ovu brojku gore...
Dakle ukupna povrsinja njive je r[SUP]2[/SUP]p medjutim ako su dva brata i dele casno onda svakom pripada po (r[SUP]2[/SUP]p)/2=5000m[SUP]2[/SUP] <=>(r/sqrt2)[SUP]2[/SUP]=5000/p <=>r/sqrt2=39.9:whistling:

Madaa ima jedan deo koji me buni ali da moram da kazem odgovor rekao bih da je ovo bez obzira sto znam da nije tacno!:D
 

Back
Top