KRAVA NE ZNA MATEMATIKU

Zanimljivo,kazes da radis doktorat iz prirodnih nauka a ne znas matematiku.Cudno?!

Sada sam procitao sve tvoje komentare na ovoj temi i zao mi je sto sam izgubio ovih 5 minuta zivota na takve gluposti... Zadatak je lak... I ne treba nikakva visa matematika za resavanje... Samo treba da znas, kada budem hteo da slusam pravnika da me uci matematici, bacicu olovku...

Ja sam ti dao jedno resenje koje je sigurno tacno kako sam ja razumeo postavku... Ovo je poluprecnik kruga kako bi krava pasla samo tvoju travu a da ne udje u bratovljevu polovine...

Ima jos jedno resenje, ali poprilicno sumanuto... A to bi za pocetak podrazumevalo da ti je brat idiot koji zeli svoju polovinu "cudnog" oblika samo da bi tvoja krava pasla tacno polovinu trave sa imanja... Onda je precnik nesto malo vec... I ni to nije nikakav problem da se resi, bar za nas koji znamo matematiku... Samo sto bi onda tvoj brat imao imanje u obliku polumeseca... A, ne zelim da verujem da je toliki idiot...

Potrudi se jednom bar da umesto neumesnih komentara koji nicemu ne sluze, das i razumno objasnjenje zasto nesto nije tacno??? Sama rec jednog pravnika da nesto u matematici nije tacno, apsolutno nista ne znaci...

P.S. Ja razumem da vi pravnici ne kapirate matematiku... Samo postoji jedna velika razlika, u matematici je sve jasno... U pravu mozes u velikom broju slucajeva sve da izvrces i teras vodu na svoju vodenicu, u matematici AKO SI OZBILJAN to ne moze... Promasio si pdf... Bolje idi na drustvene nauke pa se medjusobno ucite pravu...

Rekao si samo tvoju polovinu njive... Polovina njive oblika kruga je polukrug... Tako da si dobio resenje... Samo da naucis da budes precizan ako zelis da se bavis matematikom i nema brige... Znaci, rekao si da bi krava pasla samo na tvojoj polovini imanja a ne da bi popasla tacno polovinu trave sa celog imanja...

Mani se neosnovanih kvalifikacija... Deluju smesne...
 
Poslednja izmena:
aman dajte kravi plast sijena
jer evo deset matematicara na 6 strana pokusava da je nahrani :)

ovo moze da postane vic:

koliko je matematicara potrebno da nahrani kravu? :)

Ako si i ti pravnik onda ti je oprosteno...

Dovoljan je samo jedan matematicar, i to moze da bude i pocetnik... Nema razloga da hranis kravu, postavis prost zadatak... Imas povrsinu imanja, imas oblik kruga, trazis polovinu, i zadatak resen...

Ali, ako ce pravnik da ocenjuje tacnost resenja... Onda, ode mast u propast... U matematici nema porote, sve je lako dokazivo... Moze vecina da tvrdi sta hoce, ako jedan nesto dokaze, on je u pravu... Nespojive su te dve nauke...
 
Stvarno ne znam sta drugo da kazem.Neka odgovore ovi pametni mladi ljudi koji su zadatak resavali.Takodje jedan mlad pametan covek,poznavalac matematike,mucio se dva dana i resio na kraju.Verovatno je ogranicen kad je prostu stvar,Nikola to resi za par minuta,resavao dva dana.Sta da kazem BUKVI,sekiru pa seci.:))
 
Ako si i ti pravnik onda ti je oprosteno...

Dovoljan je samo jedan matematicar, i to moze da bude i pocetnik... Nema razloga da hranis kravu, postavis prost zadatak... Imas povrsinu imanja, imas oblik kruga, trazis polovinu, i zadatak resen...

Ali, ako ce pravnik da ocenjuje tacnost resenja... Onda, ode mast u propast... U matematici nema porote, sve je lako dokazivo... Moze vecina da tvrdi sta hoce, ako jedan nesto dokaze, on je u pravu... Nespojive su te dve nauke...

hahah :)
u pravu si, pravnik sam

i matematika mi nije jacha strana
ali ovaj zadatak mi se cini prilicno jednostavnim
dvije kruznice, od kojih je jednoj centar na ivici druge
i tako to :)
 
Stvarno ne znam sta drugo da kazem.Neka odgovore ovi pametni mladi ljudi koji su zadatak resavali.Takodje jedan mlad pametan covek,poznavalac matematike,mucio se dva dana i resio na kraju.Verovatno je ogranicen kad je prostu stvar,Nikola to resi za par minuta,resavao dva dana.Sta da kazem BUKVI,sekiru pa seci.:))

Osim tvojih uvreda na sta sam navikao i dalje nista konstruktivno ne vidim u tvom odgovoru... Ja sam ti naveo kako si postavio zadatak, i tako sam ga resio... Postoji mogucnost da se zadatak definise i na drugaciji nacin, ali ti to nisi uradio... A i taj drugi nacin je krajnje idiotski...

Za tvoju informaciju, meni je trebao nepun minut da to uradim... Ko zna zna, a ko ne zna moze ovde da pametuje i tupi koliko hoce... Tvoje ponasanje je u najmanju ruku, jadno...
 
moje resenje zadatka je tacno, i odgovara tvojoj postavci... A ti si idiot... I sto je najgore to dokazujes na svakoj temi na kojoj se pojavis... Zalosno...

Bravo"doktorant",ti si genije.Svi koji su resavali zadatak,na kraju i resili,razumeli su postavku.Ti je ne razumes.Pa nemas sa cim ocigledno.Posto si predsednica aktiva feministkinja,vrati se na svoju temu,nije ovo za tebe.Ti imas samo jedan stanndard: :Ponasanje,tu si uvek isti.
 
Bravo"doktorant",ti si genije.Svi koji su resavali zadatak,na kraju i resili,razumeli su postavku.Ti je ne razumes.Pa nemas sa cim ocigledno.Posto si predsednica aktiva feministkinja,vrati se na svoju temu,nije ovo za tebe.Ti imas samo jedan stanndard: :Ponasanje,tu si uvek isti.

Lepo sam ja rekao da nisu prirodne nauke za tebe... Sta god da su ostali resavali, resavali su nekoliko dana, jer si ih ti zezao i vracao... Oni su ti davali resenja i pre toga, ali si im ti pametovao... Njihova stvar, mislili su da razgovaraju sa iole normalnom osobom... To je njihova stvar sto zele da te slusaju... Ja znam da citam, procitao sam sta si napisao i dao ti resenje... Ti ako nisi zadovoljan, to je tvoj problem... Kravu pod ruku, pa na drustvene nauke... Ja bar imam toliko pameti i kulture da se ne mesam u ono sto se ne razumem... Ja nisam ni privirio u teme tvojih nauka...

Da li ja imam sa cim da razumem to nije tvoja stvar. Sram te bilo tih godina, matora drtino... Svaki tvoj post je pun uvreda i provokacija... Ako te moderacija tolerise ja necu... Ako si i sinove tako vaspitavao, blago njima... Imaju oca za ponos... Pedofila koji se na forumu nadmuduje sa klincima... Ne smem ni da privirim na pdf Tinejdzeri, bojim se da ces i tamo ti da se pojavis i da onanises nad decom...

To sta sam ja nije tvoj problem... Tvoje vredjanje zena na ovom forumu je jako nisko... Ja sam prvo hteo to da pripisem tvojoj senilnosti, ali sada vidim da si ti jednostavno takvog mentalnog sklopa...

Ponavljam, ako ce moderacija da tolerise tvoje uvrede, ponizavanja i provokacije na temi gde nema mesta tome, ja necu...
 
Bravo"doktorant",ti si genije.Svi koji su resavali zadatak,na kraju i resili,razumeli su postavku.Ti je ne razumes.Pa nemas sa cim ocigledno.Posto si predsednica aktiva feministkinja,vrati se na svoju temu,nije ovo za tebe.Ti imas samo jedan stanndard: :Ponasanje,tu si uvek isti.

Lepo sam ja rekao da nisu prirodne nauke za tebe... Sta god da su ostali resavali, resavali su nekoliko dana, jer si ih ti zezao i vracao... Oni su ti davali resenja i pre toga, ali si im ti pametovao... Njihova stvar, mislili su da razgovaraju sa iole normalnom osobom... To je njihova stvar sto zele da te slusaju... Ja znam da citam, procitao sam sta si napisao i dao ti resenje... Ti ako nisi zadovoljan, to je tvoj problem... Kravu pod ruku, pa na drustvene nauke... Ja bar imam toliko pameti i kulture da se ne mesam u ono sto se ne razumem... Ja nisam ni privirio u teme tvojih nauka...

Da li ja imam sa cim da razumem to nije tvoja stvar. Sram te bilo tih godina, matora drtino... Svaki tvoj post je pun uvreda i provokacija... Ako te moderacija tolerise ja necu... Ako si i sinove tako vaspitavao, blago njima... Imaju oca za ponos... Pedofila koji se na forumu nadmuduje sa klincima... Ne smem ni da privirim na pdf Tinejdzeri, bojim se da ces i tamo ti da se pojavis i da onanises nad decom...

To sta sam ja nije tvoj problem... Tvoje vredjanje zena na ovom forumu je jako nisko... Ja sam prvo hteo to da pripisem tvojoj senilnosti, ali sada vidim da si ti jednostavno takvog mentalnog sklopa...

Ponavljam, ako ce moderacija da tolerise tvoje uvrede, ponizavanja i provokacije na temi gde nema mesta tome, ja necu...
Aj ne svadjate se vise..Ne spamujte temu jer se plasim da ce doci neki moderator i zakljucati je....Mozete i na pm da se raspravljate podsecam:D
 
Lepo sam ja rekao da nisu prirodne nauke za tebe... Sta god da su ostali resavali, resavali su nekoliko dana, jer si ih ti zezao i vracao... Oni su ti davali resenja i pre toga, ali si im ti pametovao... Njihova stvar, mislili su da razgovaraju sa iole normalnom osobom... To je njihova stvar sto zele da te slusaju... Ja znam da citam, procitao sam sta si napisao i dao ti resenje... Ti ako nisi zadovoljan, to je tvoj problem... Kravu pod ruku, pa na drustvene nauke... Ja bar imam toliko pameti i kulture da se ne mesam u ono sto se ne razumem... Ja nisam ni privirio u teme tvojih nauka...

Da li ja imam sa cim da razumem to nije tvoja stvar. Sram te bilo tih godina, matora drtino... Svaki tvoj post je pun uvreda i provokacija... Ako te moderacija tolerise ja necu... Ako si i sinove tako vaspitavao, blago njima... Imaju oca za ponos... Pedofila koji se na forumu nadmuduje sa klincima... Ne smem ni da privirim na pdf Tinejdzeri, bojim se da ces i tamo ti da se pojavis i da onanises nad decom...

To sta sam ja nije tvoj problem... Tvoje vredjanje zena na ovom forumu je jako nisko... Ja sam prvo hteo to da pripisem tvojoj senilnosti, ali sada vidim da si ti jednostavno takvog mentalnog sklopa...

Ponavljam, ako ce moderacija da tolerise tvoje uvrede, ponizavanja i provokacije na temi gde nema mesta tome, ja necu...

Ti si decko sa psihickim problemima.Imam utisak da je to od prevelikog uticaja majke na tvoj odgoj.Mama ti verovatno jos namesta krevet,sprema rucak,cisti za tobom...ti i ne znas sta je zivot,nisi sposoban ni za vodu da zaradis.Pa sta da radis onda?! Dodjes ovako na forum gde je zadatak postavljen i resen odavno.Sve poznato,ali onda TI imas resenje za minut,ostali su svi redom idioti,nemaju pojma.To se zove "naknadna pamet" i imaju je oni koji pameti nemaju.Kad nemas mozga za pristojnu komunikaciju,logicnu pre svega,onda su uvrede jedino resenje.A sve to zavijeno u oblande tvoje "pristojnosti".I kao slag na tortu,pocinjes da lazes i svoju nekulturu prevaljujes na druge.Za tvoju informaciju:Ni jednu zenu,niti bilo koga ovde nisam uvredio.Tebe ne racunam,potrudio sam se makar nekoliko puta da te opomenem.Nije vredelo,proveri postove.Jadan ti sa samim sobom,u jako si losem drustvu.
 
Ti si decko sa psihickim problemima.Imam utisak da je to od prevelikog uticaja majke na tvoj odgoj.Mama ti verovatno jos namesta krevet,sprema rucak,cisti za tobom...ti i ne znas sta je zivot,nisi sposoban ni za vodu da zaradis.Pa sta da radis onda?! Dodjes ovako na forum gde je zadatak postavljen i resen odavno.Sve poznato,ali onda TI imas resenje za minut,ostali su svi redom idioti,nemaju pojma.To se zove "naknadna pamet" i imaju je oni koji pameti nemaju.Kad nemas mozga za pristojnu komunikaciju,logicnu pre svega,onda su uvrede jedino resenje.A sve to zavijeno u oblande tvoje "pristojnosti".I kao slag na tortu,pocinjes da lazes i svoju nekulturu prevaljujes na druge.Za tvoju informaciju:Ni jednu zenu,niti bilo koga ovde nisam uvredio.Tebe ne racunam,potrudio sam se makar nekoliko puta da te opomenem.Nije vredelo,proveri postove.Jadan ti sa samim sobom,u jako si losem drustvu.

Podvukao sam rvoje uvrede... Necu prijaviti tvoju poruku zbog koca chemist-a da ne bi zakljucali temu... Ali se nadam da ce neko iz moderacije doci bar da vidi koji psihici i pedofili ovde pisu... Sram te bilo godina... Umesto sa unucicima da se setas, ti ovde vredjas one koji su dva ili tri puta mladji od tebe... Stidi se, pedofilu matori...
 
Podvukao sam rvoje uvrede... Necu prijaviti tvoju poruku zbog koca chemist-a da ne bi zakljucali temu... Ali se nadam da ce neko iz moderacije doci bar da vidi koji psihici i pedofili ovde pisu... Sram te bilo godina... Umesto sa unucicima da se setas, ti ovde vredjas one koji su dva ili tri puta mladji od tebe... Stidi se, pedofilu matori...

Tema je bila resenje postavljenog zadatka.Zadatak je resen.A ti ,kao dete u cetvrtoj deceniji zivota,treba da se lecis.Jedino ako si vec pod terapijom a ona obuhvata i cuvanje krave,mozda te zato privukla tema?!
 
Mozes da uzmes konopac duzine od 56,4 metara...

Ali, to samo znaci da tvoja krava nece preci u bratovljev deo, a ne da ce moci da popase polovinu... Jer, ako pobodes kolac po obimu, sa ovom duzinom konopca, krava ce maksimalno mocu da dodje do "centra" te kruzne njive... Ali se krava krece po kruznici, pa nece moci da popase delove njivo levo i desno od centra (po sredini)... :ok:

Pa sto si zapeo? Vidis i sam da tako ne dobijas polovinu njive vec jadna krava ide samo do centra i ne moze da popase ravno polovinu. A polovina kruga je polovina kruga, ma kakvog oblika ona bila, ne mora krug da bude presecen precnikom da bi se podelio na dva jednaka dela, postoje i drugi nacini, a trazeni nacin je bas taj s polumesecom.

U matematici nema filozofije??? Matematika se razvijala sa logikom, a logika je grana filozofije. Ko su bili Dekart, Pitagora...?
 
Sad mi je malo jasnije.Zakuvao na pdf zene(NISAM JA NIKAKVA FRMINISTKINJA),pa dosao ovde da se svadja.Ovo je vec za stacionarno lecenje.Ide covek sa teme na temu i seje zlu krv.Naravno,uvek okrivljuje druge,uvek NJEGA neko napada i vredja.Ustvari je obrnuto.Zanimljiv slucaj.
 
i matematika mi nije jacha strana
ali ovaj zadatak mi se cini prilicno jednostavnim
dvije kruznice, od kojih je jednoj centar na ivici druge
i tako to :)

Zapravo je poprilicno tezak. Odnosno dobijes gadddnu formulu koja iskazuje povrsinu tog preseka sve sa arcsin funkcijom sto zadatak cini prakticno neresivim bez odredjenih aproksimacija (Taylor-ov polinom) ili pak bez numericke matemaike...
 
Zapravo je poprilicno tezak. Odnosno dobijes gadddnu formulu koja iskazuje povrsinu tog preseka sve sa arcsin funkcijom sto zadatak cini prakticno neresivim bez odredjenih aproksimacija (Taylor-ov polinom) ili pak bez numericke matemaike...

Imam znatno laksi nacin na koji resavas zadatak za manje od dva minuta... Ne treba ti nijedna formula, ni arcsin, ni redovi, ni numerika... Samo znanje da se resi najprostiji integral...

Postavi koordinatni sistem... Nacrtaj jedanu kruznicu koja predstavlja imanje. Tacka u kojoj je poboden kolac se nalazi u koordinatnom pocetku, a centar te kruznice lezi na y-osi... Poluprecnik ove kruznice je poznat, dao sam ga u svom prvom postu... Onda nacrtaj drugu kruznicu koja predstavlja granicnu putanju kretanja krave... Centar te druge kruznice je u koordinatnom pocetku... Jedina nepoznata velicina nam je poluprecnik te kruznice koji i predstavlja trazenu duzinu uzeta...

Resenje je krajnje jednostavno, a zasniva se na koriscenju integrala za izracunavanje povrsine ogranicene dveju linijama... Jednacine tih linija imas... Iz eksplicitne jednacine za krug, samo izrazis y... Onda izracunas dobijenu povrsinu... Nema razloga da vodis racuna koju povrsinu racunas, jer su obe jednake... A ta povrsina je poznata i iznosi
(100 x 100) / 2 = 10000 / 2 = 5000

Dobices prostu jednacinu za izracunavanje povrsine u kojoj je jedina nepoznata poluprecnik druge kruznice, odnosno trazena duzina uzeta... S obzirom da nam je povrsina te figure poznata, poluprecnik se dobija resavanjem najtrivijalnije jednacine...

Resavanje je znatno jednostavnije i krace nego sto izgleda na prvi pogled kada se ovo cita, ali sam namerno objasnjavao korak po korak... Ako ti nekad zatreba bilo sta slicno, da se ne mucis...

Pozdrav...
 
Mislim da bi se isto dobilo. Moram da proverim. arcsin se javlja kao resenje integrala sa clanom sqrt(r[SUP]2[/SUP]-x[SUP]2[/SUP]), a to ne mozes nikako izbeci.

A na sve to granice moras preracunati isto kao ja, i opet bi na kraju dobio ISTU JEDNACINU bez obzira na to kako si okrenuo koordinatni sistem.
 
Mislim da bi se isto dobilo. Moram da proverim. arcsin se javlja kao resenje integrala sa clanom sqrt(r[SUP]2[/SUP]-x[SUP]2[/SUP]), a to ne mozes nikako izbeci.

A na sve to granice moras preracunati isto kao ja, i opet bi na kraju dobio ISTU JEDNACINU bez obzira na to kako si okrenuo koordinatni sistem.

Slazem se, kako god da okrenes koordinatni sistem, resenje je isto... To nema nikakvog uticaja... Granice nije tesko izracunati... Kvadratna jednacina po x, cijim resavanjem se dobijaju dva resenja... Odnosno samo se izjednace vrednosti te dve funkcije (jednacine kruznica) da bi se dobile njihove presecne tacke... Da, neizbezno je resiti integral od tog korena... S obzirom da si ti vec dobio to resenje, da se ne mucim da ti pisem sada ceo integral ovde...

Pozdrav.
 
Slazem se, kako god da okrenes koordinatni sistem, resenje je isto... To nema nikakvog uticaja... Granice nije tesko izracunati... Kvadratna jednacina po x, cijim resavanjem se dobijaju dva resenja... Odnosno samo se izjednace vrednosti te dve funkcije (jednacine kruznica) da bi se dobile njihove presecne tacke... Da, neizbezno je resiti integral od tog korena... S obzirom da si ti vec dobio to resenje, da se ne mucim da ti pisem sada ceo integral ovde...

Pozdrav.

Upravo to. Ali i dalje cekam da postavljac da svoj postupak jer mislim da je pogresno sastavio granice integracije.
 

Back
Top