KRAVA NE ZNA MATEMATIKU

pa naravno da nisu,ali ako zabodes konopac u ivicu kruga, moze li taj konopac da ide tacno po precniku? Mora da pravi luk, znaci nema sanse da krava pase po celoj polovini. A pitanje je koliko dugacak konopac je potreban da bi krava pasla po njegovoj polovini a ne po celoj njegovoj polovini.
 
uOSTALOM PITAJ OVOG STO POSTAVI ZADATAK DA LI JE TO RESENJE...jA ODUSTAJEM NA SKROZ!:d
nEMOGU VISE....

Zadatak je razumljiv,zna se sta se trazi.Nema nista sazvakano,do ruze se ide kroz trnje.A i jutro je pametnije od veceri,nece problem da pobegne,javice se jos neko.U svakom slucaju je zanimljivo za one koji vole da koriste sredstvo za razmisljanje.Svima nam je to Bog dao,neko koristi vise,neko manje.Nismo svi isti.:rtfm:
 
Poslednja izmena:
Njiva kruznog oblika povrsine jedan hektar je krug poluprecika oko 56-7 metara....sasvim odokativnom metodom kanap koji treba da se veze za kravu da bi pasla polovinu njive bi trebao da bude dugacak oko 60 metara, ili rlo blizu toga.
Pokusacu sutra da resim precizno.
 
Ja sam mislila da je njiva podeljena preko centra i da ne sme da prelazi preko centra, medjutim sme... procitala sam sve postove unapred, izvinite Mirko sto nisam citala vasu razradu vec samo prvi post i sto sam pitala to sto sam pitala...
 
Lilu, nisi chitala ranije, i ja sam kao majmun glupi podelio njivu na 2 dela i kao rachun'o :D
u stvari, vidim sad da ovo ne mozhe da se radi preko isechaka kao shto sam mislio (naravno da ne mozhe :roll: )
pitacu ortaka koji dobro shiba mateatiku dal ima ideju, mada izgleda da ce kosta reshiti
 
Lilu, nisi chitala ranije, i ja sam kao majmun glupi podelio njivu na 2 dela i kao rachun'o :D
u stvari, vidim sad da ovo ne mozhe da se radi preko isechaka kao shto sam mislio (naravno da ne mozhe :roll: )
pitacu ortaka koji dobro shiba mateatiku dal ima ideju, mada izgleda da ce kosta reshiti

Ja i dalje stojim iza toga da je ovo nemoguce uraditi u praksi!:D
Moguce je sigurno dobiti neki skalar ali u praksi ako stvarno to uradis tesko da ce biti onako kaako treba....Ako mi verujte sad sam ustao evo sad cu da radim zadatak:roll:
 
Ja i dalje stojim iza toga da je ovo nemoguce uraditi u praksi!:D
Moguce je sigurno dobiti neki skalar ali u praksi ako stvarno to uradis tesko da ce biti onako kaako treba....Ako mi verujte sad sam ustao evo sad cu da radim zadatak:roll:

Da se resi moze,zadatak je cista praksa,nema nista apstraktno.Bojim se da ti srednjoskolsko gradivo nije dovoljno.Mada izgleda prosto i jednostavno.I jeste!:think:
 

Back
Top