MKV fajl

Depressed_Boy

Aktivan član
Poruka
1.542
Kako da prebacim u normalan video format wmv ili avi... Probao sam sa programom 'Media coder', ali mi samo kopira zvuk, a slike nigde... Takodje sam probao sa nekom 'Matroshkom', ni to nije uspelo, jako kochi... Kako da podesim onaj prvi program, da mi prebaci kako treba, da bih mogao taj film da pogledam valjano?
 
Поздрав свима !
Ево и ја имам проблем са тим МКВ форматом...
Скинуо сам филм са нета,свидело ми се што је око 350 Мб и мислио сам да ћу
лако да га пребацим у други формат,али...
Дакле пробао сам :
FormatFactori,FreeVideoConverter,MKVtoAVI ...(И пише рецимо на FFactori - ilegal file name) и ниједан не успева да "уради" ништа са филмом...
Ја иначе могу да га гледам на компјутеру али бих хтео да нарежем на ЦД да бих гледао на ДВД
плејеру...
Зна ли неко решење? Хвала !!!
 
Поздрав свима !
Ево и ја имам проблем са тим МКВ форматом...
Скинуо сам филм са нета,свидело ми се што је око 350 Мб и мислио сам да ћу
лако да га пребацим у други формат,али...
Дакле пробао сам :
FormatFactori,FreeVideoConverter,MKVtoAVI ...(И пише рецимо на FFactori - ilegal file name) и ниједан не успева да "уради" ништа са филмом...
Ја иначе могу да га гледам на компјутеру али бих хтео да нарежем на ЦД да бих гледао на ДВД
плејеру...
Зна ли неко решење? Хвала !!!

Ako već ni jedan video konverter nije "upalio", lepo, "snimi" ekran dok ide video materjal na njemu, (Camtaziom - ona to dobro radi ili nekim sličnim programom za ovu namenu) i stvar je rešena. Nemojte se puno mučiti, jer za ove potrebe nema razloga za to.
 
Svakim dodatnim konvertovanjem ces da gubis kvalitet snimka. Preporucujem da obratis paznju prilikom skidanja da film bude u DivX ili XviD formatu - manje problema kasnije.
:snesko5:

Ja inace preferiram filmove u .mkv x264 kompresijom (m-HD - 1 - 1.5Gb po filmu). Super je kad se gleda na monitoru (DVDRipovi su super kad se gledaju na TV-u, ali na monitoru nisu bas nesto z:( ), a odgledani film ne skladistim vec brisem... (uglavnom nista ne gledam 2x)
 
Imam titlovani fajl (epizodu animea na jap) i htio bih ga malo promijeniti, rezoluciju bitrejt itd, u konverteru. Probao sam ih nekoliko, sve radi odlicno ali se titl nikad ne prenese na stvorenu kopiju!

Ne znam japanski (he) pa me zanima kako ovo rijesiti unutar prosjecnog konvertera kakvih danas ima milijun...
 
Probao sam puno tih amaterskih konvertora dok nisam našao one koji su najbrži - svi su oni razočaravajuće (da ne kažem kao jaje jajetu slični (bar što se tiče interfejsa)...

Dakle probao sam konvertirati taj fajl sa oba konvertora koja koristim a koji su essentially isti kao Any Video, Total Video, Free video (Video Video? aspirin!) i u oba se titl *ne* prenese na stvoreni snimak.

Dobrodošli u svijet netitlovanog japanskog! Šinđiru ickatate... uh! X/
 
Mkv su mi generalno malo prespori (trzavi) na mom (pra)starom kompu.

Animeima o kojima govorim htio bi samo malo smanjiti rez i bitrejt a zadržao bih ih u mkvu radi titla... Bar sam tako mislio dok nisam ovo i probao u konvertorima koje koristim, pa je iako sam ostavio mkv format na kraju ispalo sirovi japanski...
 
Mkv su mi generalno malo prespori (trzavi) na mom (pra)starom kompu.

Animeima o kojima govorim htio bi samo malo smanjiti rez i bitrejt a zadržao bih ih u mkvu radi titla... Bar sam tako mislio dok nisam ovo i probao u konvertorima koje koristim, pa je iako sam ostavio mkv format na kraju ispalo sirovi japanski...

Preporucio bih ti stazrip ali se plasim da ce tvoja hardverski zastarela masina malo teze "poterati program".....:bye:
 
Vidim dase deca muče pa evo ovako sam ja to odradio iz prve.
skinem sa neta film u tom kako se kaže MKV formatu i samo mogu da gledam uz pomoć VLC medija playera.
Onda uzmem mali program koji služi za spajanje failova svih vrsta HJ Split http://hjsplit.en.softonic.com/
besplatan.I za par sekundi napravi jedan veliki fail.
E taj fail sam mogao da pustam u svim playerima na računaru..


Onda naravno ConvertXtoDVD i dobijem film baš dobrog kvaliteta.
 
Poslednja izmena:

Back
Top