RODITELJI U NATALNOJ KARTI DETETA

sbojana

Aktivan član
Poruka
1.900
Mozda ova tema negde i postoji ali ja je nisam nasla. Otvaram je jer mi je veoma zanimljivo kako se posmatra odnos roditelja u natalnoj karti deteta. Obicno je trigon izmedju sunca (otac) i meseca (majka ) dobar roditeljski odnos.... Ali da li je bas tako... Ja na svojoj kozi osetih da nije!!!!! Na osnovu cega se vidi kome je dete naklonjenije i za koga je mozda vise vezano?
Nije ovo "da li vise volis mamu ili tatu" vec na primer da li su roditelju zajedno? da li se vidi razvod roditelja u decijoj natalnij itd.... :lol:
 
Zavisi u kakvom su odnosu dispozitori, pa da li si nocno ili dnevno rodjenje, kod dnevnog se za majku gleda i venera, a za nocno za oca i saturn. Mada desavalo se da vidim neciju kartu gde su sunce i mesec u kvadratu i postoji jos pokazatelja da ce se roditelji razvesti ili da su losi odnosi, pa nije bilo tako. Da ovo i mene jako znaima, na osnovu cega biti siguran.......
Naravno mora se uzeti u obzir i mentalitet pretpostavljam, jer mozda su ljudi takvog mentaliteta ili iz takve zemlje ili podrucja gde do razvoda nece doci.
E da pogledaj odnos (aspekt) vladara 4 i 10 kuce, koji predstavljaju oca i majku i njihove dispozitore.
 
Ja imam vrlo komplikovan odnos otac - majka. Otac - ja. Do sada sam mislila da je otac 8. kuca. Cula sam da je problem sa ocem vezan sa uranom u 8. kuci, a ja imam taj aspekt. Medjutim ako je sunce otac i tu se uklapam jer mi sunce kvadratira konjukcijom saturn pluton. Ma ja tek sad u stvari vidim koliko moj natal ukazuje na "ludu kucu" u mom odnosu sa ocem.
 
moje sunce je u kvadratu sa saturnom i plutonom. I "otac" stvarno nije tu, a i kada bi se pojavio mislim da bih imal aemotivnu odbojnost.
Medjutim..... to sunce ima i trigon sa JU, MO i UR.
A ako se gleda to 10. polje kao polje oca ono je u jarcu (a vec spomenuh saturn gore). Pa da to je to.
Samo me sekira sto cuh da to sunce predstavlja i muza. joj jadna ja.
 
Poslednja izmena:
Evo jednog primera: Vladar 10 polja (polja oca) je saturn. Saturn se nalazi u blizancima u 3. polju u kvadratu sa marsom i merkurom, i trigon sa uranom. A opet sunce koje u karti predstavlja oca je u konjukciji sa mesecom i u lepim aspektima (uglavnom sekstilima) sa nekim planetama. Pa sta sad ja da gledam? Saturna koji vlada poljem oca i nije bas najsrecnije aspektovan? Ili sunce koje predstavlja oca i ima lepe aspekte?
 
Ovako ja znam:

za zenske je 4.kuca, kuca oca; 10.kuca, kuca majke
za muskarce je 4.kuca, kuca majke; 10.kuca, kuca oca.

Sunce isto znaci oca, Mesec znaci majku.

Kazu jedni, da sa Mesecom u 7.kuci muskarac za partnerku trazi nekoga, tko bi mogao biti njegova (druga) majka ili tip majke.
 
Evo jednog primera: Vladar 10 polja (polja oca) je saturn. Saturn se nalazi u blizancima u 3. polju u kvadratu sa marsom i merkurom, i trigon sa uranom. A opet sunce koje u karti predstavlja oca je u konjukciji sa mesecom i u lepim aspektima (uglavnom sekstilima) sa nekim planetama. Pa sta sad ja da gledam? Saturna koji vlada poljem oca i nije bas najsrecnije aspektovan? Ili sunce koje predstavlja oca i ima lepe aspekte?

I jedno i drugo,
Majka je uvek 4.polje jer je 4.polje analogno znaku Raka i Mesecu koji je prirodni arhetip majcinstva,obratite paznju na znak ili planetu na vrhu vaseg 4.polja da li ima neke "koicidencije" sa znakom ili podznakom vase majke..
 
I jedno i drugo,
Majka je uvek 4.polje jer je 4.polje analogno znaku Raka i Mesecu koji je prirodni arhetip majcinstva,obratite paznju na znak ili planetu na vrhu vaseg 4.polja da li ima neke "koicidencije" sa znakom ili podznakom vase majke..

Saturn u Vodoliji u 4.polju...majka Vodolija, podznak Lav, sa Mesecom u Lavu!
Mesec u Lavu u 10. polju...otac Rak ...sa Mesecom na granici Jarac~Vodolija, podznak ne umem da utvrdim, a tacno vreme ne znamo..
Kako da ga svrstam, pojma nemam!!!
A oboje mogu biti saturnovci..."ko sa spolja, ko sa iznutra"
Egzaktna opozicija! :roll:
 
Ovo sam nasla na nekom forumu,mislim da je tekst Pedje Petkovica

Vrh četvrte kuće zove se Imum coeli (dno neba), suprotno MC(vrh neba)a njegova oznaka je IC. Označava majku u muškom horoskopu, a u ženskom oca, i obrnuto,mada se pojedini astrolozi spore,koja je kuca oca koja majke.

Npr.Milekic je govorio da je uvjek IC majka,jer Rak predstavlja prirodnu IV kucu,kojom vlada Mjesec,a MC otac.
IC predstavlja josh porodicu, kuću, nepokretnu imovinu, domovinu, privatni posao i grob. Takođe predstavlja psihološke temelje, podsvest i dušu.

Znak u kome se nadje vrh 4.kuce (IC)moze nam ukazati na to koliko je vremena proslo od poslednje do ove inkarnacije.takodje ova kuca govori o karmickom genetskom nasledju,kao i o okolnostima u kojima smo u prosloj inkarnaciji ziveli.

Cetvrta kuca moze da govori o uslovima u kojima smo ziveli i iz kakve karmicke price dolazimo ali ne mora nuzno da govori o nasem tadasnjem zanimanju,odnosno cime smo se u proslom zivotu bavili.To se obicno vidi kroz 12.kucu.Obicno se 4.kucom opisuje okruzenje,zemlja i atmosfera u kojoj smo ziveli,dok planete u njoj daju dopunsko objasnjenje.
Cetvrta kuca,pored okolnosti,moze moze govoriti o predelima ili zemljama u kojima smo ziveli.

Cetvrta kuca opisuje i kraj zivota. Cetvrta se kuca takodje odnosi i na grob.

IV kuća

Četvrta kuća nam govori o domu, boravištu, domaćinstvu, porodici, genetici, prošlosti, domovini, kopnu, zemljišnim posedima, zaostavštinama, imanju. Pored toga ukazuje nam na uživanja, zadovoljstva, udobnosti, radosti, sreću, lagodnost, dokolicu, ljubaznost, srodstva, odnose, rad, prijateljstva, emocije, način ophodjenja, druželjubivost. Ukazuje nam na podzemna bogatstva, kanale, jame, proizvode zemlje, žetve, prevozna sredstva, članstva. Ukazuje nam nam na majku, bolesti stomaka, ishrane, oči, reproduktivne sposobnosti, laktove...
 
Saturn u Vodoliji u 4.polju...
Egzaktna opozicija! :roll:

Saturn u 4.kuci znaci da je osoba u proslom zivotu bila naucnik,matematicar,fizicar,lekar,politicar,istoricar,sudija i sl.Zivot joj svakako nije bio lak,sa mukom je stekla mnogo.Ipak,nikada stvarno nije uzivala u rezultatima svog rada jer za to nije bilo ni vremena.Bila je posvecena onome sto je radila.To nije bilo lako,ali verovatno je bilo uspesno.Ovo bi potvrdio Saturnov polozaaj u Jarcu,Lavu,Vagi ili Vodoliji.
U losem aspektu i znaku,osoba je zivela u bednom okruzenju,bavila se zemljoradnjom,rudarstvom i drugim teskim i prljavim poslovima.Sto ima vise losih aspekata,zivot je bio tezi i problematicniji.


Mozda sam se malo udaljila od teme :eek:
 
Primetila sam da je cesto razvod roditelja prikazan kroz kvadrat Sunca i Saturna, imam ga i ja a kad ga primetim u necijoj karti u vecini slucajeva se pokaze kao tacno. Sam taj kvadrat oznacava da otac odbija da prihvati odgovornost koju ima prema porodici pa verovatno sam taj Saturn vremenom odradi posao, dodje do udaljavanja clanova porodice, roditelja.

Kada je upitanju opozicija Sunce-Mesec, ili uopste los aspekt ovih planeta, mislim da je to konflikt izmedju razuma(SUnce) i osecanja(Mesec) koji roditelji svojim neslaganjem umeju da stvore u detetu jer sa ovom opozicijom dete oseca potrebu da se prikloni nekom.
SAm aspekt ne mora da znaci razvod ali moze da zbunjuje i natera osobu da ode sto dalje od roditelja i tek tad ce moci da pronadje sebe i krene nekim svojim putem. Moze da da isto i da se u nekom periodu, kada se slazemo sa jednim roditeljem, ne slazemo sa onim drugim i obrnuto.
 
Kada je upitanju opozicija Sunce-Mesec, ili uopste los aspekt ovih planeta, mislim da je to konflikt izmedju razuma(SUnce) i osecanja(Mesec) koji roditelji svojim neslaganjem umeju da stvore u detetu jer sa ovom opozicijom dete oseca potrebu da se prikloni nekom.
SAm aspekt ne mora da znaci razvod ali moze da zbunjuje i natera osobu da ode sto dalje od roditelja i tek tad ce moci da pronadje sebe i krene nekim svojim putem. Moze da da isto i da se u nekom periodu, kada se slazemo sa jednim roditeljem, ne slazemo sa onim drugim i obrnuto.
A sta je sa konjukcijom Sunca i Meseca u detetovom horoskopu?
 
Meni je ova tema jako interesantana i ako si SBojana negde tu jos uvek bas bih volela da je nastavis, jer skoro da imamo iste zakljucke, a bogami i sudbinu donekle. Ako sam dobro shvatila imas trigon između sunca i meseca, koji imam i ja sa odstupanjem 0,15 stepeni, a roditelji su mi se razveli još dok sam bila dete i ne bas na harmonican nacin ;) I bas koliko sam sve ostalo u natalu uspevala da protumacim jako jasno ovo nikada nisam skontala...
Sto se tice ponuđene karte, verovatno (jer ja gledam 10 kuću kao oca to je jedina mogućnost koja po meni funkcioniše makar donekle) je otac stranac, stran ovoj osobi jer je vladar jarac, pa saturn u vagi. Hladan, odmeren ako ga poznaje, i vodi računa o imidžu kako to utiče na njegov imidž pred drugima. Verovatno jako tvrdoglav i krut u svojim stavovima itd.... Prosto nekada je bolje neke ljude ne poznavati, ako smem da se usudim da tako kazem ;)
Nekako je i logično da je majka predstavljena 4 kućom koja ima toliko simbolike koja se može vezati za majčinstvo. Kod ove karte je majka neko ko je posvećen, prijatelj, veran, veseo. Mozda malo nervoznija i nema bas mnogo strpljenja, ali više je kao vremenom potrošila strpljenje, nego što je prirodno nervozna. Očigledno mnogo bolji odnos sa majkom.... iako taj trigon sa suncem sigurno ima neku simboliku.... ako nista drugo, a ono ukazuje da su se roditelji jednom jako voleli!
Jos jednom bas bih volela da nastavimo diskusiju na ovu temu...
Veliki Pozdrav
Nena
 
Poslednja izmena:
Hvala Nevena na tumacenju. To je bila moja natalna karta... U pravu si za sve sto si rekla, i mislim da taj trigon upravo to i znaci (da su se nekada jako voleli). Inace i dispozitor mog saturna je venera koja je u kvadratima pa mislim da i to pije vodu vezano za oca.

Imam jos jedan natal koji bih zelela da se protumaci pa ako zelis postavicu ga da ga zajeno opletemo?
 

Back
Top