SAD: sunovrat profita kompanija

strawbbery_city

Iskusan
Poruka
6.580
Prema pisanju finansijskog časopisa "Fortune", profiti 500 vodećih američkih kompanija pali su za 85% u 2008. godini.

Reč je o najgoroj poslovnoj godini za velike firme otkako je časopis osnovan pre 55 godina.

U svojoj godišnjoj analizi, časopis Fortune piše da su kombinovani profiti 500 najvećih američkih firmi 2008. godine pali sa skoro 650 milijardi na malo ispod 99 milijardi dolara.

Exxon Mobil je kompanija koja je ostvarila najveći godišnji profit sa zaradom od 45 milijardi dolara.

Najteže su pogodjeni finansijski sektor i automobilska industrija.

Osiguravajuća kompanija AIG zabeležila je najveći pad profita, sa gubicima od više od 99 milijardi dolara.
http://www.bbc.co.uk/serbian/news/2009/04/090419_uscompanies.shtml
:dash::dash::dash::dash:
 
ММФ: Суноврат светске привреде

ММФ ће објавити нову, ревидирану прогнозу развоја глобалне привреде, која ће бити гора од предходне, оценио извршни директор ММФ-а Доминик Штрос-Кан. Опоравак зависи од доследног и усаглашеног реаговања међународне заједнице.


ММФ ће у среду објавити нову, ревидирану прогнозу развоја глобалне привреде, која ће бити гора од предходне, рекао је извршни директор ММФ-а Доминик Штрос-Кан немачком листу "Ханделсблат".

Према последњој прогнози ММФ-а глобални бруто домаћи производ ће ове године пасти за 0,5 до једног процента, што је највише од Велике привредне кризе 30-тих година прошлог века.

Шеф ММФ-а напоменуо је да су се у светској економији појавили први позитивни сигнали, али да оживљавање привреде за сада не очекује и да предвиђа да ће привреда почети да се опоравља у првој половини 2010. године.

Кан је упозорио да тренутно претња дефлације претставља већу опасност за привреду од инфлације. "Краткорочно гледано ризик од инфлације је нулти. Данашњи проблем је, пре, дефлација", упозорио је Кан.

Према Кановом мишљењу, не би било исправно тврдити да велики стимулативни пакети, које су обезбедиле поједине владе својим привредама, нису имале никакав утицај на инфлацију.

"Потребна је јединствена стратегија, која ће омогућити да после завршетка кризе вратимо јавне издатке на нормалан ниво", рекао је Кан "Ханделсблату" и оценио да, на пример, САД, Немачка и друге европске земље напредују прилично споро у "чишћењу" банака од лоших актива.

Кан је у петак изјавио да "слободни пад" у коме се нашла светска привреда, почиње да се успорава, додајући да ће економија прво ступити у "дубоко негативну територију, а тек потом ће доћи до побољшања".

Председник ММФ-а је у свом излагању у Националном новинарском клубу у Вашингтону оценио да успоравање глобалне економије прети да поништи успехе које су многе земље постигле у протеклој деценији.

Указао је, међутим, да је опоравак у 2010. могућ ако државе наступе заједно и усвоје смернице за прекид рецесије, без обзира што је и даље уверен да ће глобални раст у 2009. остати у негативној зони.

Опоравак зависи од међународне заједнице

Бивши француски министар финансија је истакао да ће опоравак зависити од доследног и усаглашеног реаговања међународне заједнице, указујући да је глобално успоравање било посебно тешко у земљама у развоју, које су доживеле нагло смањење извоза.

"Постоји претња да се поништи све што је на тржиштима која се помаљају постигнуто током протекле деценије, а могуће је да је то још важније у ниско развијеним економијама", објаснио је Кан.

Кан је додао да ће покушаји подстицања глобалне тражње доживети неуспех, ако не дође до брзог одмрзавања кредитних тржишта и упозорио да би криза могла да гурне милионе људи назад у сиромаштво.

Оцењујући да је недавни састанак Групе 20 најразвијенијих земаља и привреда у Лондону, био веома успешан, бивши француски министар финансија, истакао је да је добра вест већ сама решеност светских лидера да се ухвате у коштац са заједничким проблемом али и то што слободан пад у глобалној економији можда почиње да јењава.
 
Da, na dobrom je putu da propadne. Vec danas Amerika nije ni senka one ekonomske moci kakvu je prividno posedovala jos 2007 godine
I da se ne radujes bezrazlozno, evo ti malo o BoA pa citaj.


Ti samo nastavi da zhivish u ekonomski jakoj Srbiji a ja cu da nastavim da zhivim u propaloj Americi...

btw. koliki ti je annual house income? razmisli malo o tome pa mi reci kome je bolje? :D
A o tome da najdalje mozhesh da otputujesh, hmmmmm... recimo do BiH necu ni da pochinjem...
 
Ti samo nastavi da zhivish u ekonomski jakoj Srbiji a ja cu da nastavim da zhivim u propaloj Americi...

btw. koliki ti je annual house income? razmisli malo o tome pa mi reci kome je bolje? :D
A o tome da najdalje mozhesh da otputujesh, hmmmmm... recimo do BiH necu ni da pochinjem...

sto se ti palis odmah,sta si ti amerikanac,pravo da ti kazem **** se Srbima dal ce da propadne usa ili ne
 
Ti samo nastavi da zhivish u ekonomski jakoj Srbiji a ja cu da nastavim da zhivim u propaloj Americi...

btw. koliki ti je annual house income? razmisli malo o tome pa mi reci kome je bolje? :D
A o tome da najdalje mozhesh da otputujesh, hmmmmm... recimo do BiH necu ni da pochinjem...

LOLCHINA, a ko je bre slepce tvrdio da je u Srbiji dobro?? :hahaha::hahaha::rotf:
Naravno da je u Srbiji jos gore, ali mi je drago da imperija zla tone i tone i tone... :super:
 
ma jock, nemo' se plashish... nego reko' da uporedimo kao stoji imperija zla sa imperijom nebeskog naroda poshto ova imperija zla propada li propada a meni plata raste li raste, shto nije bio sluchaj dok sam bio u imperiji nebeskog naroda...
tu je bilo obrnuto... politichari prichali da imperija nebeskog naroda uskoro postaje imperija vasione a meni plata sve manja i manja... :D
 

Back
Top