Da li je u SAD zabranjeno izazivanje: verske,rasne i nacionalne mržnje ?

Nikita Kulganov

Buduća legenda
Poruka
33.228
Davidovic Goran je osudjen na godinu dana zatvora, zato sto je izazivao rasnu,versku i nacionalnu mrznju. U Americi imate KKK koji javno deluje i siri rasnu,versku i nacionalnu mrznju.
To je u Americi dozvoljeno. Taj KKK ima 25 clanova, ali njima je omoguceno da deluju, i pricaju to sto pricaju. U Srbiji postoji zakon protiv izazivanje rasne,verske i nacionalne mrzanje, a u SAD ? Gde je granica izmedju slobode govora i izazivanje rasne, verske i nacionalne mrznje ? Verovatno da je Davidovic otisao u Ameriku, da ga ne bi isporucili.
 
Ahahha....Uz duzno postovanje Amerika,sa svim svojim manama i koju ni ja ne volim je jedna od najliberalnijih zemalja koja strogo brani diskriminaciju bilo kakve vrste i sam si sebe demantovao, ovog fino poslali na godinu dana jer je izazivao rasnu mrznju a tvrdish oni nemaju zakone? Samo jako slep covek moze misliti da je u Americi sve dozvoljeno,a KK nije dozvoljen nego tebi je problem shto je Davidovic sa Balkana i shto ne mozes da priznash da je uradio neshto loshe,pa ga zatvorili. Znash kad bi on kod nas dobio godinu dana kazne? A treabli bi to da uvedu. Srbija ima zakone kazes...A dorbro, aObraz, skinheadsi koji mogu slobodno da prebiju koga im se cefne od Jevreja do gejeva? i niko ih nece prijaviti iz straha,a da u Americi 20 skinsa napadnu nekog geja pa dobro shto ih nacija na elektricnu stolicu ne bi stavila...Ahaha..U srbiji ''zakon'' protiv diskriminacije,dodje homoseklusalac dobro shto ga od batina ne ubiju, kvazi patriote i ultra nacionalisti su kao kerovi pushteni sa lanca,rade shta hoce, mogu njih 10 pretuci Jevreja nece ih ni uhvatiti,elem kad si poslednji put cuo nekog iz Srbije da je zatvoren posteno { godinu dana evo primer } jer je diskiminisao nekog shto je Madjar, jer je tukao Hrvata? Ne,ne,nije ti Srbija tu uzor dobrote...Mi smo ti koji dozvoljavaju sve,ne Amerika.
 
Ahahha....Uz duzno postovanje Amerika,sa svim svojim manama i koju ni ja ne volim je jedna od najliberalnijih zemalja koja strogo brani diskriminaciju bilo kakve vrste i sam si sebe demantovao, ovog fino poslali na godinu dana jer je izazivao rasnu mrznju a tvrdish oni nemaju zakone? Samo jako slep covek moze misliti da je u Americi sve dozvoljeno,a KK nije dozvoljen nego tebi je problem shto je Davidovic sa Balkana i shto ne mozes da priznash da je uradio neshto loshe,pa ga zatvorili. Znash kad bi on kod nas dobio godinu dana kazne? A treabli bi to da uvedu. Srbija ima zakone kazes...A dorbro, aObraz, skinheadsi koji mogu slobodno da prebiju koga im se cefne od Jevreja do gejeva? i niko ih nece prijaviti iz straha,a da u Americi 20 skinsa napadnu nekog geja pa dobro shto ih nacija na elektricnu stolicu ne bi stavila...Ahaha..U srbiji ''zakon'' protiv diskriminacije,dodje homoseklusalac dobro shto ga od batina ne ubiju, kvazi patriote i ultra nacionalisti su kao kerovi pushteni sa lanca,rade shta hoce, mogu njih 10 pretuci Jevreja nece ih ni uhvatiti,elem kad si poslednji put cuo nekog iz Srbije da je zatvoren posteno { godinu dana evo primer } jer je diskiminisao nekog shto je Madjar, jer je tukao Hrvata? Ne,ne,nije ti Srbija tu uzor dobrote...Mi smo ti koji dozvoljavaju sve,ne Amerika.

Au sta ti napisa... Poplava gluposti.
 
Davidovic Goran je osudjen na godinu dana zatvora, zato sto je izazivao rasnu,versku i nacionalnu mrznju. U Americi imate KKK koji javno deluje i siri rasnu,versku i nacionalnu mrznju.
To je u Americi dozvoljeno. Taj KKK ima 25 clanova, ali njima je omoguceno da deluju, i pricaju to sto pricaju. U Srbiji postoji zakon protiv izazivanje rasne,verske i nacionalne mrzanje, a u SAD ? Gde je granica izmedju slobode govora i izazivanje rasne, verske i nacionalne mrznje ? Verovatno da je Davidovic otisao u Ameriku, da ga ne bi isporucili.

Čudo da su izabrali crnca za predsednika:think:
ebo vas davidović više
 
Nema drzave na svetu koja je rigoroznija u kaznjavanju za bilo kakav oblik diskriminacije........rasne, polne, verske......kakve god....

Ti pricas o diskriminaciji, a postavljac teme o onome sto mi klasifikujemo kao verbalni delikt tj. "izazivanje rasne verske.... blablabla mrznje". Tako nesto ne postoji u Americi gde je potpuno jasno da bi to bila klasicna boljsevicka cenzura. Zato u Americi slobodno postoje i iznose svoje stavove i KKK, i sajtovi tipa Stormfront i nebrojene druge rasisticke organizacije koje imaju poptpunu slobodu da kazu sta god misle - ma kako to bilo pogresno ili ma koliko se to drugima ne svidjalo.
 
Ahahha....Uz duzno postovanje Amerika,sa svim svojim manama i koju ni ja ne volim je jedna od najliberalnijih zemalja koja strogo brani diskriminaciju bilo kakve vrste i sam si sebe demantovao, ovog fino poslali na godinu dana jer je izazivao rasnu mrznju a tvrdish oni nemaju zakone? Samo jako slep covek moze misliti da je u Americi sve dozvoljeno,a KK nije dozvoljen nego tebi je problem shto je Davidovic sa Balkana i shto ne mozes da priznash da je uradio neshto loshe,pa ga zatvorili. Znash kad bi on kod nas dobio godinu dana kazne? A treabli bi to da uvedu. Srbija ima zakone kazes...A dorbro, aObraz, skinheadsi koji mogu slobodno da prebiju koga im se cefne od Jevreja do gejeva? i niko ih nece prijaviti iz straha,a da u Americi 20 skinsa napadnu nekog geja pa dobro shto ih nacija na elektricnu stolicu ne bi stavila...Ahaha..U srbiji ''zakon'' protiv diskriminacije,dodje homoseklusalac dobro shto ga od batina ne ubiju, kvazi patriote i ultra nacionalisti su kao kerovi pushteni sa lanca,rade shta hoce, mogu njih 10 pretuci Jevreja nece ih ni uhvatiti,elem kad si poslednji put cuo nekog iz Srbije da je zatvoren posteno { godinu dana evo primer } jer je diskiminisao nekog shto je Madjar, jer je tukao Hrvata? Ne,ne,nije ti Srbija tu uzor dobrote...Mi smo ti koji dozvoljavaju sve,ne Amerika.

U Srbiji te nece kazniti jedino ako vredjas i diskriminises Srbina. Ima li neka drzava na svetu u kojoj razni likovi pljuju po istoj i ostaju nekaznjeni.
 
Au sta ti napisa... Poplava gluposti.

Ovaj...no. Ja nisam favori Amerike, ali jbga ako ishta bez obzira koliko mogu Ameri biti glupi i neinformisani u vezi sveta kad dodje do svih jako su ...pravdoljubivi....Koliko ima boraca za gej prava tamo,i u sushtini prava za...sve i svasta...Ne kazem ja da kod njih nema skinsa koji su na slobodi ali javnost mnooogo manje tolerishe takvo ponashanje,ne kazem tim da mi tolerishemo ishe, ali mnogo pre ce saseci u korenu neka takva ponashanja,brze nego mi. Imam dosta mojih koji zive u Americi, ziveli su,drugi bili na par meseci,godina i bar shto se slobode tice,zaista brane svoje...do extrema...
 
U Srbiji te nece kazniti jedino ako vredjas i diskriminises Srbina. Ima li neka drzava na svetu u kojoj razni likovi pljuju po istoj i ostaju nekaznjeni.

Sve to stoji,ali ja iskreno nikad nisam cula da je neki skinhead { ne bih njih da se hvatam kao pijan plota ali prvih sam se setila } ili neko slican,ko izaziva diskriminaciju ikad osudjivan na godinu dana...Bude mozda uhvacen i odradi neko smesno vreme.Mi i za silovanje dajemo malo godina u zatvoru,a ako ne mozemo velike stvari da dovedemo u red...kako cemo male.....
 
Poslednja izmena:
Ti pricas o diskriminaciji, a postavljac teme o onome sto mi klasifikujemo kao verbalni delikt tj. "izazivanje rasne verske.... blablabla mrznje". Tako nesto ne postoji u Americi gde je potpuno jasno da bi to bila klasicna boljsevicka cenzura. Zato u Americi slobodno postoje i iznose svoje stavove i KKK, i sajtovi tipa Stormfront i nebrojene druge rasisticke organizacije koje imaju poptpunu slobodu da kazu sta god misle - ma kako to bilo pogresno ili ma koliko se to drugima ne svidjalo.

tacno je da sloboda govora u americi garantuje da mozes da ke*njas verbalno koliko hoces.......ali , ako i jednim aktom ili sitnicom ugrozis prava neke od manjine, onda si nayebao kao zuti........elem, mozes da lajes, ali ne smes da npr. upalis dzamiju, ili da bijes pedere po ulici.........ne smes koleginicu da uhvatis za boolju ( sto nije u redu ) , i ne smes da kazes nekome ko dodje na razgovor za posao da ti treba mlada, sisata , guzata inzenjerka za projektantski biro.......:roll:

Dakle, kao i uvek , ameri su pragmaticno i prakticno razdvojii bitno od nebitnog.
 
Sve to stoji,ali ja iskreno nikad nisam cula da je neki skinhead { ne bih njih da se hvatam kao pijan plota ali prvih sam se setila } ili neko slican,ikad osudjivan na godinu dana...Mi i za silovanje dajemo malo godina u zatvoru...

Slazem se da su kazne za pocinjena nedela jako blage, ali tvoj post je stavio akcenat da Srbi izazivaju mrznju prema ostalima, a ovde sva sredstva informisanja bruje kada neko napise grafit "smrt ciganima", a kada 10 cigana prebije klinca i opljacka ga - kao da se nije desilo.
 
tacno je da sloboda govora u americi garantuje da mozes da ke*njas verbalno koliko hoces.......ali , ako i jednim aktom ili sitnicom ugrozis prava neke od manjine, onda si nayebao kao zuti........elem, mozes da lajes, ali ne smes da npr. upalis dzamiju, ili da bijes pedere po ulici.........ne smes koleginicu da uhvatis za boolju ( sto nije u redu ) , i ne smes da kazes nekome ko dodje na razgovor za posao da ti treba mlada, sisata , guzata inzenjerka za projektantski biro.......:roll:

Dakle, kao i uvek , ameri su pragmaticno i prakticno razdvojii bitno od nebitnog.

Tako je, i to je potpuno normalno i ja sam prvi pobornik takve filozofije slobode govora.
 
Slazem se da su kazne za pocinjena nedela jako blage, ali tvoj post je stavio akcenat da Srbi izazivaju mrznju prema ostalima, a ovde sva sredstva informisanja bruje kada neko napise grafit "smrt ciganima", a kada 10 cigana prebije klinca i opljacka ga - kao da se nije desilo.

Nisam tako mislila :) Mislila sam da ovde kod nas, od svih tolikih problema sa kojima se bakce policija nema { tuzno } vremena da se bavi ''sitnijim'' stavrima,tipa neko ugrozi necije pravo, i ako se prijavi kazne nema ili su smesne dok u Americi da bi makar i takvu neku sitnicu napravio odmah njihovi mediji { Koji ih kontrolisu } , hype it all up, onda se ta cela glupa ali pravdoljubiva nacija digne na noge i saseci ce te...A ovde ako neko prebije Jevreja, geja, ili bilo koje drugo krsenje necije slobode i prava takvi slucajevi se stavljaju pod tepih zarad onih ''vecih''....a ne bi trebalo tako da bude...samo sam naglasila bila u Americi da tolerisanje takvih ''sitnica'' nema,dok bi ovde mogao nekaznjeno da se provucesh jer policija nema vremena da se bakce s atobom kada ima milion nereshenih ubistava,vendetta mafijaskih i slicnih. A to je i do mentaliteta naroda, narod nece,nece da se promeni. Vlast nije jednosmerna stvar. Zavisi od onih na celu...ali vala i od naroda. Mozemo mi svi da sedimo kao stare bake sa keceljama i pricamo ''ju kako je korumpirana vlast, iju kako je sve kriminal staarsno'' ...a ko ce se pobuniti da neshto uradi? Kad ce se desiti da narod ustane protiv svega toga i kaze '' Dosta !'' znash kako bi se svi ti nashi divni krimosi i vlast usrali kad bi se ceo narod na njih digao,...ali to se nece desiti.
Ja nikad nisam cula jednom ''udarna vest uhvacena ta i ta organizacija koja je tukla Jevreje no no loooshe loooshe '' pa josh narod da mu skace na glavi '' ne ne losh covek ne ne diskriminisati '' dok bi u Americi to bila jedna od glavnih vesti i josh bi ti na glavi skakali zbog toga. Ne pridaje se vaznost.....A ukoliko ima organizacija za ne znam., rava gejeva u Srbiji,sigurno ima,ali oni se ne cuju. Dok se ova negativna strana,vandali,huligani, i oni i samo oni cuju. Nikad njihova kontra,oni koji se bore protiv njih. Samo ta jedna zla strana.


Ili ko shto reche Inaga,na takve stvari sam mislila :)
 
Poslednja izmena:
Nisam tako mislila :) Mislila sam da ovde kod nas, od svih tolikih problema sa kojima se bakce policija nema { tuzno } vremena da se bavi ''sitnijim'' stavrima,tipa neko ugrozi necije pravo, i ako se prijavi kazne nema ili su smesne dok u Americi da bi makar i takvu neku sitnicu napravio odmah njihovi mediji { Koji ih kontrolisu } , hype it all up, onda se ta cela glupa ali pravdoljubiva nacija digne na noge i saseci ce te...A ovde ako neko prebije Jevreja, geja, ili bilo koje drugo krsenje necije slobode i prava takvi slucajevi se stavljaju pod tepih zarad onih ''vecih''....a ne bi trebalo tako da bude...samo sam naglasila bila u Americi da tolerisanje takvih ''sitnica'' nema.

OK. Mada mislim da nije problem do policije nego do pravosudja. Misljenja sam da policija dosta dobro obavlja svoj posao, medjutim zakon pun rupa i neobjasnjivo blage presude uticu na takve stvari. Obican covek se ne oseca sigurno.
 
dodala sam neshto u prethodnom postu,ali cu ponoviti...:)

Vlast nije jednosmerna stvar. Zavisi od onih na celu...ali vala i od naroda. Mozemo mi svi da sedimo kao stare bake sa keceljama i pricamo ''ju kako je korumpirana vlast, iju kako je sve kriminal staarsno'' ...a ko ce se pobuniti da neshto uradi? Kad ce se desiti da narod ustane protiv svega toga i kaze '' Dosta !'' znash kako bi se svi ti nashi divni krimosi i vlast usrali kad bi se ceo narod na njih digao,...ali to se nece desiti.
Ja nikad nisam cula jednom ''udarna vest uhvacena ta i ta organizacija koja je tukla Jevreje no no loooshe loooshe '' pa josh narod da mu skace na glavi '' ne ne losh covek ne ne diskriminisati '' dok bi u Americi to bila jedna od glavnih vesti i josh bi ti na glavi skakali zbog toga. Ne pridaje se vaznost.....A ukoliko ima organizacija za ne znam., rava gejeva u Srbiji,sigurno ima,ali oni se ne cuju. Dok se ova negativna strana,vandali,huligani, i oni i samo oni cuju. Nikad njihova kontra,oni koji se bore protiv njih. Samo ta jedna zla strana.

Pravosudje jeste problem...ali je gori narod....koji ne radi nishat da ga menja, vec se ponashamo kao smo marionete, ukras na drzavi,bez ikakvih prava da odlucujemo ili menjamo bilo shta. Samo prihvatamo da nam je drzava zaj.ebana,a da svi ustanemo protiv takve vlasti...
 
Pravosudje jeste problem...ali je gori narod....koji ne radi nishat da ga menja, vec se ponashamo kao smo marionete, ukras na drzavi,bez ikakvih prava da odlucujemo ili menjamo bilo shta. Samo prihvatamo da nam je drzava zaj.ebana,a da svi ustanemo protiv takve vlasti...

Ustajao je narod protiv vlasti vise puta u skorijoj istoriji, poslednji put je i pobedio, i dobio onu (moz' misliti opet narodnu) i od goreg ima gore (vlasti).
 
Ustajao je narod protiv vlasti vise puta u skorijoj istoriji, poslednji put je i pobedio, i dobio onu (moz' misliti opet narodnu) i od goreg ima gore (vlasti).

Znam da je ustajao mnogo puta,ja obozavam nashu istoriju i bash zbog nje se ponekad pitam...gde je nestalo ono shto smo nekada bili...Ali opet to samo da prihvatim da ce,bez obzira koliko ''buna'' mi imali i pravili iznova doci isti samo gori,da ce Srbija zauvek biti u scru Balkana kao korumpirana,gde kriminalci nose toge sudije...Da se izmirish,prihvatish neki kod postojanja,losh,pre svega jer u toj drzavi zivis,imash pravo da se pitash da samo sednesh nazad i osatvish je tako sledecim generacijama,koje ce isto tako prihvatiti, da ce Srbija uvek biti zemlja u problemu ne cineci nishta,ako ni zbog cega drugog vec jer je to tvoj dom,tvoja kuca...tice se tebe....
 
Nema drzave na svetu koja je rigoroznija u kaznjavanju za bilo kakav oblik diskriminacije........rasne, polne, verske......kakve god....

Mnogo ti je glupa paralela.........verovatno zato sto pojma nemas o onome sta si hteo da napises......:think:
Млатиш "видигада",
то што се у твојој задружној продавници,
уз млако пиво,
прича о Америци није ни близу истине ...

Али није важно, ти си тамо најпаметнији ...
Све док плаћаш ...
 
Ahahha....Uz duzno postovanje Amerika,sa svim svojim manama i koju ni ja ne volim je jedna od najliberalnijih zemalja koja strogo brani diskriminaciju bilo kakve vrste i sam si sebe demantovao, ovog fino poslali na godinu dana jer je izazivao rasnu mrznju a tvrdish oni nemaju zakone? Samo jako slep covek moze misliti da je u Americi sve dozvoljeno,a KK nije dozvoljen nego tebi je problem shto je Davidovic sa Balkana i shto ne mozes da priznash da je uradio neshto loshe,pa ga zatvorili. Znash kad bi on kod nas dobio godinu dana kazne? A treabli bi to da uvedu. Srbija ima zakone kazes...A dorbro, aObraz, skinheadsi koji mogu slobodno da prebiju koga im se cefne od Jevreja do gejeva? i niko ih nece prijaviti iz straha,a da u Americi 20 skinsa napadnu nekog geja pa dobro shto ih nacija na elektricnu stolicu ne bi stavila...Ahaha..U srbiji ''zakon'' protiv diskriminacije,dodje homoseklusalac dobro shto ga od batina ne ubiju, kvazi patriote i ultra nacionalisti su kao kerovi pushteni sa lanca,rade shta hoce, mogu njih 10 pretuci Jevreja nece ih ni uhvatiti,elem kad si poslednji put cuo nekog iz Srbije da je zatvoren posteno { godinu dana evo primer } jer je diskiminisao nekog shto je Madjar, jer je tukao Hrvata? Ne,ne,nije ti Srbija tu uzor dobrote...Mi smo ti koji dozvoljavaju sve,ne Amerika.
Nisi me razumela, imas snimak gde KKK jasno i glasno iznosi svoje stavove i nece krivicno odgovarati. Izadji na Terazije i pricaj sta prica KKK da vidimo sta ce biti.Ja sam za drzavu prava i da se kazne svi, ali dozvoliti KKK da pricaju kako su Jevreji,Crnci,homoseksilaci nesto lose samo po sebi i da ne snose nikakve sankcije,e tu nesto nije uredu.
 
Nema drzave na svetu koja je rigoroznija u kaznjavanju za bilo kakav oblik diskriminacije........rasne, polne, verske......kakve god....

Mnogo ti je glupa paralela.........verovatno zato sto pojma nemas o onome sta si hteo da napises......:think:

Paralela je dobra,ali ti nemas pojma ocigledno.
Davidovic izaziva rasnu,versku i nacinalnu mrznju i osudjen na godinu dana.KKK imas snimak imaju pravo bez ikakvih sankcija,da to isto rade.
Sta tu nije jasno ?
 
Ovaj...no. Ja nisam favori Amerike, ali jbga ako ishta bez obzira koliko mogu Ameri biti glupi i neinformisani u vezi sveta kad dodje do svih jako su ...pravdoljubivi....Koliko ima boraca za gej prava tamo,i u sushtini prava za...sve i svasta...Ne kazem ja da kod njih nema skinsa koji su na slobodi ali javnost mnooogo manje tolerishe takvo ponashanje,ne kazem tim da mi tolerishemo ishe, ali mnogo pre ce saseci u korenu neka takva ponashanja,brze nego mi. Imam dosta mojih koji zive u Americi, ziveli su,drugi bili na par meseci,godina i bar shto se slobode tice,zaista brane svoje...do extrema...[/QUOTE

U Americi deklarativno je zabranjeno reci crncima Niger, ali mozes na prste ruke nabrojati rasno mjesovite brakove.I to ne kod vise klase.A gayevi tamo drmaju.Jos malo pa ce postati tiha vecina.Tesko tebi ako se u Americi zamjeris gay lobiju.I sta je onda to?Diskriminacija ostalih, straith.Kod njih se razna udruzenja, klubovi ne nazivaju npr.samo za bijelce, nego jahting klub i sl.Uostalom i ovaj novi predsjednik je namjerno postavljen da bi uvjerili ostale collored kojih je poprilicno(tu spadaju sve boje od zute do latinosa)da vise ne vrijedi ona WANDY WASP.Cinjenica je da pravu vlast i dalje imaju centri moci koji su je imali i do sada
 

Back
Top