CD rom zeza ma...

lazacar2003

Početnik
Poruka
47
Imam ozbiljan problem.CD rom LG CD-ROM 8222B je poceo
da pravi probleme.Narezan disk koji je samo malo izgreba
nece da cita.NArezem Mafiju, prvi disk ok, drugi me zezne.Pokusao sam da napravim virtualni ali ni to nece.Pojavi se plavi ekran kao
sam u toku instalacije izvadio disk.STA DA RADIM? :twisted:
 
lazacar2003:
Imam ozbiljan problem.CD rom LG CD-ROM 8222B je poceo
da pravi probleme.Narezan disk koji je samo malo izgreba
nece da cita.NArezem Mafiju, prvi disk ok, drugi me zezne.Pokusao sam da napravim virtualni ali ni to nece.Pojavi se plavi ekran kao
sam u toku instalacije izvadio disk.STA DA RADIM? :twisted:

OCISTI GA ZA POCETAK!!!
 
Negde nize postoji tema kako se cisti cd.
Za pocetak probaj onu domacu metodu sa duvanjem u pravcu lasera!
Ja ne bih rekao da je laser prljav mozda imas problema sa medijima. Probaj da promenis proizvodjaca.
Drugo cinjenica je da ti pravis piratsku kopiju piratske kopije koja je verovarno prebacena sa pirata... da ne pricam na cemu je sve to rezano.
A trece neko rece LG je to!
Pozdrav.
 
U radnji gde kupujem prazne diskove naso sam disk za ciscenje CD
roma. Kostao je 300 din.Prvo cetkice premazem tecnoscu pa
ga ubacim u ovaj krs.Pusta se muzika i kao se cisti.Na uputstvu na kutiji diska pise da posle ciscenja treba da se pojavi neki prozor
koji ce me obavestiti o ciscenju.Toga nema.Cini mi se da sad
bolje radi ali nemam sada mafiju da isprobam.Ne verujem da ce se instalirati.
 
Sony, Sony i samo Sony. LiteOn je alternativa samim tim pošto je to jedno te isto. Ustvari Liteon proizvodi sve optičke uređaje za Sony, osim DVD rezača. Znači može i LiteOn.

Izbegavaj - Teac, LG, MSI i ostalu konfekciju. Svi oni "rade" neko vreme i kad-tad počnu da zezaju (obično to bude u rekordnom roku posle kupovine).
 
sonne:
Drugo cinjenica je da ti pravis piratsku kopiju piratske kopije koja je verovarno prebacena sa pirata... da ne pricam na cemu je sve to rezano.
cd sa brojem kopija slabije radi... audio diskovi se losije cuju.... alo decko.... digitalan podatak.... nema gubitaka pri presnimavanju...

a i storm sa liteonom i sonyem :lol: .... respect :wink:

kolko je mator taj disk koji te zeza :roll:
 
Hackers:
Uzmi ASUS CDRW 52-32-52.

...pa se ubij :lol: Trenutno na trzistu skoro da nema kvalitetnih uredjaja ali ako nadjes uzmi rezac LG 52x24x52, odlicno su se pokazali ja ih imam 3 komada i rade perfektno. Ili ako mozes da nadjes Teac-ov rezac 40x to ti je mozda najbolje resenje. Ako hoces citac nadji Lite On, izbegavaj LG citac 52x i Samsung u bilo kakvoj varijanti...
 
Nije cudo to je ipak LG. Ja bih ti toplo preporucio da to izvadis iz kompisa i lepo kupis ASUS <neki model> ili MSI CR52M CD-RW koji ja imam u kompu i dosada mi nijedan disk nije pukao. Najbolje resenje je TEAC 32X ili bilo koji PLEXTOR, ali to u srbiji (a bogami i siroj okolini nemoze da se kupi) :twisted:
 
d1:
sonne:
Drugo cinjenica je da ti pravis piratsku kopiju piratske kopije koja je verovarno prebacena sa pirata... da ne pricam na cemu je sve to rezano.
cd sa brojem kopija slabije radi... audio diskovi se losije cuju.... alo decko.... digitalan podatak.... nema gubitaka pri presnimavanju...

Steta sto je nick "Kad Lupim Lupim" zauzet jer si ovde mogao da ga upotrebis!

Niko nije rekao da podatak nije podatak ali mi se cini da si ti upravo rekao da pravljenje velikog broja kopija na razlicitim uredjajima i razlicitim medijima (sa porastom broja pravljenja istih) ne povecava mogucnost ostcenja dela diska tj. upisivanaj podatka koji kasnije nece moci da se reprodukuje (pogotovo sto je to pokusano opet na petom uredjaju)
 

Back
Top