Neuromuskulatorni problem-Atrofija tricepsa i lijevog dijela grudi

markonik3

Početnik
Poruka
3
Povrijedio sam se prilikom udara u dzak, kada je pochela da me boli shaka i pocheo se javljati pritisak u prstima, sjutra sam ponovo poshao na trening i pojachao vech postojeche probleme. Potpuno mi se ukochio vrat, lijeva lopatica i javili su se uzhasni bolovi u ramenu i podlaktici kao i trnjenje dva prsta. Ortoped kao i fizijatar su mi postavili dijagnozu Sy. Cervicobrachiale. Uradio sam nalaz EMNG koji je u potpunosti u redu, takodje i nalaz RTG C kicme koji ne pokazuje da ima degenerativnih promjena na prshljenovima, niti pritiska na neki nerv. Sad posle mjesec dana fizikalne terapije kao i agresivnih masazha bolovi su prestali ali ostao je problem koji se sastoji u sledechem: naime jedno odredjeno vrijeme u toku dana osjecham obamrlost gornjeg dijela ledja, ramena i ruke(biceps, triceps kao i lijevi dio grudnog kosha je potpuno mlitav u odnosu na desnu stranu kaja je potpuno zategnuta) onda mi se za kratko vrijeme najcheshche posle masaze povrati osjechaj odnosno atrofirani mishici se skoro povrate u normalu, i ta stanja obamrlosti i ozivljavanja se smjenjuju vishe puta u toku dana. Pored toga ostao mi je pritisak u jednom prstu, osjecaj je kao da mi je neko prignjechio prst. Molim vas da mi odgovorite shta dalje da radim i da li che ovaj problem atrofije posle doglednog vremena nestati . Ostajem vam unaprijed zahvalan:
 

Back
Top