prava dama

smaki*

Elita
Poruka
15.961
šta je za vas prava dama? da li je to ona žena/devojka stalno doterana, našminkana, isfenirana? ili je u pitanju vaspitanje, znači ona koja nikad ne bi pomislila da opsuje? ili ona koja prevrće očima, uvek je nešto šokira i vređa? ili je u pitanju stav i nešto što se dobija rođenjem ili strogim vaspitanjem?
ima mnogo zabluda u vezi sa damama, jednu sam čula još u detinjstvu i glasi :"prava dama uvek upotrebljava samo jedan parfem i po njemu je prepoznatljiva". pitam se ako slučajno promeni parfem da li je i dalje dama :think:
druga dama (iz moje okoline) je stalno obučena tip top. znači, dok pegla, kuva i usisava nosi sako i cipele na štiklu. e ovo je za mene preterano, zaista!
meni su ovi zahtevi stvarno nerealni. čini mi se da ta dama mora biti jako suzdržana po mnogim pitanjima, znači nikad ne sme da opsuje, ili da se opusti, ne daj bože popije neko piće koje nije žensko...
da li sebe smatrate damom? ;)
 
nekako ne razmisljam o sebi u tom kontekstu
i nekako,bas me briga
nikog ne karakterisem dama/nedama jer mi je nebitno
ljudi ocekuju previse od drugih,urbane legende dama ne sme da se napije,dama ne sme da opsuje,ne sme da se kres,ne u trojcine sme da mazne detetu cokoladu..ma ajde molim te
imam 10ak parfema i to mi malo :sad2: e pa kupicu i 11. pa nek sam nedama 11 puta vise :lol:
 
šta je za vas prava dama? da li je to ona žena/devojka stalno doterana, našminkana, isfenirana? ili je u pitanju vaspitanje, znači ona koja nikad ne bi pomislila da opsuje? ili ona koja prevrće očima, uvek je nešto šokira i vređa? ili je u pitanju stav i nešto što se dobija rođenjem ili strogim vaspitanjem?
ima mnogo zabluda u vezi sa damama, jednu sam čula još u detinjstvu i glasi :"prava dama uvek upotrebljava samo jedan parfem i po njemu je prepoznatljiva". pitam se ako slučajno promeni parfem da li je i dalje dama :think:
druga dama (iz moje okoline) je stalno obučena tip top. znači,
dok pegla, kuva i usisava nosi sako i cipele na štiklu. e ovo je za mene preterano, zaista!

Mislim da je najviše u načinu ponašanja... Ne bi trebalo da psuje k'o kočijaš, da se glupira, dere... Dama bi trebalo da se drži dostojanstveno i da se lepo ponaša, da deluje nekako smireno... mada ima i u oblačenju nešto- ne može biti dama neka kojoj vire tange iz uskih pantalonica, ili sevaju debele noge ispod minića ;) Ili neka sa dredovima...
A što se tiče peglanja i kuvanja... Zar i to postoji? Da pegla u štiklama... E to je već bezveze... Da bi te smatrali damom, bitno je šta ljudi vide, dakle, kako se prikazuješ svetu, a to šta radiš u svojoj kući... To niko i ne mora da zna ;)

Ali mislim da nije lako biti dama u ovom smislu... Smori se žena kad se uvek uzdržano ponaša... Treba i malo zabave :)
 
Biti dama ne znači da ne sme da bude živa i da nema sve odlike ljudskog bića.Dama nije ikona ni kip,pa da je svi gledaju i dive joj se.Biti dama je nešto što se ima u sebi od rođenja,makar se rodila i u teškoj sirotinji.Za mene,to je žena koja ima stav u svakoj situaciji,odmerena u reakcijama,skladnih pokreta,uzdržana u pokazivanju osećanja.Na svakom mestu se izdvaja načinom ponašanja i prema bogatima i prema siromašnima,poštuje čoveka,ne položaj.Ima stil,zna da svede garderobu na kvalitet i nosi ono što joj najbolje stoji,ne podleže modnim ludorijama po svaku cenu.Kupuje ono za šta zna da će uvek i na svakom mestu moći da obuče,a da izgleda elegantno i kad ima novac i kad nema.Zanela sam se očigledno i gledam mnogo filmova,ali šta ću kad volim.Katrin Denev je oličenje dame.Uporediti je sa Liz Tejlor i odmah je jasna razlika.Liz može da ima šta god hoće,prelepa je,ali nije dama.
 
Prava dama po meni nema komplekse, nije ljubomorna na druge zene i ne siri negativnu energiju zbog toga, ume da se ponasa u skladu sa normama koje mesto ili situacija nalaze, ne dozvoljava da joj neostvareni muskarci nesto brane ili namecu, ima svoj prepoznatljiv stil , ne prati slepo trendove i ne dozvoljava da se zbog trenda ili osude okoline promeni njen prepoznatljivi identitet :manikir:
 
šta je za vas prava dama? da li je to ona žena/devojka stalno doterana, našminkana, isfenirana? ili je u pitanju vaspitanje, znači ona koja nikad ne bi pomislila da opsuje? ili ona koja prevrće očima, uvek je nešto šokira i vređa? ili je u pitanju stav i nešto što se dobija rođenjem ili strogim vaspitanjem?
ima mnogo zabluda u vezi sa damama, jednu sam čula još u detinjstvu i glasi :"prava dama uvek upotrebljava samo jedan parfem i po njemu je prepoznatljiva". pitam se ako slučajno promeni parfem da li je i dalje dama :think:
druga dama (iz moje okoline) je stalno obučena tip top. znači, dok pegla, kuva i usisava nosi sako i cipele na štiklu. e ovo je za mene preterano, zaista!
meni su ovi zahtevi stvarno nerealni. čini mi se da ta dama mora biti jako suzdržana po mnogim pitanjima, znači nikad ne sme da opsuje, ili da se opusti, ne daj bože popije neko piće koje nije žensko...
da li sebe smatrate damom? ;)

e,ta sigurno nije dama...dame ne peglaju,ne kuvaju i ne usisavaju ...:lol:
 
dama je pre svega osoba koja ima svoje ´´ja´´, zna sta hoce, svesna je svojih kvaliteta i nedostataka,ali i jedne i druge podjednako nosi, bez kompleksa. ne mislim da mora da bude tip- tip doterana po poslednjoj modi, ima svoj stil...uvek je uredna, pedantna i zraci pozitivno...
 
e meni je katrin denev jedna kravetina :neutral:

:lol:

Meni je "prava dama" izraz od koga mi se povraca, u stvari... zato sto definicija "prave dame", onako kako nam je servirana kroz casopise ili bonton, predstavlja skup zabrana... a mene i kod zena i kod muskaraca zapravo interesuje karakter, a ne to da li su ispeglani ili da li popiju pice (ili vise pica) ili zapale cigaretu... tako da bih kao pravu damu ili pravog gospodina ja okarakterisala osobu plemenitog duha, punu razumevanja i milosrdja, recimo...
 
:lol:

Meni je "prava dama" izraz od koga mi se povraca, u stvari... zato sto definicija "prave dame", onako kako nam je servirana kroz casopise ili bonton, predstavlja skup zabrana... a mene i kod zena i kod muskaraca zapravo interesuje karakter, a ne to da li su ispeglani ili da li popiju pice (ili vise pica) ili zapale cigaretu... tako da bih kao pravu damu ili pravog gospodina ja okarakterisala osobu plemenitog duha, punu razumevanja i milosrdja, recimo...

:klap::super:
 
Dama...deluje mi kao neko ko nema svoje Ja.
Naravno,divno je u danasnje veme biti vaspitan i kulturan,ali preterivati u tome kakav utisak ostavljamo na okolinu,skoro uvek obracati paznju na to je previse izvestaceno za moj ukus.
Meni su skoro rekli kad sam narucila pivo u kaficu da to nije bas otmeno i damski...samo sam ih pogledala. :evil:
 
Prava dama po meni nema komplekse, nije ljubomorna na druge zene i ne siri negativnu energiju zbog toga, ume da se ponasa u skladu sa normama koje mesto ili situacija nalaze, ne dozvoljava da joj neostvareni muskarci nesto brane ili namecu, ima svoj prepoznatljiv stil , ne prati slepo trendove i ne dozvoljava da se zbog trenda ili osude okoline promeni njen prepoznatljivi identitet :manikir:

istomisljenica:super::super::super::super:
 
Prava dama po meni nema komplekse, nije ljubomorna na druge zene i ne siri negativnu energiju zbog toga, ume da se ponasa u skladu sa normama koje mesto ili situacija nalaze, ne dozvoljava da joj neostvareni muskarci nesto brane ili namecu, ima svoj prepoznatljiv stil , ne prati slepo trendove i ne dozvoljava da se zbog trenda ili osude okoline promeni njen prepoznatljivi identitet :manikir:

:worth: Tacno !

Istomisljenik. :super:
:bye:
 
Poslednja izmena:
Dama...deluje mi kao neko ko nema svoje Ja.
Naravno,divno je u danasnje veme biti vaspitan i kulturan,ali preterivati u tome kakav utisak ostavljamo na okolinu,skoro uvek obracati paznju na to je previse izvestaceno za moj ukus.
Meni su skoro rekli kad sam narucila pivo u kaficu da to nije bas otmeno i damski...samo sam ih pogledala. :evil:

pa koliko god bile emancipovane , mislim piti pivo:dontunderstand:nesto drugo moze:bye::bye::bye:
 
Evo sta je Divlja napisala o tome pre tri i po godine. I dopalo mi se dovoljno da sam se sada setila gde se to nalazi i da citiram ;)
Dama se prepoznaje na prvi pogled, iako jednu damu prvenstveno cine duhovna svojstva, ali se ona jednostavno manifestuju i spolja.

Atributi jedne dame:

lepi maniri
sarm
plemenitost duha
superiornost sa pokricem- bogatstvo licnosti, svest o pravim, neprolaznim vrednostima
privlacna je, jer se dobro oseca u svojoj kozi
ne pokazuje osecanja javno
ne odeva se po poslednjoj modi, vec ima svoj stil, ali je on uvek elegantan bilo da je ekscentrican, glamurozan ili neobican
osmehuje se, ali se u drustvu ne smeje glasno
ljubazna je i prijatna
drzi distancu prema onima kojima nije mesto u njenom zivotu
nikad nije u zurbi
obrazovana
duhovita
lucidna
originalna
trazi mnogo
prihvata svoju zenstvenost i rafinira je do savrsenstva
suptilna
ne krije bore
ne pokusava da izgleda mladje ili vitkije, jer joj to nije potrebno
ne takmici se sa drugima, zato sto je neuporediva
nikada ne govori o novcu ili seksu, a ceni oboje
nikad nije bez sminke
jaka je na zenstven nacin
ne takmici se sa muskarcima
uvek ostavlja prostor muskarcu, da se bori za nju

:) :p
 
šta je za vas prava dama? da li je to ona žena/devojka stalno doterana, našminkana, isfenirana? ili je u pitanju vaspitanje, znači ona koja nikad ne bi pomislila da opsuje? ili ona koja prevrće očima, uvek je nešto šokira i vređa? ili je u pitanju stav i nešto što se dobija rođenjem ili strogim vaspitanjem?
ima mnogo zabluda u vezi sa damama, jednu sam čula još u detinjstvu i glasi :"prava dama uvek upotrebljava samo jedan parfem i po njemu je prepoznatljiva". pitam se ako slučajno promeni parfem da li je i dalje dama :think:
druga dama (iz moje okoline) je stalno obučena tip top. znači, dok pegla, kuva i usisava nosi sako i cipele na štiklu. e ovo je za mene preterano, zaista!
meni su ovi zahtevi stvarno nerealni. čini mi se da ta dama mora biti jako suzdržana po mnogim pitanjima, znači nikad ne sme da opsuje, ili da se opusti, ne daj bože popije neko piće koje nije žensko...
da li sebe smatrate damom? ;)

sa nekim bijelim rukavicama i lepezom na svaku pskovku odreaguje rijecima, stidljivo " oh Boze! " :rotf:
i sto neko vec pomenu sa ogromnim sesirom kao Svjetlana B....:rotf:
 

Back
Top