Kako dovući ovamo kintu zaradjenu na netu?

Superiška

Početnik
Poruka
43
Paypal nam je nedostupan...

E sad...bilo da ste affiliate za nešto, ili zaradjujete od google reklama, ili od nekog vašeg online biz-a...koji sistem naplate koristite...preko koga, preko čega...?

Mislim pre svega na one koji ciljaju na global market, a žive ovde...koji sistem plaćanja je dobar i opšte prihvaćen globally, a da je nama dostupan i da omogućava podići keš tu iza ćoška u banci...?

Mislim da je ovo prilično nezgodan deo, na koji mnogi zaborave, pa cenim da će biti korisna tema svima. Čini mi se čak da je lakše zaraditi nego ovde boraviti i pare podići.
 
Paypal nam je nedostupan...

E sad...bilo da ste affiliate za nešto, ili zaradjujete od google reklama, ili od nekog vašeg online biz-a...koji sistem naplate koristite...preko koga, preko čega...?

Mislim pre svega na one koji ciljaju na global market, a žive ovde...koji sistem plaćanja je dobar i opšte prihvaćen globally, a da je nama dostupan i da omogućava podići keš tu iza ćoška u banci...?

Mislim da je ovo prilično nezgodan deo, na koji mnogi zaborave, pa cenim da će biti korisna tema svima. Čini mi se čak da je lakše zaraditi nego ovde boraviti i pare podići.

Ajde ih prvo zaradi pa onda razmišljaj, šta će biti kad bude. Sečeš ražanj a zec u šumi.:hahaha:
 
Ajde ih prvo zaradi pa onda razmišljaj, šta će biti kad bude. Sečeš ražanj a zec u šumi.:hahaha:

Nije tačno, nego ti robuješ predrasudama, a predrasude su majka z a j e b a!

Prvo, nešto kinte je već zarađeno, i svaki inteligentan čovek će prvo da osmisli kako da zatvori ceo krug pa tek onda će ući u isti. Grubo rečeno biznis planiranje, pamti ovaj besplatan a jako vredan savet.

Ako ćeš da se frljaš narodnim poslovicama, onda ti pilotiraš vezanih očiju, po principu "idemo pa šta bude"...ako uopšte radiš i tako, a pre bih rekao da ne radiš nikako, čekaš samo da vidiš tuđi pad pa da se nasmeješ. Samo znaj da je preduslov za eventualni pad - prethodni let...tako da uživaj i dalje, ne pokušavaj ti ni da raširiš krila, uživaj u sigurnosti dna.
 
nadjes nekog ko je u inostranstvu, das mu procenat i on ti otvori racun, pa ti posle salje kes :hahaha:

Hvala na savetu ako je bio dobronameran (nejasan mi je smajli na kraju rečenice).

To nije najbolji način, jer treba da ti se dosta ugradi i taj neko i banka i korespodentska banka...i što više zarađuješ više ćeš gubiti, posebno što je taj neko - tvoj posrednik - ljudsko biće, i čim te krene malo bolje, krenuće i njegova zavidnost i pohlepa.

Otvorio sam temu za ljude koji žele da krenu da zarađuju preko interneta, kao i za one dobre ljude koji to već rade a eventualno bi nam pomogli da uđemo u 'zon, jer su se već
opekli na loše procedure i našli neke dobre...

I naravno da zajedno tragamo za najboljim rešenjima, konsultujemo se...forum i služi za to.
Pojavljuju se novi servisi, i menjaju se stari, nabolje ili nagore...
 
Hvala na savetu ako je bio dobronameran (nejasan mi je smajli na kraju rečenice).

To nije najbolji način, jer treba da ti se dosta ugradi i taj neko i banka i korespodentska banka...i što više zarađuješ više ćeš gubiti, posebno što je taj neko - tvoj posrednik - ljudsko biće, i čim te krene malo bolje, krenuće i njegova zavidnost i pohlepa.

Otvorio sam temu za ljude koji žele da krenu da zarađuju preko interneta, kao i za one dobre ljude koji to već rade a eventualno bi nam pomogli da uđemo u 'zon, jer su se već
opekli na loše procedure i našli neke dobre...

I naravno da zajedno tragamo za najboljim rešenjima, konsultujemo se...forum i služi za to.
Pojavljuju se novi servisi, i menjaju se stari, nabolje ili nagore...

Pokusavaju da budu zanimljivi, rekao bih !?
Matori, otvori devizni racun u bilo kojoj nasoj banci, ako ti je vec potreban transfer novca iz inostranstva, ne znam kakve su ovo provokacije sa strane ova dva clana, pokusavaju verovatno da nasmeju nekoga?!

Pitanje nije glupo u opste, ja sam postavljao i gluplja :super:
 
Paypal nam je nedostupan...

1. E sad...bilo da ste affiliate za nešto, ili zaradjujete od google reklama, ili od nekog vašeg online biz-a...koji sistem naplate koristite...preko koga, preko čega...?

2. Mislim pre svega na one koji ciljaju na global market, a žive ovde...koji sistem plaćanja je dobar i opšte prihvaćen globally, a da je nama dostupan i da omogućava podići keš tu iza ćoška u banci...?

3. Mislim da je ovo prilično nezgodan deo, na koji mnogi zaborave, pa cenim da će biti korisna tema svima. Čini mi se čak da je lakše zaraditi nego ovde boraviti i pare podići.

1. ako radis ozbiljan affiliate business dobijes check koji dignes u banci i to je to
2. drugo pitanje je isto ko i prvo tretiraju te ko uvazenu stranku u banci jer su cekovi sa pokricem
3. Lose ti se cini prilicno je dug put do full time affliate zarade bez nekog dodatnog posla i da se samo bavis netom i da dobro ide
 
Pokusavaju da budu zanimljivi, rekao bih !?
Matori, otvori devizni racun u bilo kojoj nasoj banci, ako ti je vec potreban transfer novca iz inostranstva, ne znam kakve su ovo provokacije sa strane ova dva clana, pokusavaju verovatno da nasmeju nekoga?!

Pitanje nije glupo u opste, ja sam postavljao i gluplja :super:

Hvala:) I ne budi oštar prema sebi, nema šanse da si
ikad postavio glupo pitanje, jer u web dizajnu teško da ih ima, jer se sve stalno menja,
plus postoji 1000 načina da uradiš bilo šta. Ispisivanje teksta "hello world" na ekranu
može se uraditi na 100 načina.

Nego da se vratim poenti...

Imam devizni račun u banci naravno.

Ali recimo sad poželiš da zarađuješ kintu kao nečiji affiliate i oni ti najnormalnije kažu "možemo da ti vršimo uplate preko paypala". I šta ću ja kad paypal ne podržava našu zemlju...(koliko znam, a proveravao sam skoro)

Ili napraviš community sajt na kojem želiš da naplaćuješ određene opcije članovima...to mora da bude easy pre svega za njih, i koliko sam primetio opet je tu u prvom planu paypal...

Ili hoćeš da naplaćuješ reklamiranje na svom sajtu...

Sve to se mora napraviti as easy as possible za stranu koja se hvata za novčanik, a da opet bude tebi tehnički izvodljivo da ti to legne na račun u razumnom roku i uz razumnu proviziju.
 
1. ako radis ozbiljan affiliate business dobijes check koji dignes u banci i to je to
2. drugo pitanje je isto ko i prvo tretiraju te ko uvazenu stranku u banci jer su cekovi sa pokricem
3. Lose ti se cini prilicno je dug put do full time affliate zarade bez nekog dodatnog posla i da se samo bavis netom i da dobro ide

Tek sad videh odgovor...hvala!

Šalju mi ček poštom ili je to dovoljno osavremenjeno kod nas da ide elektronskim putem?

E ovo je glupo pitanje:)

za stavku 3. znam, ali suviše sam se već primio da bi se okrenuo nazad:)
 
Tek sad videh odgovor...hvala!

Šalju mi ček poštom ili je to dovoljno osavremenjeno kod nas da ide elektronskim putem?

E ovo je glupo pitanje:)

za stavku 3. znam, ali suviše sam se već primio da bi se okrenuo nazad:)

Da salju ti cek postom odneses u banku daju ti pare. Tako je za svaku affiliate mrezu. Postoji i direct depozit ali to ne moze za nashu zemlju dembeliju

btw ako si se primio pravi stvari i fokusiraj se na upotrebu data feedova to ti je najbrzi i najlaksi nacin da napravis masu sadrzaja
 
Hvala na savetu ako je bio dobronameran (nejasan mi je smajli na kraju rečenice).

To nije najbolji način, jer treba da ti se dosta ugradi i taj neko i banka i korespodentska banka...i što više zarađuješ više ćeš gubiti, posebno što je taj neko - tvoj posrednik - ljudsko biće, i čim te krene malo bolje, krenuće i njegova zavidnost i pohlepa.

Otvorio sam temu za ljude koji žele da krenu da zarađuju preko interneta, kao i za one dobre ljude koji to već rade a eventualno bi nam pomogli da uđemo u 'zon, jer su se već
opekli na loše procedure i našli neke dobre...

I naravno da zajedno tragamo za najboljim rešenjima, konsultujemo se...forum i služi za to.
Pojavljuju se novi servisi, i menjaju se stari, nabolje ili nagore...

smajli se stavljen iz tog razloga sto kad neko vidi kad ti krene posao,odmah postane pohlepan,jer takvi su nasi ljudiiii i pre ili kasnije bi te zajebaliii....
 
svi podaci ionako mogu se fejkuju ne vidim sto ne bi srbi imali paypal samo zato sto nema srbije u popunjavanju formulara

ko da oni znaju da li sam neko drugi ko uz to i ne postoji

ja imam i paypal i epn (ebay partner network) nije na mojim podacima ali sam u kontroli loginova i to cini stvar malo rizicnijom ali i to je part of the game..
 
Da salju ti cek postom odneses u banku daju ti pare. Tako je za svaku affiliate mrezu. Postoji i direct depozit ali to ne moze za nashu zemlju dembeliju

btw ako si se primio pravi stvari i fokusiraj se na upotrebu data feedova to ti je najbrzi i najlaksi nacin da napravis masu sadrzaja

Jel se dešava da probaju poštariške da ukradu?:) (valjda je imenovan check a ne na donosioca...ali štetočine otvore i naprave štetu)...zezam se, no risk no fun....šta sad...

Ali čitajući o svim mogućim payment sistemima primetio sam da bi neko ko je već way ahead nas početnika u ovome (kao ti - naučio dosta toga ovde - hvala), možda mogao napraviti dobar biz, praveći novi payment sistem koji prihvata i našu dembeliju i slične zemlje, ali pruža i kvalitetne usluge svima...od moneybookersa pa do 2checkouta i sve između što sam našao, svuda korisnici kukaju na lošu podršku i nedostatak kontrole nad sopstvenim novcem....vidim u tome vrlo veliku i profitabilnu nišu ljudi kojima je net poslovanje potreba, a posrednici nužno zlo, i čija ogromna frustracija lako može postati ogromna motivacija - da pređu na neki novi, jednostavan i besprekoran sistem.
 

Back
Top