Automatic CD box

codemaker

Iskusan
Banovan
Poruka
6.514
Da li neko ima informaciju u vezi kutije u koju staju CD-ovi, ali posebne? Radi se o tome da bih morao da nabavim kutiju za CD koja je povezana USB-om na racunar i da sa racunara mogu da zatrazim odredjen naslov sa CD-a a da on kao kod juke-box iskoci iz lezista ili barem kaze broj CD-a. Znaci neki program bi umeo da cita CD-ove i kaze mi gde se to sto trazim nalazi... na kom CD-u

Negde sam procitao o tome ali zaboravih gde i sada to ne mogu da nadjem. Pominjalo se i kao neko modularano "nadgradjivanje" vise takvih kutija

Smucilo mi se da imam jako mnogo CD-ova sa uzasnim brojem softvera ali svaki puta kada nesto trazim, listam papir na kojem imam sve zapisano (softver i broj CD-a gde se nalazi)...

Ajde, pomagajte, mnogo bi mi znacilo...
 
Wau pa cemu hardver to bi te kostalo djavo i po ako ne i vise nabavi lepo program koji skenira diskove i pravi kataloge na tebi je samo da numerises diskove i posao je resen.
Program se jednostavno zove: Where Is It?
 
sonne:
Wau pa cemu hardver to bi te kostalo djavo i po ako ne i vise nabavi lepo program koji skenira diskove i pravi kataloge na tebi je samo da numerises diskove i posao je resen.
Program se jednostavno zove: Where Is It?
Ma program mogu i sam da napravim, to bar umem :)
Mrzi me samo da vadim/umecem CD-ove jer se uvek nadje na poslednjem ono sto trazim.

AKo ne nadjem uredjaj, napravicu spisak svih programa na CD-ovima u jednu bazu (poseban programcic), pa zatim program kojim cu znati da pronadjem i kazem na kom je CD-u.. To mi je posao od 1 sat za programe da skenira i da automatski ubaci u bazu skenirane CD-ove...

No, svidela mi se ideje o PC juke-boxu, a ne mogu da nadjem casopise gde sam to video :(
Ma nacicu ja to :)
 
StORM48:
O tome je bilo reči u Svetu Kompjutera, koliko se ja sećam. Proveri preko indexa na njihovom sajtu.

www.sk.co.yu
Hvala na podsecanju. CItam sve moguce kompjuterske casopise, pa jednostavno nisam mogao da se setim gde sam to video. Verovatno si u pravu za Svet Kompjutera, ali nisam u arhivi nasao...
Nema veze, hava u svakom slucaju, moracu da se malo potrudim i napravim neki program.
 
codemaker:
sonne:
Wau pa cemu hardver to bi te kostalo djavo i po ako ne i vise nabavi lepo program koji skenira diskove i pravi kataloge na tebi je samo da numerises diskove i posao je resen.
Program se jednostavno zove: Where Is It?
Ma program mogu i sam da napravim, to bar umem :)
Mrzi me samo da vadim/umecem CD-ove jer se uvek nadje na poslednjem ono sto trazim.

AKo ne nadjem uredjaj, napravicu spisak svih programa na CD-ovima u jednu bazu (poseban programcic), pa zatim program kojim cu znati da pronadjem i kazem na kom je CD-u.. To mi je posao od 1 sat za programe da skenira i da automatski ubaci u bazu skenirane CD-ove...

No, svidela mi se ideje o PC juke-boxu, a ne mogu da nadjem casopise gde sam to video :(
Ma nacicu ja to :)

hej pa zasto bi trosio sat vremena da napravis program koji su ljudi vec napravili. Pri tome ces napraviti nesto sto samo lici na program.
Da pojasnim sttartujes program ubacis disk i das mu comandu scan. posle toga sve sto trebas da uradis je da disku das ime (ili ce on to sam uraditi) jednom skeniras sve diskove i imas gotovu bazu (katalog).
kada ti zatreba odredjeni programcic opet startujes program ides na search i upises ime toga sto ti treba. on ti zatim izbaci na kom disku se nalazi nista jednostavnije i nista korisnije (da ne kazem nista jeftinije)
Poslusaj me i probaj program videces koliko je koristan i verovatno se pitati gde je bio do sada...
 
sonne:
hej pa zasto bi trosio sat vremena da napravis program koji su ljudi vec napravili. Pri tome ces napraviti nesto sto samo lici na program.
Pa ceo zivot sam programer, i sad da ne napravim sebi potreban program :)
I - nece samo da lici, bice to bas kako treba :)

Razumem logiku programa koji pominjes, slicno cu uraditi, ali sa dodacima koje bas meni trebaju. Naravno, "scan" sve CD-ove, pa zatim "search" iz baze kada zatreba...Nema problema oko toga. To sam se odavno meracio da napravim, ali me drugi poslovi stalno dovlace na drugu stranu.

Jednom za svagda cu da skinem ovaj problem s vrata :)
Pozdrav
 
Ma OK samo ja i dalje vucem na svoju stranu a toi bi bilo: pre nego sto bilo sta pocnes da pravis prvo pogledaj ovaj program.
Sta da ti kazem puno srece u pravljenju, nadam se da ce program biti OK, obavesti nas kada zavrsis mozda ja na kraju i deinstaliram svoj program radi koriscenja tvoje verzije ko zna?

POZDRAV
 

Back
Top