Sudbina ili...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Meg Rajan

Primećen član
Poruka
725
Ovo se dogodilo pre dve nedelje mom dobrom prijatelju:vozio je cerku na trening,otvoren put,Banat...dan... na putu auto stoji,nije parkiran sa strane,nema nikakve naznake da stoji...cini se kao da ide auto,ispred mog prijatelja neki covek vozi i krene da obilazi taj auto,iz suprotnog pravca nailazi auto,on se predomisli i odustane od preticanja,i tek tada vidi da ovaj auto ispred njega nije u pokretu vec stoji nasred puta!!!...i zakuca sa u njega!!...a moj prijatelj iza njega,da izbegne direktan sudar sa njima,ne moze da obidje udario bi u ovoga koji dolazi iz suprotnog smera, u sekundi odluci da skrene u njive i sve da ih izbegne...a u sancu decak piski?!..udari ga u butnu kost i prebaci na haubu i mali udari glavom u haubu...uopste se decak nije video iz trave...a majka sedi u autu...mali je ostao ziv,moj prijatelj ga prebaci u bolnicu(stopirao nekoga),a oni ga posalju Hitnom za Beograd....na stranu to sto u miliciji kazu mom prijatelju da je jedini postupio pravilno,ali je od svih ucesnika incidenta najgore prosao...ne racunajuci dete...da stvar bude teza to je dete njegovog dobrog prijatelja...i sada dete je u Tirsovoj,u komi,i on nema nikakve informacije o njegovom stanju...roditelji ne zele nista da kazu,a on je pao u takvu depresiju i ne moze sebi da oprosti sto je tog dana uopste seo u auto...ne jede,ne ide na posao,na tabletama za smirenje je,a kaze da mu najteze pada sto ne moze da vidi to dete ili bar da dobije informaciju u kakvom je stanju,ima li bilo kakvog boljitka...oni u Tirsovoj ne daju nikakve informacije...ne mogu da gledam mog prijatelja kako pati,volela bih da mogu da mu pomognem...ako mozete da mi nekako pomognete,savetom,bilo kako rado cu vas saslusati...hvala..
 
..ja moram da verujem da se stvari deshavaju sa razlogom...inache bih skrenula..
..i na kraju ispadne da je tako najbolje..
..ne znam...
..da nije on naishao, naishao bi neko ko bi ga ostavio na mestu mrtvog?
..teshka tema.. :(
 
A svakako mislim da nije kriv za to šta se desilo.
Onaj(tj. ona) je trebao da upali sva 4 žmigavca (ili bar smao desni, i to je pravilno). Moglo bi se reći da je ona i izazvala tu nesreću jer ovi nisu mogli da vide da se auto ne kreće.
S druge strane koliko je ovaj brzo išao kad nije mogao da oceni :roll:
I mislim da nije fer s njihove strane što ne obaveštavaju ovog o stanju deteta.
 
Poslednja izmena:
sve je to sinhronicitet; ne volim da vozim vojvodini, tamo su bre nešto ko da zemlja ne diše, odma mi se spava, a kad idem za suboticu, oću dumrem, sve me gnjecka nebo.....men glava zaboli odmah tamo i neam vazduh..tamo kad idemo, rešio sam prošli put da ja ne vozim...al sam se zato jesenas zakucao u šleper u kolašinu...misim šleper 8 metra ( : dešavaju se stvari, dečaku će biti dobro,nadam se... u tiršovoj su dobri lekari...
 
Zelim pre svega vasem prijatelju i decaku da se sto pre oporave i potpuno ozdrave!
Nema razloga da prebacuje sebi za nesto sto je iznad njegovih moci
Ko veruje u Boga, naci ce spas za dusu, uvek i u svemu
 
Isli smo u Tirsovu,svi redom,ali ne daju nikakve informacije...iskljucivo roditeljima,a oni tuzni,ljuti itd. i ne zele da razgovaraju ni sa kim...a put je kratak,3km. izmedju grada i jednog sela...tako da su svi isli jedni za drugim...sekunde su bile u pitanju...a moj prijatelj je totalno slomljen...ja pokusavam da ga utesim,ali ne pomaze...nije mu ni do cega...gledam uvek i dobro u takvim situacijama,eto,cerka i on su nepovredjeni,a on kaze bolje da je on umro,nego da dete nosi na dusi...i bez obzira sto je proslo eto neko vreme,on je kao u transu,samo o tome razmislja...ali najteze mu pada sto niko nece da mu kaze da li je bar neki boljitak u zdravlju deteta...samo nailazimo na zid cutnje...
 
kako uzasna prica... a ti roditelji su krivi isto koliko i tvoj prijatelj, tj. verovatno i vise... ali je lako skrenuti svoju krivicu na drugog... kako li bi oni tek mrzeli sebe i ... da priznaju da su oni krivi

to je nepodnosljiva misao, pa je onda lakse i zdravije okriviti tvog prijatelja
 
jadan taj covek, ni kriv ni duzan

a i ta majka, koji je to kreten. mogla je bar zmigavce da upali, kad je stala na sred puta. napravila zena dvostruku saobracajku, a sad joj drugi krivi za dete. mogli su svi komplet da izginu. uzas!
 
Poslednja izmena:
tuga :sad2:
neverovatno kako se neke stvari "nameste", pogotovo te saobraćajne nesreće. trenutak neopreza može da košta života...:sad2:
nadam se da će se dete oporaviti. taj čovek može samo da se jede, ali mora da shvati da nije on kriv.
 
auuuu

kakva sinhronizacija....tako nesto moze samo odozgo da se isprojektuje...tesko da bi bilo moguce izvesti tako nesto iz ljudskog scenarija...

strasno.....

..nadam se da ce decaku biti bolje...
 
I mi se nadamo da ce detetu biti bolje,molimo se Bogu,jer i sami doktori uvek u takvim situacijama kazu da je pacijent u bozijim rukama...a moj prijatelj kaze da kad premota film,sat-dva pre tog dogadjaja bili su znakovi pored puta,ali ih on nije prepoznavao...majka ga je zvala na rucak,pa da onda ide u grad,a on je rekao da zuri,kada se vrati,svratice....drug ga je zvao da mu nesto pogleda auto,a on je opet rekao kasnije,kad se vrati...cerka mu se sto puta vracala,zaboravljala opremu za trening..a on kaze da je zurio da stigne,da bude deo te nesrece...nije mu se dalo da bilo gde svrati,jednostavno kao da ga je nesto vuklo...zao mi je sto ne poznajem nikog od osoblja iz Tirsove,pa da bar nesto saznam,da mu javim,da mu tu neizvesnost okoncam...kada ovako kao laik sve sagledam,mislim da je nemoguce da nema nikakvih promena,da je sve status qvo,mora da ide ili nabolje ili nagore??..ima li nekog doktora na forumu,koji bi nekom informacijom mogao da pomogne?..bar malcice??
 
uh samo da detetu Bog dade da mu bude bolje!!!
onda ce i tvoj prijatelj da bude bolje!!! ovakve stvari trebaju vremena da bi se sagledale u drugacijoj situaciji!!! razumem ga to sto je rekao da bi bilo bolje da je on nastradao nego da ima dete na dusi!!
evo ja u prosli petak imala cudnu situaciju!!! posla na posao i usput pokupila jednu zenu sto stopira. to je ovde neobicno, ali buduci da je ona poznanica moga muza bilo mi zao da je ne povezem!!!
mi ti tako vozimo 40, maks 50 km/ h putem kojim sam vozila 100000000000000000 puta. dan ranije pao iznenadni sneg posto ga nije bilo nekoliko sedmica. odjednom na jednoj krivini pocinje auto da se okrece oko sebe. ja ti za kocnicu i sve sto mi u tom trenutku pada na pamet je da molim Boga da zena ostane ziva, a sa mnom neka bude sta bude!!! Hvala Bogu dobro prodjosmo!!! dolazio vucni auto da nas izvuce jer smo bili 30.ak cm od provalije tj. pale bi u more na mestu koje nije zasticeno !!! Kad se sve svrsilo jedino sam bila zahvalna sto mi Bog uslisi molbu da zenu ne ubih. ne znam sta bih da joj se sta desili.
a jos ni ne mogu da pricam o ovome sa nikim, jedino mi muz zna. majka bi crkla da zna sta mi se desilo!!!
 
Ah,da...u takvim situacijama ne mislimo na sebe..ja pokusavam da ga utesim,medjutim ne mogu da doprem do njega...coveku se ne moze pomoci ako on sam nije spreman za to..rekla sam mu ako ne zelis da razgovaras sa nekim psihijatrom,tamo gde on zivi ima jedan poznati manastir,idi pronadje sebi odgovore,dozvoli da ti pomognu oni monasi razgovorom,otvori se...nadji spas svojoj dusi..al ne vredi,nikako da se otrgne...jos kada sazna pravu istinu,a ja sam je najzad saznala...ne znam sta ce biti??..danas mi je jedna poznanica koja ima prijateljicu u Tirsovoj dojavila informaciju iz prve ruke,i sad ja znam a ne smem da mu kazem:mali ima mozdanu smrt,ako sam dobro razumela,odrzavaju ga na aparatima i kazu da nema nikakve nade,samo je pitanje dana kada ce umreti...evo i sad se stresem dok pisem ovo...ne mogu da verujem da ce dete umreti!!Tako mi je zao ,ne mogu vam opisati...ovako nesto mi se dogodilo i prosle godine,kada mi je otac bio smrtno bolestan...doktor mi je nasamo rekao da najvise sto ce poziveti je 3 meseca i da ne mucim oca da ide po bolnicama,nego da bude okruzen porodicom i ljubavlju...samo ja sam to znala,i kad me je otac pitao sta sam pricala sa doktorom u ordinaciji,rekla sam mu da mi je doktor rekao za neke nove lekove koje ce mu prepisati..nisam imala srca da mu kazem da pored kancera pluca ima trombozu i da nece umreti od raka nego od embolije pluca i da ga ne moze operisati jer su ovo dve najteze bolesti i da u svojoj dugogodisnjoj karijeri nije sreo nekoga da ima obe bolesti...eh,ponekad je znanje veliki teret...
 
...eh,ponekad je znanje veliki teret...
Jeste, ali mi se cini da je neizvesnost jos veci teret. Tvoj prijatelj ce se morati suociti sa realnoscu i ne mislim da mu je od pomoci to sto sada treperi izmedju nade i ocajanja ne znajuci sta ce biti. Mislim da bi mu trebalo reci sto pre. Strasno je sve to, ali mozda da mu postepeno nagovestis da se situacija pogorsava i da ga polako pripremis i za ono najgore, da bi mogao da izdrzi celu tu katastrofu. Sada ga iscrpljuje neizvesnost, a onda ce doziveti sok. Osecaj krivice mu ionako ostaje dozivotno :cry:

Zaista bih volela da se desi neko cudo i da dete bude dobro :neutral:
(uzasna zivotna prica :sad2: )
 
Poslednja izmena:
U pravu si,zato sam mu poslala sms,posto bih se ovako upetljala kada bi razgovarali...rekla sam da je na aparatima,da je stanje nepromenjeno,da doktori cine sve sto mogu ali da se ne nadaju previse... znaci,nista nisam slagala,ni precutala,samo sam malo umeksala...a sutra cu jos nesto da dodam i tako postepeno...da se malo privikava..
 
Ne zivimo u istom gradu,100 km. je udaljen od Bg,a jako je tesko s njim sada razgovarati....nista ne slusa,a kad mu napisem sms onda procita,i trenutno tako sa svima funkcionise..kaze da nije sposoban ni da slusa ni da razgovara...necu ja njemu da kazem da ce decak umreti,sta ako detetu bude dobro?..zelim samo da mu kazem da ono sto roditelji pricaju,da je istina..oni stalno govore kako je decak lose,a on je sumnjao u to,sada moze da shvati da su bili u pravu..bila sam za Uskrs sa njim,ma to je katastrofa,on samo zeli da mu neko kaze da je decak dobro i da se probudio iz kome,nista drugo ne prihvata..tesko mu je da se suoci sa istinom ..ma nisam vise pametna sta da radim,eto bar sam saznala kako je dete,a i mene je to dotuklo..hvala ti na razumevanju i savetima..
 
Ah,da...u takvim situacijama ne mislimo na sebe..ja pokusavam da ga utesim,medjutim ne mogu da doprem do njega...coveku se ne moze pomoci ako on sam nije spreman za to..rekla sam mu ako ne zelis da razgovaras sa nekim psihijatrom,tamo gde on zivi ima jedan poznati manastir,idi pronadje sebi odgovore,dozvoli da ti pomognu oni monasi razgovorom,otvori se...nadji spas svojoj dusi..al ne vredi,nikako da se otrgne...jos kada sazna pravu istinu,a ja sam je najzad saznala...ne znam sta ce biti??..danas mi je jedna poznanica koja ima prijateljicu u Tirsovoj dojavila informaciju iz prve ruke,i sad ja znam a ne smem da mu kazem:mali ima mozdanu smrt,ako sam dobro razumela,odrzavaju ga na aparatima i kazu da nema nikakve nade,samo je pitanje dana kada ce umreti...evo i sad se stresem dok pisem ovo...ne mogu da verujem da ce dete umreti!!Tako mi je zao ,ne mogu vam opisati...ovako nesto mi se dogodilo i prosle godine,kada mi je otac bio smrtno bolestan...doktor mi je nasamo rekao da najvise sto ce poziveti je 3 meseca i da ne mucim oca da ide po bolnicama,nego da bude okruzen porodicom i ljubavlju...samo ja sam to znala,i kad me je otac pitao sta sam pricala sa doktorom u ordinaciji,rekla sam mu da mi je doktor rekao za neke nove lekove koje ce mu prepisati..nisam imala srca da mu kazem da pored kancera pluca ima trombozu i da nece umreti od raka nego od embolije pluca i da ga ne moze operisati jer su ovo dve najteze bolesti i da u svojoj dugogodisnjoj karijeri nije sreo nekoga da ima obe bolesti...eh,ponekad je znanje veliki teret...

stresla sam se kad sam ovo procitala...

kako li je tebi sa tim...

cuvaj se! nisi ti milosrdni andjeo. misli na sebe...:heart::heart::heart:
 
uh samo da detetu Bog dade da mu bude bolje!!!
onda ce i tvoj prijatelj da bude bolje!!! ovakve stvari trebaju vremena da bi se sagledale u drugacijoj situaciji!!! razumem ga to sto je rekao da bi bilo bolje da je on nastradao nego da ima dete na dusi!!
evo ja u prosli petak imala cudnu situaciju!!! posla na posao i usput pokupila jednu zenu sto stopira. to je ovde neobicno, ali buduci da je ona poznanica moga muza bilo mi zao da je ne povezem!!!
mi ti tako vozimo 40, maks 50 km/ h putem kojim sam vozila 100000000000000000 puta. dan ranije pao iznenadni sneg posto ga nije bilo nekoliko sedmica. odjednom na jednoj krivini pocinje auto da se okrece oko sebe. ja ti za kocnicu i sve sto mi u tom trenutku pada na pamet je da molim Boga da zena ostane ziva, a sa mnom neka bude sta bude!!! Hvala Bogu dobro prodjosmo!!! dolazio vucni auto da nas izvuce jer smo bili 30.ak cm od provalije tj. pale bi u more na mestu koje nije zasticeno !!! Kad se sve svrsilo jedino sam bila zahvalna sto mi Bog uslisi molbu da zenu ne ubih. ne znam sta bih da joj se sta desili.
a jos ni ne mogu da pricam o ovome sa nikim, jedino mi muz zna. majka bi crkla da zna sta mi se desilo!!!
ovo je jako cudno
jer kazu da vozac uvek refleksno gleda da sacuva sebe,kad su delovi sekunde u pitanju ti nemas vremena da svesno sagledas situaciju nego podsvesno reagujes i prvi refleks je da sacuvas sebe,pa makar i sopstvenu decu da vozis u autu:think:
 
Зависи Линда од човека, какав је.
Моја другарица кад је учила вожњу, један дан им се десило да је неки кретен почео да заобилази камион и ако су они ишли у сусрет...њен инструктор вожње је дохватио волан кола и окренуо кола тако да се кретен спуца у његову страну.
Сачувао јој је, врло вероватно живот, а он је погинуо.

Мада, инструктори вожње су ипак профи возачи.
 
Poslednja izmena:
Иначе, мислим да Мегин друга драми више него што је потребно.

Ситуација јесте тешка, али постоји нешто што се зове објективно сагледавање догађаја.
А објективно, он није крив.

Имам у окружењу двоје људи којима се десило слично- кућни пријатељ је прегазио пијаног човека јер му је овај буквално подлетео под кола и комшија који је прегазио човека који је излетео испред аутобуса да прелази улицу при чему је бус имао увучену станицу, значи комшија није направио прекршај због тога што је наставио своје кретање путем ( није обилазио бус).

Обојица су израционалисали врло брзо.

Такве ствари се дешавају, нажалост.
И то је оно на шта не можемо утицати. А пошто не можемо да утичемо, морамо рациом да обрадимо и прихватимо онаквим какво јесте.
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top