HOSTESE??

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

gost 170484

Domaćin
Poruka
3.207
da li neko zna sta se podrazumeva pod ovim poslom?
da li postoji ovde neko ko je radio ovo?
sta mi treba da bih radila kao Hostesa?
da li se hostese moraju "skinuti" tj biti u jako kratkim stvarima?
 
Naravno da nista ne moras sto ne zelis..pozeljno je da izgledas pristojno i da si komunikativna..zavisi od lokala i sta zahteva poslodavac..docek gostiju..rezervacije..promocije
 
lepo izgledam, i jesam komunikativna, radila sam i u marketinskoj firmi...
u oglasima pise "posao hostese" a ja sve nekako mislim da ce taj ocekivati ne znam ni ja sta od mene...
i da, imam 20 godina.
 
Pa ima stvarno svacega i ne bi me cudilo da podrazumevaju da te goste otpratis posle gde oni misle da treba..stvar je u stavu i kako se postavis..s jedne strane bi trebalo da koketiras sa svima a opet da budes nedodirljiva znaci samo ljubazna..definitivno treba imati srece i naci neki pristojan lokal gde stvarno znaju sta taj posao znaci i kakvu osobu zahteva..dobro se raspitaj pre nego odes na razgovor o kakvom se mestu radi..ko dolazi..ko drzi pre svega to mesto..mozda i neko da krene s tobom..ili da obavi razgovor telefonom i vidi s kim imas posla
 
a gde bi trebalo da radi ta hostesa?
hostesa uopšte ne mora da radi u lokalu ili na sajmu automobila..
bivša devojka mog brata je bila hostesa u jednoj velikoj osiguravajućoj kući (na svakom spratu je bila po jedna hostesa). jedna poznanica u jednoj poznatoj banci. ta njegova bivša je radila manje-više sekretarski posao...
 
Bez namere da ikoga uvredim,posao hostese je za one devojke koje ne znaju ama baš ništa da rade.Ali bukvalno.

Isto,kao za manekenke.Samo što u ovom slučaju trebaš da se smeškaš 8 ili 12 sati dnevno i praviš budalu od sebe,lepo obučena,dobro našminkana i napuderisana.Naravno,obavezno idu i veštački nokti.Nije pravilo,ali je poželjno.

Hostesama su zarade velike jedino na Sajmovima i nekim većim promocijama.
Na ovogodišnjem sajmu automobila,dnevnice za hostese su išle i do 3.000 DIN,ali to je ipak bio sajam u pitanju.

Stoga,ko voli da se slika i smeška po ceo dan,ovo je pravi posao za njega.Mozak uopšte nije potreban.
 
Bez namere da ikoga uvredim,posao hostese je za one devojke koje ne znaju ama baš ništa da rade.Ali bukvalno.

Isto,kao za manekenke.Samo što u ovom slučaju trebaš da se smeškaš 8 ili 12 sati dnevno i praviš budalu od sebe,lepo obučena,dobro našminkana i napuderisana.Naravno,obavezno idu i veštački nokti.Nije pravilo,ali je poželjno.

Hostesama su zarade velike jedino na Sajmovima i nekim većim promocijama.
Na ovogodišnjem sajmu automobila,dnevnice za hostese su išle i do 3.000 DIN,ali to je ipak bio sajam u pitanju.

Stoga,ko voli da se slika i smeška po ceo dan,ovo je pravi posao za njega.Mozak uopšte nije potreban.
Ako cemo tako nije mozak potreban ni za pekarke..kasirke..za rad u buticima;)ne zaboravi da su na sajmu po ceo dan i to uopste nije lak posao ni za podcenjivanje..ja bih uvek izabrao nesto gde ne moram previse misliti za male pare i energiju bih usredsredio na slobodno vreme..za svaki posao je pozeljan prijatan izgled i komunikativna osoba koja se smeska..druga je stvar ako nije motivisana da prezentuje to mesto ili proizvod pa sve radi shablonski
Deco , samo na dobro proverena mesta po preporuci .
Znam o cemu pricam .

Pa reci i nama da mi znamo:D
 
Ako cemo tako nije mozak potreban ni za pekarke..kasirke..za rad u buticima;)

Nije baš tako.Svakako da postoje lakši i teži umni poslovi,ali zamisli na primer,pekarku koja dnevno mora da iseče i upakuje 200 bureka,a zatim sve to po 200 puta naplati i uvek mora da vodi računa da svakom uredno vrati kusur.

Kod "butikašica" je slična situacija,pod uslovom da imaju posla (kao što većina butika u današnje vreme nema posla).
Svakom mušteriji mora da pronadje odgovarajući broj,pronadje 10 primeraka garderobe po jednom mušteriji i na kraju kad kupac traži od nje nešto što nema u butiku (a to se veoma često dešava),ona mora da razbija glavu kako bi se prisetila da mu nešto pametno kaže.

ne zaboravi da su na sajmu po ceo dan i to uopste nije lak posao ni za podcenjivanje.

Svakako da svaka Hostesa nema istu težinu posla.Ali ovima na sajmu je jedini zadatak da se lepo nameste kad se objektiv u njih uperi i da se nasmeše.
Inače ukupno prestoje možda 20% radnog vremena ... uglavnom ili sede na automobilima ili u njima.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top