Macak pao kroz prozor :(

Urkelele

Početnik
Poruka
20
Eheeej ljudi pomagajte... Jutros mi macak lezao na prozor (nije mu prvi put) i izgleda da se okliznuo pa pao sa 3 sprata pravo na beton :( Srecom ostao je ziv, samo sto je razbio njusku, ali to nije strasno. Ne moze zadnje noge da pomeri (ili ih on ne pomera), ali na pritisak u jednom delu nogu ipak ih mrda. Pokusava da se krece, ali vuce zadnje noge po podu.
Evo ga sad lezi i ne znam sta da mu radim. Mislim da je jos uvek u soku. Pokusavao sam da mu dam da popije neki lek protiv bolova, ali nece nista. Sta bi za to bilo najbolje, da mu malo ublazim bolove bar do sutra, dok ne nadjem veterinara?
Pozdrav i hvala unapred.
 
bilo bi najbolje da pozoves ambulantu rot i vidis da li rade...mislim da rade
tesko da siroce moze cekati do sutra

ako oni ne rade javi se da nadjemo nekog veta koji radi i danas + dolazi kuci...
imam negdje broj, naci cu ...

e, siroti macak : (
 
U "Rot"-u su super ljudi i znaju znanje, ako rade danas moja preporuka ti je da mačka staviš u transporter (alternativno, peškir na dno gajbice) i odneseš ga tamo.

adresa: Smiljanićeva 28, blizu muzeja "Nikole Tesle"
telefon: 0112455148

"Rot" ti preporučujemo i zbog rengen aparata koji imaju, pošto će verovatno morati da snime mačka.

Jedan od veterinara koji znam da dolazi kući i OK je lik: 0641474555, Vuk.

Modovi neka brišu kada saznamo kako je mačak.
Nadam se da će sve biti u redu.
Žilave su mačke ne brini, kakve sam ja sve slučajeve spasavao, ne bi mi verovao.
 
jaoooj ljudi, zaista vam hvala, ali ja nisam iz bgd-a :( vec 300km daleko. Sto je jos gore, ovi veterinari kod mene znaju da lece samo prasice i krave :besna:
ufff... stvarno ne znam sta da radim, evo malopre je mrdao malo i zadnjim nogama, ali imam osecaj da ima velike bolove.
Mislio sam da mu stavim neke obloge, ili nesto slicno ali ne znam kako...
 
ma ne znaju oni da leche ni prasice, ni krave, verovatno...a pretpostavljam da nemaju nishta protiv bolova, poshto su muchitelji po prirodi, shto svi znamo...sigurno bi ti se smejali, ako bi ih i pitalao

i shto je najgore, treba im platiti za utroshen materijal...zar nije bolje da ti sam machku roknesh menstrual analgin i zavrsish posao, kao svaki urbani genije (naravno nemoj)

zaista , mozda bi bilo bolje da ga stavite na prozor i gurnete josh jednom, mozda mu je ovo bio osmi zivot...

shta bi moglo da mu bude :)

hm...trebalo bi bolje da ga poslushash, mozda ti ispricha ...znaju machke to...

ako ti je zao para ili ih nemash, sasvim je razumljivo da ce machak da se muchi dok ne crkne, a mozda i prezivi

zaista, machke ne muzemo, ne nose jaja, pa o njihovom lechenju se i ne uchi, nego onako, otprilike...zashto bi neko platio lechenje machke

mislim, stvarno mi je zao, oprosti na ironiji...ali imash dva reshenja...da mu pomognesh onako kako je ljudski i treba ili ga pusti molim te nek crkava u samoci...ako prezivi, onda ga voli slobodno
hah, mozda prezivio pad chitav, ali mu se posreci da crkne od bolova

moguce je da ce ti neki vet opisati sve radnje koje treba da preduzmesh, isprichati i aplikaciju lekova i kojih, pa ti se posreci da mozesh svojeruchno pomagati i drugim machkama kad padnu kroz prozor

i lepo je to mesto koje ima zgrade sa tri sprata, a ima veterinare koji leche samo krave i svinje... :(

machku sve najbolje, zilave su one, imaju program za reinstaliranje sistema
 
Poslednja izmena:
jaoooj ljudi, zaista vam hvala, ali ja nisam iz bgd-a :( vec 300km daleko. Sto je jos gore, ovi veterinari kod mene znaju da lece samo prasice i krave :besna:
ufff... stvarno ne znam sta da radim, evo malopre je mrdao malo i zadnjim nogama, ali imam osecaj da ima velike bolove.
Mislio sam da mu stavim neke obloge, ili nesto slicno ali ne znam kako...

OK, probaj da dobiješ nekoga na telefonima koje smo ti dali, pa mu ispričaj šta je i kako je i neka ti mačak bude pri ruci.

Videću da li imam još nekog veterinara pri ruci koji radi danas.

Moguće da je slomio karlicu (probaj da mu podigneš zadnji deo, pa ako vrišti onda jeste). Ako jeste, ne brini ili će ići u gips ili će sam da se zaleči.
Radi reference izmeri mu temperaturu sada, da bi znao ako nešto počne da se dešava što ne bi trebalo.
Prati ga ako jede, pije, vrši nuždu da vidiš šta i kako radi.
Ispipkaj mu kosti nogu, polako i nežno da vidiš da li je nešto slomio (verovatno će vrištati ili pokušati da te ogrebe ili ujede ako je slomljeno, ili ćeš osetiti pod prstima).

Još jednom, ne brini, žilave su mačke i imaju odličnu sposobnost regeneracije.

Zamisli da su ga se dočepali psi dok je ležao na betonu. Znači moglo je biti i mnogo gore.
 
E zvao sam Stanka sad i rekao mi je kako da proverim da li mu noge reaguju sto je znak da nije povredio kicmu :)
Rekao mi je da ce moci da saceka do sutra pa da vidim sa nekim lokalnim veterinarom da bude na nekoj terapiji, na B vitaminima, nekim antibioticima i na neke stereoide (ali nisam uspeo da zapisem koje :S).

E sad, pipkao sam mu zadnje noge, nisam primetio da imaju negde prelom. A sto je najinteresantnije nije uopste vristao niti pokusavao da me ugrize ili ogrebe.
Temperaturu mu nisam merio (ne znam kako), ali sam primetio da su mu prednje sape dosta hladnije od zadnjih (iako prednje normalno pomera).
A isto me muci to sto nije od tad nista jeo ni pio. Pokusavao sam da mu dam, ali je izbacivao iz usta. Nije ni u WC isao, takoreci samo lezi.

I jos nesto, para nemam nesto mnogo, ali mi za ovog macka nije zao da dam.
Hvala vam jos jednom svima. Javicu promene.
 
e, ne brini za hranu i nuzdu
prirodno je da sad ne jede pa cak ni ne pije
sto se nuzde tice mozda ces mu morati malo pomoci jer sam netje moci da se ocisti

nego, Stanko je iskusan vet
radi sa studentima...pa kapiram da zna dosta vetova po Srbiji...
sigurno ce ti nekog naci

macana ne forsiraj da jede i to, al ako imas digitalni toplomjer izmjeri mu temperaturu...

inace, Pero je jednom tako cijeli dan proveo nepomican ko bolestan na smrt, a samo je pokvario stomak :lol:
 
Nadam ce da ce macak biti ok. Moji su padali ali sa male visine (nista nije bilo povredjeno). Ubrzo posle toga ugradila sam resetke na dva prozora tako da imaju gde izaci i boraviti, ali bez opasnosti od pada. Na ostale prozore ih ne pustam bez mog prisustva.
 
Nemoj brinuti sto ne jede i ne pije....Moj macak je pao sa 5.sprata na beton imao je slicne simptome i isto je bio praznik,niko nije radio,veterinara nigde,bio je bozic,Djole je povredio zadnje noge,nije mi dao da mu pridjem od soka nije hteo da jede,pije,da se mrdne sa kreveta,u ciniju dam mu sipala mleko i AD kapi i celu noc provela pored njega.Ujutru je vec pokusao da ustane i da pije mleko,a onda smo iskopali i veterinara koji radi i koji mu je dao neke vitamine i konstatovao da nema nikakav prelom samo se debelo ugruvao na svu srecu i moju i njegovu.Prati ga sve vreme,sve reakcije,budi uz njega,jer si mu sad najpotrebniji,i zovi ponovo veterinara sa kojim si se cuo nije sramota sto si zaboravio sta ti izdiktirao,ipak i ti si u soku,ali zbog macka moras da se priberes,papir i olovku u ruke i zovi,zapisi,nije stamota kad znas da ce to njemu znaciti jako.Zelim ti srecu i obavesti nas kako mu je.
 
E zvao sam Stanka sad i rekao mi je kako da proverim da li mu noge reaguju sto je znak da nije povredio kicmu :)
:super:


Rekao mi je da ce moci da saceka do sutra pa da vidim sa nekim lokalnim veterinarom da bude na nekoj terapiji, na B vitaminima, nekim antibioticima i na neke stereoide (ali nisam uspeo da zapisem koje :S).
To je standardni koktel koji prepisuju. Ne brini.



E sad, pipkao sam mu zadnje noge, nisam primetio da imaju negde prelom. A sto je najinteresantnije nije uopste vristao niti pokusavao da me ugrize ili ogrebe.
Vidi od repa pršljenove, vrlo polako i vrlo nežno.


Temperaturu mu nisam merio (ne znam kako), ali sam primetio da su mu prednje sape dosta hladnije od zadnjih (iako prednje normalno pomera).
A isto me muci to sto nije od tad nista jeo ni pio. Pokusavao sam da mu dam, ali je izbacivao iz usta. Nije ni u WC isao, takoreci samo lezi.
Digitalni toplomer sterilišeš (na vatu 97% alkohol) i pravo u anus, nekih 1-2 cm. Pošto nije vršio nuždu ceo dan, očekuj da će ga to možda stimulisati.
Gledaj da ga držiš pri tome tako da ne pravi nagle pokrete. Zahvat na vratu. Ako ne znaš na šta mislim, a mačak počne da se otima, pusti ga. Može da sačeka merenje temperature. Nemoj da rizikuješ da pravi nagle pokrete i da se povredi još više.

Namesti mu psudu sa vodom i hranom blizu. Utopli ga.
Možeš na primer da ga smestiš u neku porstranu gajbicu, s tim da jedan kraj prekriješ posipom. Računaj da će ga biti sramota ako se uneredi, pa mu se nađi pri ruci.


Verovatno će mu davati infuziju, ako ne bude jeo ni sutra. Nemoj se brinuti zbog toga, to je sasvim normalno.
 
Evo mene ponovo. Macak se polako oporavlja :) Jutros sam zvao veterinara i, naravno kao stao sam i mislio, odbio je da mi pomogne, jer kako on kaze, ne moze to tako i nema potrebnu aparaturu za pregled, ali mi je dao br. nekog u Nisu (i o5 65km od Kursumlije) ali mi se tamo niko nije javljao.
Setio sam se jednog caletovog starog poznanika koji je veterinar i rekao mi da nije nista strasno, takodje da mu dam neki antibiotik ili neki sirup za bebe (koji sadrzi vitamin b6) i ako zatreba neki lek protiv bolova. On kaze da macke prilikom pada uglavnom povrede misice, a retko kad kosti i da bas zbog toga ne zele da se pomeraju da bi bolovi bili sto manji.
Primetio sam da ipak ima bolove u predelu kicme (negde odmah iza prednjih nogu), ali oko jednog prsljenja.
Jutros sam ga silom naterao da iz kasicice popije malo jogurta, ali kasnije se on sam podigao na prednje noge, pa sam mu iz ruke dao i suvu hranu, malo salame i piletine :D
Eto cisto da znate, nadam se da nece proci sa vecim posledicama, a mozda ga sutra i odvezem do Nisa na snimanje.
Pozdrav.
 
Evo mene ponovo. Macak se polako oporavlja :) Jutros sam zvao veterinara i, naravno kao stao sam i mislio, odbio je da mi pomogne, jer kako on kaze, ne moze to tako i nema potrebnu aparaturu za pregled, ali mi je dao br. nekog u Nisu (i o5 65km od Kursumlije) ali mi se tamo niko nije javljao.
Setio sam se jednog caletovog starog poznanika koji je veterinar i rekao mi da nije nista strasno, takodje da mu dam neki antibiotik ili neki sirup za bebe (koji sadrzi vitamin b6) i ako zatreba neki lek protiv bolova. On kaze da macke prilikom pada uglavnom povrede misice, a retko kad kosti i da bas zbog toga ne zele da se pomeraju da bi bolovi bili sto manji.
Primetio sam da ipak ima bolove u predelu kicme (negde odmah iza prednjih nogu), ali oko jednog prsljenja.
Jutros sam ga silom naterao da iz kasicice popije malo jogurta, ali kasnije se on sam podigao na prednje noge, pa sam mu iz ruke dao i suvu hranu, malo salame i piletine :D
Eto cisto da znate, nadam se da nece proci sa vecim posledicama, a mozda ga sutra i odvezem do Nisa na snimanje.
Pozdrav.

Pa odvezi ga ...sta ti je to sat vremena lagane voznje.
 
Evo mene ponovo. Macak se polako oporavlja :)
:super:



Setio sam se jednog caletovog starog poznanika koji je veterinar i rekao mi da nije nista strasno, takodje da mu dam neki antibiotik ili neki sirup za bebe (koji sadrzi vitamin b6) i ako zatreba neki lek protiv bolova. On kaze da macke prilikom pada uglavnom povrede misice, a retko kad kosti i da bas zbog toga ne zele da se pomeraju da bi bolovi bili sto manji.
Fino, znači utešio te je. ;)




Primetio sam da ipak ima bolove u predelu kicme (negde odmah iza prednjih nogu), ali oko jednog prsljenja.
Jutros sam ga silom naterao da iz kasicice popije malo jogurta, ali kasnije se on sam podigao na prednje noge, pa sam mu iz ruke dao i suvu hranu, malo salame i piletine :D
Može li da stoji na zadnjim nogama?
Da li je vršio nuždu i ako jeste kakva je bila stolica?
Da li si mu izmerio temperaturu? Ako jesi kolika je bila?
Temperatura i stolica su ti glavni pokazatelji da li je sve u redu što se tiče infekcija i virusa.

Nemoj ni pod razno da mu daješ salamu. Životinjama se sviđaju mesne prerađevine, pa će posle čudo da ti pravi ako se navikne, a ja salamu ni čoveku ne bi dao, o životinjama da ne govorim, imajući u vidu šta se sve stavlja u taj otpad.


Eto cisto da znate, nadam se da nece proci sa vecim posledicama, a mozda ga sutra i odvezem do Nisa na snimanje.
Pozdrav.
Vozi ga.
I javljaj šta se dešava. :)
 
E, upravo smo se vratili sa snimanja. Bio je ovo dug i mucan put do Nisa i nazad (nemate pojma kako je los put).
Naime, sve je proslo OK. Bez vecig posledica. Bitno da je da nije povredio prsljenove i da su mi svu na mestu. :p
Primio je infuziju Manitol, a kao injekciju komplex B vitamina i Vitoligam (cisto da znate sta vam je potrebno kada vam macak padne sa velike visine :) ) i to tako jos 3-4 dana.
Kaze, bice OK, samo treba vremena.

Hvala i svima vama na pomoci. Pozdrav.
 
Naime, sve je proslo OK. Bez vecig posledica. Bitno da je da nije povredio prsljenove i da su mi svu na mestu. :p
:super: :klap:



Primio je infuziju Manitol, a kao injekciju komplex B vitamina i Vitoligam (cisto da znate sta vam je potrebno kada vam macak padne sa velike visine :) ) i to tako jos 3-4 dana.
To je standardni koktel koji se uvek prepisuje.
Dobro je da nisu dodali nešto drugo, jer bi to bio pokazatelj da ima nekih komplikacija.



Hvala i svima vama na pomoci. Pozdrav.
Javi za koji dan kako je mačak. ;)
 
E, upravo smo se vratili sa snimanja. Bio je ovo dug i mucan put do Nisa i nazad (nemate pojma kako je los put).
Naime, sve je proslo OK. Bez vecig posledica. Bitno da je da nije povredio prsljenove i da su mi svu na mestu. :p
Primio je infuziju Manitol, a kao injekciju komplex B vitamina i Vitoligam (cisto da znate sta vam je potrebno kada vam macak padne sa velike visine :) ) i to tako jos 3-4 dana.
Kaze, bice OK, samo treba vremena.

Hvala i svima vama na pomoci. Pozdrav.

opa...pa cestitam i brz oporavak macanu zelim :klap:
 
Propustila sam celu ovu frku... Drago mi je da je mačak dobro. A ovo što kaže Kaja sam i ja svojevremeno uradila kad je moj pas počeo da špijunira komšijskog labradora sa prozora na drugom spratu, vrlo je jednostavno i efikasno.
 

Back
Top