X KUCA

MALA GARAVA:
sta predstavlja????????????????????????pare ili nesto drugo

znaci moc, visoki polozaj u drustvu i karijeri ali ne znaci vrhovni polozaj
tako da znas da neces biti predsednica drzave, osim ako ti je sunce vladar ascedenta, odnosno ako ti prva kuca pocinje u lavu:)
 
MALA GARAVA:
sta predstavlja???pare ili nesto drugo
Predstavlja jednu neutoljivu zedj za moci i vlascu,kao i veoma naglasen egoizam. Cesto karijera i posao po ugledu na oca (ili nekad majku u zenskom horoskopu)
Moze da predstavlja pare, ako je vladar 2. polja ili ima dobre aspekte sa Jupiterom i/ili Venerom.
 
I potrebu da se kroz ozbiljne svote novca ostvaruješ na polju karijere "Što me više plaćaju - to sam kvalitetnija". I moram da spomenem da ne znači obavezno "moc, visoki polozaj u drustvu i karijeri" - ponekad su ovo i ideali vezani za sopstveni ego, potrebu da se mučkarac traži poo ugledu na jako dominantnog roditelja (nekada i oca iako je IV polje opisalo majku u ženskom horoskopu), idealizacija... sebe i partnera. Potreba da se eksponiraš. Kada se nađe u Solarnoj karti (a vladar je solarnog Asc) ukazuje na to da natus precenjuje sebe i može čak imati te godine problem sa poslom ili ništa ne raditi jer "očekuje" bolju ponudu. A ne dočeka je.
 
Mady:
I potrebu da se kroz ozbiljne svote novca ostvaruješ na polju karijere "Što me više plaćaju - to sam kvalitetnija". I moram da spomenem da ne znači obavezno "moc, visoki polozaj u drustvu i karijeri" - ponekad su ovo i ideali vezani za sopstveni ego, potrebu da se mučkarac traži poo ugledu na jako dominantnog roditelja (nekada i oca iako je IV polje opisalo majku u ženskom horoskopu), idealizacija... sebe i partnera. Potreba da se eksponiraš. Kada se nađe u Solarnoj karti (a vladar je solarnog Asc) ukazuje na to da natus precenjuje sebe i može čak imati te godine problem sa poslom ili ništa ne raditi jer "očekuje" bolju ponudu. A ne dočeka je.
mogu ti reci da si u pravu...
 
Astral-Blade:
Predstavlja jednu neutoljivu zedj za moci i vlascu,kao i veoma naglasen egoizam. Cesto karijera i posao po ugledu na oca (ili nekad majku u zenskom horoskopu)
Moze da predstavlja pare, ako je vladar 2. polja ili ima dobre aspekte sa Jupiterom i/ili Venerom.
pa ne znam kakve imam aspekte sa jupiterom i venerom.ajde ako mozes pogldedaj mi.13.1.1987 u 11 i 35 sarajevo
 
VI polje ukazuje na radno mesto, i da je Venera u njemu rekli bismo - "upoznavanje partnera preko posla, ili ce biti kolega". Kolege, saradnici, radno mesto = VI polje

X polje opisuje nadređene, šefove, zakon. Sa Venerom u X pogledaj kojim poljima vlada - očigledno ako je Asc u Devici, da je Venera - vladar II. Dakle, reč je o novcu, zaradi... Takođe, X polje bi u tom slučaju moglo biti ili u Biku ili u Blizancima. Ako je Venera u X u Biku - tragaćeš za dobrom zaradnom, i jakim finansijama, i bićeš time zadovoljna. Ako ima dobrog dispozitora, dobru vezu sa njim, i prate je dobri aspekti - posebno sa Merkurom koji je vladar tvog Asc. Ako je Venera u Blizancima pojasniće da ćeš zarađivati manje novce (nego ako je u Biku), ali će to biti iz nekoliko izvora (različiti poslovi), paralelni prihodi.

U oba slučaja, ako ti je Venera vladar II, u X, možemo kroz simboliku znakova i aspekata opisati kroz koje poslove bi mogla da zarađuješ. Npr. u Blizancima - žurnalistika, trgovina, prevođenje, kratka putovanja... u Biku - nekretnine, osiguranje, bankarstvo i investicije, zalagaonice, umetnine, galerije, muzika... ima toga zaista dosta, ne mogu ni da nabrojim šta sve može da znači, a sve to treba kombinovati i kroz aspekte, dispozitore.

Ovo je bio samo uvod u sistem.
 
MALA GARAVA:
a sta to.......
Radi se o tome sto imas izvesne komplekse i nesigurnost kako da se obezbedis u materijalnom smislu (vladar 2. polja u Jarcu) U principu, kasno ces se osamostaliti po tom pitanju, ali ces svo vreme imati finansijsku podrsku od strane jednog od roditelja (oca verovatnije), a kasnije i sefova, direktora, tj. nadredjenih (naravno dok ti ne postanes direktor, sto je sasvim izvesno) pa slobodno trazi povisicu :) Ako ne upali iz prve, iz druge hoce sigurno. Mislim da cime god se budes bavila, imaces lepu zaradu, narocito ako tvoj posao ima veze sa medicinom, trgovinom (pogotovo antikvitetima). Izbegavaj kredite, zajmove i slicno, jer mogu da ti donesu samo probleme i gubitke.

P.S. Ako imas neki konkretan problem, slobodno pitaj. Mozda mozemo pomoci.
 
Astral-Blade:
Radi se o tome sto imas izvesne komplekse i nesigurnost kako da se obezbedis u materijalnom smislu (vladar 2. polja u Jarcu) U principu, kasno ces se osamostaliti po tom pitanju, ali ces svo vreme imati finansijsku podrsku od strane jednog od roditelja (oca verovatnije), a kasnije i sefova, direktora, tj. nadredjenih (naravno dok ti ne postanes direktor, sto je sasvim izvesno) pa slobodno trazi povisicu :) Ako ne upali iz prve, iz druge hoce sigurno. Mislim da cime god se budes bavila, imaces lepu zaradu, narocito ako tvoj posao ima veze sa medicinom, trgovinom (pogotovo antikvitetima). Izbegavaj kredite, zajmove i slicno, jer mogu da ti donesu samo probleme i gubitke.

P.S. Ako imas neki konkretan problem, slobodno pitaj. Mozda mozemo pomoci.
znaci skenirana sam.bravo!!!!!ove godine upisujem faks.i odlucila sam se za ekonomiju,tj finansije.to je jedan rivatni fakultet.zanima me da li sam potrefila profesiju??i da li ce bi biti brak sa nekim buducim kolegom,ili sa tim necu imati veze???pozdravljam te i hvala puno....
 
Znaci Asc je u drugoj polovini znaka Vage. A kakve aspekte ima ta Venera u Raku, i gde je dispozitor - Mesec, u kom znaku i kuci, aspektima? Rak jeste kardinalan znak i ovo moze dati potrebu da se ostvaris kroz kakav privatan posao ili radis nesto u simbolici Raka...
 
To je sve sjajno, ne sumnjam da ces imati uspeha u karijeri. Bice potrebno puno rada ali tebi, kao nekome sa Asc u Devici, to nece smetati. Podrzava te i to lepo Sunce u Raku, sinhronizovano. Suuuper! A Merkur - ipak je on vladar Asc, gde je on? Moramo videti koliko ti zapravo tome tezis...
 
MALA GARAVA:
Ne zameri mi, ne stizem jednostavno. Nadao sam se da ce se jos neko ukljuciti. Ali posto nece, evo da ti odgovorim.
Ekonomija ti potpuno odgovara, znas da upravljas materijom i novcem, tu si "na svom terenu", Isto tako ti odgovaraju medicina i psihologija. Sto se braka tice, imaces tokom studija dosta udvaraca, ali se nemoj udavati dok ne diplomiras. Moguc je i brak ili bar veza sa osobom stranog porekla ili s nekim ko je "s one stane zakona".
 
Astral-Blade:
Ne zameri mi, ne stizem jednostavno. Nadao sam se da ce se jos neko ukljuciti. Ali posto nece, evo da ti odgovorim.
Ekonomija ti potpuno odgovara, znas da upravljas materijom i novcem, tu si "na svom terenu", Isto tako ti odgovaraju medicina i psihologija. Sto se braka tice, imaces tokom studija dosta udvaraca, ali se nemoj udavati dok ne diplomiras. Moguc je i brak ili bar veza sa osobom stranog porekla ili s nekim ko je "s one stane zakona".
ma zasto bih ti zamerila??ti mi pomazes a ja da se durim,e nisam takva zloca!!!da,psihologija je takodje moja velika ljubav!!!Jao,jao samo mi fali neki krimos,sacuvaj me boze!!!valjda nisam te baksuzne srece?!Ako imas jos nesta zanimljivo da mi kazes,volela bih da znam.hvala jos jednom na posvecenom vremenu!!!!!!
 

Back
Top