Dzumbus u dečijoj sobi

Poruka
20.421
Udjem jutros u sobu moje klinke (6) i skapiram da je tu atomska bomba pala. :evil:
A sve ima svoje mesto inace i ona zna da sobu treba da drzi urednom al ne vredi.
Onda se setih da smo na nekoj temi pricali i da smo stavljli slike haosa koji mogu da naprave pa pomislih .....kako li se drugi ljudi nose sa tim ?

Da li vas to nervira i koliko?
Kako sa time izlazite na kraj?
Sredjujete li il ih puštate da sami sredjuju?
Ko zavodi red tu ? Vi ili oni ?

Znam dal je trebalo da zatvorim vrata i da iskulira al nisam .:confused:
Sve sam pobacala o podu i naterala je da momentalno sredi sa naglaskom da cu da pregledam i ormarice sa igrackama jer ni tu necu da vidim haos.

Sad mi je krivo , prestrogo sam postupila al MRZIM nered .
A pogotovo mrzim kuknjavu sto je pas pojeo ruku , nogu, glavu od Barbike koja pri to nije bila na mestu nego negde njemu na izvolte ...

Ajte sad raspalite po meni kako sam loša majka i kako vi to ne bi tako al dajte uz to i neke konstruktivne predloge :)
 
Losa si majka:lol:salim se nego secam se kako sam ja bio pedantan ko klinac i sve mi je bilo pod konac..cini mi se da sto vise deca imaju manje cene i svaka stvar ih zabavlja 3min..treba ih nauciti da cuvaju stvari i ne lome igracke..svaki put lepo odsluziti 'kaznu' do kraja i pokazati par puta gde sta treba uvek da stoji
 
..ja nemam takvih problema .. :rumenko:
..od prvog rodjendana nadalje sredjivali smo zajedno,
oko treceg sam pochela da im prepushtam deo po deo poslova,
od polaska u shkolu su skoro samostalni - moje je da usisam i operem prozore, zavese,
prashina i red su njihov posao..
..mali chovek (8,5) je uredan i organizovan,
mada svakodnevno u kreativnom haosu razvashari sve..
..povremeno usisivach pojede neku lego sitnicu, ali retko se desi
da ne zna gde mu je shta... :heart:
..teen je malo odlepila poslednjih meseci,
ostavlja knjige na podu, dan za danom, samo premeshta iz torbe na pod i obrnuto,
ne nameshta krevet i gomila poluprljavih stvari na fotelji ume da naraste na pola metra visine,
ali ako je opomenem - raspremi uz prevrtanje ochima i gundjanje.. :lol:
..inache, u njenu sobu ulazim samo kad je GSP, nekoliko puta godishnje,
ili po pozivu..da prichamo.. :heart:
..ona je zove "moj budzak".. :lol:
 
..teen je malo odlepila poslednjih meseci,
ostavlja knjige na podu, dan za danom, samo premeshta iz torbe na pod i obrnuto,
ne nameshta krevet i gomila poluprljavih stvari na fotelji ume da naraste na pola metra visine,
ali ako je opomenem - raspremi uz prevrtanje ochima i gundjanje..

Ja имам све ово х2. :(
 
Значи, нисам неки фрик у сређивању, ни сама нисма нарочито педантна, не смета ми када се играју и испреврћу целу собу у игри...али смета ми што још увек немају осећај за то да саме треба да воде рачуна о својој соби. Мислим, не сређујем им ја собу, оне то раде - али никад се не би сетиле ако им ја не кажем.
''Па, ниси нам реклаааа?!''

Смета ми што стално морам да их опомињем да скинуте ствари увече макар рашире преко фотеље, а не да их баце онако изокренуте и смандрљане како су скинуте. Књиге су такође најчешће на поду...и тааако...

Још увек нам је пуна соба играчака. Понеакад једва чекам да их прерасту и да их побацамо или шутнемо у подрум, а некад ме растужи та помисао...
 
Иначе, у последње време су се поделиле, свака има своју половину собе: једна сређује ствари са фотеље и слаже их у орман или баца у корпу за веш, а друга сређује део у којем су играчке и писаћи сто.

Онда, кад не знају шта ће са неком ствари - само је пребаце у туђу половину:lol: и онда настаје фрка! :lol:

Једном тако - сређују оне собу, ређају играчке на полици, бришу прашину, извлаче накупљене џиџа-биџе испод ормана...али на сред собе стоји развучена једна доколеница, па чешаљ у истој линији, па друга доколеница... Ја уђем, похвалим их како су вредне, али им скренем пажњу да покупе то са пода...
После неког времена уђем поново, оне завршавају лицкање собе, а доколенице и чешаљ и даље на сред собе...
И онда тек сконтам - то је гранична линија!!!!!:hahaha:
Да се зна докле иде чија надлежност, да случајно једна не крене да спрема туђу половину собе!!! :hahaha:
 
Kod mene je sve nalik na ono o čemu priča Helen, samo treba dodati tu i sina goji glumi mačo muškarca po sistemu ona je žensko, neka briše prašinu, meni to ne priliči. Kad ga šljepim po guzici (onako lagano, vaspitno) ima da se puši. No nikako da uradim to, samo vičem.

Kad su u OK odnosima dogovore se sve, ali kad ih uhvate lutke ima bacanja - njena duxerica je dodirivala moj krevet,a ne sme, njegov ranac je pored njenog nečega i sl. Situaciju komplikovanijom čini i to što imamo krevete na sprat postavljene u G i ssada svako bi da spava na gornjem, pa se zato menjaju sa svakom promenom posteljine. Tako nema mogućnosti fizičke podele sobe na dva dela
 
Uf posle jutrošnje frke i prekorednog sredjivanja sobe vec 12 i vise sati je red :lol:
Cak je bila i drugarica , napravile su haos koji su jednako brzo i sredile. :eek:
Udjem malopre da vidim kako je , bojazljivo , kad ono red . :eek: :think:
Da se covek zapita :)
Jel to moja kritika jutros urodila plodom il ce biti tako samo do prve krivine?!
 
I ja sam pre razmisljala kako sam u "nekoj ranijoj fazi pogresila" i nisam im utuvila tu naviku sredjivanja sobe, ali sada sam potpuno oguglala.
Preko nedelje je haos..... a subotom malo "dreknem" pa cim cujem svadje izmedju njih tipa "to nisam ja" i slicno......, jednostavno uzmem sve sama i sredim.
Valjda sam se pomirila sa sudbinom.
Ali cekam i preselenje pa planiram da od tog momenta budem "dosledna" i "mnogo stroza"!!

.......mozda i budem (prve nedelje) :hahaha: :hahaha: :hahaha:
 
Ma moja cerka ima svoju sobu tek 2 nedelje i u startu je bio haos.
Al posle epizode od jutros mislim da je ipak nesto naucila.
Ako nista videla je kako bacam sve redom i pravim jos veci haos po sobi ,koji ona mora da sredjuje posle, tako da ako nista bice uredna sebe radi.

Mnooogooo sam opasna :per:
 
ja to i ne primecujem,povremeno joj sredim ja ali uglavnom se ona brine,naravno ko sto neko rece ne bi se nikad setila sama ali kad joj kazem da sredi ona to uradi
jedino sto ume tako malo da gurne u stranu sto joj se ne sredjuje,npr carapice stavi u fioke od kreveta i onda ja kad obavljam kontrolu nadjem 10 pari za pranje
igracke sve idu u jedno veliko bure(ne znam kako se to zove al mislim da znate sta je) tako da se tu samo ubaci
jedino me nervira sto uvece kad se skine ona nagura te stvari u dno kreveta,a posto sam retko uvece kod kuce njen tata to ne kontrolise i onda moram ujutro da joj pricam
 
Udjem jutros u sobu moje klinke (6) i skapiram da je tu atomska bomba pala. :evil:
A sve ima svoje mesto inace i ona zna da sobu treba da drzi urednom al ne vredi.
Onda se setih da smo na nekoj temi pricali i da smo stavljli slike haosa koji mogu da naprave pa pomislih .....kako li se drugi ljudi nose sa tim ?

Da li vas to nervira i koliko?
Kako sa time izlazite na kraj?
Sredjujete li il ih puštate da sami sredjuju?
Ko zavodi red tu ? Vi ili oni ?

Znam dal je trebalo da zatvorim vrata i da iskulira al nisam .:confused:
Sve sam pobacala o podu i naterala je da momentalno sredi sa naglaskom da cu da pregledam i ormarice sa igrackama jer ni tu necu da vidim haos.

Sad mi je krivo , prestrogo sam postupila al MRZIM nered .
A pogotovo mrzim kuknjavu sto je pas pojeo ruku , nogu, glavu od Barbike koja pri to nije bila na mestu nego negde njemu na izvolte ...

)

Pa sto ne pospremis detetu sobu...sta ocekujes od deteta od 6 godina da riba,usisava,pegla,posprema....???
 
Posto moja devojcica ima tek 4 godine, ja spremam njenu sobu... A i ona je jako uredna, kad zavrsi sa igranjem pospremi svoje igrackice... Samo je to njena obaveza. Sve ostalo radim ja, presvlacim je, spremam krevet, pre spavanja sredim njenu odecu...
Ponekad zatecem haos u njenoj sobi ali onda je opomenem i ona spremi igracke, vrati ih na mesto a ostalo uradim ja...
:bye:
 
Sto se tice nas, sve je licilo na mirkin primer do pre jedno 2 meseca.... onda je pocela sama da sklanja, iako i dalje nerado, a posle generalke joj je muz dap borbeni zadatak da takav red i odrzava.... i slusa za sad.... inace, posto je neumorno kreativna kad uci ili radi domaci - to je haos haosa i na podu i na stolu.....
blagi nervni slom sam dobijala ranije, sad samo mirno kazem - ajde miki skloni to s patosa ....
Pomaze mi u brisanju prasine i voli da se petlja oko sudova i rucka.... sama je pocela da se tusira o kakvog olaksanja i sva je bitna....tako da to dolazi vremenom.... umesam se koliko moram, ali sve manje
 
Udjem jutros u sobu moje klinke (6) i skapiram da je tu atomska bomba pala. :evil:
A sve ima svoje mesto inace i ona zna da sobu treba da drzi urednom al ne vredi.
Onda se setih da smo na nekoj temi pricali i da smo stavljli slike haosa koji mogu da naprave pa pomislih .....kako li se drugi ljudi nose sa tim ?



Ма можда се дете заиграло па није стигла да све врати како треба. И сама рече да дете обично све стави на своје место. Ако се то ретко дешава мислим да не треба да се нервираш, само кажи да касније то среди.
 

Back
Top