Virtualna Srbija (eSrbija) okupirana od strane Hrvatske (i Bugarske)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Majlo333

Početnik
Poruka
3
Virtualna Srbija (eSrbija) okupirana od strane Hrvatske (i Bugarske)
-------------------------------------------------------------------------------------------------

Poštovani čitaoče, prolazniče, dobro si pročitao. Srbija je okupirana i treba tvoju pomoć i pomoć tvojih poznanika.

O čemu se radi?

Pre godinu i po dana, počela je sa radom interesantna online browser igra Erepublik (http://www.erepublik.com). Zamišljena kao pre svega masovna igra, u kojoj su pored niza individualnih prosperiteta, svakom igraču omogućena učešća i u organizovanom radu virtuelne države (eDržave), koja po nekom nepisanom pravilu podrazumevaju lično učešće u radu i prosperitetu države kojoj ste i sam pripadnik i u RL-u (real life, eng. stvaran život). Sa tog aspekta, ova igra je lepa kopija političkog, vojnog, kulturnog i ekonomskog prosperiteta kako pojednica, tako i države u kojoj živi i/ili za koju se zalaže.

Iako to sve lepo zvuči "na papiru", u praksi je to mnogo kompleksnije nego što se na prvi pogled čini, baš kao što je i sama igra (Erepublik) mnogo kompleksnija nego što na prvi pogled deluje.

Kako određena populacija igrača iz određenih zemalja jača, tako se vremenom dodaju nove i nove eDržave. Tako je sredinom februara ove godine, na tadašnje zadovoljstvo mnogih zaljubljenika ove igre sa naših prostora, svetlost dana ugledala i država koju su mnogi od nas željno iščekivali da vide na mapi Novog Sveta - e-republika Srbija (eSrbija). Sve bi to bilo sjajno, da dolazak nove države nije podrazumevao i neophodnost uređenog sistema funkcionisanja iste kao i vrlo primamljiva kasa državne blagajne koja je privukla ne samo one koji su želeli da novac iz te kase upotrebe za razvoj nove države, nego i one koji su želeli da se okoriste novcima iz iste...

Već od svog zvaničnog osnivanja, virtualna država Srbija (sastavljena iz sedam regiona: Vojvodina, Beograd, Istočna Srbija, Zapadna Srbija, Raška, Šumadija i Južna Srbija) počinje da bude meta napada našeg starijeg i iskusnijeg zapadnog suseda - e-Republike Hrvatske. Iz nekoliko razloga (koje je realno uvek lako naći da bi se opravdala bilo kakva agresija) eSrbija postaje meta napada eHrvatske (prvo politički, pa ekonomsko a kasnije i vojno), da bi danas pet od sedam regiona eSrbije bilo pod okupacijom e-republike Hrvatske. Sa uništenom ekonomijom, preuzetom kontrolom nad parlamentom eSrbije i pripadnikom HV-a (Hrvatske vojske) na mestu predsednika eSrbije, e-republika Hrvatska uspela je da od eSrbije napravi sopstvenu "igračku" sa kojom se mogla poigravati kada i kako joj padne na pamet. Ukratko, pripadnik HV-a, sa mesta predsednika eSrbije je napao originalnu teritoriju eHrvatske aktivirajući u ratu između dve države sve savezničke ugovore koje je eHrvatska imala u tom trenutku (ukupno 6) i na taj način omogućio eHrvatskoj da u ratu koji je bio aktivan eHrvatska ima nenadoknadivu prednost u broju saveznika, ne dajući eSrbiji nikakvu šansu da se brani. Pored toga, pred sam kraj svog mandata, da bi ubrzao okupaciju i propadanje eSrbije, pripadnik HV-a na mestu predsednika eSrbije predaje 4 borbe za redom čime su Vojvodina, Beograd, Istočna i Zapadna Srbija podpale pod direktnu okupaciju e-republike Hrvatske. Nakon toga sledi bitka za Rašku u kojoj vojno znatno nadmoćniji neprijatelj lagano osvaja i petu teritoriju eSrbije.

Kako su mnogi, pre svega novopridošli stanovnici eSrbije bili zgroženi, zbunjeni i nemoćni da učine bilo šta, moral naših ljudi je počeo da opada. Zarobljeno stanovništvo u pomenutim regijama, kao i srpske kompanije, postaju deo eHrvatske. Izgledalo je da se eSrbija nalazi u bezizlaznoj situaciji koju su već doživele pojedine zemlje Erepublika. Želeći da ipak pokuša da uradi nešto konkretno, grupa novopridošlih stanovnika eSrbije, u saradnji sa starim rukovodstvom eSrbije, izvodi dramatičnu akciju totalne okupacije eSrbije, ovoga puta u saradnji sa našim istočnim komšijom - Bugarskom. Cilj operacije je - izbavljanje eSrbije iz ruku eHrvatske (nakon totalnog nestanka države - svi ratovi protiv nje se poništavaju).

Za potrebe ove akcije potrošena je gotovo celokupna državna kasa eSrbije i nakon jednog dana kada je totalno bila izbrisana sa karte Novog Sveta, eSrbija se, nakon dramatične borbe u oslobodilačkom ratu vratila na kartu Novog Sveta sa (za sada jedinom teritorijom) - Šumadijom, koja je tim činom postala prestonica nove države. Interesantno je da se u toj borbi vodila žestoka bitka, iako su i Bugarske i Srpske snage (na osnovu prethodnog dogovora između predsednika dveju država) vojskovale na strani oslobodilaca eSrbije, ali se na strani "branilaca" pojavila vojska e-republike Hrvatske sa svojim saveznicima, pokušavajući da osujeti eSrbiju da se "ponovo rodi". Nakon neizvesne borbe, eSrbija ipak uspeva u svojoj prvobitnoj nameri.

Međutim, tu našim mukama kraj ni iz bliza nije na vidiku.

Sada nam je potrebna pomoć novih igrača više nego ikada. Sada ste nam potrebni baš VI. Da, da - Vi koji čitate ove redove.

Kako je Erepublik igra u kojoj skup pojedinaca čine ekonomsku, vojnu ili političku snagu, eSrbiji je potrebna brojnost. Brojnost onih koji su spremni da svojim radom (i zabavom, jer ovo je pre svega igra!) doprinesu prosperitetu eSrbije u novom svetu. U Erepubliku brojnost određene nacije čini njen najveći potencijal. Primera radi, situacija u kojoj se trenutno nalazi eSrbija je veoma slična situaciji u kojoj se nekada nalazila eMađarska (inače za sada jedini saveznik eSrbije). Rumunija (kao jedna od najjačih nacija u Erepubliku i saveznik eHrvatske) je u prošlosti bila okupirala skoro celokupnu Mađarsku. Nakon toga broj igrača e-republike Mađarske je u kratkom vremenskom periodu eksplodirao i u roku od mesec dana broj stanovnika eMađarske se uvećao za 5 puta. Samo par meseci kasnije, danas, Mađarska je jedna od Velesila u Erepubliku i to je primer koji bi i mi mogli da sledimo.

Postanite građanin Erepublika. Upoznajte nove ljude, zabavite se i nađite svoje mesto i interesovanje u ovoj nadasve interesantnoj ekonomsko-političko-vojnoj strategiji gde je uloga pojedinca u celokupnom delovanju društva naizgled mala, ali i neizmerno važna.

Pokažite sebi, a i drugima, da u virtuelnom svetu, možda baš Vi možete postati bitan zupčanik prosperiteta e-republike Srbije kao njen budući Predsednik, Novinar, Političar, Vojnik, Vlasnik jedne ili više kompanija, trgovac, špekulant na berzi mnogobrojnih valuta ili kombinacija nečega spomenutog jer je granica samo Vaša mašta, a mogućnosti takve da Vas niko ne može sputati.

Postanite građanin Erepublika, zabavite se i pomozite eSrbiji tokom te zabave!

virtualni svet na http://www.erepublik.com

sajt esrbija http://www.eserbia.iz.rs
 
nije jer sam vec peti level. borio sam se jutros u argentini a nema bolnice na jugu.
moze li se nesto uciniti povodom toga gospodine predsednice?:D

Bolnica ima u Šumadiji.I ja sam se borio u Argentini,otišao u bolnicu,dobio 50 velnesa,i tako ću i dalje!Koliko sam shvatio važno je se boriti iz zemlje,odnosno regije koja ima bolnicu.
 
Bolnica ima u Šumadiji.I ja sam se borio u Argentini,otišao u bolnicu,dobio 50 velnesa,i tako ću i dalje!Koliko sam shvatio važno je se boriti iz zemlje,odnosno regije koja ima bolnicu.

Da. Moraš se nalaziti tačno u regiji u kojoj ima bolnica. U Srbiji imamo Q5 (5 zvezdica - najviši kvalitet) bolnicu u regionu Sumadija. Mislim da bi mogao da pročitaš tekst: Sr Bin i uputstvo za "Ratne igre" jer je tamo sve lepo objašnjeno korak po korak ;)
 
Poslednja izmena:
U okupiranim teritorijama je ostalo preko hiljadu srpskih stanovnika kojima je potrebna pomoć u oslobođenju od neprijateljske tiranije. Naša je dužnost da im pomognemo!!
U saradnji sa vladom eSrbije pokrenut je novi program prikupljanja kapitala za oslobođenje i osnaživanje eSrbije. On se svodi na sledeće:
-Registrovanje sve većeg broja eSrba
-Otvaranje novih radnih mesta i povećavanje izvoza
-Nabavka oružja za podizanje oslobodilačkih ustanaka u okupiranim teritorijama
Da bi smo povećali dobitak od registrovanja novih eSrba, poželjno je da svi koji su zainteresovani pošalju svoj e-mail na messenger_of_death@live.com kako bi dobili pozivnicu za registraciju. Tako ćemo za svakog registrovanog eSrba koji dostigne 6. nivo (za šta je potrebno oko 2-3 nedelje) dobiti po 5 zlatnika. Sve prihode koje dobijemo na taj način, proslediću vladinim organizacijama koje će ih dalje koristit za sve gore navedeno.

SMRT OKUPATORU, SLOBODA NARODU!!
 
nazalost 95% ljudi koji su zarobljeni od strane Hrvata a do danas nisu pobegli je mrtvo :sad2:
...ali trenutak oslobodjenja je blizi nego ikada, nasi saveznici pobedjuju na svim frontovima, vojska eSrbije je dobro uhranjena i voljna da predvodi ofanzivu PEACE GC na mrskog nam okupatora koji nije gubio vreme nego se ukopavao (Vojvodina ima q3 def.sistem)... kako god... ishod moze biti samo jedan... zivela eSrbija zemlja slobodnih eSrba!!!
 
Jutros je hakovan nalog predsednika jedine stranke u srbiji i promenjeni su svi kandidati za neke strane i promenjen je predsednik stranke. Takođe je podnet predlog za smenjivanje predsednika eSrbije, čime bi neprijateljima bila data POTPUNA kontrola nad preostale dve teritorije eSrbije!!!
Pre više od 9 sati je podneto otvoreno pismo administratorima da se u eSrbiji vrate stari kandidati ili ponove izbori, ali do sada ni jedan administrator nije odgovorio!!!
Ovo je izgleda organizovana zavera protiv Srpskog naroda jer je ovo samo jedan u seriji hakerskih napada na eSrbiju. A kao i svaki put, administratori nisu ništa uradili, ili su samo pogoršali situaciju.
Zato pozivam sve ljude koji igraju eRepublik da nastave sa igrom, ali da više ne kupuju gold. Ako sad prestanemo sa igrom, oni će pobediti!!!
 
E,upravo sam se registrovao po treći put,imao sam prvog lika:
-Rastko Pocesta(USA)koji je umro zbog nedostatka wellnesa,jer mi se kompjuter bagovao kada uđem u Human Resources.
-Martti Aflaren(Finland)je verovatno umro,negde sam zagubio password,a i nije neki lik.

A,sad imam lika Rastko Podesta i u Indoneziji sam,Java.Gde sad da idem?

Ako ti ne znaš gdje ćeš, kako ćemo mi znati?:dontunderstand:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top