ko se na mleko opeče,taj i u jogurt duva

Углавном све препуштам случају, али сам некако кроз све те ситуације научио да од свакога могу све да очекујем и некако немам више потребе за тактизирањем и сл.
 
Ko li je smisljao nashe izreke da mi je znati........

@tema...pre nisam...nisam htela da dozvolim da neka budala utice da osudjujem druge kroz njega....Lako reci teshko uraditi...opet,cim je prodro toliko u tebe i tako sotavio traga,dozovlila si mu da pobedi....cim obratis paznju,gubish...Cim soatve traga na tebi poremete te iznutra,izmene delic onoga shto si trebala biti ostetila te, treba se sagraditi bedem....a jedini nachin da se oslobodis patnje koliko paradoksalno ovo zvucalo je da budesh hrabar i otvorish karte....Lavlje srce. Pa ako budesh povredjen josh jednom,pa i tad opet sve otvorish....loshe emociej su kao lanci,privezu te na tlo dole, ne mozes da hodash kako treba, radi samog sebe i zbog emocionalne....stabilnosti ne smesh dati...pustis patnju...ljudi obicno vole grcevito da se pridrzavaju nje ne drzi tebe bol vec ti drzis njega, jer je unutar sebe previshe slabo da bi prestalo da se oslanja na bol,..pa je onda naisao jedan zbog kog sam ostale,onako preventivno napdala i raspisacu se sutra jako mi ne ide ovih dana...neshto volja da pishem,,.
 
Poslednja izmena:
Recimo imali ste vezu u kojoj se bas volelo,ali bilo je i ispada ljubomore,nekih gresaka,teskih reci,pa je nastupio i raskid,kako to vec ide... :roll:
Dal u svakoj narednoj vezi taktizirate ili ste u fazonu neka ide sve svojim tokom "Que sera sera" ? :confused:

Ne,ja sam vise za izreku"Que baba sera sere."Ili u slobodnom prevodu sa Holandskog:"Koga zmija ujede ne plasi se niceg jer ce uskoro biti mrtav".Salu na stranu,u principu,mislim da to nije istina koja ima osnova u nekom naucno-istrazivackom pogledu vec,vise iskustveno s obzirom na stanje u kojem se danas mnoge geo-antropoloske frakcije nalaze.
Takodje,smatram,da s osvrtom na prethodno,nikako ne mozemo tvrditi da je to isto,tako da je moj odgovor negativan iako mislim da da.Elem,dodao bih jos i to da se u potpunosti slazem sa prvim delom Vaseg izlaganja iako me iskustvo prosto tera da postavim pitanje samom sebi,da li smo mi onakvi kakvi jesmo ili naprosto to nismo,ili smo ipak samo ono sto drugi misle da jesmo iako nismo to zeleli da jesmo??
 
pa valjda covek gleda da ispravi nesto ako vec dozivljava kao gresku
da bilo je stvari kojih vise nema, tipa bolesna ljubomora, jer to je prvenstveno jedno veliko maltretiranje sebe
plus mi nije jasan stav ja sam takav i to je to..valjda covek tezi unapredjivanju svojih losih strana...a u skladu sa tim radi i na odnosu sa ljudima jer nista nije samo od sebe
 

Back
Top