lovacki pas sa slomljenim ramenom

mina21bg

Aktivan član
Poruka
1.778
potrebna je pomoc ko moze.
pas je iz mog kraja.napusten,izgubljen,ostavljen.prelep i zna komande.lezi,mesto.doji i sl.
sumnjam da je isti manijak koji je i onoj mojoj cici ako se secate kad je polomio rame,isto uradio i ovom psu.
na 3 mesta je pukao zglob.
juce je od 16 h-24g bio kod vlade rota.
snimljen je 3 puta rendgenom.operacija je trajla oko 2 sata.posle nisu mogli da ga probude iz anestezije.prestao da dise,pa ga povratili..
i ..izvukao se.
sada je dobro zbrinut mora da miruje,i vlada je rekao da ne moze da garantuje da ce koristiti zglob.znaci ishod jos ne znamo.
primace antibiotike.
operacija nas kosta 200 evra,ravno.plus rendgen 4000 din.
drugarica i ja cemo izvojiti 60 evra za operaciju ja sam dala onih 4000 din.
ako mozda neko moze novcano da pomogne neka se javi.
pas je sada kod nas u stanu.ali sutra uvece ide na drugo mesto na vracar.
pa ako neko zivi tamo mogao bi i da ga obidje nekad.



 
Pas je divan i nadam se da ce se naci resenje za njega. Videla sam temu, ali se nisam uplitala zato sto znam da ti je potrebna konkretna pomoc (navela si je), a trenutno nisam sigurna koliko mogu da pruzim. Cinilo mi se nedovoljno da ti dam samo moralnu podrsku, ali mozda ne treba tako razmisljati.

U svakom slucaju, javljaj sta se desava, a mozda ce se, stalnim pracenjem ove teme, javiti neko ko moze da pomogne.
 
ne ljudi.hvala vam i kada s einteresujete i samo pitate.
bar da ima ko da pita za njega.

eto smestaj mu je sad najpotrebniji.ne znamo sta cemo sa njim.pare ko pare uvek trebaju.

on je za sada doro.primao je antibiotik jer mu je curela rana.
jos cekamo pa cemo videti vremenom da li ce hodati...
 
ne ljudi.hvala vam i kada s einteresujete i samo pitate.
bar da ima ko da pita za njega.

eto smestaj mu je sad najpotrebniji.ne znamo sta cemo sa njim.pare ko pare uvek trebaju.

on je za sada doro.primao je antibiotik jer mu je curela rana.
jos cekamo pa cemo videti vremenom da li ce hodati...

Mina, sta cete da radite ako se niko ne javi da ga cuva?? Sad je lepo vreme, on moze da bude i na necijoj terasi...
Tuga ziva!
 
da,da..kako nisam napisala ovde..:)
udomljen je pre dve nedelje.zivi u dvoristu kod muza i zene.i jako im se svidja.oni su ranije imali lovackog.
niosu lovci sto je mnogo dobro.
sve im je objasnjeno ,kakav je i da je imao operaciju i usvojili su ga.cim moja drugarica ode da ga vidi slikace ga pa cu postaviti slike:)
 
moja majka je usvojila zenkicu - koja je lovcima bila rasplodna kuja- i sad im vise ne valja i najurili je!! jadnica..
kako tretiraju te jadne lovacke pse to je uzas! i uopste zar to ne bi trebalo biti zabranjeno kao i u UK- to je kao borbe pasa- gater je ovde vec zabranjen- kako to moze jos uvek da huskaju pse na zivotinje (kao idu u lov) ?.. to je strasno :-(

i jadne konje kad vode- pucaju mu pored uha! uopste zastokoriste zivotinje protiv drugih zivotinja ako su tako opasni i imaju svu tu tehniku sta ce im "glupe" zivotinje!?:evil:
 
da, znam.. :( grozno je stanje...

a ovde kao cekaju / "zakon o dobrobiti" zivotinja/
kakva dobrobit- evo vidimo kako im je dobro u svetu od silnih dobrobiti-
Prava zivotinja a ne dobrobit!
p.s. nekoliko lovackih pasa sam udomila protekle godine.. toliko su jadni bili, tuga jedna- preiskorisceni i odbaceni! Ali zato lovcuge pehare stave u vitrinu- i psa u kavez (popularni box) :evil:
 

Back
Top