...za one koji nemaju....

Peta W.

Veoma poznat
Poruka
10.039
Za pochetak,da zamolim moderatore da pomere ovu temu ako postoji adekvatniji podforum za nju,nisam sama uspela da ga pronadjem...

LM... odluchila sam da organizujem humanitarnu zhurku na kojoj bi se skupljala garderoba,slatkishi ili igrachke... pa bih volela da me neko uputi da li pre toga moram da stupim u kontakt sa nekom humanitarnom organizacijom i da li u vezi svega toga postoji neka procedura .... uzmite u obzir i to da bi bilo najbolje da to bude neka org iz Novog Sada ili barem okoline....

Svaki savet u vezi ovoga bi mi dobro doshao! :)
 
Definitivo treba posebna rubrika za ovu temu.
Mozda treba da obidjes gradolnacelnika, lokalne medije i politicke organizacije. Zatim i jake privatne firme s tim da na kraju akcije u medijima budu spomenuta imena onih koji su pomogli da akcija uspe. To je njima sjajna reklama a onima koji nemaju OGROMNA pomoc.
Moze to uroditi plodom ali zahteva bas bas mnogo truda.
Ja ti zelim puno uspeha i srece.
 
pozdravljam tvoju ideju....ali da bi zatrazila pomoc od neih firmi ili da bi obisla gradonacelnika i od njega trazila eventualno neku pomoc ili recimo mesto u za stand u centru grada,treba da osnujes udruzenje gradjana.isto ovo vazi ako zelis i nekim humanitarnim organizacijama da se obracas.
 
Prvo smisli jel ti to želiš da radiš kao pojedinac ili ispred neke organizacije? Da li želiš da je organizuješ ti, svojim sredstvima, ili tražiš donatora? Kad ovo smisliš napišeš mali projekat, osmisliš ko, šta, gde, kako, zašto i kome. Ako ti treba bilo kakva ''stručna'' pomoć javi se, možeš i na pp, imam solidno iskustvo koje ću rado podeliti :)
 
Ne ispred organizacije... Nego mi zapravo treba kontakt sa nekom organizacijom kojoj cu to posle da isporuchim... ne trebaju mi nikakve finansije da to ostvarim,nishta...samo neko ko ce to posle uzeti... ali moram znati unapred ko ce to biti,da bih naglasila tamo... Imam lokal u kome cu to organizovati i zamislila sam to tipa da "ulaznica" ( na dobrovoljnoj bazi) bude neshto od slatkisha ili garderobe ili igrachka...to cu odluchiti u hodu...
 
Гиа, ако планираш да прикупљено однесеш у Дечије село, например, онда најбоље да контактираш њих.
Мислим да се свака хуманитарна акција мора спровести по неким правилима, јер може да буде незгодно ако неко реши да то после употреби против тебе, на пример.

Нисам баш стручна за ту област, али имам нека искуства. Ја сам тражила да ми се потпишу задужени за примање хуманитарне помоћи (односно, они који су у нечије име ту помоћ примили), чак и кад сам организовала акције за болесно дете. То је врло мучно, али је неопходно за заштиту оног ко акцију спроводи.

Знам да Дечије село прима поклоне, да то не мора бити новац преко жиро рачуна, зато сам њих споменула.
Али и ако неким породицама носиш, било би згодно да имаш неку признаницу којом они потврђују да су примили ту помоћ.

П.С. Претпостављам да знаш да мислим на Дечије село у Сремској Каменици, где су деца без родитеља.
 
Ne ispred organizacije... Nego mi zapravo treba kontakt sa nekom organizacijom kojoj cu to posle da isporuchim... ne trebaju mi nikakve finansije da to ostvarim,nishta...samo neko ko ce to posle uzeti... ali moram znati unapred ko ce to biti,da bih naglasila tamo... Imam lokal u kome cu to organizovati i zamislila sam to tipa da "ulaznica" ( na dobrovoljnoj bazi) bude neshto od slatkisha ili garderobe ili igrachka...to cu odluchiti u hodu...

Гиа, ако планираш да прикупљено однесеш у Дечије село, например, онда најбоље да контактираш њих.
Мислим да се свака хуманитарна акција мора спровести по неким правилима, јер може да буде незгодно ако неко реши да то после употреби против тебе, на пример.

Нисам баш стручна за ту област, али имам нека искуства. Ја сам тражила да ми се потпишу задужени за примање хуманитарне помоћи (односно, они који су у нечије име ту помоћ примили), чак и кад сам организовала акције за болесно дете. То је врло мучно, али је неопходно за заштиту оног ко акцију спроводи.

Знам да Дечије село прима поклоне, да то не мора бити новац преко жиро рачуна, зато сам њих споменула.
Али и ако неким породицама носиш, било би згодно да имаш неку признаницу којом они потврђују да су примили ту помоћ.

П.С. Претпостављам да знаш да мислим на Дечије село у Сремској Каменици, где су деца без родитеља.


...Gia...

...nije kažnjivo i nećeš doći u spregu sa zakonom...ti, kao pojedinac...ako si na to mislila...radio sam 2X identičnu stvar...i preko poznanice, koja radi u Dečijem selu, isporučio sakupljeno...znači...moj savet...samo direktno sa krajnjim korisnicima...navedoh i Wandin post...jer vidim da je to i ona radila...mislim da je bila takva akcija i na Krstarici...obrati se Lindi i Mirki...(jer se oko nje - akcije - digla prašinaaaa...nek te posavetuju, da ne bi prošla kao one)...

Pozdravljam akciju...ako nije tajna, navedi i mesto događaja...jer imam tonu igračaka...:bye:
 
:0 Hvala vam puno , puno na savetima..mnogo mi znache....
Kada budem definitivno sve sredila i kada budem znala datum,ovde cu vam javiti! :)
Mnogo mi znache vasha iskustva...:heart:

Da li neko zna gde se nalazi sigurna kuca u Novom Sadu i kako bih eventualno ovo mogla za njih da organizujem?..jer mislim da se sve humanitarne organizacije obracaju dechijem selu,a mnoge druge ustanove ostaju uskracene.....
 
:0 Hvala vam puno , puno na savetima..mnogo mi znache....
Kada budem definitivno sve sredila i kada budem znala datum,ovde cu vam javiti! :)
Mnogo mi znache vasha iskustva...:heart:

Da li neko zna gde se nalazi sigurna kuca u Novom Sadu i kako bih eventualno ovo mogla za njih da organizujem?..jer mislim da se sve humanitarne organizacije obracaju dechijem selu,a mnoge druge ustanove ostaju uskracene.....

Moj lični utisak je da sigurne kuće imaju super medijsku pažnju pa samim tim i donacije i sve ostalo. Možda je dečije selo ipak bolja ideja... Ili neka druga ustanova.
 

Back
Top