Српски поздрав са три прста

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

carjunaka

Početnik
Poruka
1
У последње време се много прича о томе како је поздрав преузет од усташа, а истина је да је извор поздрава у овим сликама:
drugisrpskiustanak.jpg

serbia14yu111.jpg


Дакле, ни у од усташа и зато
tri-prsta.jpg


 
Kad je slika bato naslikana ???

Knjiga za osmi razred osnovne skole, strana 116, slika na kojoj namesnici Ivo Perovic, Radenko Stankovic i Knez Pavle Karadjordjevic polazu zakletvu !
Pogledaj kako drze prste !
Progooglaj malo, pa pronadji slike kada ustase i nacisti polazu zakletvu, i kopiraj slike, pa vidi kako drze prste !!!

Слика је насликана 1898
и зове се таковски устанак. Догађај који ти описујеш дешава се пола века касније.

Једно је заклетва а сасвим друго је поздрав.
Овде је реч о поздраву а не о заклетви...према томе три прста раширена јесу ,били су и биће српски поздрав.
 
Nije to nešto novo, mislim da je još od Rima, a možda i prije. Novi je jedino V za pobjedu-što je popularizirao Churchill- a ova tri prsta su nešto staro, vjerojatnije starije i od kršćanstva.

А од рима није сигурно тај поздрав потекао јер ко и мало зна словенску митологију зна и да број 3 представља веома важан симбол за нас. И тако је ,број три нема везе са хришћанством који су оригинално значење замнили оцем сином и светим духом.
 
Слика је насликана 1898
и зове се таковски устанак. Догађај који ти описујеш дешава се пола века касније.

Једно је заклетва а сасвим друго је поздрав.
Овде је реч о поздраву а не о заклетви...према томе три прста раширена јесу ,били су и биће српски поздрав.

:dontunderstand: onda zasto razdvajate Oca, Sina i Svetog Duha !!!
Nebitno da li je zakletva !
Rekao sam za ustaske slike, pa nadjite ...
 
А од рима није сигурно тај поздрав потекао јер ко и мало зна словенску митологију зна и да број 3 представља веома важан симбол за нас. И тако је ,број три нема везе са хришћанством који су оригинално значење замнили оцем сином и светим духом.

'ajde mi bato objasni to sad !
Posto slovene poznajem bolje od svog dzepa !
 
Ne razumem !?

A jel sloveni nisu bili mnogobozci ? :D
Vidis tebra kakvo je sranje nastalo, i oni se razdvojili na tri strane, i mi prste razdvajamo !

Шта ти није јасно? Лепо сам ти обаснио да 3 прста симболишу српског бога триглава а да је касније то замењено тројицом.
 
Sto vi svi tako *****te ? (ne mislim na tebe nego uopste)
Sta mi smo kao sveti narod, ludi smo jesmo, imamo svog Boga, najstariji smo narod, itd. ...
Sere mi se od takvih, zbog vas i postoje ovi ratovi i sva ta sranja !!!
Od koga ste to naucili, hitlera ? Govna fasisticka, i onda cete svi, koji ste naseli na tu propagandu, stradati, satro zbog svoje zemlje, dok onaj koji vas je poslao u ta govna, sedi kuci, **** zenu, ili zdere piletinu pored fine vatrice ...

Nemojte puno da glumite kako smo posebni !
 
По чему смо исти??? Нађи ми само 2 одељења у школи где су ђаци исто паметни исто високи исто лепи исто духовно образовани. А камоли кад се ради о 2 народа.
Или хоћеш да кажеш да су абориџини и немци једнаки? У праву и пред законом јесу и треба да буду али биолошки немци су далеко супериорнији од њих.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top