Paralele: Isus - Horus

Tamo pise sledece: "Robert Ballard, poznat po otkriću Titanika 1985. godine, smatra da će naselje rasvetliti legendu o Nojevoj barci i da predstavlja dokaz teorije da se Veliki potop nije desio na Srednjem istoku, već baš na obalama Crnog mora."

Jel to bio neki lokalni potop koji je potopio neko selo na obalama Crnog mora???

A kad toliko verujete u nauku, pretpostavljam da svi znate za Torinski pokrov... Nauka je ugljenicnim testovima dokazala da taj pokrov ne moze biti stariji od (ako se dobro secam) desetog veka... A crkva tvrdi da je u njega bio umotan Isus nakon sto je skinut sa krsta... Sta cemo sa tim???

Ej Bre!!! Koja crkva to tvrdi???
Razgraniči ono što piše u Svetom Pismu od onoga što je jedna baba rekla drugoj u poverenju.:dash:
 
U suštini nema nikakve specijalne mistike po ovom pitanju. Biblija uči da se "sam đavo pretvara u anđela svjetla".

Đavo odlično poznaje odnos Oca i Sina zato ga je i ponovio u paganskim religijama kao KOPIJU istinskog Boga - i na taj način samo zbunjuje ljude, koji nalaze sličnost između Isusa i paganskih bogova.

I naravno da ih nalaze jer su te sličnosti očigledne zato što su namjerno i napravljene tako da samo treba posmatrati stvari obrnutim redosledom:

paganski bogovi su KOPIJA onoga što je đavo vidio na nebu, prije nego što se pobunio i bio zbačen, pri čemu je bog sunca slika kojom on uvijek prikazuje sam sebe.

Svi detalji koji su slični između paganskih bogova i Isusa takođe nisu specijalna mistika, jer su đavolu bili poznati mnogo prije nego ljudima - proročanstva o Isusovom dolasku na zemlju kao čovjeka pri čemu će On u NAŠEM TIJELU koje je dobrovoljno uzeo na sebe - pobjediti grijeh u tijelu i na taj način i nama pomoći da iskusimo isto.

Stoga, sve što se pripisuje drugim bogovima a što ima epitete koje posjeduje Isus Hrist, zapravo je plagijat koji dolazi od kopije Isusa Hrista i pravilan raspored pitanja je:

Zašto lažni bogovi i božanstva imaju iste karakteristike kao Isus? Otkuda im te karakteristike i ko im je pripisao te karakteristike???

Pitanje je očigledno jer za razliku od lažnih božanstava koja nikad nisu postojala osim u mitologiji, ritualima i paganskim religijama - Isus Hrist je postojao, živio na zemlji, vaskrsnuo, uznio se na nebo i živi dan danas, vrlo vrlo stvarno.

Zato su mitologije i religije svijeta KOPIRALE ideju o Isusu, i prilagođavale je kako im je odgovaralo - a izvor tih učenja je sam đavo (koji je jednako stvaran i živ kao i Isus) koji je zapravo taj koji se poštuje i slavi u svim ti sistemima religija i vjera.

koliko slep trebas biti da pricas ovakve stvari..?
 
http://tehnika.krstarica.com/l/nauka/novi-dokazi-o-velikom-potopu/

Ja za tebe imam reč: (juda18) Jer vam kazaše da će u pošljednje vrijeme postati rugači, koji će hoditi po svojijem željama i bezbožnostima.

10 A ovi hule na ono što ne znadu; a što znadu po prirodi kao nerazumna životinja, u onom se raspadaju.
11 Teško njima! jer putem Kainovim pođoše i u prijevaru Valaamove plate padoše, i u buni Koreovoj izgiboše.
4 Moj. 16:1, 4 Moj. 22:7, 1 Jov. 3:12
:thumbdown:

glupost, isto tako imas NEOBORIVE dokaze da nikakvog potopa niej bilo u zadnjih 500 000 godina...
 
Ej Bre!!! Koja crkva to tvrdi???
Razgraniči ono što piše u Svetom Pismu od onoga što je jedna baba rekla drugoj u poverenju.:dash:

Nemoj svoje neznanje da prebacujes na pricu o babama... Pokrov za tvoju informaciju cuva rimokatolicka crkva...

"1988. - Laboratorijsko ispitivanje pokazalo da je „Torinski pokrov“, u kom je, prema verovanju mnogih hrišćana, sahranjen Isus Hristos, lažan i da potiče iz Srednjeg veka."
 
Ej Bre!!! Koja crkva to tvrdi???
Razgraniči ono što piše u Svetom Pismu od onoga što je jedna baba rekla drugoj u poverenju.:dash:

Nije mi tesko, ali stvarno nemam sada vremena da ti pricam o tome... Ne moras da verujes, ali uzmi bar na internetu pa pogledaj da vidis da taj pokrov stvarno postoji... Na engleskom se pise Shroud of Turin... Pa googlaj... :rtfm:

Nisu ga babe izmislile u svojim pricama jedna drugoj... U poverenju... :hahaha:
 
Nije mi tesko, ali stvarno nemam sada vremena da ti pricam o tome... Ne moras da verujes, ali uzmi bar na internetu pa pogledaj da vidis da taj pokrov stvarno postoji... Na engleskom se pise Shroud of Turin... Pa googlaj... :rtfm:

Nisu ga babe izmislile u svojim pricama jedna drugoj... U poverenju... :hahaha:

U poverenju imam ja jedno konjsko ćebe kojim je Marko Kraljević pokrivao svog Šarca u hladnim noćima pod Miroč planinom. Ako ne veruješ pokazaću ti ga to ćebe STVARNO POSTOJI.:hahaha:
 
U poverenju imam ja jedno konjsko ćebe kojim je Marko Kraljević pokrivao svog Šarca u hladnim noćima pod Miroč planinom. Ako ne veruješ pokazaću ti ga to ćebe STVARNO POSTOJI.:hahaha:

Time se ne podsmevas meni, nego CRKVI... To crkva tvrdi, a ne ja... Vec sam ti rekao da svoje neznanje ne prikrivas sprdnjom...

I nije tu nista u poverenju, osim u tvojoj glavi... To je javna stvar, za koju ti nisi nikad cuo... Tvoj problem...
 
Time se ne podsmevas meni, nego CRKVI... To crkva tvrdi, a ne ja... Vec sam ti rekao da svoje neznanje ne prikrivas sprdnjom...

I nije tu nista u poverenju, osim u tvojoj glavi... To je javna stvar, za koju ti nisi nikad cuo... Tvoj problem...

Ama znam ja za Torinsko platno, to je u stvari platno u koje je umotan veliki majstor templarskog reda i nema veze sa Hristom.:lol:
Da li ti znaš da kad bi se sakupili svi delovi časnog krsta na kojem je Isus kao raspet da bi to bilo nekoliko šlepera rezane građe. da li znaš da su pojedine "mošti" svetitelja koje su godinama celivane u jednoj crkvi na DNK testu pokazale da se radi o magarećoj kosti itd... Treba da shvatiš da je crkva puna podvala, ali to nema veze sa pravim hrišćanstvon. Hristjani su Isusovi učenici koji poštuju njegovu nauku i neće svaki koji kaže Gospode,Gospode ući u Carstvo Nebesko. Možeš sakupiti sve kosti svih apostola i uneti ih u dnevnu sobu i čitav život klanjati pred njima nećeš se spasti. Bolje se ostavi gluposti i otvori svoje srce i primi Vaskrslog Gospoda Isusa Hrista u njega i spašćeš se sigurno.:bye:
 
Ama znam ja za Torinsko platno, to je u stvari platno u koje je umotan veliki majstor templarskog reda i nema veze sa Hristom.:lol:
Da li ti znaš da kad bi se sakupili svi delovi časnog krsta na kojem je Isus kao raspet da bi to bilo nekoliko šlepera rezane građe. da li znaš da su pojedine "mošti" svetitelja koje su godinama celivane u jednoj crkvi na DNK testu pokazale da se radi o magarećoj kosti itd... Treba da shvatiš da je crkva puna podvala, ali to nema veze sa pravim hrišćanstvon. Hristjani su Isusovi učenici koji poštuju njegovu nauku i neće svaki koji kaže Gospode,Gospode ući u Carstvo Nebesko. Možeš sakupiti sve kosti svih apostola i uneti ih u dnevnu sobu i čitav život klanjati pred njima nećeš se spasti. Bolje se ostavi gluposti i otvori svoje srce i primi Vaskrslog Gospoda Isusa Hrista u njega i spašćeš se sigurno.:bye:

Ma, ne brini ti za moje spasenje...

Sada te nisam najbolje razumeo... Jel ti to kazes da se crkva bavi lazima i podvalama... Znas, ovo sto je gore podvuceno, stvarno nema veze sa pravim hriscanstvom... Odlika gnostickih ucenja kaze da coveku nije potrebna crkva kao posrednik izmedju njega i Boga... Vec da svaki covek sam treba da ostvari neposredan kontakt sa Bogom... To je gnosticizam, ili sto bi pravoslavci rekli, ti si sektas... :lol: :hahaha: :rotf:

Torinski pokriv nije platno u koje je umotan veliki majstor templarskog reda... Verovatno si mislio na Jacques DeMolay-a... Zasto mislis da bi se na tom platnu i da je on bio uvijen u njega, cudom pojavio njegov lik... Lik na prednjej i zadnjoj strani platna nije iste visine, i postoji jos slicnih stvari... Dokazano je da to covekovo delo, a ne nikakvo cudo... U isto vreme dva istrazivacka tima na dva suprotna kraja zemljine kugle su istrazivala istu stvar... Jedan u Evropi, drugi u Africi... I dobili su isti rezultat kao sto je na torinskom pokrovu koristeci samo materije koje su mogle da se nadju u 14. i 15. veku... Teorija je da je Leonardo to naslikao, iz vise razloga u koje trenutno ne zelim ovde da ulazim... A sto se lika tice, postoje dve varijante (pored one o DeMolay-u), da je na platnu Leonardov lik, tako da je nasamario narod da se vekovima klanja njegovom liku... I druga, verovatnija teorija, da je Leonardo naslikao lik Jovana Krstitelja, ciji je bio veliki postovalac, kao i veliki broj tzv. sekti... Ali necemo dalje o tome, jer se bojim da ne razvezem pricu o tome kako su smatrali da je Krstitelj "veci" od Isusa cim je on njega krstio... To preskacem... Zasto bi to mogao biti Jovan Krstitelj? Iz vise razloga, a jedan je jer je na platnu glava pravom linijom odvojena od tela, sto je trebalo da predstavlja obezglavljivanje Jovanovo...
 
Ma, ne brini ti za moje spasenje...

Sada te nisam najbolje razumeo... Jel ti to kazes da se crkva bavi lazima i podvalama... Znas, ovo sto je gore podvuceno, stvarno nema veze sa pravim hriscanstvom... Odlika gnostickih ucenja kaze da coveku nije potrebna crkva kao posrednik izmedju njega i Boga... Vec da svaki covek sam treba da ostvari neposredan kontakt sa Bogom... To je gnosticizam, ili sto bi pravoslavci rekli, ti si sektas... :lol: :hahaha: :rotf:

..

Naravno da sam sektaš, pa šta? Ja mislim da imam pravo da budem sektaš,to je bolje nego biti ekumenista.:whistling:
 
Chitao sam da je osnova za legendu o potopu istinita , ali izdignuta van proporcija , potop se stvarno dogodio negde na bliskom istoku , ali poshto je to bio manje vishe ceo svet po tadashnjim shvatanjima nastala je legenda o potopu koji je potopio ceo svet a jedino je prezhiveo jedan chovek koji je obnovio svet ( po Bibliji Noje , a po grchkoj mitologiji Deukalion )

Pa naravno da je uzdignuta van proporcija. Nije Planina Ararat najvisa planina na svetu. Bice da u tome sto si rekao ima mnogo istine. Pa znamo koliko su ljudi SADA ograniceni u misljenjima. Zamislite tek koliko su bili ograniceni pre 3000 godina.
 
Isus uopšte nije bog. Čak ni hrišćani ne smatraju da je bog, već "božji sin". Bog ne ispada iz ženske utrobe.

Na drugim planetama se ne zna ni za jednog samozvanca čovečuljka sa naše planete, kao što ni mi ne znamo za njihove samozvance ko-god-oni-bili-humanoidi-ili-reptili...

Istina je potpuno nepoznata. Jasno je samo da je svako ko se rodio iz prljave majčine utrobe samo i jedino čovek. HOMO TAMEN.

Homo sapiens brate,homo sapiens. Kakav tamen. To bre ne postoji. A ne mora da znaci da Bog ne ispada iz zenske utrobe. Mozda je postojao nekad davno jedan narod vrlo mocnih bica koja su bila nesrecom zbrisana iz univerzuma pa je nekoliko njih prezivelo i naslo domove gde su ih prozvali Bogovima,jer su oni bili neverovatno mocna bica.
Pa cuo si sigurno za onu pricu o mogucnostima coveka. Kako je 50% covekovog mozga neistrazeno. I kako od covekovog mozga,ni polovina nije aktivna. Ustvari to nije prica to je cinjenica. Prica je da ako se aktiviraju i ti drugi delovi covekovog mozga moci cemo da pomeramo stvari umom,da letimo. kontrolisemo prirodne elemente. Da radimo nezamislive stvari. Da budemo SUPERMENI. Planeta Supermena. U tom slucaju bi smo bili poprilicno blizu Bogovima,zar ne. A zamisli ti to. Ispali smo iz majcine utrobe.
 
"Duh Sveti" postoji samo u hrišćanstvu i nigde više. Da sam kojim slučajem musliman - odgovorio bih ti da je Jihad sveprisutan. Ali nisam, pa ne mogu. Sveprisutan je samo krug po kome se sve kreće, a koga nije spoznao čak ni Veliki Arhitekta, Neimar svih svetova, najveći um u svim univerzumima.

Koliko sam ja upoznat sa Islamom,Dzihad nije nikakav sveti duh vec naziv za pohod u rat za sve muslimane.
 
Dokaza za "potop" nema, a to je sasvim dovoljno. Nikome ne treba disketa na kojoj se vidi da ga nije bilo, kao što ni tebi ne treba disketa na kojoj se vidi da nema jednoroga a ipak ne veruješ da postoje.

Onaj ko je smislio priču da zemlju možemo prekriti sa milijradu kvadriliona tona vode koja se pojavi niotkud i opet nestane u nepoznatom pravcu može da smisli samo neko ko je potpuno naučno nepismen.

A onaj ko i danas veruje u takve i slične bajke (da je bog zaustavio zemlju, i sl.) - e pa za njega već nemam reči....

Ma ja neznam ko jos veruje u Stari zavet potpuno. Mislim, to je deo moje vere,ali ja niposto ne verujem da su dosli trubaci i srusili zidove. Ma hajde.
Ne. Ceo Stari Zavet je napisan nalik na neku bajku. Kao,Nemusti jezik,ili Bas-celik ... Dakle,nije napisan da bi ti verovao kako je odjednom doletelo ,milijardu kvadriliona tona vode, vec da bi ljudi izvukli neku pouku iz toga.
 
Ma ja neznam ko jos veruje u Stari zavet potpuno. Mislim, to je deo moje vere,ali ja niposto ne verujem da su dosli trubaci i srusili zidove. Ma hajde.
Ne. Ceo Stari Zavet je napisan nalik na neku bajku. Kao,Nemusti jezik,ili Bas-celik ... Dakle,nije napisan da bi ti verovao kako je odjednom doletelo ,milijardu kvadriliona tona vode, vec da bi ljudi izvukli neku pouku iz toga.

Интересантно...нешто слично и ја тврдим за Књигу о Јову...мада можда и нисам у праву..:confused:
 
Nemoj svoje neznanje da prebacujes na pricu o babama... Pokrov za tvoju informaciju cuva rimokatolicka crkva...

"1988. - Laboratorijsko ispitivanje pokazalo da je „Torinski pokrov“, u kom je, prema verovanju mnogih hrišćana, sahranjen Isus Hristos, lažan i da potiče iz Srednjeg veka."

Eh,al samo da ti uperim paznju na jednu rec. "rimokatolicka crkva". To ne postoji ovde. Ovde je Srpska Pravoslavna crkva(nadam se i dalje). A Pravoslavci ne veruju niukakve gluposti i sranja rimokatolicke crkve. Pa prodji malo Forumom i raspitaj se. pola njih niti zna niti ih interesuje da li je Da vincijev kod istinit ili ne ,ili slicne gluposti.
Poenta je da ako zelis da verujes u bajke,veruj,ako neces,pa ti nemoj. Kao sto ti rece antoniuss,da se ne ponavljam.
 
Hehe , Biblijske legende istinite ko pesme o Kraljevicu Marku i ko priche o Relji Krilatici :mrgreen:

Jedina prava legenda u koju ja verujem je da su jednog lepog dana Chuck Norris i Lemmy otisli u Sibirske sume da love jelene i onda ogladneli pa skuvali pasulj. U nezgodnoj slucajnosti dok su se odmarali posle obilnog rucka obojica su prdnuli.
Taj tragican dan obelezen je kao dan Sibirske eksplozije koja je raznela preko 1000 hektara sumskog prostranstva. :mrgreen:
 
Pa cuo si sigurno za onu pricu o mogucnostima coveka. Kako je 50% covekovog mozga neistrazeno. I kako od covekovog mozga,ni polovina nije aktivna. Ustvari to nije prica to je cinjenica. Prica je da ako se aktiviraju i ti drugi delovi covekovog mozga moci cemo da pomeramo stvari umom,da letimo. kontrolisemo prirodne elemente. Da radimo nezamislive stvari. Da budemo SUPERMENI. Planeta Supermena. U tom slucaju bi smo bili poprilicno blizu Bogovima,zar ne. A zamisli ti to. Ispali smo iz majcine utrobe.

Ja mislim kad bi nam bilo aktivno odjednom 100% mozga umesto 50% da bismo mogli da pišemo s obe ruke istovremeno.
Ovo bi dovelo do bržeg trošenja hartije što bi pogodilo tropske prašume i ondak bismo izumrli brez kiseonika. :neutral:
 
Ja mislim kad bi nam bilo aktivno odjednom 100% mozga umesto 50% da bismo mogli da pišemo s obe ruke istovremeno.
Ovo bi dovelo do bržeg trošenja hartije što bi pogodilo tropske prašume i ondak bismo izumrli brez kiseonika. :neutral:

Hahahaha. Ma neee. Kad bi nam 100% mozga bilo aktivno ne bi nam ni trebala hartija. Zviznuo bih se lopatom po glavi i upao na Forum Krstarice.
 
Jedina prava legenda u koju ja verujem je da su jednog lepog dana Chuck Norris i Lemmy otisli u Sibirske sume da love jelene i onda ogladneli pa skuvali pasulj. U nezgodnoj slucajnosti dok su se odmarali posle obilnog rucka obojica su prdnuli.
Taj tragican dan obelezen je kao dan Sibirske eksplozije koja je raznela preko 1000 hektara sumskog prostranstva. :mrgreen:

Chuo sam da se snima dokumemtarni film o tome:
"Tunguska - kad dvoje bogova prdnu"
:mrgreen:
 
Znas, ovo nije napisao WEI§HAUPT, nego sam ja postavio u uvodnom postu... I rekao da tekst nije moj, i rekao da nisam sve podatke proveravao...

A, ovo sto si napisao ne znaci apsolutno nista... Ako kazes da nesto nije tacno, onda moras i da nam das tacan podatak i kazes svoj izvor... Reci samo da nesto nije tacno, a ne navesti tacan podatak, nema nikakvog smisla... Dakle, prosvetli nas...

WEI§HAUPT-u sam duzan izvinjenje za kiks, a sto se prosvjetljenja tice, tu samo malo treba znanja iz astronomije o opstoj precesiji. Od vremena Hristovog rodjenja do nasih dana sva godisnja doba pomjerila su se za skoro 14 dana (razlika julijanskog i gregorijanskog kalendara).

Po istoj astronomskoj pojavi javlja se odredjena razlika od vremena Hristovog rodjenja ka vemenu pojavljivanja obozavanja Horusa. I tako to nikako nije mogao biti 25. decembar, nego neko vrijeme koje po danasnjim kalendarima pripada januaru.

I nemoj da se ljutis, nego prvo provjeri ono na cemu zasnivas tvrdnju, pa onda postavi na forum.
 

Back
Top